Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Építészet


BajuszGG

  

50 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

BajuszGG

Nem tudom mennyire van igény effajta topikra, de ha már van mindenféle mûvészettel kapcsolatos téma akkor legyen egy az építészetnek is. Nem csak az épülettervezésre gondoltam az építészet alatt, hanem az építõmérnökök által tervezett (utak, hidak, vasutak stb.) konstrukciókra is, továbbá az építészmérnökök csodás ábráira.

De ha nem tudod, milyen szigetelés való a leendõ kertes házad nappalijának padlója alá, akkor is itt a helyed. [sm52]

Písz. B)

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Egy szépség:

IPB Image

B)

50 strange buildings

Ezek tipikusan olyan épületek, amiktõl az építészmérnökök a falnak mennek... :D Amúgy tényleg elég bizarr konstrukciók. :D

Link to comment
Share on other sites

Arwy

Áh ezt mindig megjegyzem mikor meglátok egy tipikus régi stílusú magyar házat. Az utcafront négyzet alakú és 2 ablak van teljesen szimmetrikusan egymás mellett. Egyszerûen gyûlölöm azokat és mindig eszembe jut, hogy nekem mennyire tetszenek az alacsonyabb és kissé lapítottabb tetejû garázzsal egybeépített házak. Bár a családi házakat alapból nem annyira szeretem.

Műv.töriből 7.ben meg 8.ban vettünk építészetet. Szépeket alkottak régen is, de már akkor is a modern építészet tetszett jobban. Amit arazu linkelt azért már elég durva 1-2, de mindenképpen mesterművek :) Hihetetlen jó megoldások születnek mikor ezeket a szigorú négyzetes formákat (megértem, hogy fontos, hiszen ez adja a legstabilabb alapot) fel tudják váltani ezekkel a már-már bizarr álmok- és görbetükrök szülte formákkal és nem dőlnek össze :D Szvsz a könyvházak és a kosárépület a legjobb :)

A modern kori építészetre szavaztam. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Fúúú nekem is votl egy iylen topicom! Még felcsillant hiortelemn a szemem h csak nem az enyém?

De sajna nem :(

Reméljük ez hosszabb életû lesz!

kedvenc stílusom az art deco. (Crysler Buliding, Empire State building stb.)

Link to comment
Share on other sites

anjunabeast

Ezek tipikusan olyan épületek, amiktõl az építészmérnökök a falnak mennek... :D Amúgy tényleg elég bizarr konstrukciók. :D

inkább az építõk mennek a falnak, mivel a statikai számolások ált az õ feladatuk. :) (ha arra céloztál, v ha nem akkor nem értem, mivel az építészek agyszüleményei ez a sok "csoda" :D )

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

inkább az építõk mennek a falnak, mivel a statikai számolások ált az õ feladatuk. :) (ha arra céloztál, v ha nem akkor nem értem, mivel az építészek agyszüleményei ez a sok "csoda" :D )

Én kifejezetten a tervezésre gondoltam... Van egy csinos kis ábra by építész és azt a mérnököknek kell úgy belõni, hogy mondjuk ne törjön le a terasz ha rálép valaki. Lásd pölö Burj al-Arab... Van fent az az étterem ott az "égeben"... Az határozottan bajos volt tervezõasztalra vinni, mert nehéz volt olyan megoldást találni ami az építészeknek is baró de egyben nem veszélyezteti a szilárdságot.

Link to comment
Share on other sites

zapo

Nekem leginkább Antoni Gaudi által tervezett épületek tetszenek, de egyébként is szeretem a nem hagyományos formaterveket.

Link to comment
Share on other sites

TIRU

Rómaira szavaztam, mert az igenjó cucc :D

De mondjuk én bírom az ókori görög építészetet is, az is tök jó.

Na meg a modern építészet a mániám...az tuti, hogy én valami modern építésû lakásban/házba fogok élni :D

A többi annyira nem tud meghatni :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Rómaira szavaztam, mert az igenjó cucc :D

De mondjuk én bírom az ókori görög építészetet is, az is tök jó.

Na meg a modern építészet a mániám...az tuti, hogy én valami modern építésû lakásban/házba fogok élni :D

A többi annyira nem tud meghatni :rolleyes:

Vagy csak nem mond sokat az, hogy Ókeresztény... :lol:

Nekem leginkább Antoni Gaudi által tervezett épületek tetszenek, de egyébként is szeretem a nem hagyományos formaterveket.

Igen... A La Sagrada Família Barcelonában például tényleg nem egy mindennapi kialakítás és mindmáig Barcelona egyik jelképe. Kár, hogy mostanában nem nagyon látni állványzat nélkül. :(

Link to comment
Share on other sites

TIRU

Vagy csak nem mond sokat az, hogy Ókeresztény... :lol:

Sokat mond, de ha nem az lenne a neve akkor sem rajonganék érte :lol:

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Sokat mond, de ha nem az lenne a neve akkor sem rajonganék érte :lol:

Mondjuk tényleg nem a leglenyûgözõbb stílus és relatíve nincs sok ránk maradt épület. B)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Lord_KROK

Nekem leginkább Antoni Gaudi által tervezett épületek tetszenek, de egyébként is szeretem a nem hagyományos formaterveket.

Gaudí az biztos hogy egyedi épületeket tervezett!

Több építményében is jártam (Pl : Sagrada Familía <-- egyértelmûen a fõ mûve ; Casa Milá (fantasztikus, aki jár benne mindenképp menjen ki a tetõre a kémények és a kilátás miatt!) ; érdemes megnézni a Güell Parkot is! Ha Barcelonai lennék akkor már iktatnék is be egy "összes Gaudi épület túrát!)

Kár hogy a "newyorki hotel" sosem épült meg! Az is lélegzet elállító lett volna!

Igen... A La Sagrada Família Barcelonában például tényleg nem egy mindennapi kialakítás és mindmáig Barcelona egyik jelképe. Kár, hogy mostanában nem nagyon látni állványzat nélkül. :(

Aligha nem azért mert még mindig nem készült el (noha lassan 100 éve épül)

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Görög építészet :wub:

Imádom az antikvitást, mind a történelmüket, mind a kultúrájukat, mind az építészetüket. Zseniális építészek voltak és mellette a szemkápráztató mérnöki bravúrokra is futotta. A modern építészetet én személy szerint nem bírom, nekem túl steril, mintha valami sci-fi orvosi rendelõben lennék... személytelen és hideg.

Szeretem Budapest régimódi épületeit és egyszerûen rohadt bénának tartom, mikor egy ilyen környezetben felhúznak egy modern irodaházat vagy plázát... A Hõsök terénél is van egy baromira nem odaillõ modern irodaház, egy nagy üveg kocka az egész, vele szemben a Hõsök tere, a múzeumok, a városliget... pfujj...

Én helybõl eltörném annak az anyagias baromnak a kezét aki építési engedélyt ad egy ilyen épületre a nem megfelelõ helyen... van sok más hely a városban ahol inkább beillik a látképbe... nem egy történelmi épületektõl tarkított környezetben.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Én helybõl eltörném annak az anyagias baromnak a kezét aki építési engedélyt ad egy ilyen épületre a nem megfelelõ helyen... van sok más hely a városban ahol inkább beillik a látképbe... nem egy történelmi épületektõl tarkított környezetben.

Nekem tetszett pl Bécsben az ilyen kevertstílus!

Jaj meg Hundertwassert épületei is :wub:

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Görög építészet :wub:

Imádom az antikvitást, mind a történelmüket, mind a kultúrájukat, mind az építészetüket. Zseniális építészek voltak és mellette a szemkápráztató mérnöki bravúrokra is futotta. A modern építészetet én személy szerint nem bírom, nekem túl steril, mintha valami sci-fi orvosi rendelõben lennék... személytelen és hideg.

Szeretem Budapest régimódi épületeit és egyszerûen rohadt bénának tartom, mikor egy ilyen környezetben felhúznak egy modern irodaházat vagy plázát... A Hõsök terénél is van egy baromira nem odaillõ modern irodaház, egy nagy üveg kocka az egész, vele szemben a Hõsök tere, a múzeumok, a városliget... pfujj...

A személytelen és hideg épületek kapcsán, ajánlom figyelmedbe a Centre Pompidou-t. Azért tekintik különlegesnek, mert olyan mintha az épület ki lenne fordítva. :D

A régi épületek Pesten meg kár, hogy ezek szépen lassan eltûnnek egyrészt mert a karbantartásuk egyre többe kerül és az omló vakolat miatt veszélyesek is. Másrészt vannak olyan paraméterek (pl.: nagy belmagasság) amelyek problémákat vetnek fel.

Link to comment
Share on other sites

hunocsi

A személytelen és hideg épületek kapcsán, ajánlom figyelmedbe a Centre Pompidou-t. Azért tekintik különlegesnek, mert olyan mintha az épület ki lenne fordítva. :D

Idén voltam ott, és nem volt ott gyakorlatilag semmi. És még ronda is mellé, nem tudom, hogy voltak képesek ilyen munkát kiadni a kezükbõl Párizsban.

Mellesleg én a klasszicizmusra szavaztam. Szép, letisztult, és még idézi is a szintén lenyûgözõ antik stílust.

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

A személytelen és hideg épületek kapcsán, ajánlom figyelmedbe a Centre Pompidou-t. Azért tekintik különlegesnek, mert olyan mintha az épület ki lenne fordítva. :D

A régi épületek Pesten meg kár, hogy ezek szépen lassan eltûnnek egyrészt mert a karbantartásuk egyre többe kerül és az omló vakolat miatt veszélyesek is. Másrészt vannak olyan paraméterek (pl.: nagy belmagasság) amelyek problémákat vetnek fel.

Igen, de sajnos az nem megoldás, hogy sorra lebontjuk õket és üveggömböket rakunk a helyükre... ezzel Budapest elveszíti a történelmi látképét és egy nagy tál takonyra fog hasonlítani 30-40 év múlva...

Rossz belegondolni abba, hogy mikor a gyerekeimmel kimegyek sétálni az Andrássy útra, akkor már alig lesz olyan épület amire rámutathatok és azt mondhatom, hogy a dédnagypapájuk annak a háznak a sarkából lõtte ivánékat a szabadságharcban...

Én heti 1-2 alkalommal felmegyek sétálni a Budai várba, és kész idõutazás, imádom, rám egyszerûen inspirálóan hat, feltölt és ott tudok igazán relaxálni. Körül nézek és mintha életre kelne a történelem, szinte látom az épületek oldalán a budai királyok díszõrségének árnyékát. A Budai vár azon kevés helyszínek egyike a fõvárosban amit különösen szeretek, jól érzem magam ott.

Épp ezért lettem iszonyatosan dühös mikor megláttam a látványterveket, hogy valami hülye barom idióta nyomorult állat fel akar húzni a Várnegyed kellõs közepébe egy nagy modern épületet... az egész egy nagy üveg kocka lenne...

Ez egyszerûen a Budai vár megrontása lenne... azt még lenyelem, hogy a belvárosban sorra épülnek az ilyen épületek... hát ez van, haladni kell a korral, de, hogy egy ilyen helyre felépíteni egy ilyen taknyot az már inkább felháborító... ahelyett, hogy történelmi értékeinket megóvnánk, inkább kiárusítjuk.

Egy biztos, hogy az elsõk között leszek akik aláírják a petíciót az építkezés ellen.

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Idén voltam ott, és nem volt ott gyakorlatilag semmi. És még ronda is mellé, nem tudom, hogy voltak képesek ilyen munkát kiadni a kezükbõl Párizsban.

Francia vérvonal... B) Ott a modern kori épületek közül a Louvre bejárata tetszik. Este egészen esztétikus látványt nyújt. B)

Link to comment
Share on other sites

-Gabe-

SZámomra a leglenyûgözõbb építészeti stílus a japán-kínai. Gyõnyõrûeka tradicionális épületeik. Mondjuk és úgy unblokk imádom a távolkeleti mûvészetet, nem csak az építészetet.

IPB Image

IPB Image

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Másrészt vannak olyan paraméterek (pl.: nagy belmagasság) amelyek problémákat vetnek fel.

Ezt sosem értettem h minek kell 3-4 méteres belmagasság.

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

ehhez mit szóltok?

http://www.cet-budapest.hu/

Nekem nem tetszik, mert modern, de legalább nem egy olyan helyre építik ahova baromira nem illik. Van még ott a közvetlen környezetében 1-2 modern épület, szóval legalább a helyválasztás nem felháborító. De ha jól emlékszem ezen a helyen már amúgy is áll egy "cet", de az még csak egy nagy fa váz.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

ehhez mit szóltok?

http://www.cet-budapest.hu/

Nekem nagyion tetszik!

Olyan mintha valami idegen ûrhajó fészkelte volna be magát a régi raktárépületek közé! (bár a régi képeken is feelinges volt)

IPB Image

Különösen tetszettek :

Mintha buborékból lenne az egyik oldala :

IPB Image

AWSOME!

IPB Image

Link to comment
Share on other sites

BAKER_

ez lehet az új modern jelképe Budapestnek, nekem is nagyon tetszik. :D

de azt mondjuk nem értem, h azért nem tetszik vmi mert modern... ja és az a fa cet meg ennek a "mintájára" készült...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...