Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Országúti kerékpár


_Jolly_Joker_

Recommended Posts

Stampede

Végig nem tudnak így menni, olyan cucc még nincs :D

nem õk baxták el

hanem a szervezõk

tourmalet után még 70 km?

elmentek már valakitekba ... x)

Link to comment
Share on other sites

_Jolly_Joker_

Nos, a pályatervezésbe néhány helyen bele lehet kötni, az ziher. :D

Link to comment
Share on other sites

K3ntAur

Egymással nem viccelõdnek annyit, nem egy összeszokott páros, de teljesen renden volt így is. Lance ! Oje. B)

Én szinte már örültem egy kis változatosságnak. Évek óta ugyanazokat poénokat nyomják úgyis :) Ez a srác legalább lefordította normálisan az interjúkat, nem csak ahogy Knézy szokta, hogy "igen, nagyon boldog vagyok, hogy megnyertem a szakaszt, erõs voltam, ügyes voltam stb" Meg jó stréber módjára egy csomó érdekes adatot elmondott.

Link to comment
Share on other sites

Mariachi

Én szinte már örültem egy kis változatosságnak. Évek óta ugyanazokat poénokat nyomják úgyis :) Ez a srác legalább lefordította normálisan az interjúkat, nem csak ahogy Knézy szokta, hogy "igen, nagyon boldog vagyok, hogy megnyertem a szakaszt, erõs voltam, ügyes voltam stb" Meg jó stréber módjára egy csomó érdekes adatot elmondott.

Az interjúk nagy részét ez a "srác" fordítja nekik, amit el is mondtak már párszor. :P

Link to comment
Share on other sites

K3ntAur

Az interjúk nagy részét ez a "srác" fordítja nekik, amit el is mondtak már párszor. :P

Ja akkor érthetõ :)

Link to comment
Share on other sites

_kEke_

Hát vége.... jó volt az idei Tour, nekem nagyon tetszett :) És végre találtam valakit akinek innentõl szurkolhatok: Hushovd :D

Link to comment
Share on other sites

Mariachi

Hát vége.... jó volt az idei Tour, nekem nagyon tetszett :) És végre találtam valakit akinek innentõl szurkolhatok: Hushovd :D

Színpatikus volt nagyon, amikor egyedül bevállalt és szökésbe kezdett. Olyan lazán integetett a közönségének, meg majdnem elesik, aztán legyintett egyet és ment tovább. :D

"Hohó édes fiam, itt a felvétel, tudsz te hegyre is menni, szóval találj ki valami mást." :D

Link to comment
Share on other sites

K3ntAur

Olyan lazán integetett a közönségének, meg majdnem elesik, aztán legyintett egyet és ment tovább. :D

"Hohó édes fiam, itt a felvétel, tudsz te hegyre is menni, szóval találj ki valami mást." :D

Az laza volt nagyon :)

Link to comment
Share on other sites

Thomas89

Színpatikus volt nagyon, amikor egyedül bevállalt és szökésbe kezdett. Olyan lazán integetett a közönségének, meg majdnem elesik, aztán legyintett egyet és ment tovább. :D

"Hohó édes fiam, itt a felvétel, tudsz te hegyre is menni, szóval találj ki valami mást." :D

Hát jah, de szerintem õk nem tudják folyamatosan nyomni a hegyeket, azér maradnak le, ezért sprinterek.

Cavendish is az egyik nap felmászott a hegyre a többiekkel, egy-egy ilyen nap, amikor elég jól érzik magukat akkor tudnak menni õk is. Meg fõleg a szükség vitte mindkettõt, a pontokért, szal ez is benne volt, ilyet azér ritkán látni. :)

Most olvastam - már tegnap is fura volt, mondom nem írtak szöveget, hanem kicserélték - hogy nem jó himnuszt játszottak le Contadornak tegnap. Hát én tuti beszóltam volna közbe, hogy ez most mi? :)

Ez a Cavendish gyerek meg nagyon nem szimpatikus, olyan ütni való feje van szegénynek, nem is örültem a tegnapi gyõzelmének :P

Link to comment
Share on other sites

Mariachi

Hát jah, de szerintem õk nem tudják folyamatosan nyomni a hegyeket, azér maradnak le, ezért sprinterek.

Cavendish is az egyik nap felmászott a hegyre a többiekkel, egy-egy ilyen nap, amikor elég jól érzik magukat akkor tudnak menni õk is. Meg fõleg a szükség vitte mindkettõt, a pontokért, szal ez is benne volt, ilyet azér ritkán látni. :)

Cavendish fele annyira nem bírja a hegyeket, mint Hushovd. :rolleyes: Nem azért maradnak le, mert nem bírják a hegyeket, ez már párszor volt téma. Egyébként Hushovd csinálta jól, hogy megszökött, szerintem erre jövõre is rá lesz kényszerítve. Aztán nyerhet Cavendish 100 szakaszt is, akkor sem lesz zöldben. ^^

Link to comment
Share on other sites

_Jolly_Joker_

A fenébe, annyira hozzászoktam a Tourhoz, hogy a szokásos idõben bekapcsoltam a tévét. Aztán koppant, hogy tegnap véget ért. :D

Link to comment
Share on other sites

Mariachi

Nekem elég volt. Éves kerékpár igényem ki is van elégítve, jövõre ugyanitt, ugyanekkor. :) A többi nagy körverseny nem érdekel, VB-k sem, mondjuk a nõi Tourba belenéznék azért, de azt meg nem hiszem, hogy adják. Megint rengeteg nevet elfelejtek,Siposékat nem hallom egy évig, de csak még különlegesebb lesz a következõ számomra.

Link to comment
Share on other sites

Thomas89

Jahm én is így vok ezzel, a francõz az igazi, a legnagyobb, semmivel sem összehasonlítható a hangulata. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
K3ntAur

hát igen...a touron még sose jött ki a lépés

kicsit hasonlít damiano-ra :D

Megtört a jég, Valverdéé a Vuelta :)

Link to comment
Share on other sites

Mariachi

Megtört a jég, Valverdéé a Vuelta :)

Néztem pár szakaszt és "semmi" hangulata nem volt. Lehet hegyen több nézõ látogatott ki, de a sík szakaszokon én nem láttam senkit. :blink: Festéseket se nagyon voltak az utakon a szurkolóktól. Csak mentek és mentek... A városokban azért felbukkantak a helyiek, de egy Tourhoz képest ez nulla. Giro-n mennyien szoktak lenni ?

Link to comment
Share on other sites

K3ntAur

Néztem pár szakaszt és "semmi" hangulata nem volt. Lehet hegyen több nézõ látogatott ki, de a sík szakaszokon én nem láttam senkit. :blink: Festéseket se nagyon voltak az utakon a szurkolóktól. Csak mentek és mentek... A városokban azért felbukkantak a helyiek, de egy Tourhoz képest ez nulla. Giro-n mennyien szoktak lenni ?

Giro-n a kettõ között van a nézõszám. Bár én elég rég néztem utoljára Vueltát, de akkor mintha nagyobb élet lett volna, sok KisTehén!k szurkoló, Isasi feliratok végig :) Lehet akkor még nem 1 hét volt a VB és a Vuelta vége között...

Link to comment
Share on other sites

Hares

Néztem pár szakaszt és "semmi" hangulata nem volt. Lehet hegyen több nézõ látogatott ki, de a sík szakaszokon én nem láttam senkit. :blink: Festéseket se nagyon voltak az utakon a szurkolóktól. Csak mentek és mentek... A városokban azért felbukkantak a helyiek, de egy Tourhoz képest ez nulla. Giro-n mennyien szoktak lenni ?

Azért azt is hozzá kell tenni hogy szeptember van. A tour meg nyáron amikor mindenki a szabadságát tölti,lehet hogy pont akkor amikor a Tour van.De szeptemberbe ha valaki nem fanatikus akkor esze ágában sem fogja gondolni hogy kimegy.Szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Mariachi

A különbség akkor is hatalmas. Ott van annyi fanatikus, hogy ilyenkor vesz ki szabadságot és végig megy a versenyzõkkel. Nagyobb hegyeken volt, hogy 1 millió ember látogatott ki. Ehhez képest a Vuelta sehol nincs. Sehol egy ördög, aki minden évben futkározik a hegyeken, vagy valami... persze nem láttam végig, de elég is volt belõle ennyi.

Elcsíptem ma a VB-t. Cancellara osztott mindenkit. Olyan szinten emelkedett mindenki fölé, hogy az utolsó méterekben még ünnepelni is volt ideje. Így is kapott a 2. 1 perc 27 másodpercet. :D 51.6 km/órás átlagsebesség. Nem emberi. Wiggins meg összeroppant, ki is fakadt, minden baja volt. Ki is fütyülték.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
hunocsi

Cancellara szépen bealázta a mezõnyt a flandriai körön, de Boonen se volt rossz magához képest. Kár, hogy Devolder idén nem ment az elsõségért :/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
hunocsi

Ma is jó volt a meccs az Amstel Gold Race-n. Schleckek közül szerintem Andynak kellett volna mennie a végén, erõsebbnek tûnt pár heggyel a vége elõtt, õ talán megfoghatta volna Gilbertet, meg az oroszoknak is ráért volna 1-2 kilométerrel a cél elõtt próbálkozni. Mármint nem Gilbert ellen mondom, nincs semmi bajom a gyõzelmével, csak a többiek taktikázhattak volna jobban.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
hunocsi

Látom a lelkesedés nem nagy errefele, de akit egy kicsit is érdekel a sport: ma van a királyetap a Giron - egész pontosan most megy -, úgyhogy nézzétek!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Bullittt

Elindult a Tour emberek, Fabian Cancellara nyerte az elsõ szakaszt, 53,4 km/h-s átlagsebességgel :D Ma 14:15-kor indul a 2. szakasz!

Link to comment
Share on other sites

RyanTT

Olyan kérdésem van, hogy mennyit számít egy szakaszgyõzelem (konkrétan a touron)? Azt vágom, hogy összetettben az idõkülönbséget nézik, de gondolom nem azért vannak a nagy csaták a célegyenesben, hogy 1mp-el jobb idõt fussanak.

Link to comment
Share on other sites

Thomas89

Egyrészt ugye a dicsõség, hogy megnyerted a szakaszt. :) Másrészt, pedig a zöld trikóért folytatott küzdelemben értékes pontokhoz, asszem dupla pontokhoz lehet jutni egy sprintbefutóval.

Harmadrészt pedig nincs külön idõ egy ilyen befutónál, mindenki azonos idõt kap az adott szakaszon, még az utolsó is aki beér a mezõnnyel együtt.

Még annyi, hogy ha az utolsó kilóméteren belül történik bukás, akkor sem számítanak külön idõt.

Jah meg lehet h van idõjóváírás is az elsõ 3nak, talán 6-4-2 másodperc, de ebben nem vagyok biztos. Abban sem, hogy van, meg abban sem hogy mennyi, ha van.

Link to comment
Share on other sites

Bullittt

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de engem egyre jobban zavar ez a nagy csapattaktikázás. Oké, segítsék egymást a csapattársak, de én nem igazán tartom igazságosnak, hogy X embert kiemelnek, hogy akkor a másik négy neki segít és konkrétan nem mehetnek jobbat akkor, se ha tudnak, mert vannak kiemelt versenyzõk... <_<

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...