Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Paradox Interactive Játékok


otvosa

Recommended Posts

Leo88
Akkor lehet már nem tudsz mit tenni. De így hirtelen felindulásból van egy ötletem: a békekötésnél próbáld meg a vazallusoddá tenni az adott országot, hátha úgy nem döfnek a hátadba. Csak ezzel még jobban nõne az infamy-d. Vagy esetleg ha mindig white peace-t kérsz akkor nem nõ az infamy-d, szóval egy idõ után az lecsökken és talán nem támadnak meg újból. Viszont ez több évtizedik is eltarthat.

Vagy ha nem veted meg a piszkos módszereket akkor írd át az infamy-t nullára, vagy lépj be az ellenségekhez és fogadtasd el velük a vazallusságról és egy csomó terület átadásáról szóló békeindítványodat.

jah az infamy miatt gyilkoltak? :lol: mostmár mind1 :unsure:
Link to comment
Share on other sites

Zizou2

én még az elsõ részével játszottam anno nagyon sokat a többi kimaradt az életembõl eddig fõleg idõhiány miatt :S de most így kedvet kaptam a játékhoz lehet belekóstolok a második részébe is :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Xris

For The Glory-val valaki játszott?

Ez egy most Paradoxnál nagyon menõ full rewritek talán elsõje.

Az EU2-t írták át, elsõre nem látszik, de sok õj fícsör van benne, optimalizálták, nagyobb felbontásban is játszható stb. AGCEEP moddal (ez a legjobb eu2-höz) jön bundle-ban, persze lehet a mod nélkül is játszani.

Kellemes, én még decemberben magyarokkal végigtoltam egy kampányt.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Leo88

lanon és hamachin keresztül is, ha a host gyorsította a játékot, akkor deszinkronizált lett és szétkapcsolt. ez program hiba. nálatok elõfordult, meg lehet vhogy oldani?

Link to comment
Share on other sites

Leo88

meg lehet valahogy csinálni, hogy MP-ben is mûködjenek a cheatek?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
CsiziDani

Azt hogy lehet megcsinálni a HoI 3-ban, hogy az egységeknél ne az az alapnézetes legyen, hanem pl páncéloshadosztálynak egy tank legyen a képe a térképen, a gyalogságnak egy egyenruhás ember. Úgy, mint az elõzõ részekben!

Link to comment
Share on other sites

CsiziDani

Probléma megoldva, csak rá kell zoomolni... :D

Link to comment
Share on other sites

otvosa

Kis problémába ütköztem: a napoleon, in nomine és httt installja után a játék nem indul el :( Bejön a kis ablak, ahol csekkolni lehet a legújabb frissítéseket (megnéztem, nincs újabb) de a start lenyomása után pár másodperces gondolkodás után nem történik semmi :(

( a játék sajnos nem eredeti)

Link to comment
Share on other sites

CsiziDani

Sztem az alap feltétele után csak a httt-t rakd mellé. Úgy nekem megy minden gond nélkül, bár úgy nem próbáltam, ahogy te is.

Link to comment
Share on other sites

otvosa

Sztem az alap feltétele után csak a httt-t rakd mellé. Úgy nekem megy minden gond nélkül, bár úgy nem próbáltam, ahogy te is.

Azt te hogy csináltad? Mert kell a httt elé mind a két másik kiegészítõ, máskülönben nem tudod feltenni.

Link to comment
Share on other sites

otvosa

Nah sikerült megoldanom, bár fogalmam sincs mi volt a probléma. xD

Nagyon kemény ez a játék, olyan rég játszottam már vele, hogy el is felejtettem szinte. Pápai állammal fogom létrehozni Olaszországot, Modénától Szicíliáig már minden megvan, azonban a többi olasz terület az sajna Ausztriáé, és ez rengeteg energia, erõ és minden mást igénybe fog venni mire legyûröm valahogy. Szövetségesekkel elég gyéren állok, Oroszország (még most Moszkvai Nagyfejedelemség) már Magyarországnál jár, Franciaország csak pislákol, Burgundia és Anglia ott az igazi hatalom, Németország sok kis fejedelemség, Lengyelország és Litvánia alig létezik.

Szóval eléggé elfuserált egy játék ez. xD

Link to comment
Share on other sites

CsiziDani

1399-ben kezdted?

Én most törökökkel abban az évben kezdtem. Egybõl háborúval indítok, ráadásul a timuridás ellen. Hát nagyon megszenvedtem vele mire ki tudtam sírni egy fehér békét. Pár csatában szerencsém is volt. Ráadásul míg ez a háború dúlt Bizánc is hadat üzent, aki hozta magával Havasalföldet is. Így készítettem egy kisebb sereget is pluszba akivel leküzdöttem Konstantinápoly seregeit, majd bosnyák és szerb segítséggel elfoglaltam a románokat és õk így ki is szálltak, majd bizánctól elfoglaltam a Peloponnészosz déli részét. Pár év csönd és Mo keresztes hadjáratot hirdetett ellenem, de hadüzenet nem érkezett egy keresztény államtól se, annál inkább a mamelukoktól. Most velük birkózok, elfoglalták a két legkeletibb tartományomat visszavertem õket, majd minden seregüket mélyen az országba visszavonták, szerintem a lázadásokat verték le és megküzdöttek Tripolival. Eközben elfoglaltam a 3 legközelebb hozzám esõ provinciájukat. Aztán jött az értesítés, hogy Tripolival békét kötöttek. Pár hónapon belül a kétszer akkora seregükkel visszatértek és visszavertek. Most ugyanott vagyunk ahonnan elindultunk, de nagyon megvernének, ha nem érkeznének meg pár napon belül a baromi drága zsoldosok. Már csak abban bízhatok, hogy velük megfordítom az állást.

Link to comment
Share on other sites

otvosa

jaja 1399-ben. Hát zsoldost én sose használok, egyszerûen a gazdaságom nem engedi ezt meg, illetve alapból nem túl megbízhatóak szerintem :(

Link to comment
Share on other sites

CsiziDani

Nekem a pár háború nélküli év feltöltötte a kasszám és most van pénz. De mint mondtam nincs más lehetõség a gyõzelemre csak ha zsoldosokat fogadok fel. :/

Link to comment
Share on other sites

CsiziDani

Na hogy állsz otvosa?

Én most annyit foglalgattam, hogy min 60 évig nem mehetek háborúba, annyira felment az infamy-m. XD

Az AI is elég érdekesen alakítja a történelmet, Mo már alig létezik az osztrákok miatt. :(

A kezdeti nehézségek után elég könnyû lett a játék, a kincstáram dugig van, a pontos számra nem emlékszem, de már több, mint 4000 dukátom van. ^^

Ha érdekel mesélek kicsit többet. :)

Link to comment
Share on other sites

Tomina

Én is felraktam EU 3-at. Kiegészítõket is érdemes? ( magyarítás jó hozzájuk?)

Link to comment
Share on other sites

otvosa

Én most Skandináviával vagyok, Svédországot átalakítottam, 1700as években járok. Oroszország majdnem teljesen a töröké, Magyarország és Ausztria és Anglia a franciáé, Olaszország a Pápáé, szóval érdekesen a alakulnak a dolgok. Enyém Dánia, Svédország , Norvégia, Finn és a Teuton rend pár volt északi tartománya, riga, Kurland meg ott Polotsk környékén még valami.

kb 2000 dukát körül áll az állandó kasszám, bár nemrég volt egy országos méretû lázadás (ami azér elég durva volt, két seregem volt, manpower meg ezek táplálására ment el, zsoldos meg nem csináltam) de két ilyen kulturális ünnepséggel vagy határozattal, egy felsõbíróval 1 hónap alatt leterítettem a lázadást 20%ról 2-re kb. (Bár mire rájöttem eltartott pár évig...)

Egyébként land techben mocskosul le vagyok maradva, 24 körüli az enyém, franciáé (aki egyébként állandó német-római császár is) meg 34 körül van.

Építgetek manufaktúrákat, akadémiákat, de mást kéne igazából, erõdöket meg hasonlókat.

Ja és az inflációm 43% ami elég gyászos és nemtom lejjebb vinni ( a great person is csak redukálja a növekedést de nem csökkenti sztem)

Én is felraktam EU 3-at. Kiegészítõket is érdemes? ( magyarítás jó hozzájuk?)

Kiegek nélkül el se kezd, rengeteg plusz van bennük és sokkal élvezetesebb ( és befolyásolhatóbb) a játék.

Magyarosítást nemtom, én mindig angollal nyomtam.

Szerk.: tesóm megcsinálta a Német-Római császárságot Brandenburggal :D Ez lett a hivatalos neve, elõször Németország, utána pedig NRCS. Normandiától Oroszországig ért :D Ha a svéddel végeztem, nekiállok én is.

Link to comment
Share on other sites

Tomina

az utolsó kieghez a 4.1-es patchet hol találom? mert én csak tömörített fájlokat találtam neten. :huh:

szerk: és az utolsó kiegészítőt kell elindítanom vagy elég az alapjátékot?

Link to comment
Share on other sites

otvosa

az utolsó kieghez a 4.1-es patchet hol találom? mert én csak tömörített fájlokat találtam neten. :huh:

szerk: és az utolsó kiegészítõt kell elindítanom vagy elég az alapjátékot?

Ha feltetted a httt-t akkor a mappájában kell lenni egy koronás ikonnak meg egy sima eu3as fekete alapon valami fehér biz-KisTehén! ikonnak. Na azt kell elindítani az utóbbit (szal ja, az alapot)

Link to comment
Share on other sites

Tomina

Ha feltetted a httt-t akkor a mappájában kell lenni egy koronás ikonnak meg egy sima eu3as fekete alapon valami fehér biz-KisTehén! ikonnak. Na azt kell elindítani az utóbbit (szal ja, az alapot)

Nekem nem indítja el. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

CsiziDani

Én a koronással szoktam elindítani.

Link to comment
Share on other sites

Tomina

azzal sem megy. :S

Link to comment
Share on other sites

otvosa

azzal sem megy. :S

nekem is volt ilyen problémám, de az újratelepítés megoldotta (tudom, elég idegesítõ, mert sok idõ, d nem tudok rá más megoldást)

Link to comment
Share on other sites

Tomina

nah, sikerült. B) kezdek is egyet a magyarokkal.

Link to comment
Share on other sites

otvosa

nah, sikerült. B) kezdek is egyet a magyarokkal.

huh jól belevágsz a lecsóba :D

Én még mindig Skandináviával vagyok, megvan minden core province (Izland, Norvégia, Svéd-és Finnország, Dánia, Slesvig, Kurland, Livland, és még ott pár tartomány. 1700as évek második fele, 1770 körül járok.

Legjobb dolog, hogy a "nagy ember generálóval" pár évtizedig használtam inflációcsökkentõket, így lezúzták közel 10%al az inflációmat, illetve most jutottam el arra a szintre, hogy építhettem Tax collectort, ami pedig +50%-al(!!!!!!) redukálja az inflációt B) Ez óriási emberek, a 40%ról most éppen olyan 28 körülin van. így persze már nincs is olyan nagy pénzem, általában 2000 dukát, de ebbõl majdnem minden tartományomba meg tudok építeni egy fajta épületet, egyszerre ^^

Ha ennek vége, jön Brandenburg és a Német állam B)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...