Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Top 10 Kedvenc Film


Hartigan

Recommended Posts

Ante

o rly? :blink:

Nem tudom, én az ilyen hülyeségeket nem szeretem.

http://www.indavideo.hu/video/Rossz_filmek..._-_Machine_Girl

Lol nyakon átszurós hányás powa XD

Te új vagy errefelé, mi? :)

Morti reggelire pélót szeletel, ebédre meg véres hányást itat. Persze, mindezt szigorúan mûvészi igénnyel -_-

Link to comment
Share on other sites

grasslover

o rly? :blink:

Nem tudom, én az ilyen hülyeségeket nem szeretem.

http://www.indavideo.hu/video/Rossz_filmek..._-_Machine_Girl

Lol nyakon átszurós hányás powa XD

Nem vagyunk egyformák, én meg az FPS-ektõl tudnék sugárban hányni órákon keresztül, pláne ha multiplayerre kihegyezettek -_-

Link to comment
Share on other sites

Mortanius

o rly? :blink:

Nem tudom, én az ilyen hülyeségeket nem szeretem.

http://www.indavideo.hu/video/Rossz_filmek..._-_Machine_Girl

Lol nyakon átszurós hányás powa XD

Már ezerszer elmondtam, de neked mégegyszer röviden:

A Machine Girl a modernkori exploitation legjava úgy, hogy közben minden egyes jelenetben önmagát és a stílust parodizálja (egyéb más stílusok mellett).

Úgyhogy nem szép dolog "vak vezet világtalant" módon fikázni a filmet, úgy hogy gõze sincs a csávónak a háttérrõl, így a poénok 90%-áról lemaradt és még így is bevallja, hogy jól szórakozott egy pár jeleneten. Hogy az isteni Versus is benne van a csávó kiszemeltjei között, csak még többet elárul róla (azt a videót már nem néztem meg).

ui.: ha szerinted ez "tényleg undorító már" akkor nézz ReGOREgitated Sacrifice-ot. :D

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Nem vagyunk egyformák, én meg az FPS-ektõl tudnék sugárban hányni órákon keresztül, pláne ha multiplayerre kihegyezettek -_-

De úgy látom, hogy már az online verekedés is büdös magának :D

Link to comment
Share on other sites

vmiki88

ui.: ha szerinted ez "tényleg undorító már" akkor nézz ReGOREgitated Sacrifice-ot. :D

Na ehhez is gratulálok

IPB Image

Te új vagy errefelé, mi? :)

Hát ja csak pár hete tévedtem a "Film" fórumba :)

Nem vagyunk egyformák, én meg az FPS-ektõl tudnék sugárban hányni órákon keresztül, pláne ha multiplayerre kihegyezettek -_-

Milyen jó, hogy van aláírásom :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Mortanius

Na ehhez is gratulálok

Hehe, ez az aduász filmem, ettõl még a keménycsávók is megszédülnek. :D

A közeljövõben tervezek róla írni a videodrome-ra, ne hagyd majd ki! :D

szerk: elnézést az offért, nem zavarok több vizet

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Ennél sztem nagyobbat üt az Ódison :D Meg akkor nézd meg Morti a Rejtélyt. Másfél óra filmmûvészeti remeklés, majd egy elképesztõen váratlan jelenet és... gah :D

Link to comment
Share on other sites

Kerub

Már leszedtem a Machine Girl-t régebben, de ezeddig halasztgattam a megtekintését, Lehet mostanság majd neki esem.

Link to comment
Share on other sites

Hartigan

Sokat elmélkedtem, és rájöttem kihagytam fontos filmeket. Ez hiány érzetet szült bennem, mivel van még pár film amit nagyon sokszor láttam, és amik szervesen hozzá járultak a filmes ízlésemhez. Szeretnék annyival tisztelegni elõttük ha már kihagytam a listáról õket, utólagosan ide toldom õket, mintegy jelképes top 20 ra bõvítve a listát. Még így is rengeteg film kimaradt...de az az érzésem a sok bõvítéssel, meg sem állnék 50-ig ami azét már mégiscsak túlzás lenne.:D

Gladiator - Mert újra néztem, és ráébredtem, nem hiába láttam régen olyan sokat. Ridley Scott példaképem mint rendezõ, és ez a filmje óriási hatással van rám minden egyes nézéssel. Hatalmas mestermû.

Sleepy Hollow - Igazából az egyik legfontosabb tagja a listának, mert gyerekkoromban nem volt film amit ennyiszer láttam volna. Hosszú ideig a kedvencem volt, máig kívülrõl fújom a film mondatait, és már a zenéjét is karcosra hallgattam.

Egyenesen Át - Fiatal korom legmeghatározóbb thrillere, ami számomra elsõ nézésre inkább horror volt. Féltem rajta de egyszerre el is bûvölt. Késõ este vettük fel a tvrõl, és rongyosra néztem. Máig nem láttam hozzá foghatót a mûfajban.

Nightmare Before Christmas - Még jóval azelõtt hogy divat okán elõvették volna hoztam ki az Odeon-ból vhs-en. Nem volt túl jó minõségû, de teljesen elbûvölt. Ezt követõen még sokszor kihoztam, és egybõl meg is vettem a zenéjét, így nagyon egybeforrt a fiatal korommal, a számai ma is felidéznek rengeteg kedves emléket.

Hook - Gyermekkorom nagy kedvence, Pán Péter csodálatos világa, és Robin Williams maga, aki gyerekkorom nagy kedvence volt. A filmet máig szívesen veszem elõ, mert azon nagyon kevés filmek egyike ami könnyekig tud hatni, inkább nem púderezek, könnyen elsírom magam rajta és kész.:D

Farkas - Kedvencem Nicholsontól, oda voltam érte elsõ tekintés óta. A hangulata, a zenéje, az a bizarr szerelmi kapcsolat Pfeifferrel. Számomra nem tud tökéletesebb Farkasember film születni.

Batman Returns - Kissé sok Burton film szerepel a top20ban, de az az igazság hogy gyermekkorom legmeghatározóbb rendezõje torony magasan Burton mester volt. Ez meg a kedvenc képregény filmem volt, és máig az. Egyszerûen imádom.

Múmia - Máig kalandfilmes etalon film, még Indiana Jones kalandjai sem tudtak annyira magával ragadni mint ez a film. A folytatások sajnos nagyon nem kellettek volna. Fiatal koromat mégis nagyon beragyogta ez a mára ronggyá nézett vhs.

Bram Stoker's Drakula - Igazából legalább annyira volt meghatározó fiatal koromban mint az Interjú a Vámpírral, de csak egy vámpír filmet akartam betenni a listára így Coppola klasszikusa marad. Rémmese a javából, amit nem lehet megunni.

The Secret Garden(1993) - Kiskoromban sokat láttam a filmet, némiképp végig kísérte a kamaszkoromat is. Valamiért fontos lett ez a film, a hangulata, a világa, máig kihat rám . De már egy jó ideje nem néztem újra, ez mégsem ront le a rám gyakorolt hatásából.

Link to comment
Share on other sites

Mozes__

Az én top 10 listám. Rangsorolás nélkül.:

- True Lies

- Million Dollar Baby

- Accepted

- Toy Story

- Apollo 13

- Filofax

- Eric a Viking

- 12 Angry Man

- Halálos Fegyver 4

- Éretlenek

Link to comment
Share on other sites

Ronnie

Az én személyes kedvenceim rangsorolás nélkül:

- Donnie Darko

- The Mist

- Kill Bill

- Oldboy

- There Will Be Blood

- Psycho

- Austin Powers 2

- Taxidermia

- Back to the Future

- Into the Wild

Link to comment
Share on other sites

Ante

Jurassic Park Chrichton és Spielberg szûk két órára ismét visszahozta a dinoszauruszokat az élõk sorába - mindenfajta értelemben. A valaha készült leghangulatosabb, legjobban felépített expedíciós kalandfilm, amely jó idõre beemelte az õshüllõket a modern ember legendáriumába.

Fight Club Húsbavágó fogyasztói társadalomkritika, a lázadás szappanba öntött, torz emlékmûve, az id és a szuperegó örökös harcának múlhatatlan meséje. Sokan mondják, hogy "life-changing" experience, de az én esetemben valóban az, ugyanis ennek hatására orientálódtam ironikus módon épp a márkák világa felé. S bár azóta szélesedett a látószögem (vagy kimosták az agyam), de a Palahniuk-Fincher duó poszt-modern antimítosza még mindig ugyanúgy mar, mint öt éve, mikor elõször láttam VHS-en.

Amélie csodálatos élete Nem mindennapi szerelmi történet, amely egyenként is szívmelengetõ karakterdrámák tucatjával csal könnyet a legkeményebb arcokra is. A zseniális muzsika, a szellemes narráció és a keserédes, kissé groteszk képi világ bármikor elvarázsol.

Pitch Black Ritkaságszámba megy a filmes toplistákon, szar az imdb-átlaga, fanyalogják a kritikusok. Objektíven olcsó Alien-klón, kaptafa túlélõ-horror. Szubjektíven igazi hangulatbomba, mocskos scifi-legenda, a Héraklész-mítosz modern verziója. Riddick az õsi maszkulinitás rég elfeledett prófétájaként semmibõl jön és semmibe tart, semmiben és senkiben nem hisz és nem vezérli más, csak a túlélési ösztön.

In Burges Az utóbbi évtized legjobb hangulatfilmjében Tarantino-i ihletésû gengszterek filozofálnak életrõl, halálról, bûnrõl és bûnhõdésrõl, miközben egy város szépen lassan szimbólummá érik. Fekete humor, zseniálisan neurotikus Collin Farrel és a véla-szépségû Clémence Poésy Bruges színházhangulatú díszleteivel és feledhetetlen zoingoramuzsikával társítva. Megunhatatlan.

Link to comment
Share on other sites

vmiki88

Jurassic Park Chrichton és Spielberg szûk két órára ismét visszahozta a dinoszauruszokat az élõk sorába - mindenfajta értelemben. A valaha készült leghangulatosabb, legjobban felépített expedíciós kalandfilm, amely jó idõre beemelte az õshüllõket a modern ember legendáriumába.

A franc el is feledkeztem róla. :unsure: Már rég láttam, újra meg kéne nézni :)

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Pitch Black Ritkaságszámba megy a filmes toplistákon, szar az imdb-átlaga, fanyalogják a kritikusok. Objektíven olcsó Alien-klón, kaptafa túlélõ-horror. Szubjektíven igazi hangulatbomba, mocskos scifi-legenda, a Héraklész-mítosz modern verziója. Riddick az õsi maszkulinitás rég elfeledett prófétájaként semmibõl jön és semmibe tart, semmiben és senkiben nem hisz és nem vezérli más, csak a túlélési ösztön.

Ja, a piccsblekk rohadt jó. Jól bánik a sötéttel, kellemes az atmoszféra, jó az alapszitu, betegek a karakterek és még Dieselnek is jobban áll ez a szökött fegyenc style, mint a gyorsulási bajnok :D De hogy a folytatás mekkora egy elcseszett ziccer...

Link to comment
Share on other sites

Ante

Ja, a piccsblekk rohadt jó. Jól bánik a sötéttel, kellemes az atmoszféra, jó az alapszitu, betegek a karakterek és még Dieselnek is jobban áll ez a szökött fegyenc style, mint a gyorsulási bajnok :D De hogy a folytatás mekkora egy elcseszett ziccer...

Az írók/rendezõ szépen beletrafáltak az elsõ résznél, és teljesen nyilvánvalóan gõzük se volt, hogy az miért is mûködött. A második rész... borzalmas... Riddickbõl fúria lett, a szárnyas lényekbõl gonosz birodalom, a mocskos cyberpunk világból meg valami olcsó, epikus fantasy badarság... Szégyen.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Az írók/rendezõ szépen beletrafáltak az elsõ résznél, és teljesen nyilvánvalóan gõzük se volt, hogy az miért is mûködött. A második rész... borzalmas... Riddickbõl fúria lett, a szárnyas lényekbõl gonosz birodalom, a mocskos cyberpunk világból meg valami olcsó, epikus fantasy badarság... Szégyen.

Végig se bírtam nézni a másodikat :D De tényleg, ebben a második részben megismert világban csak egy olcsó spinoff lenne a Pitch Black...szóval ha ekkora nagy epic fasságot kellett köré keríteni, akkor az elsõ rész tettei semmit se érnek, egy kényelmetlen délután csak a fehéren csillogó szemében :D

Link to comment
Share on other sites

Thunderstick_is_not_dead

Megjelenésük sorrendjében:

A Clockwork Orange (1971)

The Deer Hunter (1978)

Stalker (1979)

The Shining (1980)

Blade Runner (1982)

Jacob's Ladder (1990)

Twin Peaks: Fire Walk with Me (1992)

Starship Troopers (1997)

The Beach (2000)

28 Days Later... (2002)

Link to comment
Share on other sites

Kalti

10 kedvencet összeszedni ? Mission impossible, nemrég csak úgy unalomból gondolatban végigszaladtam a legnagyobb hatású filmeken, amelyekhez életemben szerencsém volt, úgy 60-70 filmnél álltam meg, de messze nem volt teljes a lista, és kb. mindegyik ugyanolyan eséllyel pályázna a top10-be.

Talán megpróbálom, de erõsen törni kell a fejemet, fõleg hogy milyen szempontok szerint válogassak.

Link to comment
Share on other sites

csecsetkathorvald

10 kedvencet összeszedni ? Mission impossible, nemrég csak úgy unalomból gondolatban végigszaladtam a legnagyobb hatású filmeken, amelyekhez életemben szerencsém volt, úgy 60-70 filmnél álltam meg, de messze nem volt teljes a lista, és kb. mindegyik ugyanolyan eséllyel pályázna a top10-be.

Talán megpróbálom, de erõsen törni kell a fejemet, fõleg hogy milyen szempontok szerint válogassak.

Én kíváncsi vagyok rá.

Link to comment
Share on other sites

Kalti

Én kíváncsi vagyok rá.

Lehet, hogy két listát csinálok, egyet azoknak a filmeknek, amiket bármikor, bármennyiszer, bármilyen hangulatban meg tudok nézni, a másikba olyan alkotások kerülnének, amelyet nem néz meg minden héten az ember, lehet hogy konkrétan csak egyszer láttam, de akkor maradandó nyomot hagyott bennem, még így is piszkosul nehéz feladat...

Link to comment
Share on other sites

_z0LEe_

- Donnie Darko

- Amerikai pszichó

- forrest gump

- hívatlan vendég

- hetedik

- egy csodálatos elme

- kegyetlen játékok

- oroszlánkirály

- harcosok klubja

- vándorló palota

Link to comment
Share on other sites

Kalti

Remélem nem haragszotok, hogy kicsit csaltam, két lista lett, az is 16-16 filmmel (egyszerûen ennél jobban nem tudtam leszûkíteni B) ) mindig nehezen boldogulok ezekkel a listákkal.

Az elsõn azok a filmek szerepelnek, amelyeket képtelen vagyok megunni, mindegyiket kismilliószor láttam, örökre a szívemhez nõttek. Úgy vélem túl nagy meglepetést nem okozok, nagyrészt egybevág a többség kedvenceivel (régebbi listából másoltam ki, azért van minden ilyen pedánsan feltüntetve :)):

A nyolcadik utas: A Halál (Alien, Ridley Scott, 1979)

Amerikai szépség (American Beauty, Sam Mendes, 1999)

Donnie Darko (Richard Kelly, 2001)

Forrest Gump (Robert Zemeckis, 1994)

Hair (Milos Forman, 1979)

Harcosok klubja (Fight Club, David Fincher, 1999)

Hetedik (Se7en, David Fincher, 1995)

Kávé és cigaretta (Coffee and Cigarettes, Jim Jarmusch, 2003)

Kill Bill (Quentin Tarantino, 2003)

Mátrix (The Matrix, Andy Wachowski – Larry Wachowski, 1999)

Oldboy (Park Chan-wook, 2003)

Ponyvaregény (Pulp Fiction, Quentin Tarantino, 1994)

Száll a kakukk fészkére (One Flew Over The Cuckoo’s Nest, Milos Forman, 1975)

Terminátor 2 (Terminator 2 - Judgement Day, James Cameron, 1991)

Tizenkét dühös ember (12 Angry Men, Sidney Lumet, 1957)

Vissza a jövõbe (Back To The Future, Robert Zemeckis, 1985)

A másik csoportba életem legnagyobb hatású filmjei tartoznak, melyeket lehet, hogy nem láttam egynél többször (persze akadnak kivételek), de az az egy alkalom is elég volt, hogy soha többet ne tudjam kitörölni õket az emlékezetembõl. Az a tipikus ülsz döbbent csendben, és alig bírsz magadhoz térni az érzelmi sokkból állapot.

2001: Ûrodüsszeia (2001: A Space Odyssey, Stanley Kubrick, 1968)

Az élet nélkülem (My Life Without Me, Isabel Coixet, 2003)

Az ötödik pecsét (Fábri Zoltán, 1976)

Derzsu Uzala (Akira Kurosawa, 1975)

Idióták (Idioterne, Lars von Trier, 1998)

Lorenzo olaja (Lorenzo’s Oil, George Miller, 1992)

Mechanikus narancs (A Clockwork Orange, Stanley Kubrick, 1971)

Mielõtt lemegy a Nap (Before Sunset, Richard Linklater, 2004)

Országúton (La Strada, Federico Fellini, 1954)

Õszi szonáta (Höstsonaten, Ingmar Bergman, 1978)

Schindler listája (Schindler’s List, Steven Spielberg, 1993)

Solaris (Andrej Tarkovszkij, 1972)

Tavasz, nyár, õsz, tél … és tavasz (Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom, Kim Ki-duk, 2003)

Tükör által homályosan (Sasom i en spegel, Ingmar Bergman, 1961)

Úrvacsora (Nattvardsgästerna, Ingmar Bergman, 1963)

Werckmeister harmóniák (Tarr Béla, 2000)

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

A Keresztapa: mert számomra ez a nagy betûs FILM, bravúros színészekkel, nagyon jó forgatókönyvvel és rendezéssel.

Harcosok klubja: mert az ezredforduló legerõsebb és legelgondolkodtatóbb filmje.

Korcs szerelmek: mert a megtekintése után átértékeltem a dráma fogalmát.

Tavasz, nyár, õsz, tél... és megint tavasz: mert Kim Ki-Duknál senki se vitte jobban a vászonra az emberi élet természetét.

A tökéletes trükk: mert akárhányszor végignézem, mindig találok benne újdonságot.

Ollókezû Edward: mert ez a legszerethetõbb és legjobb Tim Burton-mese.

Csillagpor: mert a teljes játékidõre újra kisgyereket varázsol belõlem.

Mátrix: mert a pörgõs akciófilm felszíne alatt egy sokkal nyomasztóbb és gondolkodósabb film lapul.

A faun labirintusa: mert padlóra tett sok idõre.

A Gyûrûk Ura - A Gyûrû Szövetsége: mert bármennyire is állítom, hogy a könyvhöz soha nem érhet fel, talán ezt a filmet láttam legtöbbször életemben, és máig szívesen nézem újra.

Link to comment
Share on other sites

-moki-

1.: Se7en

2.: Dr. Caligari

3.: The Silence of the Lambs

4.: M, murderer among us.

5.: Irréversible

6.: Citizen Kane

7.: Casablanca

8.: Clockwork Orange

9.: Lost Highway

10.: The Coast Guard

Eh, akkora hülyeség ez a top10 :lol: Szal a múltkor is 30-at soroltam fel egy szuszra, most meg megint 10et kell :lol:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...