Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Fényképezés és videózás mobillal


_Maxtreme_

Recommended Posts

_kEke_

Akkor ezek szerint ott el vannak szállva a saját telefonjuktól. Amúgy is profi képeket profi fényképezõvel kell csinálni, nem telefonnal.

Nem errõl van szó.... pár ezer forintos telefonokkal ezerszer jobb képeket lehet csinálni... :)

Link to comment
Share on other sites

MarcRulez

Nem errõl van szó.... pár ezer forintos telefonokkal ezerszer jobb képeket lehet csinálni... :)

Na majd elkérem bátyámtól a fényképezõjét, te meg hozd a telód és majd csinálunk képeket :)

Link to comment
Share on other sites

_kEke_

Még mindig nem érted... és látszólag nem is akarod megérteni. Hagyjuk is...

Link to comment
Share on other sites

seN

Én is így vagyok vele, meg a másik fórumon is így voltam vele, mégis mindneki a minõséget szidta.

Mert oké hogy látszik hogy mi az, de ilyen alapon lerajzolom. Abból is rájössz hogy mi az. Ez csak 1 gyenge kifogás hogy föllehet ismerni. Rossz a kamerája a mobilodnak és kész, nincs mit szépíteni ezen.

Link to comment
Share on other sites

MarcRulez

Még mindig nem érted... és látszólag nem is akarod megérteni. Hagyjuk is...

Végülis már megszoktam h mindig én vagyok a h*lye. De sztem is hagyjuk, energiám és kedvem nincs veszekedni.

Peace*

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Mert oké hogy látszik hogy mi az, de ilyen alapon lerajzolom. Abból is rájössz hogy mi az. Ez csak 1 gyenge kifogás hogy föllehet ismerni. Rossz a kamerája a mobilodnak és kész, nincs mit szépíteni ezen.

1. Valóban nem egy szuperkamera, de egy ennyi idõs telefontól ez is szép

2. Attól h 100-an leírják ott, vagy itt nem lesz jobb. Vagy azt hiszitek h én azért nem veszem észre?

3. Ott már említettem h lehet nekem telóra gyüjteni (azt elfelejtettem hozzátenni hg épp köv hónapban akarok másikat venni aminek többek között a kamerája is jobb lesz)

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

No ahogy ígértem, lõttem a melóhelyen 1-2 képet, sajna még ezek sem az igaziak, mert lámpafény mellett készültek.

(nagyításhoz katt a kisképekre)

IPB Image

IPB Image

IPB Image

IPB Image

Lg arena még mindig :)

Az mondjukk egyértelműen látszik hogy (nyilván) az 5mp sok az optikának, mert teljesen kinagyítva azért nem tökéletes. De kisebb felbontásban nagyon is jó sztem.

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

Igazán nincs mit. Én úgy vagyok vele h egy fényképpel mutatni akarok vmit, nem pedig megvitatni h milyen minõségû

Ez tudod pont olyan dolog mint a zenehallgatás. Van akinek elég az hogy "csak zörögjön valami" és a sokol rádióval is remekül elvan.

..és vannak olyanok aki szeretik élvezni is a zenét, nem csak hallgatni.. :)

Link to comment
Share on other sites

Csibeszke

Néhány elég régi Samsung D500-al, sztem egész jók.

kép1

kép2

kép3

ahoz képest nem is rosszak

D500-tol már láttam roszabb képet is

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Köszi.

Hát nem tudom :D Majd valami modi megoldja ^^ 

Már csak azért is jobb, hogy van rá külön topik, mert ne a rendes Fotográfia topikot szórjuk tele a mobilos képekkel, nyilván a kettõnek köze sincs egymáshoz és nem is ugyan azokat az igényeket kell kielégíteniük.

Az Aréna meg megfelelõ hely neki... a hardverben van mobilos topik, de az nem a legjobb hely hozzá, a Kultúrához meg semmi köze.

Azért azt még javaslom Balee kollégámnak, hogy vegye fel a fényképezés mellé a videózást is, persze csak ha nincs a topik nyitójának ellenére is. Tehát javaslat a topik új címére: "Fényképezés és videózás mobillal"

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

Így van, jó ötlet. :)

Akkor kezdené mis a kört :D

Tegnap az utcán videóztam (11mb)

semmi extra, pár sec az egész. A borús ég miatt kicsit sötétebb a kelleténél, de amúgy egész korrekt lett sztem.

A csörgés amit hallatok a bevásárló szatyor miatt van :lol:

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Az meg kell hagyni h tényleg egy profi gép közeli képeket csinál.

Én azért fenntartásokkal kezelném ezt a kijelentést. Itt csücsül az íróasztalomon egy "profi" fényképezõgép, azért a kettõt nem mérném össze, de még egy átlagos kompakt géppel sem.

De az tény, hogy mobilhoz képest nem rossz.

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

Bizony.

Ha már átlags gép.. AZ én Sony optikás (viszonylag olcsó) BENQ 12mp-s gépem által készített képeket össze sem lehet ezzel hasonlítani. :)

Pedig ez olyan messze van a profi géptõl, mint a 20 kilós kalapács a finommechanikai mûszertõl :)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

No ahogy ígértem, lõttem a melóhelyen 1-2 képet, sajna még ezek sem az igaziak, mert lámpafény mellett készültek.

(nagyításhoz katt a kisképekre)

IPB Image

IPB Image

IPB Image

IPB Image

Lg arena még mindig :)

Az mondjukk egyértelmûen látszik hogy (nyilván) az 5mp sok az optikának, mert teljesen kinagyítva azért nem tökéletes. De kisebb felbontásban nagyon is jó sztem.

Tény h knrva jó képeket készít, de azért ez a telefon 1,5× annyiba kerül mitn amennyit én maximum hajlandó lennék mobilra költeni (és még az minidg messze áll attól amennyit ténylegesen tudok is)

Link to comment
Share on other sites

-moki-

IPB Image

A helyi Tesco parkolójában lõttem ezt a képet aznap, amikor megvettem anno a telefonom :D Nokia 6280... ennek már sok éve (4 éve asszem) :D

Link to comment
Share on other sites

Spyk3r

o mi ez ? BangBross Bus ? :D

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

lol :D

Viszont a képminõség egész korrekt. Fõleg ha azt nézzük hogy mennyi idõs telefon! :)

Link to comment
Share on other sites

-moki-

lol :D

Viszont a képminõség egész korrekt. Fõleg ha azt nézzük hogy mennyi idõs telefon! :)

Nappal vagy fény mellett szép képet csinál, este viszont eléggé szemcsés a kép. Jaja, a mai napig meg vagyok vele elégedve. :)

Link to comment
Share on other sites

_DooM_

Napsütésben pózolva:

IPB Image

Nappal szemben, mozgás közben (a kocsik is, meg a kezem is, miközben követtem az autókat és fókuszált a telefon):

IPB Image

Mindezt egy Samsung SGH-U600-zal követtem el. Szerintem nem rossz, fõleg ha figyelembe vesszük azt is, hogy még telefonok között is milyen apró az optikája.

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

Van egy ötletem. Rendezzük listába a telefontípusokat és a képeket. Úgy sokkal átláthatóbb lesz mint ennyi postot végigböngészni.

Valami ilyesmire gondolok:

LG Arena (5mp, AF) kép 1 kép 2 kép 3 kép 4 | Video 1 - M@Xtreme

iPhone 3GS (3.2mp, AF) Kép 1 Kép 2 Kép 3 kép 4 - seN

Samsung SGH-U600 (3.2mp, AF) Kép 1 Kép 2 - _Doom_

Samsung D500 (1.3mp, FF) Kép 1 kép 2 Kép 3 - Balee

Nokia 7610 (3.2mp, AF) Kép 1 Kép 2 Kép 3 Kép 4 Kép 5 Kép 6 Kép 7 - Lord_KROK

Plz írja be magát mindenki :)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Voltam fotózni a környéken aztán gondoltam lövök 1-et az iPhoneal is relative este, hogy lássam milyen.

klikk mert imageshack valamiért haldoklik nálam, így nincs tumb

semmi utó munka nincsrajta, "nativ" kép a kamerából. És hogy mi a halálért ferde, azt ne kérdezzétek.

Sötétben azért nem csinál olyan jó képet ...

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

Egyik mobil sem.. Sõõt fényképezõk közül is csak az amihez van kiegészítõ vaku..

LG Arena (5mp, AF) kép 1 kép 2 kép 3 kép 4 | Video 1 - _Maxtreme_

iPhone 3GS (3.2mp, AF) Kép 1 Kép 2 Kép 3 kép 4 - seN

Samsung U600 (3.2mp, AF) Kép 1 Kép 2 - _Doom_

Samsung D500 (1.3mp, FF) Kép 1 kép 2 Kép 3 - Balee

Sony Ericsson W300i (VGA, 640x480) Kép 1 - hunocsi

Nokia 6280 (2mp, FF) kép 1 - ELTomY

Nokia 6280 (2mp, FF) Kép 1 - -moki-

Nokia 7610 (3.2mp, AF) Kép 1 Kép 2 Kép 3 Kép 4 Kép 5 Kép 6 Kép 7 - Lord_KROK

Jöhetne már valaki mondjuk egy omnia II HD-vel :D

Azok még piszok jó képeket csinálnak.

szerk: No elvileg mindenki bent a listában. Kiegészítve képpel a telefonokról (a típus a link)

Aztán innentõl mindenki egészítse ki magának a listát, illetve az ujjak írják be magukat. Máskülönben 1 bazi nagy keveredés lesz az egész topik :)

Link to comment
Share on other sites

_DooM_

Szerintem ez egy nagyon jó ötlet! Esetleg lehetne szavazást is tartani, bár...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...