Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Régi Idõk Stratégiai Játékai (1992-2006)


gabriel08

Recommended Posts

tspawn
Sajnos nekem a Supreme Commander 1 kimaradt rendes gép hiányában, ezért a kettõt várom ami ha jól tudom márciusban jön.
Mindenképpen próbáld ki az egyet, én most azt tartom a stratégiák királyának B) .
Link to comment
Share on other sites

Salamandre

Cossaks, AoE 1-2, CnC sorozat és Strongholdal játszottam, de ezek nagyon tetszettek, mostani stratégia közül talán a bfme2 jön be. Nemrég kipróbáltam a Company of Heroest, de az nem igazán tetszik. Az újak közül még nagy kedvencem a Civ4

Link to comment
Share on other sites

killermonkey

Mindenképpen próbáld ki az egyet, én most azt tartom a stratégiák királyának B) .

Igen, demoval játszottam, nagyon tetszett. A hatalmasnál is hatalmasabb, és hihetetlen mennyiségû robot, tank, repülõ, hajó és a többi csap össze. De ha jól emlékszem nem volt benne olyan hogy az egységek formációban mozogtak és ez néha elég aggasztó volt, fõleg amikor a gyors, de gyenge egységek elõrefutottak.

Link to comment
Share on other sites

tspawn
De ha jól emlékszem nem volt benne olyan hogy az egységek formációban mozogtak és ez néha elég aggasztó volt, fõleg amikor a gyors, de gyenge egységek elõrefutottak.
Na igen az néha haza tudja vágni a stratégiát. ;)
Link to comment
Share on other sites

killermonkey

Na kipróbáltam a supreme commandert. Nekem annyira nem jön be, mondjuk az nagyon tetszett amikor 4 ufóval rámentem az ellenfél bázisára, az úgy lõtte szét õket hogy õk még csak sebezni se tudtak, viszont a lezuhanó roncsok lemorzsolták az atomelhárítót, és akkor jött az armageddon. Azonnal 3 sílóból tüzeltem atommal az ellenfélre, utána 3mas szintû bombázók + bevittem pár tüzérségi egységet az elõtte kémrepülõvel pásztázott területre ^^. Jó nehéz belerázódni amúgy. Amúgy minden stratégiában utáltam amikor hajókra kellett pakolni az embereket és úgy vinni õket.. Fõleg ezekben a real time stratégiákban, medievalban nem olyan zavaró.

Link to comment
Share on other sites

DennisHUN

Sziasztok!

Lehet írtatok már róla de a Red Alert 1 ingyenes lett. Ez nem hír talán de nekem ehhez lenne egy kérdésem.

Nem rég elkezdtem megint mert a kedvenc játékom volt nagyon régen. Van XP patch úgy megy a game. Nem is volt semmi gond csak tegnap az XP újra kellet raknom. A mentésem megvan meg minden és újra is raktam. A gond hogy bejön a játék és nem teljes képernyõben hanem valami eltolt 640x480 -ban. Mindent átállítottam amit kell és írtak de lehet kihagytam valamit. (patcheltem, kompatibillitást átírtam win 95-re)

Nem tudjátok miért lett rossz hirtelen?

Direcx-et raktam de valamit kifelejtettem de nem tudom hogy mit!

Valaki aki felrakta már XP-re az megírhatná milyen ötlete van.

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

killermonkey

Sajnos nem tudok segíteni.

Viszont ha valakinek van kedve Supreme Commanderhez, esetleg Medieval 2-höz neten írjon nyugodtan!

Link to comment
Share on other sites

Ripley

Hello!

Én is keresek valami régebbi (vagy akár mostani) stratégia játékot, amiben leginkább megtalálhatóak Age of Empires, Empire Earth és Rise of Nations-ös elemek.

Tehát akár korokon keresztül menõ stratégia vagy csak egy bizonyos idõben játszodó. :)

Nem emlékszem, de mintha volt valami ehez hasonló játék mint az Empire Earth, aminek talán szintén valamilyen Empire volt a neve, de nagyon nem emlékszem. :S

Esetleg ha valaki tudna ajánlani ezeken kívül ilyeneket(és persze jókat), azt nagyon megköszönném! :)

Link to comment
Share on other sites

killermonkey

Sajnos nem nagyon van ezekhez hasonló JÓ stratégia :(. Elhiheted hogy nem tudnék leszakadni róla ha lenne :).

Link to comment
Share on other sites

Xris

Knight&Merchants... /v/-n votl pár napja egy nagyon jó kis thread, jó látni hogy külföldön is toltál/ismerték :)

Azon kívül, ami nekem klasszikus, az az Age of Mythology (foerever No1 RTS számomra), a jó öreg Cossacks sorozat, Empire Earth, az elsõ MTW, és még lehetne srolin, ezek jutottak eszembe.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
alratar

Sziasztok.

Nem tudom jó helyen kérdezem-e, de jobb helyet nem találtam neki.

Tehát, azt szeretném megtudni, hogy a Haegemonia elindul-t win7-en?

Link to comment
Share on other sites

killermonkey

Knight&Merchants... /v/-n votl pár napja egy nagyon jó kis thread, jó látni hogy külföldön is toltál/ismerték :)

Azon kívül, ami nekem klasszikus, az az Age of Mythology (foerever No1 RTS számomra), a jó öreg Cossacks sorozat, Empire Earth, az elsõ MTW, és még lehetne srolin, ezek jutottak eszembe.

H-h elsõ mtw? Másodikat próbáltad?

Link to comment
Share on other sites

Antaras

valaki nem tudja annak a játéknak a nevét ami kiköpött cossacks csak abban európaiak(francia,spanyol stb) és indiánok(maya,Aztecc stb) voltak vagy azt hogy a cossack(1.) indul-e xp-n mert nekem még 98 volt mikor azzal jáccotam :D

nagyon szépen köszönöm

Link to comment
Share on other sites

TetPeti

American Conquest ;) de aboritojára is rá volt irva h The makers of Coassacks....

És indul XP-n az egy(nekem elindult a European Wars, Art of War,Back to war is)

Link to comment
Share on other sites

Spyk3r

régen hát már sok éve talán 6-7éve vagy még több ... volt egy stratégiai játékom ilyen jelen korban játszódó katonai . szárazföldi jármüvek , repülõk , hajók .. mindenvolt benne , hangulatos környezet,erdõk dzsungelek stb ... nemtudom mi volt a cime ,vkinek vmi ötlet , most igy eszembejutott és kiváncsilennék rá igy hirtelen .. de igy nemtudok utánannézni h nemjut eszembe a cime :S

Link to comment
Share on other sites

Spyk3r

régen hát már sok éve talán 6-7éve vagy még több ... volt egy stratégiai játékom ilyen jelen korban játszódó katonai . szárazföldi jármüvek , repülõk , hajók .. mindenvolt benne , hangulatos környezet,erdõk dzsungelek stb ... nemtudom mi volt a cime ,vkinek vmi ötlet , most igy eszembejutott és kiváncsilennék rá igy hirtelen .. de igy nemtudok utánannézni h nemjut eszembe a cime :S

ja és nem a sudden strike .. detalán ennekis két szóbol ált a cime esetleg a két szo között egy kis kötöszo ..de egyáltalán nem biztos.. rég voltmár nememlékszek ... azthiszem volt benne kis gumicsónak is ,lehetett benne szállitani a katonákat... :S

szerk...lehet ez az act of war lesz az de nembiztos ..utánnanézek

szerk 2 ... asszem tuti ezaz ...bár igy most nézegetve nemtoom mennyire van kedvem hozzá :S :D

Link to comment
Share on other sites

tspawn

szerk 2 ... asszem tuti ezaz ...bár igy most nézegetve nemtoom mennyire van kedvem hozzá :S :D

Amikor a régi szép emlékek találkoznak a realitással akkor az embernek elmegy a kedve... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

C& generals (Win7 alatt kompatibilitással megy) vagy a másik nagy kedvenc a Red Alert 2 ...

(na meg a Tiberian SUNról sem szabad megfeledkezni)

Link to comment
Share on other sites

Antaras

American Conquest ;) de aboritojára is rá volt irva h The makers of Coassacks....

És indul XP-n az egy(nekem elindult a European Wars, Art of War,Back to war is)

köszi életmentõ :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
-Gabe-

Most néztem meg egy videót a 10 legjobb RTS-rõl és úgy kedvet kaptam játsani a régi nagyokkal. Csak az a baj, h nemtudom melyikkel. KKND, Empire Earth 2, AoE2, Red Alert.

Nem hiszem el, hogy a KKND-t senki meg sem említi :angry: :) .

Hohóó. Hatalmas játék! A neve pedig zseniális: kráss, kill n disztroj. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Hero44

Az elsõ RTS-em szerintem a Warcraft 1 volt, de sajnos a kampány 3. pályájánál nem tudtam továbbjutni, mert nem tudtam hogyan kell egyszerre több egységet is kijelölni :(

Természetesen én is végigjártam az összes klasszikust (pont idõben kezdtem el gémelni :D ), de hogy új nevet is mondjak: Dark Colony. Nem tudom mennyien ismeritek, de érdekes egy játék volt ... érdekesen jó.

Link to comment
Share on other sites

tspawn

Énis szeretem a Dark Colony-t. Fõleg a csirketestalkatú óriás izét ami tehén hangot ad ki és a s*ggébõl lõtt valamit. :lol:

Link to comment
Share on other sites

cuthbert1

Aki szerette a Panzer Generalt,az próbálja ki a Pg forever upgrade-et (win7en is fut,nem igényel dosboxot).A 2-ik részhez is készül egy feldolgozás Openpg2 néven,a kipróbálásahoz szükség van a teljes verziós Panzer General 2 játékra.Nagyobb felbontásban játszhatunk,és lesznek benne hajók amiket átvihetünk a következö pályára.Legutolsó verzióban még nem müködött a save rendesen.

Link to comment
Share on other sites

Hero44

Énis szeretem a Dark Colony-t. Fõleg a csirketestalkatú óriás izét ami tehén hangot ad ki és a s*ggébõl lõtt valamit. :lol:

Mindketten tudjuk, hogy mi volt az a valami :D

Vicces volt mikor skirmishben elõször próbáltam ki az artifactokat, mit ne mondjak rendesen lealáztam magam =)

Link to comment
Share on other sites

Masakari

Dark Colony az pöpec cucc volt,szomszéddal anno mindig az elsõ éjszakáig éltünk amikor meg jött az elsõ alien attack azt meghaltunk a francba :lol:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...