Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Duke Nukem sorozat


R.K.

Recommended Posts

R.K.

DNF-et is heggesztik (ha nem is Forever címen) a 2K-s fiúk (mármint õk a kiadó, azt nem tudom melyik fejlesztõcéggel készíttetik, talán a Gearbox-al (Half Life 1-2, Borderlands)), valamikor a hónap elején elszólta magát a sajtós Ha lehet hinni a pletykáknak a negyedik negyedéves (okt-nov-dec) dömpinggel jöhet az is. Persze majd meglátjuk, de 2K pénzes, nagy darab jószág (Bioshock, Borderlands, Maffia 2, Civilization 4), tehát simán el tudom képzelni, hogy meglepik a rajongókat karácsonykor

Link to comment
Share on other sites

UC

DNF-et is heggesztik (ha nem is Forever címen) a 2K-s fiúk (mármint õk a kiadó, azt nem tudom melyik fejlesztõcéggel készíttetik, talán a Gearbox-al (Half Life 1-2, Borderlands)), valamikor a hónap elején elszólta magát a sajtós Ha lehet hinni a pletykáknak a negyedik negyedéves (okt-nov-dec) dömpinggel jöhet az is. Persze majd meglátjuk, de 2K pénzes, nagy darab jószág (Bioshock, Borderlands, Maffia 2, Civilization 4), tehát simán el tudom képzelni, hogy meglepik a rajongókat karácsonykor

Az 1998-as júliusi PXC magazin E3 beszámolójában lehetett róla hallani elõször. Már akkor volt egy trailer gameplay videókból összegyúrva. Tudod azóta hányszor mondták, hogy mindjárt kész? Arról nem is beszélve, hogy ez már sosem lesz forradalmi, ahogy indult, más erénye néhány dumán kívül egy mai új résznek már nem nagyon lesz; arról lecsúsztak néhány éve. De legyen igazad... :)

Egyébként az FPS fórumba jobban illene a topik.

Link to comment
Share on other sites

R.K.

Az E3.-on kint lesz a játék, és ott elmondanak végre mindent, és befejezõdik az egész história, április 27.-én meg születésnapja lesz a 13.-dik

Link to comment
Share on other sites

MarcRulez

Van egy olyan érzésem h olyan lesz mint a STALKER, h sok-sok éven át húzzák a megjelenést, és mégsem azt kapjuk amit várunk, ennyi év után.

Link to comment
Share on other sites

JaniRazor

De a Stalkerbõl már egyre jobbak jönnek ki, most már szinte évente. Ott is csak az elején volt nehéz dolguk. Bár szerintem ez az egész kamu, soha nem fog elkészülni a játék. Vagy az is lehet, hogy már 3 éve kész van, csak a 20. évfordulón akarják kiadni :D

Link to comment
Share on other sites

R.K.

Itt meg pont fordítva van, eleinte jól jöttek aztán most kell várni rá XD

Link to comment
Share on other sites

MarcRulez

Majd ha eljön az idõ meglátjuk. Bár ha "mégis" megjelenne azért kíváncsi leszek rá. A Manhattan Project és a 3D kifejezetten tetszett, ezért lennék kíváncsi az új jövevényre :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
The_Reaper_CooL

Ezt a képet Karez barátom küldte pár perccel ezelõtt.

Ha jobban megnézitek, a háttérben Duke Nukem látható, jobboldalt alul meg egy T2, gondolom Take Two logó.

...ergo azon a napon bejelentik hogy a Valve készíti Source Engine-nel a Duke Nukem Forever-t? És akkor tényleg meg fog jelenni?

De PONT a Valve-nak kell készítenie, akik az Episode 3-mat már lassan 2-3 éve jelentették be, mégsincs semmi hír róla?

...így se az, se ez nem fog megjelenni :lol:

(Remélem sikerült felkeltenem az érdeklõdését mindenkinek ;) )

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Ezt a képet Karez barátom küldte pár perccel ezelõtt.

Ha jobban megnézitek, a háttérben Duke Nukem látható, jobboldalt alul meg egy T2, gondolom Take Two logó.

...ergo azon a napon bejelentik hogy a Valve készíti Source Engine-nel a Duke Nukem Forever-t? És akkor tényleg meg fog jelenni?

De PONT a Valve-nak kell készítenie, akik az Episode 3-mat már lassan 2-3 éve jelentették be, mégsincs semmi hír róla?

...így se az, se ez nem fog megjelenni :lol:

(Remélem sikerült felkeltenem az érdeklõdését mindenkinek ;) )

Ezt mi is fejtegettük a frontvonalon, csontee segítségével kissé részletesebben :).

http://frontvonal.web4.hu/cikk/valve-duke-...rever-wait-what

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Balee

Kipróbáltam, annyira nem lett vészes a gépigény, még a laptopon is szépen elmegy és helyenként tényleg gyönyörûek a fények. Emiatt azért nem fogom újra végigtolni, már vagy 10x biztos végigjátszottam anno. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Balee

Gearbox vette elvileg át a Duke Nukem Forever fejlesztését

Reméljük tényleg igaz a hír.

Egyúttal a topikot áthelyeztem az FPS részlegbe, a sorozat népszerûbb epizódja (Duke Nukem 3D), illetve ha tényleg elkészül, az új rész is FPS lesz.

De természetesen a játék elsõ 2 részérõl (ezek oldalnézetes platformerek voltak) és a Manhatten Project-rõl is lehet írogatni. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Balee

Most már hivatalos: a Gearbox folytatja a DNF fejlesztését, ott ahol a 3D Realms abbahagyta 13 év "fejlesztés" után. :D Most már biztosra vehetjük, hogy lesz belőle vmi. B) Ezek után azt is készpénznek vehetjük, hogy jó játék lesz, azért a Gearbox nagyon jó kis csapat. Csak a régi hangulat maradjon meg.

Egyébként aki kint van a PAX-on akár játszhat is vele, ugyanis kint van egy játszható demó.

Link to comment
Share on other sites

efperel

Most már hivatalos: a Gearbox folytatja a DNF fejlesztését, ott ahol a 3D Realms abbahagyta 13 év "fejlesztés" után. :D Most már biztosra vehetjük, hogy lesz belõle vmi. B) Ezek után azt is készpénznek vehetjük, hogy jó játék lesz, azért a Gearbox nagyon jó kis csapat. Csak a régi hangulat maradjon meg.

Egyébként aki kint van a PAX-on akár játszhat is vele, ugyanis kint van egy játszható demó.

Eddig 13 évig csak a kiadók pénzét lopták, és a tényleges munka kimerült hamis screenshotok és trailerek termelésében, szóval ennél csak többet tudnak a Gearboxosok csinálni.

Bár kétlem, hogy egy ilyen játéknak manapság lenne-e még piaca.

Link to comment
Share on other sites

OG

Úgysem lesz belõle semmi sem. Csak igy akarnak felhajtást csinálni. :lol:

Link to comment
Share on other sites

XCube

Eddig 13 évig csak a kiadók pénzét lopták, és a tényleges munka kimerült hamis screenshotok és trailerek termelésében, szóval ennél csak többet tudnak a Gearboxosok csinálni.

Bár kétlem, hogy egy ilyen játéknak manapság lenne-e még piaca.

Már a régi rajongók is komoly piacot képeznek :D .

Én már akkor is elégedett leszek, ha megmaradnak Duke "elmés" beszólásai :D . Ezt a játékot tutira előrendelem amint lehetséges lesz :) .

Link to comment
Share on other sites

Alex75

Biztos vagyok benne,hogy megveszem ha valóban megjelenik egyszer. Rengetegen leszenk igy ebben egészen biztos vagyok,ki ezért,ki azért ,de biztosn megveszik majd. Hatalmas kedvenceim voltak a már megjelent részei is.

Link to comment
Share on other sites

efperel

Már a régi rajongók is komoly piacot képeznek :D .

Hányan vannak a régi rajongók? Hányan vannak akik megveszik? És ez mennyi a 2000 billió cod játékos meg XBoxon ordibáló tízéveshez képest? Mert az õ anyukájuk zsebében több pénz van, mint annak a maroknyi régi rajongónak a tárcájában, akik úgyis fintorogni fognak minden apró hibán. Egy ilyen kicsi célközönségnek manapság nem érdemes nagy szuperprodukciót csinálni. Amikor elõször bejelentették, akkor még igen 8mikor is volt, 97-ben?) amikor még mindenki tudta, hogy mi az a Duke Nukem, és az is bõven elég volt, ha valaki egymondatos szövegeket dobált és rondán rajzolt malacokat lövöldözött. Manapság nagyobb igénye van a közönségnek, mint a Nintendo korszakban, ahol egy katicákon ugráló olasz robot szakács harcolt brazil zombik ellen. Változnak a korok, és kétlem, hogy a Duke Nukem név fel tud nõni ehhez a korszakhoz, és a mai generációnak is tud olyat nyújtani, amiért érdemes lenne megvenniük.

Link to comment
Share on other sites

-Laslie-

Mi lesz itt ha megjelenés elõtt egyszer csak megint elkezdik hogy hááát egy kicsit csúszik a játék, vannak apró finomításra szoruló problémák, de meglesz, és bumm megint 5év eltelik :lol:

DN szerintem már elérte azt a szintet hogy a PC-s társadalom 99%-a csak nevet rajta, és egyfajta morbid fekete humornak tekinti az egészet :D

Ha valami csoda folytán mégis megjelenik biztos rekord eladás lesz :lol:

Amikor elõször bejelentették, akkor még igen 8mikor is volt, 97-ben?) amikor még mindenki tudta, hogy mi az a Duke Nukem

Szerinted van olyan PC-s aki nem tudja mi a Duke Nukem?? :lol:

Link to comment
Share on other sites

XCube

Hányan vannak a régi rajongók? Hányan vannak akik megveszik? És ez mennyi a 2000 billió cod játékos meg XBoxon ordibáló tízéveshez képest? Mert az õ anyukájuk zsebében több pénz van, mint annak a maroknyi régi rajongónak a tárcájában, akik úgyis fintorogni fognak minden apró hibán. Egy ilyen kicsi célközönségnek manapság nem érdemes nagy szuperprodukciót csinálni. Amikor elõször bejelentették, akkor még igen 8mikor is volt, 97-ben?) amikor még mindenki tudta, hogy mi az a Duke Nukem, és az is bõven elég volt, ha valaki egymondatos szövegeket dobált és rondán rajzolt malacokat lövöldözött. Manapság nagyobb igénye van a közönségnek, mint a Nintendo korszakban, ahol egy katicákon ugráló olasz robot szakács harcolt brazil zombik ellen. Változnak a korok, és kétlem, hogy a Duke Nukem név fel tud nõni ehhez a korszakhoz, és a mai generációnak is tud olyat nyújtani, amiért érdemes lenne megvenniük.

Az elsõ résszel nem értek egyet, a második részben pedig pont azokról beszélsz, akiket nem is említettem. Külföldön nem akkora luxus a játékszoftver, mint itthon. Azok az emberek, akik régen DN3D -ztek szerinted nem fogják megvenni? Nem azért veszik meg, mert világrengető újdonságot várnak, hanem azért mert ez egy Duke Nukem játék. Egyébként sem hinném, hogy bármelyik újabb FPS cím komolyan megváltoztatta volna a stílust vagy igazi újdonságot hozott volna. Ha szerinted van, akkor nevezd meg, szerintem nincs. Nem várok a Forever -től Bioshock szintű mélységet, mert nem is ez a lényege, hanem a Duke Nukem hangulat. Ha azt jól eltalálják, akkor nyert ügyük van Gearbox -éknak.

Link to comment
Share on other sites

GustyX

Hányan vannak a régi rajongók? Hányan vannak akik megveszik? És ez mennyi a 2000 billió cod játékos meg XBoxon ordibáló tízéveshez képest? Mert az õ anyukájuk zsebében több pénz van, mint annak a maroknyi régi rajongónak a tárcájában, akik úgyis fintorogni fognak minden apró hibán. Egy ilyen kicsi célközönségnek manapság nem érdemes nagy szuperprodukciót csinálni. Amikor elõször bejelentették, akkor még igen 8mikor is volt, 97-ben?) amikor még mindenki tudta, hogy mi az a Duke Nukem, és az is bõven elég volt, ha valaki egymondatos szövegeket dobált és rondán rajzolt malacokat lövöldözött. Manapság nagyobb igénye van a közönségnek, mint a Nintendo korszakban, ahol egy katicákon ugráló olasz robot szakács harcolt brazil zombik ellen. Változnak a korok, és kétlem, hogy a Duke Nukem név fel tud nõni ehhez a korszakhoz, és a mai generációnak is tud olyat nyújtani, amiért érdemes lenne megvenniük.

Valószínûsítem nem csak a volt DN fanoknak készül, hanem minden FPS/Akció rajongónak. Ami azért nagyobb piacot jelent. Azt meg csak feltételezem, hogy megpróbálnak 21.századi igényeknek megfelelni.

Aki szerette a DN-et, várta a DNF-t azért, aki csak annyit halott róla "DN egy legenda" azért, maradék meg szimplán a látottak alapján fogja megvenni.

Ez ellentmond a manapság divatos új játékok kritizálásának és a régiek istenítésének. Mindig ezt olvashatjuk, hogy "mai igénytelen szarok...".

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Van egy olyan érzésem h olyan lesz mint a STALKER, h sok-sok éven át húzzák a megjelenést, és mégsem azt kapjuk amit várunk, ennyi év után.

Hát igen, de az elvárások már olyan szintûek lettek a STALKER-el kapcsolatban is, amit játék szvsz NEM TUD teljesíteni... a DNF-tõl most mindenki a megváltást várja majd, aztán ha ezzel megpróbálkoznának (fedezékrendszerrel, RPG elemekkel meg mindennel megtöltenék ami egyszerûen nem bele való), akkor meg "áhh ez nem is Duke már így", ha pedig ragaszkodnak a klasszikus játékmenethez, akkor az lesz belõle mint a Serious Sam HD-vel... nem arat majd nagy sikert, sajnos az annyira arcade, klasszikus játékok ideje már lejárt úgy 8-10 éve :( ). Én mindenesetre remélem hogy olyan lesz mint anno a 3D, csak szebb grafikával. Abból kéne csinálni egy új HD relase-t... mekkora lenne B). Vagy pedig még hiszünk a csodában, és bizony ütni fog.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...