Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Dühöngő Topik


Drakeamarth

Recommended Posts

gebali1991

Én meg azt kérdem hogy mi köze van a Torpedóhoz? Két oldal lövi egymást,ráadásul az egyik fél földön kívüli lesz. Ráadásul nem is találomra lövik egymást. Szerintem csak egy marketing fogás ami miatt az emberek felfigyelnek a filmre. Vajmi kevés köze lesz a táblás játékhoz. Ezen kibukni meg végképp vicces. :D

Amin fennakadok, az a teljes ötlettelenség: képregépnyadaptációk és remake-ek, plusz ha egy film mér eléri a nullszaldót, akkor azonnal trilógiává bõvítik. Semmi új, legalábbis ami a közönségfilmet illeti (persze most majd beírjátok, hogy dehogynem, ottvan ez meg ez meg amaz, legalább három film volt már ebben az évezredben, ami új -_- ). A trilógia is: valamikor még nagy dolog volt, meg jelentett valamit az, hogy nagyköltségvetésû trilógia, de mióta a Twilight meg a Transformers-filmek is beléptek a sorba, már valahogy semmit nem ér.

Link to comment
Share on other sites

Hares

A trilógia nem státusz, csak egy három részes mû, a filmek milyensége határozta meg mindig is a trilógia minõségét,nem az, hogy trilógia.

A Twilight esetében szarból várat még mindig nem lehet építeni,a Transformershez meg rosszul álltak hozzá alapból, igaz,soha nem lehetne más mint látványfilm. De ha az elejétõl sokkal komolyabban vették volna és a robotok szemszögébõl mutatták volna az egészet (mint ahogy a képregényekben), máshol tartanánk.

Számomra például a Terminátor-filmek közül az elsõ kettõ az amit úgy igazából számításba veszek, a harmadik is tetszett mikor kijött (kicsi voltam még),de a 4.et ez már nem tudta megmenteni. Az elsõ két film az ami számomra igazi T-film, a másik kettõ elbaltázott útkeresés. Ehhez még hozzátartozik hogy a 4. fényében a 3. rész már nem is tûnik olyan rossznak...

Hollywood ötlettelensége-téma meg már régi csont,pánikolnak már az emberek egy ideje miatta, de én úgy fogom fel ha nem lennének könyvadaptációk akkor kevesebbek lennénk mondjuk egy Harcosok Klubjával vagy egy Gyûrûk Urával. Persze kinek tetszenek kinek nem, de én szeretem mindkettõt, és ha Hollywood nem kezdett volna el keresni akkor most nem lenne se Pókember, se Vasember, 300, Watchmen, Dennis a Komisz (szigorúan csak az elsõ) sõt, még egy Batman, vagy Superman sem (1978).

Viszont mindig lesznek olyan ötletek amik teljesen újnak hatnak,de azok sem lesznek teljesen azok. Szerintem ezzel nincsen baj.

Link to comment
Share on other sites

Copiedname

Isten mentsen, nem akarom Michael Bayt védeni, de nem értem hogyan lehet teherautóból harci robottá alakuló filmeket "komolyabban" venni.

Link to comment
Share on other sites

Real013

Isten mentsen, nem akarom Michael Bayt védeni, de nem értem hogyan lehet teherautóból harci robottá alakuló filmeket "komolyabban" venni.

miért, egy robotnak pisilni kell, meg kell, hogy legyenek tökei, meg...

Link to comment
Share on other sites

Hares

Isten mentsen, nem akarom Michael Bayt védeni, de nem értem hogyan lehet teherautóból harci robottá alakuló filmeket "komolyabban" venni.

Azokra a dolgokra gondoltam amit Real írt, a TFben max annyi humor van,hogy a köztük és köztünk levõ különbséget megmosolyogják,rácsodálkoznak mint egy kisgyerek és úgy is beszélnek róla. Nem kellenek herék, pisilõ robotok, sõt,még köhögõ, alkatrészeket elhagyó robotok sincsenek. A két iker a kettõben még rátett a debilségükkel.

A 2ben a Devastatorral való harcnak epicnek kellett volna lennie,helyette kaptunk 2 herét, két debil ikert és egy katarzis nélküli gyõzelmet. Mint ha a GYUban a Mordor elleni harc közepén Gandalf letenné a fegyvert és elordítaná magát hogy "Szarnom kell!". Mosolyogna meg röhögne mindenki,de most szarós viccet elsütni egy olyan történetben ahova nem illik...

Teszem hozzá hogy az elsõ 2 TFrõl beszélek, a 3.ról munka miatt lecsúsztam. :(

Link to comment
Share on other sites

Copiedname

A második részt nem láttam, csak egy reviewt, elsõben meg nem emlékszem ilyen részekre :unsure: De most már meg kell néznem a másodikat is :lol:

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Ma barátnõmmel mentünk Corvinus környékére állásinterjúra (részleteket ne várjatok), lényeg, hogy egy forgatásra csöppentünk, s mint kikövetkzetettük nagy nehezen, Sas Tamás valami S.O.S. Love-hulladéka készült... de nekem a pofám leszakadt attól az igénytelenségtõl, ami ott folyt. Dzsíz... nem mintha nagy összehasonlítási alapom lenne (Németországban voltam még forgatáson, meg max DVD-n werkek, meg amit a falu végibe minidv-zünk haverokkal), de itt egyszerûen õszintén azon töprengtem egy ideig, hogy valami Fluor-klip lesz, vagy valami új Majka-show, vagy netán Barátok közt, vagy mi? De nem, ez egy rendes 35mm-s mozifilm. De... jáj, nem is akarok belegondolni. Hát félelmetes volt, ahogy a tök tarack színészek ott idétlenkednek totál röhejes menõsködõ kosztümökben, a rendezõ meg kiabálja, hogy "jóóó". :omg: Miért... miéééért?

Link to comment
Share on other sites

Real013

Ma barátnõmmel mentünk Corvinus környékére állásinterjúra (részleteket ne várjatok), lényeg, hogy egy forgatásra csöppentünk, s mint kikövetkzetettük nagy nehezen, Sas Tamás valami S.O.S. Love-hulladéka készült... de nekem a pofám leszakadt attól az igénytelenségtõl, ami ott folyt. Dzsíz... nem mintha nagy összehasonlítási alapom lenne (Németországban voltam még forgatáson, meg max DVD-n werkek, meg amit a falu végibe minidv-zünk haverokkal), de itt egyszerûen õszintén azon töprengtem egy ideig, hogy valami Fluor-klip lesz, vagy valami új Majka-show, vagy netán Barátok közt, vagy mi? De nem, ez egy rendes 35mm-s mozifilm. De... jáj, nem is akarok belegondolni. Hát félelmetes volt, ahogy a tök tarack színészek ott idétlenkednek totál röhejes menõsködõ kosztümökben, a rendezõ meg kiabálja, hogy "jóóó". :omg: Miért... miéééért?

Ez a film a nemzetközi piacra készül, profi stábbal és színészekkel, nem tudom, mi a baj vele. Egy olyan zseniális elsõ résszel, mint az S.O.S. Szerelem (?) csak jó lehet ez is...

ögüü

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Ez a film a nemzetközi piacra készül, profi stábbal és színészekkel, nem tudom, mi a baj vele. Egy olyan zseniális elsõ résszel, mint az S.O.S. Szerelem (?) csak jó lehet ez is...

ögüü

Stáb az még hagyján (sõt a gyártásvezetõ? / rendezõasszisztens? kombós csaj kifejezetten aktív volt, meg a felszerelés se volt szar), de ez az egész latyafatya....

Link to comment
Share on other sites

Real013

Stáb az még hagyján (sõt a gyártásvezetõ? / rendezõasszisztens? kombós csaj kifejezetten aktív volt, meg a felszerelés se volt szar), de ez az egész latyafatya....

Te láttad, én elhiszem... Remélem lesz annyira ciki, mint a Szuperbojz, akkor jókat fogok derülni rajta :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
a880120

Látom, a Coming Soon-ba is be lett téve a link..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Chuck_Norris

random shit

E-Cm9L1HksI

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

random shit

E-Cm9L1HksI

Attól eltekintve, hogy egy pár helyen nagyon látszik a CGI, és pl a helikopter lezuhanása is nagyon béna lett (és még van egy pár ilyen dolog) elég látványos action movie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
gebali1991

MIVAN??!

Say that again.

[GSF] Picture

I dare you.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Copiedname

Dühöngésre ugyan még nem igazán adott okot, de máris rossz elõérzetem van a Gangster Squaddal kapcsolatban. 50-es évek, Tommy gun, Emma Stone, mi kellhet még? Hát az a hip-hop szám amit beleerõltettek az elsõ trailerbe biztosan nem. Könyörgöm, 1950-et írunk, hogy illene már bele Jay-Z? A Zombieland rendezõjétõl nem várok egy Keresztapát, viszont egy olyan filmet igen, amiben nem Izé he!ák el a hangulatot egy ilyen hülyeséggel.

Link to comment
Share on other sites

Hares

Dühöngésre ugyan még nem igazán adott okot, de máris rossz elõérzetem van a Gangster Squaddal kapcsolatban. 50-es évek, Tommy gun, Emma Stone, mi kellhet még? Hát az a hip-hop szám amit beleerõltettek az elsõ trailerbe biztosan nem. Könyörgöm, 1950-et írunk, hogy illene már bele Jay-Z? A Zombieland rendezõjétõl nem várok egy Keresztapát, viszont egy olyan filmet igen, amiben nem Izé he!ák el a hangulatot egy ilyen hülyeséggel.

Dehát õ is gengsztö! :unsure:

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Dühöngésre ugyan még nem igazán adott okot, de máris rossz elõérzetem van a Gangster Squaddal kapcsolatban. 50-es évek, Tommy gun, Emma Stone, mi kellhet még? Hát az a hip-hop szám amit beleerõltettek az elsõ trailerbe biztosan nem. Könyörgöm, 1950-et írunk, hogy illene már bele Jay-Z? A Zombieland rendezõjétõl nem várok egy Keresztapát, viszont egy olyan filmet igen, amiben nem Izé he!ák el a hangulatot egy ilyen hülyeséggel.

Ez amúgy engem is rettentõ mód felcseszett :D Megnézném ezeket a nagy mai gengszterreppereket ahogy a szesztilalom idején a mázsás fux-szal meg a fehér, térdig letolt nadrágban keménykednek az utca szélén, aztán meg a kivégzõosztag, akik mennek kinyírni Sonny Corleone-t, egy kitérõvel le-tommygunozzák ezeket az abortuszmaradékokat...

Link to comment
Share on other sites

laarson

Jóbarátokban van néhány klasszikus félre fordítás. Néha úgy tûnik hogy a fordító nem gondolkodik és szarik a szöveg környezetre. Még jó hogy ott a röhögõ gép így a végén azért minden vicces lesz. Van persze olyan szó játék amit nem lehet lefordítani. Csak ezzel az a baj hogy lefordítatlanul meg nem vicces, magyarul semmi értelme. De a röhögõ gép azért ott is ott van hogy ne legyen üres járat. Szóval röviden aki ezt fordította az egy debil hülyegyerek. Ennyi erõvel a google fordítója szebb munkát végzett volna. Ilyen van benne hogy a thong-ot nyelvre fordítja. Beszarás hogy lehet valaki ennyire sötét.

Link to comment
Share on other sites

Real013

Dühöngésre ugyan még nem igazán adott okot, de máris rossz elõérzetem van a Gangster Squaddal kapcsolatban. 50-es évek, Tommy gun, Emma Stone, mi kellhet még? Hát az a hip-hop szám amit beleerõltettek az elsõ trailerbe biztosan nem. Könyörgöm, 1950-et írunk, hogy illene már bele Jay-Z? A Zombieland rendezõjétõl nem várok egy Keresztapát, viszont egy olyan filmet igen, amiben nem Izé he!ák el a hangulatot egy ilyen hülyeséggel.

Nálam marhára mûködik az a trailer.

Persze én azt sem bántam, hogy Tarantino egy második világháborús filmbe David Bowie-t rakott :)

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Nálam marhára mûködik az a trailer.

Persze én azt sem bántam, hogy Tarantino egy második világháborús filmbe David Bowie-t rakott :)

Most komolyan Jay-Z-re Bowie-val reflektálsz? -_-

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Balról bevéd egy Samurai Champloo. :D

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Jóbarátokban van néhány klasszikus félre fordítás. Néha úgy tûnik hogy a fordító nem gondolkodik és szarik a szöveg környezetre. Még jó hogy ott a röhögõ gép így a végén azért minden vicces lesz. Van persze olyan szó játék amit nem lehet lefordítani. Csak ezzel az a baj hogy lefordítatlanul meg nem vicces, magyarul semmi értelme. De a röhögõ gép azért ott is ott van hogy ne legyen üres járat. Szóval röviden aki ezt fordította az egy debil hülyegyerek. Ennyi erõvel a google fordítója szebb munkát végzett volna. Ilyen van benne hogy a thong-ot nyelvre fordítja. Beszarás hogy lehet valaki ennyire sötét.

Én megint nézem a sorozatot a Viasaton (kitudja már hányadszorra, de képtelen vagyok megunni), a mai részbõl visszanéztem egy videót youtube-n, ahol összevágtak néhány snittet: baz, csak 3 jelenetbõl állt, de mindegyik tartalmazott 2-3 plusz mondatot, ami a magyar verzióban nincs is benne. :unsure: Én nem is tudtam hogy évek óta amit adnak, az egy vágott verzió... na ez most dühít. <_< A félrefordítások kevésbé, igen, van mikor 1-1 poén értelmetlen és tudni lehet, hogy ez valószínûleg eredetiben máshogy szól, de szerintem elenyészõ számban vannak. A szinkronját pedig imádom (fõleg Ross zseniális, bár az eredetiben is jó).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
gebali1991

Dühöngésre ugyan még nem igazán adott okot, de máris rossz előérzetem van a Gangster Squaddal kapcsolatban. 50-es évek, Tommy gun, Emma Stone, mi kellhet még? Hát az a hip-hop szám amit beleerőltettek az első trailerbe biztosan nem. Könyörgöm, 1950-et írunk, hogy illene már bele Jay-Z? A Zombieland rendezőjétől nem várok egy Keresztapát, viszont egy olyan filmet igen, amiben nem Izé he!ák el a hangulatot egy ilyen hülyeséggel.

Ez valami trend lehet, mert a Great Gatsby előzetese alá is valami teljesen oda nem illő számot vágtak be (azt meg hagyjuk is, hogy csak abban a 2 percben több akció van, mint a teljes regényben összesen -_-).

Link to comment
Share on other sites

Hares

Ez valami trend lehet, mert a Great Gatsby elõzetese alá is valami teljesen oda nem illõ számot vágtak be (azt meg hagyjuk is, hogy csak abban a 2 percben több akció van, mint a teljes regényben összesen -_-).

Én szeretem amikor valami nem odaillõvel operálnak. Mindkettõ trailernek sikerült felkeltenie az érdeklõdésemet, a céljukat elérték.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Nekem mindegy, csak 1. a filmben ne legyen 2. az autotune-os énekeseket tarkólövéssel kell szankcionálni. -_-

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...