Jump to content
Hartigan

Top 10 Kedvenc Film

Recommended Posts

grasslover

Erõs filmek, erõs filmek... maximálisan osztom :) De - szabad kérdezni, ugye? - mit keres egy ilyen normális listában egy Gyûrûk Ura trilógia? :D Ha még az elsõ rész lenne, akkor egy szavam nem lenne. De mit tud a 2 meg a 3 ahhoz képest? Plusz X-szer annyi orkot? Samu meg Frodó nyavajgását könyvben is rendszeresen átlapoztam, annyira szar; a Barnaföldeken meg az Ettin sziken például én személy szerint egyszer "jártam", többször nem is kell :D Pedig ezek a filmbéli, erõsen homokos áthallásokkal teli változataikhoz képest még egyenesen szórakoztatóak voltak.

Az elõzõ mondatban egy fiktív helyzetben kicserélhetõ lenne a "Gyûrûk Ura" szó "Mátrix"-ra is tulajdonképpen.

Tehát akkor:

"Erõs filmek, erõs filmek... maximálisan osztom :) De - szabad kérdezni, ugye? - mit keres egy ilyen normális listában egy Mátrix trilógia? :D Ha még az elsõ rész lenne, akkor egy szavam nem lenne. De mit tud a 2 meg a 3 ahhoz képest? Plusz X-szer annyi orkot? Samu meg Frodó nyavajgását könyvben is rendszeresen átlapoztam, annyira szar; a Barnaföldeken meg az Ettin sziken például én személy szerint egyszer "jártam", többször nem is kell :D Pedig ezek a filmbéli, erõsen homokos áthallásokkal teli változataikhoz képest még egyenesen szórakoztatóak voltak.."

?

grasslover

Mitláttálban felvetült egy kézikamerás rohangálós filmek listája, legyen akkor:

01. Cloverfield

02. [Rec]

03. Paranormal Activity

04. The Objective (bár talán nagyobb része játszódik a kamerán "kívül"...azért ide sorolnám)

05. Cannibal Holocaust

06. [Rec]2

07. The Blair Witch Project

Drakeamarth

Cannibal pótlásra méltó, Diary of the Dead jutott még eszembe, de olvasva a véleményeket inkább távol tartom magam tõle.

Ante

Hajjj, mért nem lehet békés filmeket rendezni kézi kamerába? Folyton csak ezek a szellemek, boszorkányok, ûrszörnyek meg zombik meg kannibálok...

-moki-

Digikamerával rohangálós?

1.: Irréversible

2.: Children of Men

3.: Inland Empire

:unsure:

Shut up! :lol:

Hartigan

Kissé szabadabban értelmezve a kézikamera-film mûfajt:

Collateral

Dogma

Miami Vice

Paranormal Activity (egy patronos film, de hatásos az biztos..)

Inland Empire

Rec

Bourne Ultimatum

Public Enemies

Joey

KÉzikamerás banzájhoz csatlakozva:

1. Cloverfield (simán kedvenc -_-)

2. Paranormal Activity

3. [REC] 2

4. [REC]

5. Cannibal Holocaust

A blerviccset meg nagyon nem szeretem.

grasslover

Szerintem azért a lentebbi listák alapján egyértelmûen érthetõ volt, hogy a kézikamerát markoló, áldokumentarista jellegû, többnyire ijesztgetõs moviekra gondolt Drake, amikor felvetette ezt az ötletet...

Kevin_

"Kézikamerás" az ahol a történet szereplõje maga az operatõr és az õ szemszöge.

Most egy "kezembe van egy vállról índítható de úgy csinálok mintha nem bírnám el és össze vissza rázkódik"

jellegû hatást nem nehéz varázsolni (lásd Public Enemies(a Depp-féle) hagynemondjam milyen megvalósítása). Ennyi erõvel a District 9-et is ide lehetne sorolni, és szívesen is tenném az elsõ helyre.

1. Cloverfield

2. Paranormal Activity

3. Quarantine

4. Blair Witch

5. Rec 2

Mondjuk megemlíteném a Live!-ot de csak részben az. Csakis Mendes kisasszony miatt.

Ha valaki tud még hasonló de kevésbé ismert filmeket nehogy magában tartsa.

Joey

Ha valaki tud még hasonló de kevésbé ismert filmeket nehogy magában tartsa.

Már többször elõkerült, de a Cannibal Holocaust mindenképpen megnézésre érdemes. :)

Amúgy meg a Quarantine jobban bejött, mint az eredeti [REC]?

Cannibal pótlásra méltó, Diary of the Dead jutott még eszembe, de olvasva a véleményeket inkább távol tartom magam tõle.

Elég szar film, szvsz tartsd magadat a mondatod utolsó feléhez! ;)

grasslover

Olvasgattam néhány napja Diary of the Dead véleményeket, a nagyon szidalmazó kommentekkel sem értettem egyet meg a Romero-t ezzel a filmjével istennek kijáró tisztelettel éljenzõkkel sem. Valójában Romero a Day of the Dead-del kiadta magából azt, ami a zombikhoz kötötte és szerény véleményem szerint a Land is egy pocsék film lett (pedig apokaliptikus hangulatban talán még mûködött is volna), a Diary talán attól egy hajszálnyival élvezhetõbb. Csak itt meg elvész az a tudat, amit a Rec-ben vagy a Cloverfield-ben élvezni: ahogy a kamera hurcolása hozzáad érzelmi állapotokat (remegéssel, vagy ahogy a kamerázó hangját halljuk néha), beleadja az ismeretlen iránti félelmet, az atmoszférába személyesen belehelyezve is nagyon át tudja adni az egésznek a teljes feelingjét. A Diaryban a késõbb ráhelyezett zenei betétek meg a Discovery Channel igénytelenebb doksijainak minõségéhez hasonlítható narráció is nagyon levesz a badass élvezhetõségbõl. Érdekes, hogy a 70-es évekbeli Dawn sokkal dokumentarista jellegûbb mint a Diary, ahol teljesen élethûek a szituációk (nem ilyen sterilen megrendezettek), pedig ott nem is feltétlenül volt cél a teljes realizmus érzete.

Joey

A Land... nálam bejövõsebb volt. Ha más nem is, de valahogy megfogott a hangulata, még akkor is, ha elképesztõen nagy állatságnak tartom az evolúciót, mint lehetséges zombis fejlõdést és a hülye mögöttes tartalmat, ami elég erõltetettre sikeredett.

grasslover

A Land... nálam bejövõsebb volt. Ha más nem is, de valahogy megfogott a hangulata, még akkor is, ha elképesztõen nagy állatságnak tartom az evolúciót, mint lehetséges zombis fejlõdést és a hülye mögöttes tartalmat, ami elég erõltetettre sikeredett.

A Day-ben még jó volt a tanulás, de azt egy prof érte el, igen hosszú idõ alatt és akkor is inkább csak régi emlékek flash-ei ugrottak be a zombiknál. A Land-ben is emlékeztet a benzinkutas régi emlékek felidézésére, de azt én már túlzásnak éreztem.

Joey

A Day-ben még jó volt a tanulás, de azt egy prof érte el, igen hosszú idõ alatt és akkor is inkább csak régi emlékek flash-ei ugrottak be a zombiknál. A Land-ben is emlékeztet a benzinkutas régi emlékek felidézésére, de azt én már túlzásnak éreztem.

A dayben egy pillanatig sem volt zavaró a dolog. De ott a Return of the Living Dead is, végül is elég tanulékonyak voltak a srácok "Send More Cops!". Az már más kérdés, hogy az egy komédia. :D

a880120

Nézzük akkor a kézikamerás tutiságokat:

1, REC

2, Blair Witch

3, Paranormal Activity

4, Cannibal Holocaust

5, Cloverfield

Ma nézem a REC 2-t.

otamas

Top 10 (2009):

1: District 9

Miért? Látvány, akció, tartalom és eredetiség egyben. A moziban elfelejtkeztem a külvilágról, igaz, mindössze ketten voltunk az arénás vetítésen :D

2: 500 Days of Summer

Miért? Nehéz kategóriába sorolni, de a humoros és a romantikus vonal dominál, kis drámával vegyítve. A színészi játék Gordon-Levitt részérõl meggyõzõ és a soundtrack is nagyon ott van. Ja: klassz történetmesélés és képi világ.

3: Watchmen

Miért? Korábban nem ismertem a képregényt, de a film hatására pótoltam. Nagyszerû történet; izgalmas képi világ; nem túl eredeti, de hatásos zene.

4: Mary and Max

Miért? Jópofa történet, karakteres stop motion megvalósítással. Mese kicsiknek és nagyoknak egyaránt.

5: The Boat That Rocked

Miért? Ha szereted a '60-as és '70-es évek hangulatát és betekintenél a világ szerencsésebb oldalán egy rádiós társaság életébe, valamint a rakenroll pezseg a véredben, akkor jó helyen jársz. Semmi burkolt üzenet vagy mély mondanivaló, csupán egy pudinga feel good vígjáték.

6: Coraline

Miért? Erre a csodás mesére is a drome-os brigád keltette föl a figyelmemet. A bájos Coraline kalandja felejthetetlen élmény volt számomra, a megvalósítás és az egész mese hangulata sokáig meg fog maradni bennem. Az elején utáltam a kis csajt, de a film végén már neki drukkoltam :P

7: Star Trek

Miért? Annak ellenére, hogy egyáltalán nem ismerem a ST saga-t/elõzményeket, a képernyõ elõl nem mozdultam el egészen a záró képsorokig. A film alatt éreztem, hogy egy picit hígítottak az eredeti univerzumon, hogy minél többen üljenek be a mozitermekbe; de a készítõk érzésem szerint megtalálták az arany középutat. Izgalmas sci-fi.

8: Avatar

Miért? Ilyen látványvilág vásznon még sose volt. Olyan, mint egy playboy nyuszi: nem okos, nem fõz jól, de szép.

9: Monsters versus Aliens

Miért? Kacagtató paródia, különösen az Amerika-ûrfilmek kettõsre koncentrálva, animációs köntösben.

10: The Hangover

Miért? Nem értem a nagy felhajtást a Másnaposok körül, ettõl függetlenül szórakoztató. Évekkel késõbb, haverokkal nézõs kategória.

Nézd meg: The Antichrist, Inglourious Basterds (hamisíthatatlan QT film, de a "trash" jelleget szinte nem is éreztem benne, talán ezért nem szerettem meg), Up.

Év csalódása(i): Ice Age 3, Avatar.

Ante

Top 10 (2009):

1: District 9

Miért? Látvány, akció, tartalom és eredetiség egyben. A moziban elfelejtkeztem a külvilágról, igaz, mindössze ketten voltunk az arénás vetítésen :D

2: 500 Days of Summer

Miért? Nehéz kategóriába sorolni, de a humoros és a romantikus vonal dominál, kis drámával vegyítve. A színészi játék Gordon-Levitt részérõl meggyõzõ és a soundtrack is nagyon ott van. Ja: klassz történetmesélés és képi világ.

3: Watchmen

Miért? Korábban nem ismertem a képregényt, de a film hatására pótoltam. Nagyszerû történet; izgalmas képi világ; nem túl eredeti, de hatásos zene.

4: Mary and Max

Miért? Jópofa történet, karakteres stop motion megvalósítással. Mese kicsiknek és nagyoknak egyaránt.

5: The Boat That Rocked

Miért? Ha szereted a '60-as és '70-es évek hangulatát és betekintenél a világ szerencsésebb oldalán egy rádiós társaság életébe, valamint a rakenroll pezseg a véredben, akkor jó helyen jársz. Semmi burkolt üzenet vagy mély mondanivaló, csupán egy pudinga feel good vígjáték.

6: Coraline

Miért? Erre a csodás mesére is a drome-os brigád keltette föl a figyelmemet. A bájos Coraline kalandja felejthetetlen élmény volt számomra, a megvalósítás és az egész mese hangulata sokáig meg fog maradni bennem. Az elején utáltam a kis csajt, de a film végén már neki drukkoltam :P

7: Star Trek

Miért? Annak ellenére, hogy egyáltalán nem ismerem a ST saga-t/elõzményeket, a képernyõ elõl nem mozdultam el egészen a záró képsorokig. A film alatt éreztem, hogy egy picit hígítottak az eredeti univerzumon, hogy minél többen üljenek be a mozitermekbe; de a készítõk érzésem szerint megtalálták az arany középutat. Izgalmas sci-fi.

8: Avatar

Miért? Ilyen látványvilág vásznon még sose volt. Olyan, mint egy playboy nyuszi: nem okos, nem fõz jól, de szép.

9: Monsters versus Aliens

Miért? Kacagtató paródia, különösen az Amerika-ûrfilmek kettõsre koncentrálva, animációs köntösben.

10: The Hangover

Miért? Nem értem a nagy felhajtást a Másnaposok körül, ettõl függetlenül szórakoztató. Évekkel késõbb, haverokkal nézõs kategória.

Nézd meg: The Antichrist, Inglourious Basterds (hamisíthatatlan QT film, de a "trash" jelleget szinte nem is éreztem benne, talán ezért nem szerettem meg), Up.

Év csalódása(i): Ice Age 3, Avatar.

Nekem tetszik. Azért hiányolom az Up in the airt, mármint témailag beférne ezek közé a filmek közé...

otamas

Nekem tetszik. Azért hiányolom az Up in the airt, mármint témailag beférne ezek közé a filmek közé...

Köszi! :)

Még nem láttam, de pótolom. Kíváncsi vagyok rá.

Amúgy ebbõl a tízesbõl, 6-ot 2010-ben láttam csak elõször :D

steve000

1. Aliens(Bolygó Neve: Halál)

2. A Gyûrûk Ura: A Két Torony

3. Ryan Közlegény Megmentése

4. A Hazafi

5. A Sólyom Végveszélyben

6. Watchmen

7. Halloween

8. Fûrész III.

9. 2012

10. Holnapután

Real013

1. Aliens(Bolygó Neve: Halál)

2. A Gyûrûk Ura: A Két Torony

3. Ryan Közlegény Megmentése

4. A Hazafi

5. A Sólyom Végveszélyben

6. Watchmen

7. Halloween

8. Fûrész III.

9. 2012

10. Holnapután

Kérdezek.:)

Aliens oké.

Gyu. Oké.

Ryan. Oké.

Hazafi. Ez hogy került ide? Nézhetetlen amcsi vacak egy némettõl. Fúj:D

A Sólyom.. Oké.

Wathchmen. Oké.

Halloween. Oké. (amennyiben az eredeti. Ha az új, akkor nagyobb WTF, mint a Hazafi)

Fûrész 3. Miért pont a 3?

2010, Holnapután. Láttál te már jó katasztrófafilmet?:)

No offense, csak érveket..:D

MikaRoss

2010, Holnapután. Láttál te már jó katasztrófafilmet?:)

Nekem ajánlhatnál jó katasztrófafilmet, mert szerintem még nem láttam. (Kiskoromban megõrültem az Atomvonatért, késõbb a Holnaputánra, de aztán rávilágítottak, hogy az szar és nekem is be kellett látnom, idõsebb fejjel. :) )

Real013

Nekem ajánlhatnál jó katasztrófafilmet, mert szerintem még nem láttam. (Kiskoromban megõrültem az Atomvonatért, késõbb a Holnaputánra, de aztán rávilágítottak, hogy az szar és nekem is be kellett látnom, idõsebb fejjel. :) )

Még én sem láttam:D Azt hiszem...

MikaRoss

Akkor egyelõre úgy tûnik, hogy ez nem az én hibám. Valószínûleg a mûfajjal van a baj.

a880120

Armageddon B)

Ante

Armageddon B)

Függetlenség napja.

De ha Grass itt lenne, biztos mondana néhány Gojira-filmet.

Viszont nincs itt, úgyhogy következmények nélkül kijelenthetem, hogy Emmerih és Bay a mûfaj két koronázatlan királya.