Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Top 10 Kedvenc Film


Hartigan

Recommended Posts

Kalti

10.: The Coast Guard

Eh, akkora hülyeség ez a top10 :lol: Szal a múltkor is 30-at soroltam fel egy szuszra, most meg megint 10et kell :lol:

Errõl a Coast Guard-ról még nem is hallottam :unsure: , de látom Kim Ki-duk, az õ filmjeit meg szeressük. B)

Link to comment
Share on other sites

Hartigan

Utólagosan jöttem rá az elejtett hibámra, hogy a topic aláírásában nem fejtettem bõvebben ki a lista szemponjait. Viszont nyitó hozzá szólásomban elég visszafogatlan terjedelemben írok róla, így akik csak most csatlakoznak hozzászóloként a topikhoz, kérem elõbb olvassák el, és elnézést a hibáért.

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Akkor javítom:

1.: Se7en

Nálam szimplán csak a film. Aki ki akarja õt ütni az elsõ helyrõl, annak nagyon, de nagyon össze kell szednie magát.

2.: Dr. Caligari

Mindig lehidalok, hogy mennyire eredeti és különleges ez a film. Stílusteremtõ darab, mégis... a mai napig utánozhatatlan aranyetalonként magasodik a horror és s thriller mûfaja fölé. Kétség kívül az elmúlt század egyik legeredetibb mozgóképes produktuma a Caligari és minden egyes másodpercével megbabonáz engem. Elképesztõ.

3.: The Silence of the Lambs

Ismét egy úttörõ produkció, ami ellenállhatatlan atmoszférájával mindig képes tátott szájjal a tv elé szegezni.

4.: M, murderer among us.

A prototípusa mind annak, ami manapság megfog egy thrillerben. A pszichothriller alapköveinek letétele, egy hibátlan Lorre játékkal és az elõtérben gomolygó dohányfüsttel :) Aki nem látta, az nem tudja, hogy mit hagyott ki. Idõutazás és nosztalgia és hátborzongás.

5.: Irréversible

:o

6.: Citizen Kane

Azok az árnyékba vágások... áruld el Orson, hogy hogyan csináltad... kérlek!

7.: Casablanca

Ha idõtlen klasszikusról van szó, én mindig elõhozakodok ezzel a címmel. Hihetetlen, hogy a mai napig mennyire nyúlni akarja mindenki és meg se tudják közelíteni ezt a magas fokú mûvészi kompetenciát. Úgy látszik, hogy az ilyen filmek a gyengéim :D

8.: Clockwork Orange

Ó az a gyönyörû ultraerõszak.

9.: Lost Highway

Most is tõled internetezek!

10.: The Coast Guard

Csinált ennél szebb filmet is Ki-Duk, viszont minden egyes alkalommal elképedek azon, hogy hogyan tudta ennyire nyersen és hitelesen a vászonra vinni az emberi agy legsötétebb démonait és az idegösszeomlást. Minta pszichothriller, amit tanítani kéne. Imádom. Õszintébb, mint egy pofon.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

1. Kelly Hõsei

2. Star Wars 1-6

3. Zimmer Feri

4. Hellboy 1-2

5. Jagd auf Roter Oktober

6. Végsõ visszaszámlálás

7. Gyûrûk ura

8. Szahara(nem az amit mostanában nyomtak, ez egy régebbi film)

9. Dûne

10. Halál 50 órája

Link to comment
Share on other sites

Kalti

Utólagosan jöttem rá az elejtett hibámra, hogy a topic aláírásában nem fejtettem bõvebben ki a lista szemponjait. Viszont nyitó hozzá szólásomban elég visszafogatlan terjedelemben írok róla, így akik csak most csatlakoznak hozzászóloként a topikhoz, kérem elõbb olvassák el, és elnézést a hibáért.

Sorry, kicsit túllõttem a célon :) , most így olvasva a kezdõ kommentet, inkább az elsõ listám illik ide, majd indokolok is, csak lusta dög voltam.

Link to comment
Share on other sites

Hartigan

Akik már írtak listát azoknak egy új feladat:) Most nem a kedvenc filmjeiteket írjátok le, hanem azokat a filmeket, amiket bármikor(!) megtudnátok nézni, így igazán súlyos-ritkábban nézõs, vagy erõsen hangulat orintált filmek kilõve. Így többé kevésbé vidám filmekrõl van szó, habár ez mrá szubjektív lesz, az én 10 filmem amit bármikor vígan végig nézek:

Lesz ez még így se!

Örömapa 1.-2.

Múmia

Vásott szülõk

Bor, Mámor, Provance

Chihiro Szellemországban

Szép Kis nap

Erõszakik

Hudson Hawk

Tiszta Románc

Link to comment
Share on other sites

Hartigan

Akik már írtak listát azoknak egy új feladat:) Most nem a kedvenc filmjeiteket írjátok le, hanem azokat a filmeket, amiket bármikor(!) megtudnátok nézni, így igazán súlyos-ritkábban nézõs, vagy erõsen hangulat orintált filmek kilõve. Így többé kevésbé vidám filmekrõl van szó, habár ez mrá szubjektív lesz, az én 10 filmem amit bármikor vígan végig nézek:

Lesz ez még így se!

Örömapa 1.-2.

Múmia

Vásott szülõk

Bor, Mámor, Provance

Chihiro Szellemországban

Szép Kis nap

Erõszakik

Hudson Hawk

Tiszta Románc

Link to comment
Share on other sites

Bergamo

Sorrend nélkül:

-The Godfather

-Se7en

-Fight Club

-The Shawshank Redemption

-The Dark Knight

-Ollókezû Edward

-Terminator 2

-Amerikai História X

-Inglorious Basterds

-Jurassic Park

Nagy hirtelen ezek lennének.

Link to comment
Share on other sites

Copiedname

-Apocalypse Now

-Full Metal Jacket

-Platoon

-Fight Club

-Black Hawk Down

-The Lord of The Rings I, II, III (ezeket hadd vegyem egybe)

-American History X

-The Godfather

-Scarface

-Terminator 2

Link to comment
Share on other sites

Kerub

-Apocalypse Now

-Full Metal Jacket

-Platoon

-Fight Club

-Black Hawk Down

-The Lord of The Rings I, II, III (ezeket hadd vegyem egybe)

-American History X

-The Godfather

-Scarface

-Terminator 2

Gondolom ezek nem azok a filmek amiket bármikor megtudsz nézni, mert akkor erõs gyomrod van :D

Link to comment
Share on other sites

Real013

Gondolom ezek nem azok a filmek amiket bármikor megtudsz nézni, mert akkor erõs gyomrod van :D

Egyik sem túl nehéz film...

Link to comment
Share on other sites

Hartigan

Egyik sem túl nehéz film...

Nem, nem túl nehezek ha mondjuk egy Pí, vagy Requiem egy álomért, Szakács a tolvaj a feleség... egy Crash, Mechanikus Narancs, vagy Innaratu film a viszonyítási alap. De a kérdés úgy értelmezõdött hogy kicsivel lejebb megnevezett marha sokszor látott, bármikor újranézõs kategóriába nehezen elképzelhetõ h vki elõveszi, akár egymás utána többször is, hangulattól szinte független, a História X-et, vagy az Apokalipszis Most-ot, esetleg a Platoon-t, vagy az Acéllövedéket.....mert ahhoz sztem is túl nehéz min1ik.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Nem, nem túl nehezek ha mondjuk egy Pí, vagy Requiem egy álomért, Szakács a tolvaj a feleség... egy Crash, Mechanikus Narancs, vagy Innaratu film a viszonyítási alap. De a kérdés úgy értelmezõdött hogy kicsivel lejebb megnevezett marha sokszor látott, bármikor újranézõs kategóriába nehezen elképzelhetõ h vki elõveszi, akár egymás utána többször is, hangulattól szinte független, a História X-et, vagy az Apokalipszis Most-ot, esetleg a Platoon-t, vagy az Acéllövedéket.....mert ahhoz sztem is túl nehéz min1ik.

Miért ne? :) Én pl egy idõben sokszor megnéztem az Amores Perrost (ha már Innáritu), igaz, csak elõször magamban és utána mindig egy-egy új nézõnek mutattam. De ettõl függetlenül hangtalanul ültük végig, mert a nehézsége tényleg megköveteli. A hossz sem zavart meg és a drámai szorongás mellett simán vágytam a már jól ismert jelenetek felbukkanását, hogy "hú de jó lesz megint átélni"... Szóval miért ne lehetne egy filmszeretõ olyan beállítottságú, aki képes újra elõvenni akár egy Inland Empire-t? :D Na jó, azt tényleg kizártnak tartom :lol:

Link to comment
Share on other sites

csecsetkathorvald

Miért ne? :) Én pl egy idõben sokszor megnéztem az Amores Perrost (ha már Innáritu), igaz, csak elõször magamban és utána mindig egy-egy új nézõnek mutattam. De ettõl függetlenül hangtalanul ültük végig, mert a nehézsége tényleg megköveteli. A hossz sem zavart meg és a drámai szorongás mellett simán vágytam a már jól ismert jelenetek felbukkanását, hogy "hú de jó lesz megint átélni"... Szóval miért ne lehetne egy filmszeretõ olyan beállítottságú, aki képes újra elõvenni akár egy Inland Empire-t? :D Na jó, azt tényleg kizártnak tartom :lol:

Én szívesen megnézném még egyszer :D Csak a megfelelõ hangulat kell hozzá, illetve azt nem tudom eldönteni, hogy tûrhetõ állapotban üljek neki, és hagyjam magam lehangolni, vagy pocsék állapotban, hogy még pocsékabb legyen. Visszatérve a bármikor nézhetõk listájára: nálam nincs olyan film, amit bármikor megnéznék, még ha nem is hangulat kell hozzá, bizonyos helyzetekben nem lennék képes megnézni bizonyos filmeket, még egy vígjátékot sem. Az emlegetett A szakács, a tolvaj,..-hoz meg, bármennyire lenyûgözött, olyan lelkierõ (és gyomor) kell, hogy elismerésem annak, aki többször is újranézi.

Link to comment
Share on other sites

Hartigan

Én szívesen megnézném még egyszer :D Csak a megfelelõ hangulat kell hozzá, illetve azt nem tudom eldönteni, hogy tûrhetõ állapotban üljek neki, és hagyjam magam lehangolni, vagy pocsék állapotban, hogy még pocsékabb legyen. Visszatérve a bármikor nézhetõk listájára: nálam nincs olyan film, amit bármikor megnéznék, még ha nem is hangulat kell hozzá, bizonyos helyzetekben nem lennék képes megnézni bizonyos filmeket, még egy vígjátékot sem. Az emlegetett A szakács, a tolvaj,..-hoz meg, bármennyire lenyûgözött, olyan lelkierõ (és gyomor) kell, hogy elismerésem annak, aki többször is újranézi.

A szakács..no igen, néha mikor eszembe jut az üveghangú gyerek keseredett éneke, kiráz a hideg. É is sok filmet megtudok nézni mással újra, de nem ez a kérdés. Pl egyedül akármikor kapom el az Oscar c. filmet (sly verzió) mindig végig kell néznem.:D

Link to comment
Share on other sites

a880120

Amúgy ha-ha... bevettétek a listámat mi?

Álljon itt a valóság:

A Kölyök

Aranyláz

Modern Idõk

Mentõcsónak

Nagyvárosi fények

Észak, Északnyugat

Acéllövedékek

Meggyónom

Elbûvölve

Annie Hall

Jó vicc volt ugye?

Link to comment
Share on other sites

csecsetkathorvald

A szakács..no igen, néha mikor eszembe jut az üveghangú gyerek keseredett éneke, kiráz a hideg. É is sok filmet megtudok nézni mással újra, de nem ez a kérdés. Pl egyedül akármikor kapom el az Oscar c. filmet (sly verzió) mindig végig kell néznem.:D

Nem sok hiányzott, hogy elhányjam magam A szakácson, (kisgyerek köldöke, brrr) de nem tudtam kikapcsolni, a képernyõ elé szögezett, utána pedig sokat gondolkodtam a szimbólumokon meg a képeken.

Mért, ti mással néztek filmet?

Link to comment
Share on other sites

Hartigan

Nem sok hiányzott, hogy elhányjam magam A szakácson, (kisgyerek köldöke, brrr) de nem tudtam kikapcsolni, a képernyõ elé szögezett, utána pedig sokat gondolkodtam a szimbólumokon meg a képeken.

Mért, ti mással néztek filmet?

Alapvetõen nem, de van egy csomó film-szeretõ ismerõsöm, barátom, és szívesen megmutatom nekik, megnézem velük újra a filmet ha nagyon tetszett. Amúgy szigorúan egyedül szeretek igazán filmet nézni, ez alól kivételt képeznek olyan filmek amik viccesek, és akkor társasággal egy újabb dimenziót nyithat a közös nevetés.

Link to comment
Share on other sites

Copiedname

Gondolom ezek nem azok a filmek amiket bármikor megtudsz nézni, mert akkor erõs gyomrod van :D

Elkezdtem írni egy listát újból, így megközelítve a dolgot, de ugyanezeknél a filmeknél kötöttem ki :D

Talán olyat tudnék mondani, amit imádok, mégse tervezem az elkövetkezendõ...hát, ömm...években az újranézését. Ez pedig a The Shining és a The Exorcist. 10-es listától messze van ugyan, de erre futotta :D

Link to comment
Share on other sites

Joey

Elkezdtem írni egy listát újból, így megközelítve a dolgot, de ugyanezeknél a filmeknél kötöttem ki :D

Talán olyat tudnék mondani, amit imádok, mégse tervezem az elkövetkezendõ...hát, ömm...években az újranézését. Ez pedig a The Shining és a The Exorcist. 10-es listától messze van ugyan, de erre futotta :D

Ez a megállapítás áll rám is, de teljesen más okokból. :D

Link to comment
Share on other sites

Copiedname

Ez a megállapítás áll rám is, de teljesen más okokból. :D

És azt lehet tudni, mifajta okokból?

Link to comment
Share on other sites

grasslover

És azt lehet tudni, mifajta okokból?

A Stephen King-fanok többsége annyira nyápic, hogy kénytelenek elviselni, hogy Kubrick ezerszer jobb filmet csinált az alapanyagból mint amit King. Ezé.

Link to comment
Share on other sites

Copiedname

A Stephen King-fanok többsége annyira nyápic, hogy kénytelenek elviselni, hogy Kubrick ezerszer jobb filmet csinált az alapanyagból mint amit King. Ezé.

Jó is, hogy szólsz, még mindig nem olvastam el a könyvet, pedig már ideje lenne.

Link to comment
Share on other sites

Drakeamarth

A Stephen King-fanok többsége annyira nyápic, hogy kénytelenek elviselni, hogy Kubrick ezerszer jobb filmet csinált az alapanyagból mint amit King. Ezé.

Szerintem a könyv jobb a maga mûfajában, mint a film a sajátjában.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
cr4ch4n

TOP 10

1. Avatar

2. District 9

3. Papírkutyák

4. 2012

5. Borat

6. Fel

7. Szuperbojz

8. Én és én meg az IRÉN

9. Jégkorszak 3

10. Bruno

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...