Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Dühöngő Topik


Drakeamarth

Recommended Posts

Ante

B)

Tudom, ezért volt költõi kérdés.

Elkurvul a mûvészet... :(

Közhely, de amióta a moziban biznisz van, a mûvészet a hollywood-i pénzemberek kur.vája. Még mûvészfilm sem készül üzleti terv nélkül. Ugyanúgy vannak szar filmek és jó filmek, mint régen, max a közízlés változik.

Így van ez rendjén, ha csak nem akartok bölénycsordákat hajtani az Empire State Building romjai alatt. B)

Link to comment
Share on other sites

Joey

Mega Shark? Ez nagyon komoly lehet. :lol:

nem simán mgea shark, hanem Mega Shark vs Giant Octopus.-_- :lol:

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Irgum-burgum.

Mindenkinek jus naturáléja, hogy szar filmeket nézzen és szeressen, szomorú, amikor dühöngések thus háborúk is születnek, csak mert valami ízlés nem egyezik egy másik ízléssel :rolleyes:

De hát ezt nem növi ki az emberiség, fõleg, ha értelmes emberek még képesek... ilyeneken... !dühöngeni! Transformers szar, Nicholson söggfej, Szuperbojz nézhetetlen, sok ember mégis kajál; na bumm. Beszélni még hagyján, de komolyan dühöngeni? Dühöngeni azon kéne, hogy halandók vagyunk, vagy hogy drága a sör, meg ilyesmi :D

A kisebbségnek pont az a romantikája, hogy kevesen vannak, nem igaz? Ha századannyian látták a Moont, akkor annyian, büszkébb is lehetek rá.

A mûvészet elkurvulását meg egyáltalán nem értem, minden mûvészet egyszerre önkifejezés és szórakoztatás, és jobb esetben az a célja és kötelessége is, hogy minél több ember ízlése befogadja (nem a tetszést, de legalább a befogadást megcélozza).

Plusz a kontraszt. Ha nem lenne töménytelen egyforma és élvezhetetlen mû, honnan tudnánk, mi a kiemelkedõ a sokat látott szem számára? ^_^

(Te jó ég, ezt én írtam? :lol:)

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Nem a mûvészet kurvult el, hanem a közönség egy szûk rétege sznobbá vált az széles körben elterjedt és könnyen elérhetõ "szakmédiumoktól" :lol:

Mint ahogyan azt a Happeningnél is elmondtam.

Immáron háromszor láttam a filmet és még mindig egy, egy darab belógó kamerát se láttam sehol. Viszont amint valaki leírta a neten, hogy mekkora tré ez a film, mert belóg benne a kamera, majdnem minden írásban benne volt, hogy "Én ennyi belógó kamerát láttam" :D

Igaz ez más fajta jelenség, de akkor is... sokszor a birka se tudja magáról, hogy õ maga egy birka :D

Link to comment
Share on other sites

Agent_Gabor

Plusz a kontraszt. Ha nem lenne töménytelen egyforma és élvezhetetlen mû, honnan tudnánk, mi a kiemelkedõ a sokat látott szem számára? ^_^

Shit, ezzel bármire lehet válaszolni :D

Okké, nah, dühöngõ, indulatbó' írtam :D

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Nem a mûvészet kurvult el, hanem a közönség egy szûk rétege sznobbá vált az széles körben elterjedt és könnyen elérhetõ "szakmédiumoktól" :lol:

Mint ahogyan azt a Happeningnél is elmondtam.

Immáron háromszor láttam a filmet és még mindig egy, egy darab belógó kamerát se láttam sehol. Viszont amint valaki leírta a neten, hogy mekkora tré ez a film, mert belóg benne a kamera, majdnem minden írásban benne volt, hogy "Én ennyi belógó kamerát láttam" :D

Igaz ez más fajta jelenség, de akkor is... sokszor a birka se tudja magáról, hogy õ maga egy birka :D

Jah, belógó kamera nekem se tûnt fel, kéne nekem is az a speciális kópia amelyikben benne van, kincset érhet xD

Link to comment
Share on other sites

Drakeamarth

Moki, látom fejedbe vetted, hogy minden rosszért, ami Hollywooddal történik, csakis James Cameron a felelős. Senki más, csak ő. Ő csinált egyedül 3D-s filmet, õ használt először motion capturet és ő akar élő emberi karaktereket is ezzel a technikával megjeleníteni.

Link to comment
Share on other sites

Kalti

Moki, látom fejedbe vetted, hogy minden rosszért, ami Hollywooddal történik, csakis James Cameron a felelõs. Senki más, csak õ. Õ csinált egyedül 3D-s filmet, õ használt elõször motion capturet és õ akar élõ emberi karaktereket is ezzel a technikával megjeleníteni.

Azt alig merem megjegyezni, hogy pont az agyondicsőített Fincher Benjamin Button-jéban volt egészen katasztrofális a cgi, és nem azért mert ronda volt, hanem mert iszonyat mûvi, giccses. ;) Dehát a prekoncepciókkal nem lehet mit kezdeni. Mit kapok én ezért :lol: .

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Azt alig merem megjegyezni, hogy pont az agyondicsõített Fincher Benjamin Button-jéban volt egészen katasztrofális a cgi, és nem azért mert ronda volt, hanem mert iszonyat mûvi, giccses. ;) Dehát a prekoncepciókkal nem lehet mit kezdeni. Mit kapok én ezért :lol: .

Igen, tudom... a Gettó milliomos meg az évezred filmje. Én is olvastam... X)

(no offense Kalti :D)

Moki, látom fejedbe vetted, hogy minden rosszért, ami Hollywooddal történik, csakis James Cameron a felelõs. Senki más, csak õ. Õ csinált egyedül 3D-s filmet, õ használt elõször motion capturet és õ akar élõ emberi karaktereket is ezzel a technikával megjeleníteni.

Per pill õ az egyik legnagyobb rákfenéje, igen :D

Jah és ne próbáljatok olyan embernek beállítani, aki a legkisebb "elõre lépést" is a fabotja égbe emelésével próbálja meg elriogatni :D

De már látom, hogy nem értitek ezt az egészet :D Ha az Avatar jó film lesz, akkor ó jee... én leszek az elsõ, aki bevallom, hogy tévedtem és örülni fogok, hogy pozitívan csalódtam és hogy Cameron egy zseni... de ha a film egy rakás repetatív cgi lsd trip szar lesz, akkor itt fogok mosolyogni, hogy egytõl egyik a film ellen fordultok :lol:

Szal én senkit se akarok megtéríteni, csak kifejtem a véleményem. De már szar szemét szar alak vagyok, meg mindenki oktatni akar, hogy az Avatar jó lesz. :D Pedig mind a ketten ugyan annyit láttunk belőle és az eddigiekből nekem ez a véleményem, nektek meg az. Szóval milyen jogon akartok már most igazságot tenni? :D Per pill ugyan akkora esély van arra, hogy egy bepállott kutyaszar a film vagy egy világmegváltó rák elleni gyógyír :D

Link to comment
Share on other sites

Ravenstorm

Moki barát, azért azt lásd be, hogy a stílusod eléggé nyers, és bármennyire is nem fabotos elõrehaladásmegállító vagy, a másik oldalról ez nem mindig látszik, a szubjektív véleményeidet meg objektív tényekhez hasonlóan közlöd. Hozzám hasonlóan, én is félreértõdtem már emiatt néhol.

Amúgy Avatarral kapcsolatban én valahol a kettõ között vagyok, a látvány miatt várom, engem a Potter 12 perces IMAX 3D-jének elsõ 5 másodperce belepasszírozott a székbe, szóval látvánnyal nem lesz hiba, a sztorit meg várom, érdekel, mit hoznak össze.

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Én meg majd akkor döntök véglegesen, ha láttam a megfelelõ eszközökkel.

Megpróbálok nem elkedvtelenedni addig, de amit eddig láttam, az egyáltalán nem gyõzött meg. :/

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Moki barát, azért azt lásd be, hogy a stílusod eléggé nyers, és bármennyire is nem fabotos elõrehaladásmegállító vagy, a másik oldalról ez nem mindig látszik, a szubjektív véleményeidet meg objektív tényekhez hasonlóan közlöd. Hozzám hasonlóan, én is félreértõdtem már emiatt néhol.

Igen, mert leírom õket :D

Mondtam, hogy nem értitek :D Akkor képzeljétek oda minden elé azt, hogy "szerintem" :D Kicsit kiábrándító, hogy ezt még elvárjátok tõlem :D

Azt meg ki sem emeltem, hogy megszólod a nyers stílusom egy dühöngõ topicban :D

Errõl valamiért a Strangelove jutott az eszembe :rolleyes: Aki megmondja, hogy miért, az kap egy hátba veregetést :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kalti

Igen, tudom... a Gettó milliomos meg az évezred filmje. Én is olvastam... X)

(no offense Kalti :D)

Per pill õ az egyik legnagyobb rákfenéje, igen :D

Jah és ne próbáljatok olyan embernek beállítani, aki a legkisebb "elõre lépést" is a fabotja égbe emelésével próbálja meg elriogatni :D

De már látom, hogy nem értitek ezt az egészet :D Ha az Avatar jó film lesz, akkor ó jee... én leszek az elsõ, aki bevallom, hogy tévedtem és örülni fogok, hogy pozitívan csalódtam és hogy Cameron egy zseni... de ha a film egy rakás repetatív cgi lsd trip szar lesz, akkor itt fogok mosolyogni, hogy egytõl egyik a film ellen fordultok :lol:

Szal én senkit se akarok megtéríteni, csak kifejtem a véleményem. De már szar szemét szar alak vagyok, meg mindenki oktatni akar, hogy az Avatar jó lesz. :D Pedig mind a ketten ugyan annyit láttunk belõle és az eddigiekbõl nekem ez a véleményem, nektek meg az. Szóval milyen jogon akartok már most igazságot tenni? :D Per pill ugyan akkora esély van arra, hogy egy bepállott kutyaszar a film vagy egy világmegváltó rák elleni gyógyír :D

A Gettó milliomos, hogy került ide, azt nem értem, egyébként arról a filmrõl sincs 100%-ig pozitív véleményem.

Amúgy nem akarom én itt mindenáron védeni az Avatart, várom nagyon, talán el is szórtam néhány túlzó jelzõt az elõzetesekkel kapcsolatban, de nem vagyok az a megszállott fanboy. Viszont az ész nélküli ellen kampány, meg elõre lesajnálás legalább annyira irritáló, mint a fékevesztett hype. Én szintén nem fogom véka alá rejteni, ha azt gondolom majd, hogy csalódást keltõ a végeredmény.

Arról meg vagyok viszont gyõzõdve, hogy soha nem látott módon megosztja majd a filmes közönséget, akkor lesz itt nagy egymás torkának ugrás, amikor bemutatják. B)

Link to comment
Share on other sites

Drakeamarth

Tudtommal nem arról volt szó, hogy milyen film lesz az Avatar, hanem hogy a technika, amit használ (természetesen csak ez a film, más nem) meggyilkolja a filmgyártást. Én elsősorban ezt kérdőjeleztem meg. Mert szvsz hülyeség :)

Az Avatar meg vagy jó film lesz, vagy nem. A látvány garantált, Cameronban meg lehet bízni, hogy nem egy Transformers szintű szemlegelő-agytemetőt hoz össze.

Link to comment
Share on other sites

-moki-

A Gettó milliomos, hogy került ide, azt nem értem, egyébként arról a filmrõl sincs 100%-ig pozitív véleményem.

Amúgy nem akarom én itt mindenáron védeni az Avatart, várom nagyon, talán el is szórtam néhány túlzó jelzõt az elõzetesekkel kapcsolatban, de nem vagyok az a megszállott fanboy. Viszont az ész nélküli ellen kampány, meg elõre lesajnálás legalább annyira irritáló, mint a fékevesztett hype. Én szintén nem fogom véka alá rejteni, ha azt gondolom majd, hogy csalódást keltõ a végeredmény.

Arról meg vagyok viszont gyõzõdve, hogy soha nem látott módon megosztja majd a filmes közönséget, akkor lesz itt nagy egymás torkának ugrás, amikor bemutatják. B)

Azért is írtam, hogy no offense, mert nem neked szólt :lol:

Ezzel is egyet értek :D De errõl itt nincs szó. Ha valaki visszaolvas, annak eléggé nyilvánvaló, hogy itt a hype volt a túlerõben. Ide hoztam én egy kis ellensúlyt dühöngés formájában :D

Igazából én csak azt szeretném végre látni, hogy az emberek véleményét támadjuk meg, nem pedig az embert csicskázzuk le, amiért nem egyezik meg velünk a véleménye :D Szal beírtam azt, hogy Cameron õrült, erre jön, hogy Moki így meg úgy... ahelyett, hogy azt olvastam volna, hogy "Én ezzel nem értek egyet, mert Cameron normális, mivel... " :D

Moki, látom fejedbe vetted, hogy minden rosszért, ami Hollywooddal történik, csakis James Cameron a felelõs. Senki más, csak õ. Õ csinált egyedül 3D-s filmet, õ használt elõször motion capturet és õ akar élõ emberi karaktereket is ezzel a technikával megjeleníteni.

Oké, akkor valaki mutassa meg, hogy ebben hol van a véleményem megkérdõjelezése :D

Link to comment
Share on other sites

Drakeamarth

Tartottam tõle, hogy egy idõ után megérkezünk ehhez a témához is.

Ha te elvárod tõlem, hogy normális érvekkel magyarázzam meg, hogy Cameron miért nem õrült, akkor nem kérhetném jogosan én is tõled ugyanezt?

Oké, Cameron nem õrült, mert tudja, mi kell a népnek. Kihasználja a 3D-s filmek elõretörését, sok helyen elõforduló, egyszerû sztorival megspékelve. Klasszikus hollywood-i kalandfilm lesz, nem mindennapi látvánnyal. Nem értem, miért lenne õrültebb pl. Zemeckisnél.

Jó ez a vita, legalább pörög a topik :D

Link to comment
Share on other sites

Hares

Én utálom mokit. Dühöngök miatta.

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Köszönöm :D

Kérheted... könyörgöm, ez a lényeg :D Csak én már megtettem... emlékezz vissza... E3, évtizedek óta nem hallat magáról satöbbi satöbbi... :D Szal ez a "Cameron õrült" az én "heppem"... le van védve :D

De akkor is, még ha nem fejtettem volna ki, akkor is legyél annyira illedelmes, hogy úgy reagálsz rá, ahogyan azt te is elvárnád, hogy a saját kommentedre reagáljanak! :angry: Éééés húzd ki a hátad, amikor az asztalnál ülsz és 32x rágd meg az ételt a szádban! Meg hányszor mondjam, hogy a kanalat emeld a fejedhez, ne te hajlongj bele a leveses tányérba! :angry: :lol:

Én utálom mokit. Dühöngök miatta.

Bocsi [sm21]

Link to comment
Share on other sites

Drakeamarth

Na, akkor ezt tisztáztuk :D

Link to comment
Share on other sites

Ravenstorm

Köszönöm :D

Kérheted... könyörgöm, ez a lényeg :D Csak én már megtettem... emlékezz vissza... E3, évtizedek óta nem hallat magáról satöbbi satöbbi... :D Szal ez a "Cameron õrült" az én "heppem"... le van védve :D

De akkor is, még ha nem fejtettem volna ki, akkor is legyél annyira illedelmes, hogy úgy reagálsz rá, ahogyan azt te is elvárnád, hogy a saját kommentedre reagáljanak! :angry: Éééés húzd ki a hátad, amikor az asztalnál ülsz és 32x rágd meg az ételt a szádban! Meg hányszor mondjam, hogy a kanalat emeld a fejedhez, ne te hajlongj bele a leveses tányérba! :angry: :lol:

Bocsi [sm21]

És kapcsold ki a Num Lockot, ha nem használod a numerikus billentyûzetet, mert feleslegesen fogyasztod az áramot.

Link to comment
Share on other sites

Agent_Gabor

Errõl valamiért a Strangelove jutott az eszembe :rolleyes: Aki megmondja, hogy miért, az kap egy hátba veregetést :lol:

There’ll be times

When my crimes

Will seem almost unforgivable

I give in

To sin

Because you have to make this life liveable

But when you think I’ve had enough

From this sea of love

I’ll take more than another riverfull

And I’ll make it all worthwhile

I’ll make your heart smile

Strangelove

Strange highs and strange lows

Strangelove

That’s how my love goes

Strangelove

Will you give it to me

Will you take the pain

I will give to you

Again and again

And will you return it

There’ll be days

When I’ll stray

I may appear to be

Constantly out of reach

I give in

To sin

Because I like to practise what I preach

I’m not trying to say

I’ll have it all my way

I’m always willing to learn

When you’ve got something to teach

And I’ll make it all worthwhile

I’ll make your heart smile

Pain

Will you return it

I’ll say it again

Pain [it’s immortal pain]

Pain

Will you return it

I won’t say it again

I give in – Again and again

I give in – Will you give it to me

I give in – I’ll say it again

:P

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Engem most leginkább az dühít, hogy az Oscar-jelöltek sora még sehol, ellenben, hogy ki vezeti majd azt a vörösszõnyeges nyáladzást, azt a reality sztárdömpinget, azt a milliárdos celebmustrát, azt a magamutogató céltalan szarkupacot, az lényeges. Eleve utálom Steve Martint és Alec Baldwint is, ezáltal biztos azt vették alapon, hogy én kiket nem bírok. Na õket. De az Oscar-díj átadásnak nem arról kéne szólni, hogy a FILM mennyire jó, hogy a FILM szereplõi hogy alakítanak, hogy a forgatókönyvíró mit tett az asztalra, hogy a rendezõ mennyire eredményesen dirigált, hogy a CGI-animációs filmben mennyivel volt élethûbben megjelenítve az a +1 szõrszál, ami még tavaly kicsit kevésbé jött át IMAX HD-ben, mikor a kiskölyök meg akarta simogatni a mamutot (fúj...)...ööö...szóval ott tartottam, hogy az Oscar újból bebizonyította, hogy mindenrõl szól már az, csak a jó filmek díjazásáról nem. Megint nem fogom megnézni és megint csak majd mikor jól kialudtan kikászálódtam az ágyból, kattintok rá IMDB-n a díjazottak listájára.

Link to comment
Share on other sites

Ante

Jaj, de rossz Steve-et sikerült kiválasztani, jaj :(

Steve Martin szájából sztem még életében egy vicces félmondat se hangzott el, Alec Baldwinnak meg olyan feje van, mint egy lónyugtatón élõ bernáthegyinek. De azért biztos jó lesz.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Nem értem a Cameron3D miért zavarja az embereket, és miért hiszik azt, hogy emiatt nem biztos, hogy jó lesz a film, na de most csak menjünk végig a filmográfiáján, mindegyik filmjében valami új dolgot próbált behozni látványügyileg (meg amúgy is 3D animációkkal foglalkozó visual artistként kezdte); de emellett mindig tudott adni komplex, pörgõs, jó sztorikat, jó karaktereket, szóval egy megelõlegezett bizalom nem hiszem, hogy bûn lenne, igaz, a kétkedés sem, lévén 17 éve nem volt olyan filmje, amire azt mondanám: KEMERON!

Link to comment
Share on other sites

gataka

Ha már itt tartunk, ez az Oscar dolog engem is dühít.

Bárcsak elválalták volna Downey-ék, legalább lett volna egy kis paródia, odamondogatás, randalírozás. Steve Martin meg kifejezetten irritál.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...