Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Űrszimulátorok


Lonkosz

Recommended Posts

Lonkosz

Valóságot ne nagyon emlegess ha ûrszim-rõl van szó :D Fingunk sincs mi vár ránk odakint :D

Érdekesen tûnik. De ahogy kiveszem ez is teljes odaadást igényel, szóval lehet az FS-el lazítok inkább. Ott elég straight-forward küldetések vannak. Amúgy nagyon hiányolom belõle a dokkolást. Úgyis valamilyen zászlós hajóhoz vagy rendelve, a Starlancer-ben nagyon vagány volt hogy az anyahajódról startoltál és oda is tértél vissza a missziók végén...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
OG

Mostanában rámjött megint a Star Trek láz, és hát gondoltam egyet, keresek valami jó kis Star Trek játékot. Régebben toltam a Bridge Commandert, be is jött... Bridge Commanderen kivül van hasonló Star Trek játék, amelyben vannak hasonlóan jó ûrcsaták? Gondolok itt, hogy csata közben benézhetek a hidra, parancsokat adhatok stb...

Link to comment
Share on other sites

_George_

Mostanában rámjött megint a Star Trek láz, és hát gondoltam egyet, keresek valami jó kis Star Trek játékot. Régebben toltam a Bridge Commandert, be is jött... Bridge Commanderen kivül van hasonló Star Trek játék, amelyben vannak hasonlóan jó ûrcsaták? Gondolok itt, hogy csata közben benézhetek a hidra, parancsokat adhatok stb...

Sajnos nincs. A BC ebben egyedülállónak számít (a Star Trek Online most nem ide tartozik), hogy van benne híd és onnan is irányíthatsz. Ha ez nem zavar annyira akkor ott vannak a régi Starfleet Command részek csak a Star Trek Legacy.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
mustang42

Üdvözletem! Letöltöttem 1,5 nap szenvedés után a Black Prophecy c. játékot...És 2 dolog miatt kérek segítséget.

1->a kissebik baj-> Hogy lehet az alap ûrhajót fejleszteni? pl a "cockpit"

2->a nagyobbik->Miért dobál ki rendszeresen,mikor probléma nékül felplecsniztem? A beállítások med közelben vannak;direkt nem húzom maxra...Mindenféle hiba üzenet nékül kidob...

Bonus->Thx the help!

Üdvözletem! Letöltöttem 1,5 nap szenvedés után a Black Prophecy c. játékot...És 2 dolog miatt kérek segítséget.

1->a kissebik baj-> Hogy lehet az alap ûrhajót fejleszteni? pl a "cockpit"

2->a nagyobbik->Miért dobál ki rendszeresen,mikor probléma nékül felplecsniztem? A beállítások med közelben vannak;direkt nem húzom maxra...Mindenféle hiba üzenet nékül kidob...

Bonus->Thx the help!

Link to comment
Share on other sites

killermonkey

freelancer és x3 reunion volt a legjobb nekem

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
ursula72

Üdv mindenkinek elölre bocsi hogy megint nem normális kérdést teszek fel...én a freelancer discovery 4.85-öt ismerem már jo régota,felraktam a 4.86-ot (az eredeti fl-re nem a 4.85-re) de nekem a szingle részben csak az indulo hajon van vonosugár...csak nálam rossz vagy a játék ijen??? a felszerelések között sincsen sehol (fl stat...illetve a fl companion sem jelzi sehol).Ha tud valaki erre mondani valamit megköszönném. :rolleyes: :)

Link to comment
Share on other sites

ursula72

Bocsi azota a probléma megoldodott csak ID-kellet hozzá.......de azota más hiba lépett fel ugy kb 30-40 perc után egy pillanatra megjelent kék háttér elött fehér szöveg és a gép ujraindult ezt ugy 2x csinálta már vinyo szektor hibára tippelek most átraktam a progit másik vinyora talán ott jobb lessz majd meglátom. :rolleyes: :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Endymion

Bocsi azota a probléma megoldodott csak ID-kellet hozzá.......de azota más hiba lépett fel ugy kb 30-40 perc után egy pillanatra megjelent kék háttér elött fehér szöveg és a gép ujraindult ezt ugy 2x csinálta már vinyo szektor hibára tippelek most átraktam a progit másik vinyora talán ott jobb lessz majd meglátom. :rolleyes: :D

A hiba amit részleteztél nem hiba, ez a virtuális memória vészleállításának üzenete. A virtuális memória megtelt, és hogy ne terhelje túl magát, újraindítja a gépet. Megoldható ha több lapozófájlt adsz neki, illetve megnézed van-e egyáltalán elég szabad hely a virtuális memóriának (legalább akkora szabad hely kell neki, mint amennyi memóriád van, plusz a lapozófájlok). Mindez természetesen azon a meghajtón, amelyiken az oprendszer is telepítve van. Ha jól tudom a lapozófájlokat át lehet tenni más meghajtóra, de a virtuális memóriát nem.

Na de hogy a témához is hozzászólja, én imádom a Discovery FreeLancer-t. Régóta megunhatatlan része a játékarzenálomnak, és talán az egyetlen amivel mostanság játszani is szoktam. Saját szerverem van, és barátokkal szoktunk szórakozni szabadon, vagy ha úgy tartja kedvünk akkor kis szerepjátékot is bevetünk. :)

Link to comment
Share on other sites

killermonkey

Van ez a Kerbal Space Program nevû játék. Megér 1 jó próbát, elég valósághû(legalábbis annak tûnik laikuskén) modellezése az ûrhajózásnak, te építed a hajókat, te tûzöl ki célokat magadnak. 4-5 napja raktam fel, de elég sok órát kellett beleölni amíg rendes földkörüli pályára tudtam állítani 1 hajót. Az elõbb végre sikerült elérnem a holdat is, úgyhogy már akörül is köröz egy nagyfejû kisember. Elég kezdõnek érzem magam egyelõre, de ha esetleg valaki kipróbálja kérdésekkel nyugodtan fordulhattok hozzám.

Link to comment
Share on other sites

killermonkey

Na, vegye meg valaki, beszélgetni akarok róla!!!

Link to comment
Share on other sites

Godzilla2

Na de hogy a témához is hozzászólja, én imádom a Discovery FreeLancer-t. Régóta megunhatatlan része a játékarzenálomnak, és talán az egyetlen amivel mostanság játszani is szoktam. Saját szerverem van, és barátokkal szoktunk szórakozni szabadon, vagy ha úgy tartja kedvünk akkor kis szerepjátékot is bevetünk. :)

Ezt hogyan kell telepíteni? Csak fogom, feltolom a Freelancert, majd a mod managerrel felrakom rá a Discovery legfrissebb példányát? Kíváncsi lennék rá, meg már rég vettem elõ az alapjátékot is :)

Link to comment
Share on other sites

Endymion

Ezt hogyan kell telepíteni? Csak fogom, feltolom a Freelancert, majd a mod managerrel felrakom rá a Discovery legfrissebb példányát? Kíváncsi lennék rá, meg már rég vettem elõ az alapjátékot is :)

Egyszerûbb :) . Csak feltelepíted az alapjátékot, a hívatalos 1.1 patch sem kell. Ezután letöltöd a legújabb verzióját a Discovery módnak. Ez egy öntelepítõ program lesz, pontosan tudni fogja hol a FreeLancer, pontosan tudja mit kell csinálnia vele, neked csak azt kell beállítani hogy hova telepítse majd. Ha felrakta már játszhatsz is.

A telepítés helyét azért kell megadni, mert a Discovery mód másolni fogja az eredeti fájljait, nem felülírja azokat. A telepítés után a sima játék is játszható marad. :)

Link to comment
Share on other sites

Godzilla2

Egyszerûbb :) . Csak feltelepíted az alapjátékot, a hívatalos 1.1 patch sem kell. Ezután letöltöd a legújabb verzióját a Discovery módnak. Ez egy öntelepítõ program lesz, pontosan tudni fogja hol a FreeLancer, pontosan tudja mit kell csinálnia vele, neked csak azt kell beállítani hogy hova telepítse majd. Ha felrakta már játszhatsz is.

A telepítés helyét azért kell megadni, mert a Discovery mód másolni fogja az eredeti fájljait, nem felülírja azokat. A telepítés után a sima játék is játszható marad. :)

És ennek van sztorivezérelt SP része is, vagy csak az, amit moddb-n is említettek egy hozzászólásban, h csak az Open SP-t és a multit támogatja? Mert a különféle verziókhoz tartozó sztori-leírások nagyon tetszetõsek de ha csak keret a kötetlen multis repüléshez, akkor lehet h egyenlõre hanyagolom (isten tudja, mikor játszottam vele utoljára, elõbb a szingli részen akarok visszaedzõdni :) ) és inkább a HD textúrákat meg vmi rebalance modot pakolok fel rája, ezt meg késõbb veszem csak elõ...

Link to comment
Share on other sites

Endymion

És ennek van sztorivezérelt SP része is, vagy csak az, amit moddb-n is említettek egy hozzászólásban, h csak az Open SP-t és a multit támogatja? Mert a különféle verziókhoz tartozó sztori-leírások nagyon tetszetõsek de ha csak keret a kötetlen multis repüléshez, akkor lehet h egyenlõre hanyagolom (isten tudja, mikor játszottam vele utoljára, elõbb a szingli részen akarok visszaedzõdni :) ) és inkább a HD textúrákat meg vmi rebalance modot pakolok fel rája, ezt meg késõbb veszem csak elõ...

Hát igen, a mód csak egy open singleplayer-t tartalmaz, habár azt hiszem azt ki lehet kapcsolni és az alap singleplayer sztorit is ki lehet vinni, csak az nem valami fer úgy ezzel a móddal. Az ellenséges NPC értékei nem változtak, így eléggé gyengébb a játékos illetve a random NPC hajók ellen, szóval nem nagy kihívás. A Discovery mindig is inkább a multiplayer-rõl és a roleplay-rõl szólt. Én is csak szórakozásból játszok rajta. Felmentem a hívatalos szerverre is, de ott túlzottan komolyan veszik és ölre megy minden, szóval inkább csak barátokkal az is. :)

Ha singleplayer kiegészítést keresel, akkor tényleg inkább rebalance féle módokat keress. Ilyeneket nem nagyon ismerek, én az eredeti játékot szerettem kivinni ahogy van, mindenféle mód nélkül. XD

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
SaltyDave

Van még rajtam kívül aki a holnap megjelenõ X: Rebirth-el játszani fog? Már van pre-load!

Link to comment
Share on other sites

killermonkey

Tudtok ajánlani valami jó ûrszimulátort?

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Most akciós Steamen a Kerbal Space Program, az elég jó.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Tudtok ajánlani valami jó ûrszimulátort?

Egy posttal alattad :).

Link to comment
Share on other sites

Meridius

Egy posttal alattad :).

Ne etesd!

Amúgy kipróbáltam ezt az X Rebirth-öt, de ekkora félkész bughalmazzaltengerrel még nem találkoztam. EVE Online viszont Puding!a.

Link to comment
Share on other sites

Hor1

EVE Online viszont Puding!a.

Az hogy van most? Fizetõs, vagy egy része ingyenes korlátlanul? Vagy csak trial van?

Link to comment
Share on other sites

Meridius

Az hogy van most? Fizetős, vagy egy része ingyenes korlátlanul? Vagy csak trial van?

21 napos trialt tolom. Reméltem hogy az 5 dolláros steam akcióval rá tudok dobni még 30 napot, de kiderült hogy ez nem lehetséges... 15 eurót meg nem vagyok hajlandó fizetni érte havonta. :D

Link to comment
Share on other sites

killermonkey

Most akciós Steamen a Kerbal Space Program, az elég jó.

Nemrég megvettem, elég jó volt. Te megvetted?ű

off: Amúgy az X3 játékok szerintem is nagyon jók :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Luke2135

Megvettem a Star Citizen Aurora csomagot. Euróban csak Paypal fizetést voltak hajlandók elfogadni, gondoltam, akkor legyen dollár. Internetes fizetést jobban kedvelem. Így viszont egy ezressel olcsóbb lett. :)

Most nincs idõm körbenézni a hangárban, majd késõbb.

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Most nincs idõm körbenézni a hangárban, majd késõbb.

Pedig én azzal kezdeném, sok fontos dolog található ott, és jobban megérted a játék lényegét!

Link to comment
Share on other sites

Luke2135

Pedig én azzal kezdeném, sok fontos dolog található ott, és jobban megérted a játék lényegét!

Ezt kétlem. Elég messze vagyunk még a megjelenéstõl (sajnos), még sok dolog változhat benne. Pl. az is, hogy összesen egy db. konzol van a hangárban, amit ugyan be tudtam kapcsolni, de használni nem nagyon. A hajóba sikerült beszállnom (még hálófülke is van benne), de pl. repülni még nem lehet vele.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...