Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Top 10 Kedvenc Film


Hartigan

Recommended Posts

Honi

The Player

Altman? :D Twist? Végül is... B)

Az a cink, hogy ha ráguglizok a plot twist-re, olyan oldalakat dob ki, ahol egybõl lövik le a poént az elsõ sorban, juhé Dogville^_^ .

Link to comment
Share on other sites

getro2

Altman? :D Twist? Végül is... B)

Nem is azért mert olyan meglepõ, inkább csak nagyon kreatív. : )

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

Párszor már megígérted, hogy nem hozod Grasst kellemetlen helyzetbe az örökké lángoló szerelmed tárgyával.

Remélem az újságcikkekbõl kivágott betûkkel megírt levél küldözgetésrõl legalább leszoktál már...

Aha! Akkor most már tudom kitõl jöttek... Mert 'Grass' nem volt hajlandó elmondani, köszi Joey! Heti öt ilyen levél érkezett korábban, de aztán felmondott a postás, túl sok munkára hivatkozva... :(

Amúgy járok még ide, csak nem kommentelek. A modiság megfeküdte a gyomrom. :lol: Nem igaziból nincs kedvem irkálni ide, meg sok hülye ember van itt, aki idegesít. De a forma1-es topikot újkommentenként {ez egy mértékegység} olvasom :)

Témához: Repülõ tõrök klánja, Prestige, Perselus Piton esete... (bár én végig tudtam hogy õ jó :B )

Link to comment
Share on other sites

Joey

Témához: Repülõ tõrök klánja, Prestige, Perselus Piton esete... (bár én végig tudtam hogy õ jó :B )

Basszki, pont e héten fejeztem be a hatodik kötetet és kezdtem a hetediket. Azért kösz... :angry: <_<

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Basszki, pont e héten fejeztem be a hatodik kötetet és kezdtem a hetediket. Azért kösz... :angry: <_<

Én végig biztos voltam benne, hogy gonosz.

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

Én végig biztos voltam benne, hogy gonosz.

IGEN? AKKOR MOST SZAKÍTOK VELED!

(Emlékeztek még Tirura és Arwy-ra? Ha már a régi "érdekes" tagokról volt szó :D)

Link to comment
Share on other sites

Joey

Én végig biztos voltam benne, hogy gonosz.

És neked is elspoilerezték? <_<

:troll:

IGEN? AKKOR MOST SZAKÍTOK VELED!

(Emlékeztek még Tirura és Arwy-ra? Ha már a régi "érdekes" tagokról volt szó :D)

Dráma élőben!

Volt több love story is a múltban. Meg gondolom Krok itt is minden lyukat betömött, ha legendák igazak, szóval ha a párod még ma is terpeszben jár, akkor tudd, hogy ő is lehajolt a szappanért.

Sőt, volt még érdekesség, de van itt még aktív tag a sztoriból, szóval többek közt ezért sem spoilerezem el az ügyet.

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Nem film, de we have to go back.

Link to comment
Share on other sites

Thunderstick_is_not_dead

Naná, hogy a Puszta formalitásban van a legnagyobb plot twist! Meg a Kremlin Letternek is elég súlyos vége van.

Link to comment
Share on other sites

Copiedname

És neked is elspoilerezték? <_<

Én anno az ötödiket sikeresen Sirius Black halálánál nyitottam ki. Olyan dühös voltam, hogy ezután 2 hétig hozzá se nyúltam.

Link to comment
Share on other sites

Hor1

(Emlékeztek még Tirura és Arwy-ra? Ha már a régi "érdekes" tagokról volt szó :D)

Az gyönyörû volt. :D Mindig jött a másik, hogy megerõsítse a partnert, bármi is volt a téma. :D

Link to comment
Share on other sites

getro2

Én anno az ötödiket sikeresen Sirius Black halálánál nyitottam ki. Olyan dühös voltam, hogy ezután 2 hétig hozzá se nyúltam.

Neeeeeee. :D Hihetetlen, de én is. :D :D 697. oldal, máig megmaradt bennem.

Link to comment
Share on other sites

Copiedname

Neeeeeee. :D Hihetetlen, de én is. :D :D 697. oldal, máig megmaradt bennem.

Kicsi a világ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Joey

Az gyönyörû volt. :D Mindig jött a másik, hogy megerõsítse a partnert, bármi is volt a téma. :D

Most is vannak ilyen raidek, csak épp fiú-fiú kombóval.

A Hp könyveket meg senki nem tudta elspoilerezni, mert a megjelenésre már kb végeztem az aktuális kötettel, viszont máig lidérces álmaim vannak amiatt, hogy ugyanezt az ötödik kötetes twistet lõttem le a nem létezõ nõvérkémnek.

----

+ Jacob's Ladder, End of the Line.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Barátnõm kérdése következik:

Szerintetek melyik a filmvilág 10 legnagyobb wtf momentumát tartalmazó film?

Lehet nagy plot twist, vagy "iamyourfather" vagy "tylerdurden", mindegy, csak melyik az a 10. Ja és spoilermentesen elég a film címe, aztán aki ismeri a filmeket, az úgyis tudja, hogy mi a "csavar".

Ezzel a kérdéssel az a baj, hogy ha már beleégett a film a retinámba, nem úgy gondolok sok plot twistre, mint plot twist, ugye, fõleg az "iamyourfather"-félékre gondolok :D

Amiket nem spoilereztek le, és úgy-ahogy megleptek:

- Saw

- The Others

- The Village

- Unbreakable

- ... tököm, akármelyik Shyamalan :D

- Inglourious Basterds (:D)

- The Prestige (inkább a könyv)

- Phone Booth

- Scream trilogy (13 évesen? SHUT UP! :angry: )

- In Bruges (inkább a kiszámíthatatlan, érzelmi csúcspontokkal dolgozó forgatókönyv miatt)

- Snatch

- Bridge to Terabithia

Link to comment
Share on other sites

Ravenstorm

Nem film, de we have to go back.

Ez nálam is, de disznó módon. Konkrétan véget ért a rész, és öt percig néztem ki a fejembõl, hogy "Baaaaaazmeeeeeeeeeg, aaaaaaaztakuuuuurvaaaaabaaaazmeeeeeeg".

De a Prestige is komoly volt, illetve elsõ nézésre a Saw II vége.

Nálam az a baj, hogy csomó nagy plottwistet tudtam elõre (Saw, Village, a Sixth Sense-t meg sejtettem), illetve mivel egy csomót láttam már, egyre lejjebb ment az ingerküszöb, így sokkal kevésbé hatnak meg egyes fordulatok. Pláne, hogy azért olyan igazi, arcul csapóan hatalmas fordulat ritkán van.

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Ez nálam is, de disznó módon. Konkrétan véget ért a rész, és öt percig néztem ki a fejembõl, hogy "Baaaaaazmeeeeeeeeeg, aaaaaaaztakuuuuurvaaaaabaaaazmeeeeeeg".

Nekem a rész legelején ez volt az elsõ gondolatom, csak a "hívja le az apámat" résznél inogtam meg kicsit. De a katarzis nálam elmaradt. (De mondjuk megvolt a not Penny's boatnál)

Link to comment
Share on other sites

Ravenstorm

Nekem a rész legelején ez volt az elsõ gondolatom, csak a "hívja le az apámat" résznél inogtam meg kicsit. De a katarzis nálam elmaradt. (De mondjuk megvolt a not Penny's boatnál)

Nálam meg az volt inkább csak "ajjaj"-momentum, de azért erõs volt mindenképp... Szerintem egyébként a Lost háromnegyedét ide lehetne ráncigálni, azért voltak ott elég komoly cliffhangerek meg WTF-pillanatok -_-

Ja, egyébként a Sopranos vége is félig-meddig idehozható, bár ott is tudtam, hogy lesz valami, szóval kevésbé csapott meg.

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Nekem a rész legelején ez volt az elsõ gondolatom, csak a "hívja le az apámat" résznél inogtam meg kicsit. De a katarzis nálam elmaradt. (De mondjuk megvolt a not Penny's boatnál)

Nekem csak az motoszkált a fejemben, hogy ezt mégis hogy lehet berakni a timeline-ba? Az istennek nem bírtam rájönni :D

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Nálam meg az volt inkább csak "ajjaj"-momentum, de azért erõs volt mindenképp... Szerintem egyébként a Lost háromnegyedét ide lehetne ráncigálni, azért voltak ott elég komoly cliffhangerek meg WTF-pillanatok -_-

Ja, egyébként a Sopranos vége is félig-meddig idehozható, bár ott is tudtam, hogy lesz valami, szóval kevésbé csapott meg.

Sorozatoknál mindig könnyebb ilyet találni. Six Feet Under, Sopranos, Game of Thrones, Doctor Who... csak úgy csattognak a wtf-ek.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Sorozatoknál mindig könnyebb ilyet találni. Six Feet Under, Sopranos, Game of Thrones, Doctor Who... csak úgy csattognak a wtf-ek.

És a Sons of Anarchy? :biglol: Ott vannak olyan twistek, hogy gyakorlatilag az egész addigi évad teljes cselekménye teljesen más irányt vesz fel :D

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Sorozatoknál azt is bele kell venni, hogy a cliff mennyire csak azért van benne, hogy legyen valami, vagy van konkrét szerepe is a sztoriban. Annál nincs is idegesítõbb, mikor egy évadvégi cliffet egy tollvonással söpörnek le az asztalról a következõ évadnyitóban (most nem jut eszembe példa, de azért, mert én csak jó sorikat nézek, ahol ilyet nem játszanak be :B )

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Sorozatoknál azt is bele kell venni, hogy a cliff mennyire csak azért van benne, hogy legyen valami, vagy van konkrét szerepe is a sztoriban. Annál nincs is idegesítõbb, mikor egy évadvégi cliffet egy tollvonással söpörnek le az asztalról a következõ évadnyitóban (most nem jut eszembe példa, de azért, mert én csak jó sorikat nézek, ahol ilyet nem játszanak be :B )

Prison Break ÖSSZES része, vagy Smallville összes évad vége, vagy két részes Doctor Who epizódok ilyenek :D

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Ja, valaki említette plot twistként a Mistet.

Az azért jó, mert nem csak váratlan, de rendkívül szemét is. B)

Kevés ilyen filmet tudok, sajnos. Illetve egy még eszembe jutott, amit régebben elspoilereztem :D Az azonosság, bár a vége felé az is elég egyértelmû lesz.

Pláne, hogy azért olyan igazi, arcul csapóan hatalmas fordulat ritkán van.

Nekem az említett Mist volt kb. az egyetlen fejembõl kinézõs ending, fõleg, mert olvastam a regényt, és annak teljesen más a vége. :D

Link to comment
Share on other sites

Ravenstorm

Nekem az említett Mist volt kb. az egyetlen fejembõl kinézõs ending, fõleg, mert olvastam a regényt, és annak teljesen más a vége. :D

Nekem azt valahogy sikerült kitalálni :S Fejbõl kinézõsnek nálam is megvolt, csak nem lepett meg különösebben...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...