Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Home Cinema


Gubek

Recommended Posts

Pepperoni

Üdv.

Van az ittlévők közül bárkinek tapasztalata az LG HT-503PH videofájl lejátszási képességeiről ? a neten elég összevissza vannak az infók, és nemtudom, hogy ha dixv et játszik, abban benne van-e az xvid, mivel a kettő nem szokott külön feltüntetve lenni

Írtam ki rengeteg xvid es sorozatot DVD re és nem olvassa be egyiket sem, hanem kiírja, hogy no data. viszont mások meg írták a webshopok értékeléseiben, hogy nekik beolvassa, vagy hogy beolvassa csak lassan. lehet hogy hibás a készülék?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
deatheater

üdv, a segítség rovatba már írtam h a BD-370es LB blueraylejátszómnak nem tetszenek az x264 kódolású filmek google segített, hogy a baj az h van egy beállítás konkrétan ennyit kéne változtatni ""wpredp=2" to "wpredp=0"" a filmeken és h milyen progival lehet az mkv-kat újrakódolni ahol ez a beállítás szerepel (persze h méret meg minden egyéb marad csak ennyit akarnék módosítani, gondolom nem 2 perc de megérné)

köszi a válaszokat

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Jackassbomb

Sziasztok!

Némi segítségre lenne szükségem. Rá szeretném kötni a tv-met a vga-ra, de nem teljesen tiszta számomra a dolog mikéntje. Egy HD4830 a vga-ról, és egy LG tv-rõl van szó. Az elején kompozit (sárga-fehér-piros) csatlakozás van, míg a HD4830 egy 7 pines s-video.

Csak egy s-video-rca adapter kellene hozzá, vagy valami mást is közbe kell még iktatnom?

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Sziasztok!

Némi segítségre lenne szükségem. Rá szeretném kötni a tv-met a vga-ra, de nem teljesen tiszta számomra a dolog mikéntje. Egy HD4830 a vga-ról, és egy LG tv-rõl van szó. Az elején kompozit (sárga-fehér-piros) csatlakozás van, míg a HD4830 egy 7 pines s-video.

Csak egy s-video-rca adapter kellene hozzá, vagy valami mást is közbe kell még iktatnom?

Elvileg elég hozzá.

A gond itt inkább azzal van, hogy a videókártyán lévõ kimenet nem mindig szabványosan van kialakítva...

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Ez alatt értsem azt, hogy nem megfelelõen kódolja le a jeleket?

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Ez alatt értsem azt, hogy nem megfelelõen kódolja le a jeleket?

Többféle hiba lehetséges (lehetséges, nem biztos !!!), nincs kép, fekete-fehér a kép.

Ki kell próbálni.

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Na, akkor majd kiderül. Kösz a helpet.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Jackassbomb

Eljutottam ma odáig, hogy vettem egy 2 méteres rca kábelt, amit rá is kötöttem a hd4830 s-video to rca konverterére. Viszont képet csak akkor kapok, ha vagy csak a monitorra, vagy csak a tv-re teszem. A tv maga disabled a catalystban.

Valaki tudna segíteni? Kezd rohadtul frusztráló lenni ez az egész, ha azt nézem mennyit szarakodtam már vele, és mióta...

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Eljutottam ma odáig, hogy vettem egy 2 méteres rca kábelt, amit rá is kötöttem a hd4830 s-video to rca konverterére. Viszont képet csak akkor kapok, ha vagy csak a monitorra, vagy csak a tv-re teszem. A tv maga disabled a catalystban.

Valaki tudna segíteni? Kezd rohadtul frusztráló lenni ez az egész, ha azt nézem mennyit szarakodtam már vele, és mióta...

Próbáld a TV-t engedélyezni azaz Enabled-re tenni...

Már persze ha tud a kártya egyszerre két kimenetet vezérelni.

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Azt hogyan lehet ellenõrizni, hogy tudja-e szimultán kezelni õket? Talán ez lehet a probléma, mert enabledre nem tudom rakni. Legalábbis nem látom, hogy lehetne.

Link to comment
Share on other sites

takii

HDMI kábelbõl milyet érdemes venni?

Max 4 méter lenne, szóval nem lenne jelveszteség, vagy annyira nem feltûnõek a különbségek, egy olcsóbb, és egy drágább kábel között ilyen szinten?

Ilyen szint alatt, azt értem, hogy HD 5750 a VGA, és Samsung tv-re kötném rá.

(relatíve samsung, pontos típust nem tudok, csak azt, hogy HD támogatott)

Link to comment
Share on other sites

kaliban

HDMI kábelbõl milyet érdemes venni?

Max 4 méter lenne, szóval nem lenne jelveszteség, vagy annyira nem feltûnõek a különbségek, egy olcsóbb, és egy drágább kábel között ilyen szinten?

Ilyen szint alatt, azt értem, hogy HD 5750 a VGA, és Samsung tv-re kötném rá.

(relatíve samsung, pontos típust nem tudok, csak azt, hogy HD támogatott)

Mondjuk ezt:

http://www.adapter.hu/webaruhaz/product_in...products_id=360

Az olcsóbb kábel hamarabb lesz kontakthibás és a minõsége sem ugyanaz (általában).

Link to comment
Share on other sites

takii

Mondjuk ezt:

http://www.adapter.hu/webaruhaz/product_in...products_id=360

Az olcsóbb kábel hamarabb lesz kontakthibás és a minõsége sem ugyanaz (általában).

Asszem én is innen néztem a kábeleket, szóval itt jók vannak, kösz a helpet.

Amúgy régebben beszéltünk róla, hogy 5m vagy afelett már húzós lehet, hogy veszteségesen megy jel, vagy nem is lesz semmi, ez a kábel akkor már jobb az átlagnál, és vinné a jelet rendesen?

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Asszem én is innen néztem a kábeleket, szóval itt jók vannak, kösz a helpet.

Amúgy régebben beszéltünk róla, hogy 5m vagy afelett már húzós lehet, hogy veszteségesen megy jel, vagy nem is lesz semmi, ez a kábel akkor már jobb az átlagnál, és vinné a jelet rendesen?

Csak felette húzós.

A 2-év gari jelent valamit :)

Én ilyet rendeltem tegnap, ezek szerint nagyon rossz vételt nem csináltam!? :)

Nem hát.

Nagy általánosságban el lehet mondani, ha aranyozott a csatlakozó része, nagy baj nem lehet. :)

Link to comment
Share on other sites

takii

Csak felette húzós.

A 2-év gari jelent valamit :)

Igaz, kösz, meg kéne rendelni, haver megkérdezem majd, hogy õ nem akar e, és akkor a postát felesbe fizetnénk :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
gerro

hali

TV (LCD) vásárlásnál melyek a legfontosabb jellemzõk, amikre figyelni kell ill. melyek a már elfogadható értékek?

(pl. 5.2ms válaszidõ az milyen?)

mondjuk nem akarok nagyon drága készüléket

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
oliba

Ha veszek mondjuk egy ilyen TV-t, akkor milyen szemüveget érdemes mellé venni ami biztosan menni fog vele? Sajnos ehhez a TV-hez nem adnak szemcsit, mint az LW5500-hoz, amivel csak annyi a baj, hogy 100Hz egy kicsit kevés 3D-re

Link to comment
Share on other sites

4utox3c

hali

TV (LCD) vásárlásnál melyek a legfontosabb jellemzõk, amikre figyelni kell ill. melyek a már elfogadható értékek?

(pl. 5.2ms válaszidõ az milyen?)

mondjuk nem akarok nagyon drága készüléket

- paneltípus (ha sikerül kideríteni)

- háttérvilágítás típusa (led vs. ccfl)

- csatlakozók száma

- 24p -ha blu-rayt nézel

- válaszidõ helyett a képfrissítést nézd 50hz/100hz/200hz stb. --> bár ha játszani kell akkor jobb ha nem választasz ilyen 100hz vagy afelettit, mert az növeli az input lagot (ergo késik a kép)

- az igazi kontrasztarányt ált. nem adják meg, a dinamikus az meg bullshit

a 3D,ill. netes funkciókat nem említem, mert mondtad hogy olcsón akarsz venni

Link to comment
Share on other sites

kareeka

üdv mindenkinek

egy elég összetett és bonyolult kérdésem volna, remélem ti tudtok segíteni.

a lényeg az, hogy most van egy rendszerem, ami az alábbiakból áll:

LG LCD TV

Apple TV

UPC beltéri egység

Philips DVD lejátszó 5.1 hangrendszerrel.

a helyzet az, hogy sehogy nem tudom megoldani, hogy az apple tv-n nézett filmeket 5.1ben hallgathassam. jelenleg így van összekötve:

DVDlejátszó - SCART - UPC - SCART - tv - HDMI - appletv

a dvd lejátszón van egy "TV" opció, amin elvileg a tv-n nézett dolgokat lehet kirakni 5.1-re, de ezzel csak a upc-n nézett mûsorokat hallom, mivel azon keresztül megy a tv-re a dvd lejátszó. a baj az, hogy a TV-n csak egy scart csatlakozó van, ahogy a dvd lejátszón is. egyedül a upc beltérin van 2 darab scart, azért így kötöttem össze. arra gondoltam, hogy esetleg egy jack dugós kompozit kábellel dugom össze a tv-t meg a dvd lejátszót, és azt AUX módba kapcsolom, csak így egyrészt akármit nézek a tv-n, be kell kapcsolnom auxra a dvd lejátszót is, és nem tudom, hogy így megmarad-e az 5.1, véleményem szerint csak sima sztereó lesz. segítségképp itt van mindegyiknek minden csatlakozója:

apple tv: hdmi, optikai audio, micro usb, ethernet

dvd lejátszó: scart, piros-fehér kompozit, koax

upc: 2 scart, vga, sárga-piros-fehér kompozit, koax

tv: scart, AV bemenet, USB 2.0, 2db HDMI bemenet, Fejhallgató kimenet, CI bemenet, rf bemenet, Komponens bemenet (Y,Pb,Pr) + Hang, optikai audio bemenet, rgb bemenet, vga bemenet

természetesen valahogy úgy kéne megoldani, hogy ne kelljen kábeleket dugdosnom ahhoz, hogy mindet nézni és használni tudjam... :)

köszi elõre is a válaszokat!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
takii

Hy!

Segítséget szeretnék kérni, "hang"-al kapcsolatban :D.

VGA: 5750, HDMI-HDMI kapcsolat a tv és a vga között, de nincs hang.

Elvileg vinne kéne nem?

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

Hy!

Segítséget szeretnék kérni, "hang"-al kapcsolatban :D.

VGA: 5750, HDMI-HDMI kapcsolat a tv és a vga között, de nincs hang.

Elvileg vinne kéne nem?

a lejátszóeszköznek a vga-t kell kiválasztani ilyenkor :) (nekem van 4, mert spdif, analóg, és 2 vga spdif)

Link to comment
Share on other sites

takii

a lejátszóeszköznek a vga-t kell kiválasztani ilyenkor :) (nekem van 4, mert spdif, analóg, és 2 vga spdif)

Át kell állítani az alaplapi hang driverében?

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

Át kell állítani az alaplapi hang driverében?

nem, a winnek kell megmondani hogy mit használjon. melyik hangeszközt.

Link to comment
Share on other sites

hmisi15

Melyik márka szól jól rockzenén? Most Sony str-de597 van. Filmen tök jó a dts meg dolby hang. Gamenél se rossz, de zenén sajnos nem szól úgy, mint az orion 1030bc. Kevesebb a részlet, halkabb pl a gitár, de a bassgitár meg erõsebb lett és kicsit furán szól a dob. A hangfalak mind2 erõsítõn ugyanazok.Ja az meg nonszensz, hogy nincs benne ventilátor és rohadtul melegszik jobb hátsó sarkánál, pedig nagy a szellõzési helye, nincs rajta semmi és alulról gumitalpakkal megmagasítottam. A sony megér egy 40est. Elpasszolom, azt veszek használtan hasonlót pl denon, yamaha, pionner, onkyo, harman kardon. Melyik lenne nekem jó? Persze a jó 5.1 film hang megmaradása mellett.

Szeretem a sony márkát, de hifibe leszerepeltek. Haverom sony mini-hifije meg tök mesterkélten szól. Panasonic sokkal jobb és mind2 gyári hangfalakal. Meg újonnan sony kb 500e a legjobb, denonba meg 2míllíós.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...