Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Szerepjátékos Teázó


diregamer

Recommended Posts

Broklaw

-Mindenféleképp jobb.-szólt bele, hamár monológjára nem nagyon reagáltak- kis túlzással, Gauntot akár én is tudnék írni, csak veszek egy jobb vagy rosszabb 2. világháborús regényt és telerakom 40k-s cucokkal....Dee-nyújtja meg a szót- megvan az elõnye, hogy nem kell sokat agyalni. Vélhetõen innen jön a népszerûsége és a szép nagy csatajelenetekbõl. Õszintén szólva nem nagyon örülök, hogy az Ultramariska forgatókönyvét Abnett írja. -majd gyorsan hozzáteszi- Warhammerbõl én egyébként a Cain sorozatot preferálom, ideje lenne, hogy valaki lefordítsa végre.

Link to comment
Share on other sites

diregamer

- Nos, igen, sokkal élvezetesebb olvasmány, mint a Gaunt – felelte mosolyogva – Sokkal inkább mozog a warhammer 40 000 univerzum realitásain belül, annak ellenére, hogy túlzások itt is vannak. De azokon a műveken legalább lehet röhögni. A gauntoknál csak fogod a fejedet. Amúgy számos más olyan sorozat van, melyet nem kezdtek el fordítani, amik sokkal jobbak, mint a mostanában kiadott regények.

Link to comment
Share on other sites

Broklaw

-Hát igen, de ha már nem is a legjobbakat fordítják, legalább odaadnák valami hozzáértõnek kiadás elõtt, hogy ne írjanak bele hatalmas baromságokat. Villámvetõ és társai...Nem is idegesítem már magam. Csak ne vágna tönkre a szememet a gépen olvasás olyan gyorsan.-mondja.

Link to comment
Share on other sites

diregamer

- Hát erre van egy igen drága megoldás – feleli – Vegyél egy TFT monitort, az nem rongálja a szemét. – belekortyolt az újabb adag teájába, és hozzátette – Igaz, számomra kedvesebb élmény, ha kezembe tarthatom a könyvet, és lapozgathatom, mint az, hogy a monitort bámulva olvasom

Link to comment
Share on other sites

Sajt_Sensei

-Én amikor Londonban jártam régen vettem magamnak Abnet bácsitól egy jó omnibust- egy 3 az egyben kötetet, amiben egy inkvizítort követ azok jó kis fondorlatos sci-fi thrillerek voltak, de a végére elégé fárasztóak mert gondolkodni kellet. Kicsit másolni akarta Watsont, de nem lõtt túl félre.

Link to comment
Share on other sites

diregamer

- Én azokat sajnos nem olvastam – mondta beismerõen – De ha jól sejtem, azt sem fordították le. Csak a Gauntokat… - hallgatott el hirtelen – Csak a második részt, csak azt tudnám feledni. Az mindennek az alja.

Link to comment
Share on other sites

Broklaw

HáHá, én azt szerencsés véletlen folytán kihagytam-nevet fel hirtelen.-Viszont a harmadik egész jó volt, sõt nagyon. Azt mondják az az egyik lejobb rész.

Link to comment
Share on other sites

rossz_macska

- Hogy Arwynak válaszoljak és én is megszólaljak hosszú hallgatásom után. ELTE-BTK. A szakdolgozatom címe: Marketing és pr. a SZIE könyvtáraiban. Alcím, a KDKL és az ÁOTK. Fel kellene oldanom a mozaik szavakat is igaz? Na majd ha rákérdezel akkor.

Nevetett fel. Közben a tea mellé kért egy nagy bögre Chappuchino-t is.

- Üdv nektek is!

Köszön a többieknek akik menet közben érkeztek.

- Jaj.. de udvariatlan vagyok, - bólint Arwy-nak - nem köszönöm meg, mert nem szabad, és iylen téren babonás vagyok, de persze csak ha dokiról vagy suliról van szó.

Zavarában megint felnevet.

- A srácok jól el dumálgatnak. Lehetne ide tenni egy lányos sarkot is nem? Mert a beszélgetésükbe pillanatnyilag nem tudok bele folyni.

Link to comment
Share on other sites

Arwy

- Engem érdekelnének a mozaikszók jelentései - mondta Arwy mosolyogva, s közben tökre meglepõdött azon, hogy a lány az ELTE-re jár. - És akkor mi lesz belõled amúgy konkrétan? Én még csak fakt választás elõtt vagyok, de azért jó lenne valami olyat választanom, ami hasznos is lesz késõbb, de ahhoz ismernem kell egy csomó szakot, hogy el tudjam dönteni, melyik lenne a legjobb... Az egyik már tuti a föci lesz, mivel azzal kell felkészülnöm az érettségire, ugyanis kötelezõen kell választani 1 természettudományi tárgyat 2012-tõl és a többibõl enyhén szólva szarul sikerülne az érettségi... - magyarázta Arwy.

Link to comment
Share on other sites

rossz_macska

-Kezdem az elején:Informatikus könyvtáros alapszakot végeztem, Információ és tudásmenedzsment szakirányon, most megpályáztam az MA képzést is, ahol Üzleti Információmenedzser képzésben veszek rész, az az ez lesz az MA szakirányom. Szeretem a szakomat nagyon, érdekes és sok új ismerettel lát el. A végére, nem csak egy könyvtárba mehetek el, és marketing, vagy üzleti dolgokkal foglalkozhatok irányítói pozícióban, hanem információval foglalkozó cégekhez is elmehetek, vagy olyan helyekre ahol információs szakemberekre van szüksége. Amolyan információ felkutató, infó. bróker leszek. Irodai, kutatós, parancsolgatós, szaladgálós meló lesz a vége.

ÁOTK: Állatorvos tudományi Kar (annak a könyvtára)

KDKL ( Kosáry Domonkos Könyvtár és Levéltár)

Mind a kettõ a Szent István Egyetem, egyetemi könyvtárai.

Ezeken a helyeken voltam gyakorlaton, és szerettem mind a két helyet, így róluk írok egy marketing és public relations elemzéses szakdolgozatot.

Röviden tömören ennyi.

Nevet fel.

- Ó az érettségi... na igen, sok sikert hozzá, én anno az informatikát választottam.

Mosolyog.

- Mi a gond az ELTE-vel? Hogy így meglepõdtél rajta? ps.: Nem vagyok hülye bölcsész, attól, hogy BTK-s vagyok. Csak lökött, de ez az alap természetem része, gyógyíthatatlan.

Nevet hangosan.

Link to comment
Share on other sites

Arwy

- Hát nem, csak az ELTE-re állítólag nehéz bekerülni és nem gondoltam volna így konkrétan a fórumozókról, hogy olyan nagy számban lennének. De igazából még azon se gondolkodtam, hogy milyen egyetemeken lehetnek, szóval kb. minden meglepõ lenne. Amúgy kösz, de még ezzel együtt 3 évem van érettségiig sajnos, mivel 5 évfolyamos nyelvi elõkészítõre mentem. Amúgy, ha már így szóba jött, - fordult a többiekhez. - a közös beszédtéma és az egyetemek, ti hova jártok/jártatok?

Link to comment
Share on other sites

Broklaw

-Nono. Véletlenül se szidjuk a bölcsészeket hölgyeim. Sosem tudni, hol bukkan elõ egy-fordul feléjük és sejtelemsen vigyorog.-Azt meg hogy hülyék a nevükben kikérem, mégha akadnak is selejtesek. Azt hiszem ezek után már elég egyértelmû, hogy én hol alszom át a napjaimat manapság. De szép is az egyetemista élet- mosolyog tovább.-Ami meg a bekerülést illeti nehéznek kéne, lennie, de hát bevallhatjuk, hogy nem az. A színvonal úgy zuhan mint az a bizonyos U-2-s hála ennek a szeretett új rendszernek. Bejutni könnyû, aztán érni is valamit a diploval, már egyre nehezebb. Legalábbis BTK-n.

Link to comment
Share on other sites

rossz_macska

- Broklaw, hát te is kolléga vagy?

Nagyon örül.

- Sajnos, mér megszoktam, hogy szidják a bölcsész kar hallgatóit... sajnos... Igen valóban vannak fura szerzetek, a BTK-n de nem általános a dolog, és szerintem mindenhol vannak fura fazonok.

-Awry, hát sok sikert és kitartást hozzá. Nekem most épp nyelviskola kellene, mert le kell tennem egy alapfokú C típusú nyelvvizagát az MA diplomához és idõben neki akarok fogni a készülésnek.

Broklaw felé fordul. Valóban, de mint ismeretes, gyorsan kihulik a férgese, és csak azok maradnak, akik tanulni is akarnak.

Link to comment
Share on other sites

Broklaw

-De még mennyire, hogy kollega, ízig-vérig-kacsint a lányra- Bár azt mondják bölcsészhez képest keveset iszom.....De ne menjünk bele a szakma rejtelmeibe, mert félek gyorsan megcsappanna a hallgatóságunk, igaz diregamer kódnevû bajtársam már megszokta, hogy ontom magamból a szót.-tekint a mellette ülõre.

- Node visszatérve, tény, hogy sok pofa eltünt a másfél év alatt amióta ide járok. Pedig olyan is volt köztük aki azért jobban vágta nálam a témát. De tegyük hozzá én speciell nem akarok tanulni. Vagyis-vakarja meg a tarkóját, elnyújtva az s betût- én akarnék, de nem megy. Híres vagyok az utolsó éjszakás rohamaimról amikor egész könyveket akarok megtanulni meg hasonlók, de ehez képest jól boldogulok. Nem tudom te hogy vagy vele?

Link to comment
Share on other sites

rossz_macska

Legyint.

- Én se vagyok jó bölcsész, nem nagyon iszom. Néha egy egy idegfeszítõbb vizsga elõtti éjjelen, lefekvés elõtt pár cent vodka, hogy el tudjak aludni. * felsóhajt- Izgulós típus vagyok. Én már három éve koptatom a padokat, és itt is jó páran lehullottak, ne aggódj én se tanulom magam nagyon, húzom amíg lehet utána megy a nagy hajrá, egyetem elõtt még a kávét is utáltam, de ma már?! Szeretem, és egyik legjobb barátom vizsga idõszakban.

Nevet fel hangosan.

- Most is húzom a dolgokat a szakdogámmal kapcsolatban, addig ameddig csak lehet, bár azért haladgatok vele. Mellesleg merre is tanulsz ?

Link to comment
Share on other sites

Broklaw

-Maradjunk annyiban, hogy egyenesen elõre. Aztán ha lesz belõlem valami úgyis megtudod, ha meg nem akkor úgyis mindegy nem? Egyébként históriásnak készülök, de végül az leszek ami leszek. Hájáj...-sóhajtás.

-Izgulni mondjuk nem szoktam, különben nem csak az utolsó napon tanulnék igazán. Mármint én is csak emberbõl vagyok, de csak közvetlen a vizsga elõtt jön rám az ideg általában. A kávéban meg egyszerûen nem hiszek, legfeljebb azért iszom, hogy ne vizet kelljen!

Link to comment
Share on other sites

rossz_macska

-Nos a Kávé is placebó, szóval az íze miatt iszom, -> leginkább tejes kávékont, kakaó porral, vagy ha keserûre vágyom, és a keserû az jó ébresztõ nekem.

Nevet.

- Igaz ami igaz, "elõre csak elõre, lássuk mi lesz belõle".

Link to comment
Share on other sites

Zero00

A békés kávézóba szinte berobbant egy ázott alak. Honvédségi egyenruhát viselt, melytõl leginkább egy kisnövésû, terepmintás gestapo tisztre hasonlított. Fújtatva tépte le magáról mikádóját és helyezte el nagy gonddal egy üres szék támláján, majd lehuppant, bocskai sapkájával játszadozva.

-Bocs a késésért... Ugye itt sört is lehet kapni?-nézett körül aggódva.

Link to comment
Share on other sites

diregamer

A békésen teázgató alak, letette a csészét, majd odanézett a jövevényre. Mikor felismerte, megvonta a vállát, és ekképpen szólott:

- Én nem tudok ilyesmirõl, szerintem, kérdezze meg a tulajt. Bár kétlem, hogy adnának. – mondta – Amúgy, látom, nehéz a katonaélet.

Link to comment
Share on other sites

Zero00

Csalódottan lehorgasztotta a fejét.

-Esetleg rumos teát?-csillant föl a szeme reménykedve.

Link to comment
Share on other sites

diregamer

Aki csak látta az arckifejezését, úgy sejthette, hogy épp gondolkodik. Aztán megszólalt:

- Azt talán meg tudjuk oldani.

Link to comment
Share on other sites

rossz_macska

- Inkább citromfû vagy levendula tea kellene neked, katona bá.

Nevet fel.

- Régen nem láttalak. Hogy megy a katonásdi?

Link to comment
Share on other sites

Sajt_Sensei

-Jó barát, törzsvendégeknek mindent

*Mondja a mosolygós Barista, majd egy rejtet üvegbõl megtõlt egy csészét és hozzá ad pár csepp teát.*

-Látod jó dolog régi arcnak lenni, de itt ki nem az?

*Ezt már a borostás figura mondta.*

-Mellesleg áldom az eget, hogy Andragógus vagyok nem bölcsész.

Link to comment
Share on other sites

diregamer

- Mondtam én. – szólalt meg – Amúgy, ha minden igaz, hivatásos kocka leszek. – ismét elhallgatott – S ha ezt így már letudtuk, talán elõvehetnénk egy másik témát. Mivel az elõzõ, általam felvetett témához nem mindenki tudott érdemben hozzászólni, így próbálok valami egyszerûbbet kifundálni. – majd magához hívta a tulajt, kért egy adag teasüteményt – Ha már így kéznél van, kinek melyik édesség a kedvence?

Link to comment
Share on other sites

rossz_macska

-Khömm... Sait, bölcsész többség van. Általában békés e faj... de csak általában...

Hangosan felnevet.

- Sütemények? Hmm. Sacher torta mindenképpen és a krémes. Bár ez utóbbit még nem tudtam megalkotni házilag.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...