Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Torchlight I-II-III


Stauffenberg

Recommended Posts

Nattefrost

Quest ablakban dobhatod az aktuális küldit és újra felveheted. Lehet bebugzott, bár mintha nekem is lett volna hasonló.

A csillagot követve lementem egy barlangba, onnan meg behalt a GPS. Lejebb kellett mennem 1-2 szintet, majd kinyírni valami rosszarcút próba-szerencse alapon, aztán megadta.

Nem jött be, felveszem a küldit megint, de továbbra sincs ott.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Érdekes :)

Minecraft-szerű kiegészítés a Torhclight világába - építkezés, bányászat, saját kis birodalom. Talán egy külön al-RPG műfaj is születhetne ebből, bár valamilyen szinten a Terraria ezt már ellőtte, azért izometrikus formában se lenne rossz megtapasztalni.

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Nem tudom ez pontosan mit jelent, mert kb. fogalmam sincs milyen a Minecraft (névrõl ismerem, meg hogy nagy siker, de sosem érdekelt), de ha ez az jelentené, hogy RTS-stratégiai játékokhoz hasonlóan kiépíthetünk egy kis bázist (aka a meglévõ városok ahonnan indulunk), azt menedzselhetjük, fejleszthetjük, akkor igazán jól hangzik. Nekem legalábbis ez az ötlet jutott eszembe, mikor játszottam és azon kezdtem el gondolkozni, hogy egyes NPC karakterek mégis mit csinálnak a városban? Csak úgy állnak, sosem jelenik meg hozzájuk valami használható opció (pl. vásárolni tõlük valamit), csak úgy állnak/ülnek ott és nincs semmi jelentõségük. Errõl jutott eszembe, hogy milyen jó lenne fejleszteni a várost, munkára fogni ezeket az NPC-ket, késõbb még több embert verbuválni és persze ezek segítségével fejlõdne a karakterünk is, kapnánk bónuszokat, jobb fegyvereket, ruházatot stb. Mindenképp felfrissíteni picit a Diablo-klónok állóvizét.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Nem tudom ez pontosan mit jelent, mert kb. fogalmam sincs milyen a Minecraft (névről ismerem, meg hogy nagy siker, de sosem érdekelt), de ha ez az jelentené, hogy RTS-stratégiai játékokhoz hasonlóan kiépíthetünk egy kis bázist (aka a meglévő városok ahonnan indulunk), azt menedzselhetjük, fejleszthetjük, akkor igazán jól hangzik. Nekem legalábbis ez az ötlet jutott eszembe, mikor játszottam és azon kezdtem el gondolkozni, hogy egyes NPC karakterek mégis mit csinálnak a városban? Csak úgy állnak, sosem jelenik meg hozzájuk valami használható opció (pl. vásárolni tőlük valamit), csak úgy állnak/ülnek ott és nincs semmi jelentőségük. Erről jutott eszembe, hogy milyen jó lenne fejleszteni a várost, munkára fogni ezeket az NPC-ket, később még több embert verbuválni és persze ezek segítségével fejlődne a karakterünk is, kapnánk bónuszokat, jobb fegyvereket, ruházatot stb. Mindenképp felfrissíteni picit a Diablo-klónok állóvizét.

Rosszul gondolod. A Minecraft és a Terraria nem RTS-jellegű játékok, sokkal inkább virtuális LEGO-k.

A Minecraft 3D-s, FPS nézetű játék, a Terraria tradicionális 2 dimenziós, platform jellegű, Super Mario-szerű ugrabugrálós. Van egy csákányod, amivel konkrétan lebonthatod a Pokolig a saját kis szigeted, és az így nyert alapanyagokat felhasználhatod. A kivágott fákból csinálhatsz fa-elemeket (deszkák, oszlopok, cölöpök), amiket aztán fa-építményekké emelhetsz (székek, asztalok, ajtók, falak), de ha kombinálsz tárgyakat, akkor készíthetsz kardokat, páncélokat is. Homokból égethetsz üveget, a vizet elvezetheted az udvaradon, elkeríthetsz magadnak egy területet ahová házat építesz, berendezed.

A kellően elborultabb emberek például felépítették már teljes Középföldét a Minecraftban (képek), de láttam már videót életnagyságú és belülről is összerakott Star Trekes Enterprise hajóról és hasonlóan sok embert felhasználó, gigantikus projektről is.

(Azt érdemes megemlíteni, hogy pl a Minecraftnak több játékmódja van: van a Survival, ahol van idő múlása, éjszakára zombik lepik el a területet és ha nincs addigra fáklyád akkor bizony sokat kell majd szaladgálnod...ételt kell találnod, házat magad köré húzni...minden elemet magadnak kitermelni. A játék Creative módja viszont végtelen mennyiségű adagot ad neked ingyen az inventoryban, és konkrétan egy végtelen elemű LEGO dobozod van: azt építesz belőle amit csak akarsz, nincsenek ellenfelek)

Ezek a játékok multiplayerben is tolhatóak, szóval ha én elkezdem felépíteni mondjuk a Marvel Univerzumot, és már készen vagyok a Daily Planet szerkesztőségével, beugorhatsz mellém és segíthetsz megcsinálni Queens-t, Parker otthonát :). Aztán közösen pakolunk hozzá és hívhatunk más vendéget is.

---

Persze ezt továbbfejlesztve lehetne RTS módba is építeni, de ez nem az az irány lenne. A craftolgatós játékmód inkább a békés életet (legalábbis szörnydarabolós :D) és a kreatív, általad kreált játékteret, végtelen lehetőséggel kecsegtető homokozót adna a kezedbe, nem feltétlenül stratégiai elvárásokat.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

+ A Minecrafthoz már elég régen volt egy update, amivel az achievmenteken végigugrálva végig is lehet vinni a játékot, van End dimenzió egy sárkánnyal, amit le lehet gyõzni elég tápos cuccokkal, vannak dungeonök, enchantmentek, stb. (szóval a Minecraft Survival gyakorlatilag egy építkezõs sandbox RPG :D)

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Na akkor tényleg nem sokat tudtam errõl a Minecraft-õrületrõl. :D

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Na akkor tényleg nem sokat tudtam errõl a Minecraft-õrületrõl. :D

Regisztrálj Minecraft.net-en, szedd le a demót (meg valami fotorealisztikus HD textúrapakkot, ha cseszi a szemed a low-res), aztán próbálgasd :D Aztán viszlát 300 óra múlva.

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Regisztrálj Minecraft.net-en, szedd le a demót (meg valami fotorealisztikus HD textúrapakkot, ha cseszi a szemed a low-res), aztán próbálgasd :D Aztán viszlát 300 óra múlva.

Mondjuk ilyenekhez soha nem volt elég kitartásom, türelmem. Anno volt egy Lego-játékprogramom, mondhatni a Minecraft elõdje is lehetett, mert ugyanígy építkezni lehetett, persze Lego kockákból, de aztán nem sûrûn vettem elõ. (Ellenben az igazi Legokat sokkal jobban kedveltem. Bah, mennyit zaklattam apámat, hogy vegye meg a Steven Spielberg Jurassic Park-os Lego szettet, amihez kis webkamerát is adtak és leforgathattad a saját kisfilmedet. :rolleyes: Persze aztán kiderült, hogy az a kamera és a hozzáadott vágóprogram kb. használhatatlan, gyerekként pedig még annyira sem értettem hozzá, de azért jópofa ötlet volt és rengeteget fantáziáltam, hogy majd leforgatom a JP 4. részét. A fejemben már megszületett a sztori, az egyes jelenetek képei, a nyitóképsor [azzal indult volna, hogy a kamera a tenger felett süvít, mígnem elérkezik egy lakatlan szigetre; na ezt úgy akrtam megoldani, hogy a fürdõkád szélére építek Legoból valami sziget formát, a kádba vízet öntök és majd fürdésnél felveszem :D ), szóval nagyon rákészültem. Aztán rám jellemzõ szánalmas módon mikor meglett maga a készlet, elfogyott a lelkesedésem. <_< Késõbb kijött egy Pókember-készlet, szerintem azzal többet foglalkoztam volna.)

De eleget offoltam. -_- Nem tudom hogy képzelik ennek a két játéknak az ötvözését, de tetszik, hogy a fejlesztõk mernek kísérletezni.

Link to comment
Share on other sites

kaszman1

De eleget offoltam. -_- Nem tudom hogy képzelik ennek a két játéknak az ötvözését, de tetszik, hogy a fejlesztõk mernek kísérletezni.

Mindenképp egy játék a játékban megoldást tudnék elképzelni (pl külön opcióval indíthatnál építõs játékmenetet new game-nél), mert a felsorolt fícsörök spontán integrálása a játékba fenekestõl felfordítaná az egészet.

OFF: a minecraft/terraria párost tényleg érdemes kipróbálni. Meg merném kockáztatni a manapság divatos gémek közül ezek képezik az ár/érték arány csúcsát.

Link to comment
Share on other sites

Nuker

Jelentkezz be LAN-ba és kérj rerollt, aztán vissza single, vagy ahogy tolod.

Nem jött be, felveszem a küldit megint, de továbbra sincs ott.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
_George_

Na, én is a végére értem *insert slowpoke here*. Amit már el lehetett mondani a játékról és végérõl azt már elõttem elmondták. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 7 years later...
VassGabor

Nyáron jön a 3-dik része várós.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Balee

Bővítettem a topik címét a közelgő 3. résszel.

Én nagyon várom, imádtam a korábbi részeket. :)

Link to comment
Share on other sites

kaszman1
3 hours ago, Balee said:

Bővítettem a topik címét a közelgő 3. résszel.

Én nagyon várom, imádtam a korábbi részeket. :)

Jól tetted.  A videók alapján kicsit aggaszt hogy állítólag elég kevés skill lesz (összesen 12/karakter) de remélem azért lehet majd variálni a buildeket. Nálam simán day 1 vásárlás lesz, ha jók leszenek az első benyomások.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Annak idején, amikor ez első rész megjelent totál be voltam hájpolódva, játszottam vele úgy az első harmadáig, aztán valami miatt abbahagytam. Azóta sem vettem elő :s45: .

Most, ahogy a Terrariában a sivatagi környezetet derítettem fel elkapott egy "hú de dijablókettőznék" érzés, lehet hogy itt lenne az ideje újra rápróbálni inkább a Torchlight -ra? Annyira régen játszottam már vele, hogy alig emlékszem valamire. Mire kell figyelni, vagy mit kell tudni róla?

Link to comment
Share on other sites

Leon121
2 minutes ago, XCube said:

Annak idején, amikor ez első rész megjelent totál be voltam hájpolódva, játszottam vele úgy az első harmadáig, aztán valami miatt abbahagytam. Azóta sem vettem elő :s45: .

Most, ahogy a Terrariában a sivatagi környezetet derítettem fel elkapott egy "hú de dijablókettőznék" érzés, lehet hogy itt lenne az ideje újra rápróbálni inkább a Torchlight -ra? Annyira régen játszottam már vele, hogy alig emlékszem valamire. Mire kell figyelni, vagy mit kell tudni róla?

Az első részt átugorhatod igazából, a másodikhoz képest szinte olyan, mint egy demó, nincs sok tartalom benne. A másodiknak érdemes nekiesni.

Link to comment
Share on other sites

kaszman1
7 minutes ago, XCube said:

Annak idején, amikor ez első rész megjelent totál be voltam hájpolódva, játszottam vele úgy az első harmadáig, aztán valami miatt abbahagytam. Azóta sem vettem elő :s45: .

Most, ahogy a Terrariában a sivatagi környezetet derítettem fel elkapott egy "hú de dijablókettőznék" érzés, lehet hogy itt lenne az ideje újra rápróbálni inkább a Torchlight -ra? Annyira régen játszottam már vele, hogy alig emlékszem valamire. Mire kell figyelni, vagy mit kell tudni róla?

Csatlakozok Leonhoz. A második minden téren a jelenlegi legjobb belépőpont a sorozatba. Van már konzolokra is, de PC-n meg hatalmas a mod support, ami nagy újrajátszhatóságot ad neki.

Ha már sivatag meg Diablo klón, akkor ott van még a Titan Quest, meg a Grim Dawn is. Utóbbinak nemrég jött ki egy sivatagos kiegje.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Jé, és meg is van a második rész :D . Biztosan valamilyen bundle -ben vehettem meg, mert nem is emlékeztem rá.

Link to comment
Share on other sites

Balee

A  mai naptól elérhetővé vált a Torchlight III korai hozzáférésű változata steamen. Sajnos nem olcsó, 30 euró. Négy választható karaktert, két teljes fejezetet tartalmaz.  Egyelőre csak többjátékos módban tolható. Sokan panaszodnak viszont rá, hogy gond van a szerverekkel, nem tudnak belépni,  illetve kidobja őket.

Egyelőre várok, pedig nagyon vártam.

 

 

Link to comment
Share on other sites

kaszman1
1 hour ago, Balee said:

A  mai naptól elérhetővé vált a Torchlight III korai hozzáférésű változata steamen. Sajnos nem olcsó, 30 euró. Négy választható karaktert, két teljes fejezetet tartalmaz.  Egyelőre csak többjátékos módban tolható. Sokan panaszodnak viszont rá, hogy gond van a szerverekkel, nem tudnak belépni,  illetve kidobja őket.

Egyelőre várok, pedig nagyon vártam.

 

 

Nekem is bent van a kosárban de meg akarom várni a teljeset... Rezeg a léc, lehet megvárom amíg megoldják a szerver cuccost és nyomom a vételt:happy:

Link to comment
Share on other sites

payskin

daev (funwithgeeks) épp tolja élőben a Twitchen, ha valaki bele akarna nézni...

Link to comment
Share on other sites

Balee
12 hours ago, kaszman1 said:

Nekem is bent van a kosárban de meg akarom várni a teljeset... Rezeg a léc, lehet megvárom amíg megoldják a szerver cuccost és nyomom a vételt:happy:

Megvettem, belépni még nem sikerült. :D

Link to comment
Share on other sites

kaszman1
46 minutes ago, Balee said:

Megvettem, belépni még nem sikerült. :D

Szerintem én is meg fogom. Legalább kipróbálás szinten, mert elvileg progress wipe lesz béta/teljes megjelenés előtt.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
VassGabor

Na a következőt nem tudom minek adja az epic mikor ez a 2-dik része volt már teljes játékba annakidején a pc guruba. De végülis az még cd-n volt csak így legalább digitálisba is meglehet aki bezsebeli majd. Nekem is megvan cd-n nem tudtam elcserélni senkivel.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...