Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Karácsony


Brian55

Mit kérsz karácsonyra?   

107 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

TaviG

Azért van a feszültség mert karácsonykor sem tûnnek el a problémák egy hétre csak úgy...

Link to comment
Share on other sites

CastleCRS

Nálunk lesz vmi családi ebéd, még nem tudom mikor, ajándékok kis apróságok mint mindig. Finom kaja, egy kis beszélgetés a rokonokkal azt kész. Nem sokban különbözik az év többi napjától számomra.

Link to comment
Share on other sites

buub

Szerintem páran egy kicsit túlmisztifikálják a karácsonyt magát, meg ezt a mindent tönkreKisTehén!ó kapitalizmust is. :D

Végre valaki akivel egyetértek. :)

Egész évben mûködik ez a kapitalista rendszer most miért kellene másképp mûködnie? Akiknél meg a karácsony csak az ajándékozásról szól, hát tudom sajnálni, szerencsére nálunk nem az a központi dolog, persze azért nem vetem meg. :)

Link to comment
Share on other sites

Balee

Itthon fogom tölteni a karácsonyt szüleimmel, tesómmal és kész kb ennyi. Rokonokhoz már évek óta nem megyünk, még nagymamámhoz sem, mondjuk ez utóbbi dolog sajnálatos, de õ leszar minket.

Amúgy semmi különös nem lesz az ajándékozás körül sem, csak a szokásos szükséges ruhanemû, parfüm stb. semmi extra, mondjuk jövõ év elején veszek még egy új procit és vinyót, de ez igazából saját fizetésbõl lesz. :)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Azért van a feszültség mert karácsonykor sem tûnnek el a problémák egy hétre csak úgy...

Az igaz. De aminek nagyon örülök h több mint egy hétig itthon lehetek ...

addig már csak 3 napot kell dolgoznom :(

Link to comment
Share on other sites

skybot

Nálunk hétvégén (mikor hárman vagyunk, mert a húgom hazajön) egyfolytában ordibálás meg veszekedés van. Minden hétvégén arra ébredek, hogy üvöltözik anyámmal. Fõleg vasárnap este van veszekedés, amikor megy vissza Pécsre. De ez egész jó arány, hiszen a tavalyi suliévben minden nap veszekedés volt.

Nálunk karácsonykor is az van, anyám tiszta ideg a takarítás meg a sok fõzés miatt és a legkisebb dologért is üvölt már. :D De már megszoktam, enélkül nem is karácsony a karácsony. :P

Úgy szokott lenni, hogy délután elmegyünk kocsival a közelebbi nagyszülõkhöz (apám szüleihez) és ott van egy nagyobb családi összejövetel (kb. min. 12-en szoktunk lenni). Ott ajándékozás van, meg sütik meg beszélgetés, jókívánságok, stb. utána pedig visszajövünk. Estére jön apám, és akkor ajándékozás meg karácsonyfa, meg fényképek, stb. Aztán mindenki elbúcsúzik apámtól és elvonul a szobájába, õ meg valószínûleg megy a féltesómékhoz (vagy onnan jön? nem tudom). Mondjuk ez végül is nem lehet rossz, mert két helyrõl kap ajándékot. :lol:

Mondjuk én szeretem a karácsonyt mert 3-6 hónap után találkozok a bátyámmal, meg összességében azért a hangulat jó. Örülök, mikor látom, hogy örülnek az ajándékomnak és én is örülök annak, amit kapok. Bár idén már elõre megkaptam (a tornacipõm, néhány apróság meg a GD jegy volt az), de biztos hogy kapok még sok más dolgot is, hisz mindig ez van. :rolleyes: De majd úgy is meglátom, annyira nem is lényeg. Most végül is szinte mindenem megvan, ami kell, amit szeretnék az meg rengetegbe kerül, szóval nincs semmi elvárásom, tehát csalódni biztos nem fogok. :) Meg nálam az a lényeg, hogy egy évben egyszer mind az öten együtt vagyunk (igaz, csak egy kis idõre). :)

Na végre van egy pozitív vélemény. Valakinek muszáj változtatni, mert ha mi is követjük a rossz példát, és még ilyenkor is csak fikázunk, meg szidjuk a másikat, akkor az elkövetkezednõ generációnak is rossz lesz, és mi sem leszünk jobbak, mint akiket szidunk. Én szeretem a karácsonyt. Idén még a hangulata is megérintett. :) Legyünk kicsit pozitívabbak ez új évben. Ha sikerül meglátni a rosszat akkor, majd csak sikerül a jót is. Na, de száz szónak is egy a vége:

Kellemes üneppeket mindenkinek! :)

Link to comment
Share on other sites

_Tigris_

Sokan mondják utálják a karácsonyt...... Én nem így vagyok ezzel, szeretem a karácsonyt, nem az ajándék miatt , anélkül megvagyok. A hangulat számomra lényegesebb.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Sokan mondják utálják a karácsonyt...... Én nem így vagyok ezzel, szeretem a karácsonyt, nem az ajándék miatt , anélkül megvagyok. A hangulat számomra lényegesebb.

Kiskoromban én is szerettem. Emlékszemn még a 90-es évek végén már sokszor október végén a karácsonyt vártam november véágén meg már totál be voltam sózva ...

MOstanában semmi feeling, letduom mint egy kötelezõ programot :(

Bár most kicsit megfogott Debrecen fõutcája meg a hó ... Talán 23-ikán rátudok hangolódni :)

Link to comment
Share on other sites

_AATT_

Kiskoromban én is szerettem. Emlékszemn még a 90-es évek végén már sokszor október végén a karácsonyt vártam november véágén meg már totál be voltam sózva ...

MOstanában semmi feeling, letduom mint egy kötelezõ programot :(

Bár most kicsit megfogott Debrecen fõutcája meg a hó ... Talán 23-ikán rátudok hangolódni :)

Én is így vagyok vele.

Régen mikor kicsi voltam. 5-6 évesen mindig elvittek anyámék a papámhoz és ott voltunk egész délután. Közbe meg anyáék hazajöttek, hogy feldíszítsék a karácsonyfát ajándékot alátegyék stb. Mi meg(tesomékkal) a papáméknál néztük a tv-be a karácsonyi meséket és alig vártuk, hogy hazamenjünk és lássuk mit hozott a jézuska :D . De már ki nõttük. És az utóbbi 2 évbe teljesen nincs karácsony hangulatom. Ebben az évben sincs :(

Link to comment
Share on other sites

_L_

Egyik ajándék már megvan(telefon), másikat január végén kezdem(jogsi), barátnõmtõl meg kapok egy Zippot, egy cigitárcát és egy doboz valamilyen 'felsõkategóriás' cigit :) Õ meg még nemtudom mit kap tõlem, van 7 napom kitalálni :lol:

Link to comment
Share on other sites

Snexi

utóbbi pár évben sikerült megutálnom a karácsonyt

annak örülnék a legjobban ha úgy tennénk mintha egy sima hétköznapi nap lenne,és semmi erõltett "családiasság" ne lenne

de szerintem 2007 karácsonyát semmi sem fogja számomra alúlmúlni,mert az szörnyű volt

de legalább a hó esne,de nem,2 nap és jön a meleg

az meg a másik hogy mindenem megvan,semmire nem vágyom,tehát még az ajándékozás része sem érdekel,szerintem el lehetne hanyagolni

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Õ meg még nemtudom mit kap tõlem, van 7 napom kitalálni :lol:

ne is mond ... Még senkinek se tudom h mit fogok adni :(

Link to comment
Share on other sites

ELTomY

látom sokaknál van veszekedés a családban és sûrûn is. :S szarul csajoztak az õseink valszeg :D

de am ez téllleg gáz, mondjuk testvéreit nem válogathatja meg az ember, meg anyámmal jóba vagyok, de csak van vlmi háttér nevelés vonzata ennek.

Link to comment
Share on other sites

sid

Mikor még kicsi voltam, klassz volt, utóbbi években nem. Egyrészt 1szer voltam eddig boldog ez idõ tájt, másrészt jelzi hogy megint elrohant egy év, harmadrészt meg utána szilveszter, ami meg kifejezetten utálok.

Amúgy meg 24.ére össze tudom kapni magam hogy legyen kis hangulat hozzá. Lemegyünk a karácsonyi vacsoráért egy étterembe, díszítjük a fát, aztán szépen felöltözünk, és jön a vacsora. Annyiból mindenképp tetszik, hogy nem olyan unalmas mint a többi nap.

Link to comment
Share on other sites

_Tigris_

Vannak ilyen rituálék amiket szeretek a karácsonyban, lehet hogy azért mert imádom a rituális dolgokat. :) :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

TaviG

Bár most kicsit megfogott Debrecen fõutcája meg a hó ... Talán 23-ikán rátudok hangolódni :)

A hó engem is megfog egy kicsit, de nem annyi, mint amennyi most van. Az a kellemes hóesés az igazi, mikor elkezdi belepni a dolgokat.

Link to comment
Share on other sites

Arwy

Na végre van egy pozitív vélemény. Valakinek muszáj változtatni, mert ha mi is követjük a rossz példát, és még ilyenkor is csak fikázunk, meg szidjuk a másikat, akkor az elkövetkezednõ generációnak is rossz lesz, és mi sem leszünk jobbak, mint akiket szidunk. Én szeretem a karácsonyt. Idén még a hangulata is megérintett. :) Legyünk kicsit pozitívabbak ez új évben. Ha sikerül meglátni a rosszat akkor, majd csak sikerül a jót is. Na, de száz szónak is egy a vége:

Kellemes üneppeket mindenkinek! :)

Jaja, kellemes ünnepeket mindenkinek! ^_^

Link to comment
Share on other sites

Raven

A hó engem is megfog egy kicsit, de nem annyi, mint amennyi most van. Az a kellemes hóesés az igazi, mikor elkezdi belepni a dolgokat.

hmm... errefele olyan a hó most.

Link to comment
Share on other sites

Cycl0ne28

Az én egyik legkedveltebb ünnepem a karácsony. A szeretet ünnepe. Akkor az igazi, ha fehér. Friss hó, a szobában meg áll a karácsonyfa, a díszekkel, szaloncukrokkal és egyéb nyalánkságokkal. De ami még ennél is fontosabb: a rengeteg doboz a fa alatt arra várva, hogy dühöngõ oroszlánként széttéphessük, s megcsodálhassuk, mi(ke)t is rejt. Most lesz elõször nekem olyan, hogy máshol fogok szilveszterezni (?),de még nem döntöttem el, hogy hol, mert 2 helyre is hívtak. Választanom kell. A kettõt együtt nem lehet. Visszatérve az elõzõ témához, nem tudom, hogy én mit kapok. De valszeg senki más nem tudja mit kap. Én sem tudom még, hogy szüleimnek mit vegyek. Ami a legjobb ilyenkor, hogy az ember hétköznapi gondjait félreteheti, és CSAK ÉS KIZÁRÓLAG A CSALÁDDAL foglalkozzon. A karácsony legjobbik pillanata, mikor egypár doboz megtalálja a rendeltetési helyét. A két kezedet.

Link to comment
Share on other sites

Lezlie407

úristen mennyi negatív hozzászólás :(

most vagy cask azok írtak ide aki full depressziósak vagy mindenki ilyen mostanság :)

na de amúgy én már nagyon várom, legalább a hó is esett most (remélem azért nem olvad el aznap) és már megvan a kellõ hangulat. Tesóm sajnos angliában lesz, mert kinn dolgozik és nemtud hazajönni, de legalább a család többi része együtt lesz :) azt bírom benne leginkább, h mindenki full kedves, ha idegen ha nem. Most ajándékra nem is vágytam semmire, szal nem lesz nagy ajándékozgatás. Vettem magamnak House 1-3 évad pakkot, anyumnak egy könyvet apumnak meg egy díszdobozos Jack Daniels-t, tesómnak még nemtom h mit vegyek de vszinû vmi Dvd lesz. Én meg kaptam egy öltönyt szalagavatóra. :)

Mindenkinek nagyon boldog karácsonyt elõre is

Link to comment
Share on other sites

Corten

Na azért hogy legyen még pozitív hozzászólás én is elmondom az "ütemtervet" :D. Remélem hogy megmarad a hó és végre fehér karácsony lesz vagy még esik hozzá :), én valószínûleg anyummal, nevelõ apummal és tesóimmal töltöm karácsonyt legalábbis szentestét :P. nem számítok olyan sok ajándékra mert ami kellett azt évközben megkaptam/megvettem úgyhogy szerintem vagy Csillagkapu 1-10 évadot kapok mert tudják mekkora fan vagyok :P, anyum kap tõlem egy sütiskönyvet amit kinézett magának, pót apámank :D meg sztem vmi jó kis bort szerzek valahonnan :P. Egyik öcsém kap egy Supreme Commandert (majd jólesz nekem is) amit persze én gépemen fog játszani :P, a kisebbik pedig vmi építõs játékot. Am nekem éppen elég az hogy anyám csinál mákos gubát meg bejglit. Aztán 26-án megyek Dalriada koncertre haverokkal :P meg persze az elmaradhatatlan rokonlátogtás.

És én is Boldog Karácsonyt kívánok minden fórumozónak aki betér ide :)

Link to comment
Share on other sites

Norbi101

Régen ( pár éve) nagyon élveztem , átmentünk mamámhoz és mire visszajöttünk volt karácsonyfa , ajándék ,stb, nagyon nagy feeling volt, most már más , most is várom de nem az ajándék miatt , abból már kinõttem, nemis kértem semmit, de a karácsonyi vacsora az best lesz. B)

Link to comment
Share on other sites

Antaras

hát nálam anyu nõvér én meg apám is biztos beugrik :)

ajándék pasz gondolom tisztasági cuccok én meg ajándéke mindenkinek vmi csokit veszek mert dísz,könyv stb már anyi van

Boldog Hanukát ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

kid8

nálam a karácsony maximum annyiból áll, hogy kimegyek a karácsonyi vásárba körbenézni :) nem nagyon szoktam ünnepelni (az ok a szabályzat szerint nem említhetõ elvileg :blink: ) anyámék állítanak karácsonyfát, meg mindig fõznek/sütnek valami különlegeset :)

Link to comment
Share on other sites

Kult13

Én nem csinálok semmit, szét zabálom magam, döglök. Ezen kívül ugyanolyan mint bármelyik nap.

Ajándék? Megvettem magamnak, 1 proraso pre-after shave, angol szótár, angol nyelvtan könyv, Tai-Pan regény angolul és 3 DVD. És talán majd jövõre egy havi kondi bérlet.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...