Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Régi Idõk Stratégiai Játékai (1992-2006)


gabriel08

Recommended Posts

TetPeti

Próbáld törölni a programot majd újra felrakni (ha még nem tetted meg ), ha nem segít akkor amatõrként azt mondom, hogy win reinstal , bár ilyen drasztikus lépést csak utoljára szoktam hagyni. Nem tudom milyen op rendszert használsz, de azt mondom ne ad fel, keresgélj külföldi fórumokon is megoldást, illetve, ha tudnád linkelni egy képpel a hibát, talán az is elõbbre vinne minket. ( Hátha van nálam okosabb ember akinek ez rávilágít a megoldásra )

Valamint az javaslom a problémádat vesd fel a : GameStar Fórum > :: KOMOLYSÁGOK :: > Mélyvíz részleg > Szoftver topikban is, ott sok hozzáértõ ember van, aki biztos tud segíteni.

Nekem MO-s accountom van és simán tudok aoe online ozni szoval....

Link to comment
Share on other sites

skyeu67

Nekem MO-s accountom van és simán tudok aoe online ozni szoval....

Én is írtam, hogy mûködnie kellene neki, de ahogy kivettem itt már a telepítéssel is gondok vannak. Ellenben ha van valami ötleted várjuk.

Link to comment
Share on other sites

Ripley

Én is írtam, hogy működnie kellene neki, de ahogy kivettem itt már a telepítéssel is gondok vannak. Ellenben ha van valami ötleted várjuk.

Bocsi, hogy képet nem tettem fel, pedig eszembe volt.. :)

Továbbá már írtam szoftver topicba is, remélem tudnak segíteni.. Bár nem mintha annyit msneznék mostanában. De akkor is izél, hogy nem megy. :D

Tehát a Gfwl-es kép:

Link

Link to comment
Share on other sites

TetPeti

ha jol tudom a gfwl-nek kell pár dolog .net 4.0 és ilyenenek,en letölöttem a honlaprol és utána siman ment az aoe online... amugy nem egy nagy dolog olyan 30-40% os game( 1 kalap "valami")...szégyen....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
monoklioszto

Istenem hoghogy nem emlegeti senki a legendás X-com ufo defense-t? (Ufo enemy unknown)

Most már jailbreakelt iphone+dospad(dosbox) alatt is fut.

hihetetlen hogy elõhúzom a zsebembõl és ufo...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
-max-

Én pár hónapja játszottam újra (igaz, a Marson abbahagytam valamiért), szerintem még mai szemmel nézve is bõven megállja a helyét. Kit érdekel a grafika, amikor a játékmenet és a hangulat porig alázza a "modern" stratégiák 99%-át? Ugyanez vonatkozik a Jagged Alliance 2-re is, bár azt a kényelmetlen, nehézkes kezelõfelület miatt sose sikerült úgy igazán megkedvelnem. Egyébként jön a remake hozzá, sajnos ezúttal már real-time harccal...

Link to comment
Share on other sites

Shadeling

Mondjuk ugy, hogy a regi idok kreativitasat bedaralta a sorozatgyartas/marketing.

Ugyan X-com nev alatt futott anno az Apocalypse, vagy az Interceptor, de megis, ezek a jatekok egyediek voltak az UFO sorozaton belul is.

Egy pottyet osszemosodik a topikommal, de tudom lelkesen ajanlani az Emperor of the Fading Suns-t. Elore leszogezem, hogy nem egy grafiaki csodarol van szo, akit a latvany mozgat az keservesen csalodni fog.

Link to comment
Share on other sites

DVSC

Segítsetek nekem! Keresek egy játékot, régebbi (talán 1998, vagy 99-es), a Papyrus fejlesztette, ilyen törzs-háborús volt, arról szólt hogy bolygóról bolygóra különbözõ törzsekkel kellett harcolnunk, nem jut eszembe a címe és a google se dob ki semmit!

Link to comment
Share on other sites

Shadeling

Segítsetek nekem! Keresek egy játékot, régebbi (talán 1998, vagy 99-es), a Papyrus fejlesztette, ilyen törzs-háborús volt, arról szólt hogy bolygóról bolygóra különbözõ törzsekkel kellett harcolnunk, nem jut eszembe a címe és a google se dob ki semmit!

Populous-sorozat

Link to comment
Share on other sites

DVSC

Populous-sorozat

Köszi, az lesz az. Nem tudom miért a Papyrus ugrott be fejlesztõgárdaként, nem csoda hogy nem is találtam meg.

Link to comment
Share on other sites

mechwarrior
Olyanokat keresek, akik akarnak egyet multizni Imperiem G. 2-ben.
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Ripley

Lenne egy kérdésem Codename: Panzers Phase One-al kapcsolatban.

Bátyjám nemrég vette meg eredetiben, felpatchelte majd kék halálozik neki a gépe. :l

Nemrég reinstallálta a windowst és még a gépe is bõven megfelel az ajánlottnak is.

Valami ötlet?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Del-Griffith

Kinek mi a véleménye a Knights and Merchants címû játékról? :)

Szerintem jópofa és külön öröm, hogy készült hozzá magyar szinkron, ami nagyon hangulatos. Bár szerintem kicsit nagyon hasonlít a Settlers 3-ra, mégis kellemes kikapcsolódást nyújt. Habár itt is kihagyták a idõfelgyorsításra szolgáló gyorsbillt, meg úgy egyáltalán nem lehet gyorsítani a játékban, ami nagy kár - legalábbis én nem jöttem rá hogy hogy kell, akárcsak a Settlers 3-ban, ami ott is zavaró volt. Másik hibája a játéknak az iszonyat gyors scrollozás, kikapcsoltam a gyorsscrollt, de még így is ide-oda kapkod a kép, ami nagyon zavaró.

Link to comment
Share on other sites

Spigon

Sziasztok!

1 hete találtam meg a settlers online változatát szerintem jó lett :D Igaz lasitottak a játék meneten de free ben is elég jól lehet haladni veli. ismeri itt valaki? Castleempire lett a neve :D

Settlerset csak azért irtam mert a merchants egy settlers klon :) amugy jó játék volt bár én sosem vittem végig az idiota magyar szinkron miatt :biglol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
pKary

Sziasztok!

Húú CnC soroazt, mennyit nyomtuk TubSun-t Mûszaki infón, meg starcraftot, aztán mikor RA2 töltötte 5 percig is a pályát suliban XD

Régi szép idõk.... Meg még rengeteg amit kipróbáltam :D Starcraft is ment rendesen XD

De ami most öcsénnekkel eszünkbe jutott. Mi lehet ez a régi bogaras stratégia játék?

Játszottunk még 2000-2003 környékén egy bogaras stratégiával. Voltak benne mindenféle bogarak, hangyák, pókok stb. A bázisok a bolyok voltak, minden boly más bogarat tudott gyártani. A cél a többi boly kiszedése volt, amit úgy lehetett elérni, hogy: Legyártottunk csomó bogarat, amivel lerohantuk ellenséges bolyt. Miután megsemmisült, fehérré vált a boly és valami gömböket szórt szét. A gömböket összeszedve, miénk lett a boly. Minden bogár más típus volt, ha jól emlékszem a katica gépfegyveres talán XD

Erre emlékszik valaki? Semmi 3D nem volt benne, felül nézetes volt, ha jól emlékszem.

Link to comment
Share on other sites

CsiziDani

Valaki játszott win7-en a Praetoriansszal?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
badek

Sziasztok,

látom nagyon sokan szeretjük a régi stratégiai játékokat.

Én is függõ voltam, és nagyon sokat játszottam egy játékkal, aminek sajnos már nemtudom a címét, valami SAGA vagy SEGA vagy akár bármi más :D , a lényege h több fajt (emberek,trolok,törpök,óriások,entek) lehetett párosítani lakóházakban és mindig másféle lény született belöle(pl.:troll+ent=troll, ha jól emlékszem). Az évszakok is folyton váltakoztak és úgy értek be a gyümölcsfák, bokrok, nõttek a fák stb..

Nem tudja valaki a nevét véletlenül, mert már évek óta keresem, de nem találom <_< .

Link to comment
Share on other sites

XCube

Sziasztok,

látom nagyon sokan szeretjük a régi stratégiai játékokat.

Én is függõ voltam, és nagyon sokat játszottam egy játékkal, aminek sajnos már nemtudom a címét, valami SAGA vagy SEGA vagy akár bármi más :D , a lényege h több fajt (emberek,trolok,törpök,óriások,entek) lehetett párosítani lakóházakban és mindig másféle lény született belöle(pl.:troll+ent=troll, ha jól emlékszem). Az évszakok is folyton váltakoztak és úgy értek be a gyümölcsfák, bokrok, nõttek a fák stb..

Nem tudja valaki a nevét véletlenül, mert már évek óta keresem, de nem találom <_< .

Üdv!

SAGA Rage of Vikings vagy a Vikingek haragja magyar címén.

Link to comment
Share on other sites

badek

Üdv!

SAGA Rage of Vikings vagy a Vikingek haragja magyar címén.

Köszönöm szépen, ilyen boldog legutóbb akkor voltam mikor megkaptam a settlers 4-et diszcsomagban :D

Mégegyszer köszi, isten vagy! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
borz2

Én most a Pharaoh-t poroltam le. Rámjött a piramisépíthatnék.

Nagyon szerettem azt a játékot régen.

2002-es játék ha jól emlékszem, de a mai napig megállja a helyét!

Link to comment
Share on other sites

killermonkey

Én most a Pharaoh-t poroltam le. Rámjött a piramisépíthatnék.

Nagyon szerettem azt a játékot régen.

2002-es játék ha jól emlékszem, de a mai napig megállja a helyét!

Én nekem az annyira nem, de a zeus kegyetlen mód bejött :) Nõvéremmel rengeteg órát öltünk bele.

Link to comment
Share on other sites

borz2

Én nekem az annyira nem, de a zeus kegyetlen mód bejött :) Nõvéremmel rengeteg órát öltünk bele.

Jaaajajajajja!

Az is nagyon jó volt.

A Pharaohba meg ugye a kiegészítõjében is a piramis meg egyéb monumentális épületek építését élveztem nagyon.

Valaki játszott win7-en a Praetoriansszal?

Próbált beállítani a kompatibilitását win XP SP- II-nek. Nekem ezzel mindig elindulnak a régi stratégiák (pl.: Imperialism, Pharaoh)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Tiboca

Jaaajajajajja!

Az is nagyon jó volt.

A Pharaohba meg ugye a kiegészítõjében is a piramis meg egyéb monumentális épületek építését élveztem nagyon.

Próbált beállítani a kompatibilitását win XP SP- II-nek. Nekem ezzel mindig elindulnak a régi stratégiák (pl.: Imperialism, Pharaoh)

Véletlenül benéztem ide, hát mit látok?!Én is most játszottam végig a Zeuszt, plusz a Posszeidon kieget.Azt hiszem, megint elõkotrom a Pharaoh-t is! :)

Nagyot csalódtam viszont az Empire Earth II-ben.Én nem tudom, elég sok stratégiai játékkal játszottam már, de ahány felé ebben a játékban figyelni kell, az már túlzás: saját birodalom gazdasági és katonai menedzselése, nehogy meghaljon a fõ karakterem(az életerõ csíkját csak akkor látom, ha õt jelölöm ki), figyelni kell a crown-okra, a villogó technológia fejlesztések ikonra, nem árt a csatákat sem menedzselni, stb.-stb.Szóval õrület!Jó, egy játékban legyen kihívás, de ha nem szórakoztat, akkor számomra kuka. Utólag vettem észre, hogy az általam választott "Normal" fokozatt nem a szokásos középsõ nehézség, alatta a könnyû fokozatnak még további három szintje választható!!! Lejjebb véve a nehézséget sem változott a helyzet: frusztráló kapkodás, a birodalmam építésébõl nem élvezhettem semmit, a diplomácia részt meg egyszerûen nem értettem.Küldhettem én akármit a szomszédaimnak(elsõ kampány, Korea), semmi nem volt nekik jó. Egyik szomszédom már a játék elsõ percében komplett hadsereggel rendelkezett(?), hogy honnan, az rejtély maradt, pillanatok alatt leigázta a tõlem csak alig erõsebb másik szomszédomat, majd ott álltam a térkép közepén egy légypiszoknyi territórium közepén egy harmatos sereggel, miközben a feladatom az volt: kössek szövetséget vagy igázzam le a szomszédaimat! Elõbbi sehogy se ment, utóbbi pedig reménytelen volt, úgyhogy kétszeri újrakezdés után feladtam.Maradt az Impressions remekmûve.

Link to comment
Share on other sites

wolfman8

Nem tudom hogy pont ebbe a topikba kellene ezzel kapcsolatban írnom, de a Transport Tycoonnal kapcsolatban lenne pár kérdésem.

Hosszú idõ után megint elõvettem, de most az Open TTD-t, jó sok újítás, szal megint kedvet kaptam. :)

Lényeg:

- Miért van az hogy egy város nem engedi hogy építsek a területére megállókat? Most legutóbb építettem egy repteret, nagyon forgalmas, majd gondoltam építek buszmegállót is hogy a szomszéd városkából is jöjjenek utasok, de nem engedi már ezt. Miért? nem is romboltam semmit, bár nem tudom összetartozik-e!?

- Mitõl függ hogy egy város elfogad árut? Szállítottam egy városkába egy olajfinomítótól, de egy idõ után már nem fogadta el.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...