Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Doctor Who


SasOri-Sama

Recommended Posts

grasslover

4X2 spoiler (lassan részenként el kell mondanom egy imát :lol:)

A világ leggyönyörûbb CGI-je volt ebben a részben. Már eleve ezek a Pyrovile lények...csodaszépek voltak: magasak, sziklaszerûek, római kori sisak-fej, magma világít belülrõl, hangjuk is cool. Aztán ahogy a Vezúv önti a lávát meg a hamut Pompeii-re, úristen, félelmetesen szép.

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Ehh, baz*meg, ez a harmadik évadzáró mekkora orbitális volt -_- Most megnézem gyorsan ezt a christmas specialt, mert nem fogok tudni lenyugodni.

De...ahh...spoiler!

The Master is mekkora volt, ez az egész kik*rt három rész mekkora volt, és a végén Harness elszólása Face of Boe-ról...hát komolyan, hogy az istenben lehet ezt így kiszámítani, ilyen mesterien összepakolni?

Szerintem az írók is Time Lordok, hogy így kézben tudják tartani a cselekményt, belelátnak az idõõrvénybe :)

Befejeztem kész végem van. Még a ídõt próbáltam követni h a Doki keze h jutott el a Mesterhez , de egy idõ után már csak néztem az utolsó rész vége felé már .

Face of Boo . Na neee ilyen nincs kizárt , nem lehet , ugyan már , nem,nem,nem,nem.... :blink:

4X1 spoiler

Mekkora poén volt, mikor Doctor a felhõkarcolón kívülrõl az ablakmosós felvonóról, Donna meg a szobán túli folyosóról, a kis ajtó-üvegablakon keresztül, némán tátogtak egymásnak :lol: Aztán kb 2 perc után az epizód fõgonosza rákérdez, hogy "May I interrupt you?" :D

Ja , hogy már ez jön? Ezt a részt láttam legelõször nagybátyámnál akkor kattantam rá. :D

De most beszerzem a specialt , mert ez a Titanicos rész... :lol:

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Hát...a kéz nyoma kevesebb mint egy évig nem ismert. Lehet, hogy akkoriban a Thorchwood csapott le rá, Master meg egyszerûen elvette - egyrészt Saxonként nagyon nagy hatalma lett még a szavazás elõtt is, másrészt meg hinpotikusként bármit elért ami kellett neki. Szóval szerintem annyi volt, hogy az elsõ évad utáni karácsony idején levágott kéz leesett Londonra, itt nem tudjuk mi lett vele, majd a harmadik évad vége elõtt 18 hónappal, szóval vagy fél évvel a levágás után már meg is szerezhette. Gondolom Time Lord-ként érzékeli a levágott testrészt is, így könnyen lenyomozta.

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Hát...a kéz nyoma kevesebb mint egy évig nem ismert. Lehet, hogy akkoriban a Thorchwood csapott le rá, Master meg egyszerûen elvette - egyrészt Saxonként nagyon nagy hatalma lett még a szavazás elõtt is, másrészt meg hinpotikusként bármit elért ami kellett neki. Szóval szerintem annyi volt, hogy az elsõ évad utáni karácsony idején levágott kéz leesett Londonra, itt nem tudjuk mi lett vele, majd a harmadik évad vége elõtt 18 hónappal, szóval vagy fél évvel a levágás után már meg is szerezhette. Gondolom Time Lord-ként érzékeli a levágott testrészt is, így könnyen lenyomozta.

Meg itt ugye nehéz visszavezetni a kapcsolatot a professzor énje meg a Mester énje közt , mert ugye a professzor alakjánál úgy mond hamarabb ott volt a kéz a jövõben mikor még professzor volt,vagyis a múltban már meg kelett hogy szerezze mikor ujra mesterré vált elvitte saját magának a kezet.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Nekem még ami nagyon bejött ott, az a paradox machine ^^ mekkora ötlet az is :D

Link to comment
Share on other sites

Thunderstick_is_not_dead

Erre kiváncsi leszek.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Erre kiváncsi leszek.

Pont utóbbi napokban gondolkodtam, hogy milyen jó fejtörõs-ügyességi játékot lehetne összehozni a stuffból :D Csak kár, hogy nem Tennant-doki szerepléssel...

Van már info, hogy milyen platformokra várható?

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Na, lezavartam az elsõ két részt, hétvégenként lesz, mit nézni B)

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Meg itt ugye nehéz visszavezetni a kapcsolatot a professzor énje meg a Mester énje közt , mert ugye a professzor alakjánál úgy mond hamarabb ott volt a kéz a jövõben mikor még professzor volt,vagyis a múltban már meg kelett hogy szerezze mikor ujra mesterré vált elvitte saját magának a kezet.

Ez nem biztos, mert az "incidens" után (bár a paradox útján kitörlõdött "jelen" és alternatív jövõben a kéz is eltünedezhetett, de lehet csak visszautazott velük a normál időbe) is leeshetett valahová a bedobozolt és tartósított kéz, ami így az univerzum végéig lapulhatott valahol :) Az is lehet, hogy Master még az emberré válás elõtt eltette magának késõbbre, hogy Doctor ellen fel tudja használni, aztán mikor ember lett, akkor csak a fejlesztésekre összpontosított mert a gonosz tervei már nem voltak eszében...de amúgy gyanítom, hogy erre a kéz ügyre még kifognak térni a negyedik évadban :)

Link to comment
Share on other sites

Thunderstick_is_not_dead

Pont utóbbi napokban gondolkodtam, hogy milyen jó fejtörõs-ügyességi játékot lehetne összehozni a stuffból :D Csak kár, hogy nem Tennant-doki szerepléssel...

Van már info, hogy milyen platformokra várható?

PC/Mac. Konzolon nincs kereslet az ilyesmire.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Na az jó. Akkor vennem kell majd memóriát a gépbe xD

---

Mellesleg a Dalek vs. Time Lord háború mikor volt? :unsure: Már a régi, 60-as években indult sorozatban is Doctor volt az utolsó, vagy később a sorozat történetébe épült bele a Time War?

Link to comment
Share on other sites

SasOri-Sama

Ha jól tudom amikor a sorozat indult, akkor az már a Time War után játszódik. De a tardis.wikia.com oldalon sokat lehet olvasni ilyenekrõl, de óvatosan spoileres. Amúgy Grass, Silence in the Library - Forest of the Dead dupla megvolt már? : D

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Ha jól tudom amikor a sorozat indult, akkor az már a Time War után játszódik. De a tardis.wikia.com oldalon sokat lehet olvasni ilyenekrõl, de óvatosan spoileres. Amúgy Grass, Silence in the Library - Forest of the Dead dupla megvolt már? : D

Jah, ezért is kérdezem itt, mert nem akarok spoilert :) Mondjuk így van értelme a régi sorozatnak is, mert ha sok time lord él még, akkor Doctor szerepe és veszélyei megszűnnek, mert bármikor segítséget tud kérni - sőt, a time lordok idő-érzékelésével gyakorlatilag megszűnnek az időfantazmagóriák :). De érdekes volt a Masteres részeknél, mikor mutatták Gallifrey-t és most várt értelemszerűvé, hogy azért ők se annyira szent közösség mint amennyire nemesnek festették le (kicsit olyan fantasy-s elf beütést érzékelni, sci-fiben), és hogy Doctor is inkább kalandor mint bármi más, ez az önkéntes jótevősdi egyértelműen választott hivatás, mely már szeszélyes önszórakoztatásba is átcsapott :lol:. Egyébként olvastam, hogy a régi sorozat inkább nevezhető egyfajta abszurd humorral támogatott krimis misztikumfelgöngyölítésre, célpontban a rejtéllyel, míg az új szériában azért igen durván jelen van a "hajsza" (minden részben szinte van egy gyorsan vágott átvezető, amiben futnak valahová), mint adrenalinpumpáló filmes archetípus. Érdekes ez, talán ha megér majd még egy megújulást évtizedekkel később, akkor megint kap egy új színt... :) Én egyébként azt várom, hogy egy újjászületés alkalmával mikor lesz Doctor nő xD

4X6 elejét néztem meg (van egy ilyen szokásom, hogy az összefoglalót ugyan kinyomom mindig a részek végén, de ha megvolt egy epizód akkor a következõ rész elejét, a stáblistáig mindig megnézem, akkor is ha már egyébként nem fogok többet nézni akkor ott helyben :D Nemtom miért...talán kicsit felkészít hogy mi vár rám), most icipicit visszavettem a tempóból mert nagyon gyorsan vége lesz :(

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Most, hogy egy idõkataklizma exterminált nagyjából 100 GB helyet az adattároló egységemen, nekiláttam begyûjteni a teljes Who-t :D

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Most, hogy egy idõkataklizma exterminált nagyjából 100 GB helyet az adattároló egységemen, nekiláttam begyûjteni a teljes Who-t :D

És azt is elmondod PÜben h honnan? :D Én egy ép kézláb helyet nem találtam ...

Amúgy a comicot ha valaki elkezdi olvasni, az még ennél is jobb. Ugye képregényben költségkímélõbben meg lehet oldani h tele legyen pofásan kinézõ nagy szörnyekkel meg földönkívülikkel. Sokkal több van benne / legalábbis eddig/ nem csak 1-2 részenként.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

És azt is elmondod PÜben h honnan? :D Én egy ép kézláb helyet nem találtam ...

Amúgy a comicot ha valaki elkezdi olvasni, az még ennél is jobb. Ugye képregényben költségkímélõbben meg lehet oldani h tele legyen pofásan kinézõ nagy szörnyekkel meg földönkívülikkel. Sokkal több van benne / legalábbis eddig/ nem csak 1-2 részenként.

Oh, nekem külön nagy hangulati elem az oldschool, de ugyanakkor nagyon szépen kidolgozott idegen-felhozatal. Egyedül a slitheen-nél húztam a szám az elsõ évadban, mert ott mikor rásegítettek a szaladásra CGI-vel, az enyhén szólva kritikán aluli lett, de azóta egyetlen ilyen randa effektet sem vettem észre - bár valószínûleg azóta a BBC ezerszer nagyobb költséget is szab ki a sorozatra :)

A képregénynek nekiugrok majd mindenképp, csak most nem vagyok olvasós hangulatban...ha elkap, úgyis ledarálom egyben az egészet -_-

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Húbazzmeg, 4X8 és 4X9 :rolleyes: Legalább öt részre elegendõ fordulat, szál és elvetemült elmebetegség volt benne...megrázó, szomorú, dramatikus és minden tökéletesen a helyén volt. Tíz mozifilmben nincs összesen annyi érzelem, ötlet, eredetiség és szomorúság mint ebben a duplarészben.

Woah, meghaltam belül egy kicsit.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Uhh a 4X10 is zseniális volt ^^ (Midnight - azért Russel T. Davies is tud...ahogy elõször megismertetnek minket a maroknyi emberrel, az extrém környezettel aztán meg jön ez a kicsit Alien-szerû, késleltetett lénymegismerés [háttérben a tv-ben egy pillanatra a néma Rose Tyler-bejátszás ahogy a "DOC-TOR" szót mondja, majd elmegy a kép]...és ez a viselkedés a másolással, borzasztó hatásos volt. Huh.)

Megfõttem a végére teljesen :D

Link to comment
Share on other sites

grasslover

4X11-ben felfedeztem egy...háát...elég nagy bakit :unsure: Fõleg sci-fi sorozatként számítva.

nagyonspoiler!

A csillagok eltûnnek - látjuk is ahogy egymáshoz közel álló konstellációk kihunynak,ami azért hülyeség, mert azok fénye több száz vagy ezer évvel korábbról érkezik ide, vagyis akkor az Orion csillagkép (amit Donna nagyapja említ) már több ezer éve elsötétült és utána a többi (főleg, hogy egymás mellettinek tűnnek ezek a csillagok, de egymástól is elképesztő távolságokban helyezkednek el, vagyis hülyeség hogy így másodpercekre egymástól tünedeznek)...ezt a Doctor észlelte volna az utazása során, szóval ez nekem nagyon pofába vágósan hibának tûnik :unsure: Mondjuk az igaz, hogy a végjáték még csak most jön, igazából nem tudom mirõl van szó, kivárom a végét :D

Azé' néha más is megszólalhatna, unalmas így egyedül elbeszélgetni magammal :D

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Azé' néha más is megszólalhatna, unalmas így egyedül elbeszélgetni magammal :D

Elõrébb vagy mint Én, majd ilyen pár nap késéssel reagálok a kommentjeidre tudod. :D

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Torchwood akkor ehhez a sorozathoz jöhet?

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Torchwood akkor ehhez a sorozathoz jöhet?

Asszem a második évad után kell elkezdeni az elsõ Torch.-t, aztán a harmadik Who után a második Torch-t.

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

És azt is elmondod PÜben h honnan? :D Én egy ép kézláb helyet nem találtam ...

Nekem is küldhetnétek. ^^, Rákaptam most nagyon a sorozatokra.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

4X11-ben felfedeztem egy...háát...elég nagy bakit :unsure: Fõleg sci-fi sorozatként számítva.

nagyonspoiler!

A csillagok eltûnnek - látjuk is ahogy egymáshoz közel álló konstellációk kihunynak,ami azért hülyeség, mert azok fénye több száz vagy ezer évvel korábbról érkezik ide, vagyis akkor az Orion csillagkép (amit Donna nagyapja említ) már több ezer éve elsötétült és utána a többi (fõleg, hogy egymás mellettinek tûnnek ezek a csillagok, de egymástól is elképesztõ távolságokban helyezkednek el, vagyis hülyeség hogy így másodpercekre egymástól tünedeznek)...ezt a Doctor észlelte volna az utazása során, szóval ez nekem nagyon pofába vágósan hibának tûnik :unsure: Mondjuk az igaz, hogy a végjáték még csak most jön, igazából nem tudom mirõl van szó, kivárom a végét :D

Azé' néha más is megszólalhatna, unalmas így egyedül elbeszélgetni magammal :D

Visszavontam :)

Link to comment
Share on other sites

grasslover

4X12 spoiler!

Rákérdeztem pont pár napja, hogy mikor volt a Time War, Doctor itt meg elmondta, hogy a Time War az idõn kívül történt. Na ez így elég beteg, de teljesen jogos, én valahogy így képzelem: nincs olyan élõlény a világon a Doctoron kívül aki találkozott volna egyetlen Time Lorddal is (Doctor és Master mellett, meg talán a dalekok), mert már az idõk kezdete elõtt is megvolt a Time War...de akkor ez így paradoxon lenne. Szóval nem értem, mi lehet az az idõn kívül? Egyik pillanatban még ott van Gallifrey és a dalek flotta, a másik ezredminutumban meg minden az enyészeté? :) Tehát a kérdés, hogy a háború maga volt az időn kívül, vagy az egész Time Lord generáció kiíródott a történelemből - ez megmagyarázná, hogy miért nem futottunk össze soha régről ideutazott Time Lordokkal.

De talán valami olyasmi lehet mint ami itt szerepelt, a Medúza-zuhatag ahová a dalekek a Földet vitték, ami egy másodperccel késõbb van elrejtve...huh :) Azért ezt a gondolatmenetet követni, nagyon intelligens, új dimenziókat nyit az idõutazós sci-fi elméletében.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...