Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Doctor Who


SasOri-Sama

Recommended Posts

Thunderstick_is_not_dead

Új avatar.

...

Thunder, folytasd a Doctor Who-t mert ki fog halni a topik. :D

Folytatnám már rég, de félmegás nettel sorozatot nézni nem annyira szerencsés :S

Link to comment
Share on other sites

SasOri-Sama

Folytatnám már rég, de félmegás nettel sorozatot nézni nem annyira szerencsés :S

Meg tudom érteni a fájdalmadat, mert most nálam átlag 2-3kb/s sebességel száguld lefele az Arrested Development s2-3. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Thunderstick_is_not_dead

A Children in Need és a Christmas Invasion összefüggnek? Mert az elõbbi nincs meg.

Link to comment
Share on other sites

SasOri-Sama

A Children in Need és a Christmas Invasion összefüggnek? Mert az elõbbi nincs meg.

Túl tudod élni ha esetleg kihagyod, mert az csak egy párperces mini, röviden arról szól, hogy Rose elsõre nem tudja elfogadni a doktor új külsejét, azt hiszi valaki más, de aztán meggyõzi és mennek haza.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
SasOri-Sama

Errõl a mini epizódról tud valaki?

A minap találtam rá, wikin is van róla egy cikk, de nem sikerült értelmeznem, hogy akkor ez most micsoda, mikor, miért készült. Ha esetleg valaki tudná értelmezni az nagyon jó lenne.

http://en.wikipedia.org/wiki/Music_of_the_...es_(Doctor_Who)

Én ezt láttam anno, a Doctor Who Prom (BBC-s hangverseny Doctor Who-s zenékkel asszem, amit viszont nem láttam egyelõre) elõtt adták le.

Link to comment
Share on other sites

UC

Én ezt láttam anno, a Doctor Who Prom (BBC-s hangverseny Doctor Who-s zenékkel asszem, amit viszont nem láttam egyelõre) elõtt adták le.

Köszi! Amúgy érdekes kis miniatûr dolognak tûnik. Találtam hozzá feliratot is, uh este megnézem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
UC

Novemberi special-t látta valaki rajtam kívül? Nagyon jó volt, rohadt hangulatos, egyetlen probléma van cask vele: most megesz a fene karácsonyig, hogy mégis mire készül :)

Link to comment
Share on other sites

SasOri-Sama

Állat volt a Waters of Mars, utolsó tíz perc meg földhözvágott. : D Több ilyen sztori kéne.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
_George_

Állat volt a Waters of Mars, utolsó tíz perc meg földhözvágott. : D Több ilyen sztori kéne.

Végre behoztam a lemaradásomat és végignéztem a 4. évadot és az utána lévõ special-okat. Hát mit is mondjak a Waters on Mars vége nagyon ütött én is alig tudom kivárni az idõt karácsonyig. :D Bár errõl a 4 kopogás dologról van egy elég valószínû teóriám de egyelõre megtartom magamnak persze akit érdekel az írjon PM-et.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
UC

Hmm elfelejtettem leírni az epizód után, hogy valami hihetetlenül istenjó volt, borzasztóan tetszett :)

George_Lewis: ez a 4 kopogás dolog, a 3. évad végi dobolásból van. Már a húsvéti résznél sejtettem, hogy Mester lesz a dologból, õ hallotta négyesével ezeket a dobpergéseket :)

Link to comment
Share on other sites

_George_

George_Lewis: ez a 4 kopogás dolog, a 3. évad végi dobolásból van. Már a húsvéti résznél sejtettem, hogy Mester lesz a dologból, õ hallotta négyesével ezeket a dobpergéseket :)

Mindenesetre én azért örülnék neki ha tévednék, de legalábbis ha csak részben lenne igazam hogy aztán fejemhez kapva mondhassam, hogy "erre miért nem gondoltam?". :lol:

Link to comment
Share on other sites

UC

Mindenesetre én azért örülnék neki ha tévednék, de legalábbis ha csak részben lenne igazam hogy aztán fejemhez kapva mondhassam, hogy "erre miért nem gondoltam?". :lol:

Most már tényleg érdekel mire gondoltál :) Ha nem akarod itt leírni, küldj légyszi egy pm-et :)

Link to comment
Share on other sites

_George_

Most már tényleg érdekel mire gondoltál :) Ha nem akarod itt leírni, küldj légyszi egy pm-et :)

Mint kiderült mindketten ugyanarra a következtetésre jutottunk a 4 kopogást illetõen, így nincs mirõl írnom. :D

Link to comment
Share on other sites

UC

Mint kiderült mindketten ugyanarra a következtetésre jutottunk a 4 kopogást illetõen, így nincs mirõl írnom. :D

Ja, ok, akkor félreértettelek :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
_George_

Ez a Christmas Special felülmúlta minden várakozásomat, fõleg a vége, és ez még csak a sztori fele, nem tudom, hogy mi lesz még a folytatásban de most még jobban várom mint eddig. The Time Lords returned!

Link to comment
Share on other sites

UC

Ez a Christmas Special felülmúlta minden várakozásomat, fõleg a vége, és ez még csak a sztori fele, nem tudom, hogy mi lesz még a folytatásban de most még jobban várom mint eddig. The Time Lords returned!

Ne is mondd, már nagyon várom, hogy végre megnézhessem :rolleyes: Az epizód már megvan, a feliratra várok, de az még tuti lesz 1-2 nap...

Link to comment
Share on other sites

SasOri-Sama

Én is megnéztem még tegnap, csak elfelejtettem írni a topikba, de tényleg elképesztõ volt. : | Fõleg a végén a két cliffhanger... : o Várós az új rész de nagyon.

Link to comment
Share on other sites

UC

Én is megnéztem még tegnap, csak elfelejtettem írni a topikba, de tényleg elképesztõ volt. : | Fõleg a végén a két cliffhanger... : o Várós az új rész de nagyon.

Végre megnéztem én is! Nagyon nagyon jó volt, és a vége... :o Ebbõl mi lesz...!? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
_George_

Végre jutott idõm a második rész megtekintésére. Igaz nem pont erre számítottam de ez így is jól sikerült. Tavasszal meglátjuk, hogy milyen lesz új Doktor.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
grasslover

Elkezdtem nézni a sorozatot, eddig két részt tapostam le. Nagyon különleges minden tekintetben, hmm.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

s01e08-at láttam utoljára és eszembe ötlött valami.

Doctor azt mondta, hogy a timelordok segíthetnének rajtuk a veszélyben, amikor a paradoxon-szörnyek zabálták fel a világot. De ha meg is haltak a timelordok, miért ne tudnának segíteni? A timelordok ugyanúgy idõutazók mint a Doctor, vagyis ha meg is haltak...több ezer éve is akár, több millió évrõl tudnának segítséget nyújtani az idõgépeik segítségével.

Bár eddigi ismereteim alapján igazán nem tudom hogy mik a timelordok, lehet hogy egységes létük szûnik meg haláluk pillanatában, máshogy mûködnek mint az emberi lények - teszemazt nem elpatkolnak szimplán és addigi életük megtörtént de a haláluk után üres testeket hagynak maguk után, hanem õk minden idõbõl és korból, ahol megfordultak, kiíródnak. De ez csak egy apró gondolat, remélem lesz erre majd valami magyarázat, utalásféle :)

Link to comment
Share on other sites

UC

Ki nézte már meg az újat? Sürgõsen pótolja mindenki, eszeveszett jó lett, tudtam én valahol mélyen, hogy nem fognak csalódást okozni, hiszen nem adtak rá okot, hogy tartsunk ettõl a már-már rebootnak tûnõ 5. évadtól, de erre komolyan nem számítottam! A sztori, a zene, az új színészek, bakter Matt Smith jó színész és Karen Gillan a képeken ugyan nem tetszett, de "mozgás közben" bájos és bejött ebben a szerepben! Ha ez így marad, akkor nem lesz poszt-kedvenc sorozat a DW! :)

Egy kis Coming Soon trailer az epizód végéről :)

s01e08-at láttam utoljára és eszembe ötlött valami.

Doctor azt mondta, hogy a timelordok segíthetnének rajtuk a veszélyben, amikor a paradoxon-szörnyek zabálták fel a világot. De ha meg is haltak a timelordok, miért ne tudnának segíteni? A timelordok ugyanúgy idõutazók mint a Doctor, vagyis ha meg is haltak...több ezer éve is akár, több millió évrõl tudnának segítséget nyújtani az idõgépeik segítségével.

Bár eddigi ismereteim alapján igazán nem tudom hogy mik a timelordok, lehet hogy egységes létük szûnik meg haláluk pillanatában, máshogy mûködnek mint az emberi lények - teszemazt nem elpatkolnak szimplán és addigi életük megtörtént de a haláluk után üres testeket hagynak maguk után, hanem õk minden idõbõl és korból, ahol megfordultak, kiíródnak. De ez csak egy apró gondolat, remélem lesz erre majd valami magyarázat, utalásféle :)

Ez ennél jóval bonyolulabb, ha kitartasz és megnézed az eddigi részeket, sokkal többet fogsz érteni!

Maradjunk egyelõre annyiban, hogy vannak fix pontok az idõben, amiken nem lehet változtatni. Így vagy úgy, de megtörténnek, meg kell történniük.

És vannak olyanok, amiken lehet kicsit korrigálni, mert a nagy egészre nem hatnak ki, max pár "apróság" másképp történik majd. Egy Time Lord így látja az eseményeket :)

Kitartás és megérted, meghát amúgy sem fogod megbánni ha végignézed, ne tudd meg hogy irigyellek, hogy elõtted áll még majd' az egész. Olyan élmények várnak rád, ha tudnád... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Csodálkozom h miért nem pörög ez a topic :unsure:

Összevissza néztem a DoctorWhot de csak mikor a TVben adták láttam pár részt. De voltam nagybratyónál hétvégén és nagyon rákattantam a dologra. Hozzám vágta az elsõ két évadot. :D Most járok az elsõ évad hatodik résznél.

Most néztem szét wikin. Az elõzõ részeket ez követi v önállóan is értelmes, h így a tizedik dokinál kapcsolódok be? Nem mintha beszerezhetõ lenne egy 1963as sorozat :D

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Doctor_Who_serials

Link to comment
Share on other sites

UC

Csodálkozom h miért nem pörög ez a topic :unsure:

Összevissza néztem a DoctorWhot de csak mikor a TVben adták láttam pár részt. De voltam nagybratyónál hétvégén és nagyon rákattantam a dologra. Hozzám vágta az elsõ két évadot. :D Most járok az elsõ évad hatodik résznél.

Most néztem szét wikin. Az elõzõ részeket ez követi v önállóan is értelmes, h így a tizedik dokinál kapcsolódok be? Nem mintha beszerezhetõ lenne egy 1963as sorozat :D

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Doctor_Who_serials

Beszerezhetõ (sorban adogatják ki DVD-n Angliában :D), de amúgy a 2005-ös sorozat egy teljes újragondolás, nem sok köze van az elõzõekhez, sem látvány, sem hangulat, sem megvalósítás terén. Pár dologra persze van utalás, de ha végigolvasod ezt a honlapot, akkor gyorsan képbe kerülsz, de enélkül is érthetõ minden, max az élvezeti faktorhoz ad hozzá, ha tudod mi-miért.

Amúgy a 9. doktorral kezdõdik a 2005-ös sorozat, ha az elsõ évadtól nézed, akkor Eccleston még a 9-es számút alakítja.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...