Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Karácsony


Brian55

Mit kérsz karácsonyra?   

107 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

XCube

Boldog karácsonyt mindenkinek!

 

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage
On 2017. 12. 24. at 2:30 PM, Edemking said:

...

Idén olyan jól sikerült a fánk hogy nektek is el kell hogy dicsekedjek vele. :D

Idén a mi karácsonyfánk picit nagyobb és sokkal formásabb/szebb lett, mint eddig bármikor volt, de nekünk ekkora soha nem lehet, mert nem férnénk be a házba. :D

Tetszenek az egyszínű díszítésű fák is, de nem tudom itthon elképzelni, nekünk soha nem volt. Mi retróban nyomjuk a díszítést 20+ éves kapott és kézzel készített díszekkel, több kiló szaloncukor, habkarika, mindenféle színű égősorokkal.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Lord_KROK
On 2017. 12. 30. at 2:37 PM, Godzillamessage said:

Idén a mi karácsonyfánk picit nagyobb és sokkal formásabb/szebb lett, mint eddig bármikor volt, de nekünk ekkora soha nem lehet, mert nem férnénk be a házba. :D

Tetszenek az egyszínű díszítésű fák is, de nem tudom itthon elképzelni, nekünk soha nem volt. Mi retróban nyomjuk a díszítést 20+ éves kapott és kézzel készített díszekkel, több kiló szaloncukor, habkarika, mindenféle színű égősorokkal.

Nekem műfám van. Persze, hogy az égősor szent este ment tönkre. Úgyhogy idén semmilyen világítás nem votl rajta. Ahogy ismerem magamat jövőre sem lesz

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Godzillamessage

Békés, Boldog Karácsonyt Kívánok! :smile:

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Boldog karácsonyt mindenkinek! :)

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Egy éve nem főztem semmit (konkrétan), kicsit izgulok a halászlé miatt. A szél természetesen ma is viharos, süt a nap, hó pedig még kilátásban sincs. :dry:

Idén végre sikerült fenyőfa-illatú fenyőfát vásárolni és elsőre befaragni a tartójába úgy, hogy egyenesen álljon. Tavaly küzdöttem vele egy órát és akkor sem volt sehonnan egyenes. Tegnap rendeltem mára egy darab 3,5 - 4 kg-os pontyot, erre kaptam (itthon vettem észre) 2 db pontyot x kg mennyiségben. Megbeszéltük, hogy van egyben ekkora. Nagyon mérges voltam, de már elmúlt. Remélem jó ízű a hal. :happy:

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

Hát akkor itt is Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek! :) ha már meglett ez a topik.

2 hours ago, Godzillamessage said:

Egy éve nem főztem semmit (konkrétan), kicsit izgulok a halászlé miatt. A szél természetesen ma is viharos, süt a nap, hó pedig még kilátásban sincs. :dry:

Idén végre sikerült fenyőfa-illatú fenyőfát vásárolni és elsőre befaragni a tartójába úgy, hogy egyenesen álljon. Tavaly küzdöttem vele egy órát és akkor sem volt sehonnan egyenes. Tegnap rendeltem mára egy darab 3,5 - 4 kg-os pontyot, erre kaptam (itthon vettem észre) 2 db pontyot x kg mennyiségben. Megbeszéltük, hogy van egyben ekkora. Nagyon mérges voltam, de már elmúlt. Remélem jó ízű a hal. :happy:

A halászlé jó, mert nem kell vele túl sokat "tökölni" mondjuk én könnyen beszélek, jó pár évet lehúztam vendéglátásban, különféle konyhákon, meg ezt is tanultam. 

Filézd ki a pontyokat egy jó éles vékony pengés késsel, aztán a filék mehetnek a végén a lébe főni, vagy meg is sütheted őket. A leeső részek, fej stb meg jó lesz az alapléhez.

https://www.youtube.com/watch?v=wwYY38sHCg8

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
3 hours ago, Godzillamessage said:

Idén végre sikerült fenyőfa-illatú fenyőfát vásárolni és elsőre befaragni a tartójába úgy, hogy egyenesen álljon. Tavaly küzdöttem vele egy órát és akkor sem volt sehonnan egyenes.

Na igen, egy fenyőfa illatú fenyő nekem is hiányzik. 5 éve mióta műfenyő van, pláne nincs karácsonyi hangulatom ilyenkor. 

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Idén se kaptam zoknit. :( 

 

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage
18 hours ago, nyrfan said:

Filézd ki a pontyokat egy jó éles vékony pengés késsel, aztán a filék mehetnek a végén a lébe főni, vagy meg is sütheted őket. A leeső részek, fej stb meg jó lesz az alapléhez.

Így még soha nem főztem, legközelebb kipróbálom.

Felesleges volt az aggodalmam: teljesen jó lett a halászlé. Igaz kétszer teljesen elfőztük a levet, de 2,5 óra főzőcskézés után kaptunk egy remek alaplevet. :D

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
2 hours ago, Godzillamessage said:

teljesen jó lett a halászlé. Igaz kétszer teljesen elfőztük a levet, de 2,5 óra főzőcskézés után kaptunk egy remek alaplevet.

Én is mindjárt tesztelni fogom a halászlevet. :)

18 hours ago, Leon121 said:

Idén se kaptam zoknit. :( 

 

Én sem :( 

Viszont lesz pálinka :D 

Link to comment
Share on other sites

nyrfan
5 hours ago, Godzillamessage said:

Így még soha nem főztem, legközelebb kipróbálom.

Felesleges volt az aggodalmam: teljesen jó lett a halászlé. Igaz kétszer teljesen elfőztük a levet, de 2,5 óra főzőcskézés után kaptunk egy remek alaplevet. :D

Én mindig így főzök halászlevet. Ha horgászom, néha szoktam hazavinni 1-2 pontyot, lefilézem őket, aztán a filéket külön is meg tudom sütni, a többi meg (a fej, gerincen maradt hús) meg elég egy halászlére. 2 pontyból bőven megvan. Ja és így semmi nem megy kárba. Tényleg csak a csontok vannak kidobva.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
3 hours ago, Lord_KROK said:

Én is mindjárt tesztelni fogom a halászlevet. :)

Teljesen szuper volt :D 

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

Boldog Karácsonyt! :santa:

 

Nekem már 20 éve műfám van, ráadásul ugyanaz a példány, ami tökéletes.

Ha fenyőillatot akarok, viszek be egy élő ágat vázába, vagy illóolajat csöpögtetek a mécsesházba.

 

Halat mi nem eszünk, volt helyette rántotthús, hurka meg sült kacsa :cool:

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Engem már tinédzserkorom óta nem érdekel ez a "fázás", elég hülye szokásnak tartom kivágni egy élő fát, behurcolni a meleg lakásba, megvárni, míg 1-2 héten belül elkezd leperegni az összes tűlevél, teleszórva a lakást, aztán nagy meló árán lebontani, kidobni a megmaradt kórót, és kitakarítani utána. Kisgyerekként persze még megvolt a varázsa.

Az illatát persze én is imádom. Gyerekkoromban a Pest megyei telkünkön volt egy csodálatos, hatalmas ezüstfenyőnk (melyet még anyám kapott egy erdészbácsitól pici facsemeteként) és egy szép, méretes lucfenyőnk a kert határában. Ha egyszer kertes házban lakom majd, ilyeneket fogok ültetni, és azokat fogom feldíszíteni. Addig nálam is marad a műfenyő + néhány lucfenyőág behozatala az illat miatt.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 12/26/2018 at 5:06 PM, -OJ- said:

Nekem már 20 éve műfám van, ráadásul ugyanaz a példány, ami tökéletes.

Ha fenyőillatot akarok, viszek be egy élő ágat vázába, vagy illóolajat csöpögtetek a mécsesházba.

Nekem sajna hiányzik az illat, de a fenyőágakon majd elgondolkodok. 

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Godzillamessage

Boldog Karácsonyt kívánok minden fórumlátogatónak! :group:

gamestarsanta_screenshot_20101223071351_original.jpg

  • Thanks 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Cori

Boldog Karácsonyt Minden Fórumozónak :D 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Godzillamessage

Vettem fát. Gyönyörű. Betettem a tartóba. Szebb nem lett, de legalább jó ferde.

Mára szerintem ennyi. Díszvilágítást sem tettem még fel (pedig egész nap sütött a nap).... majd holnap az esőben.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
9 hours ago, Godzillamessage said:

Vettem fát. Gyönyörű.

Nem volt drága?  Néztem egy rendes fa, 10K huf alatt már nem is nagyon van :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
XCube

Boldog Karácsonyt kívánok minden kedves fórumozó társnak :) .

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Boldog karácsonyt mindenkinek! Remélem, mindenki kicsit ki tud engedni... 

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Link to comment
Share on other sites

Dani991

Boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek! :smile:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Godzillamessage

Boldog Karácsonyt Mindenkinek! :group:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...