Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Szivarozás


Flash_Gabber

Recommended Posts

Copiedname

Szeretném kipróbálni a szivart is, de nem igazán vagyok otthon ezen a téren. Mondanátok nekem jó, de azért megengedhetõ árú szivarokat?

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Szeretném kipróbálni a szivart is, de nem igazán vagyok otthon ezen a téren. Mondanátok nekem jó, de azért megengedhetõ árú szivarokat?

Mit jelent a megengedhetõ ár számodra? 800-1000Ft/szál mondjuk? De van már 500 Ft-ért is...

Az a baj az olcsó szivarokkal, hogy könnyen félreégnek, szívás közben leesnek a borító levelek, leesik a hamu, stb. A jó minõségû szivarnál ilyen nem fordul elõ, sõt azt lehamuzni sem kell, bár ilyen kényelemben már inkább csak a prémium szivarok részesítik a fogyasztóját.

Azt mondom, hogy próbálkozz nyugodtan, a CigarShop-ban például elég jófejek az eladók, odamész egy ezressel a kezedben és kérd az ajánlatát (kb mint egy borkereskedésben). A profi szivarozók általában 4-5 humidort is tartanak, ez egy speciális tároló ládika szivaroknak, általában valamilyen trópusi fából készül és egy pára keringetõ is van benne, hogy a trópusi klímát "szimulálja", vásárlás után hónapokig vagy évekig szokták tárolni a szivarokat, érlelik mint egy jó bort a pincében. Általában alkalomhoz választanak szivart amit egy "mini humidor" szerû tubusban visznek magukkal például összejövetelekre, vacsorákra vagy bármilyen eseményre, és alkalomhoz illõen választja meg a szivarját, akárcsak egy jó borszakértõ.

Szóval a lényeg, hogy ne félj az eladótól tanácsot kérni, hogy õ mit ajánl egy kezdõ szivarozónak, esetleg lehetnek kívánságaid is, én a kávébabosabb, fûszeresebb ízeket kedvelem, a kubai szivarokkal viszont vigyáznia kell egy kezdõnek, általában kesernyések, fás és földes ízük van és persze baromi erõsek, egy ilyen negatív élmény hamar kedvét szegheti egy kezdõ szivarozónak, szóval javaslom inkább egy enyhébb, lágyabb szivart kérj elsõ alkalommal.

Link to comment
Share on other sites

Copiedname

Rendben, köszönöm a tanácsot :)

Link to comment
Share on other sites

skull0

Ti harapjátok a végét,vagy szivarvágót használtok? :D :D

Emlékszem mikor egyik haverommal szívtunk,már jól ki volt száradva,leharapta a végét és a fogára tapadt egy csomó kis száraz darabka :D

Link to comment
Share on other sites

arazu

Egy ehhez hasonló szivarvágóm van. B) Került vagy 500 forintba. :lol:

Link to comment
Share on other sites

DamageDealer

Mit jelent a megengedhetõ ár számodra? 800-1000Ft/szál mondjuk? De van már 500 Ft-ért is...

Akkor most egy 1000Ft/szál -as szivar az mennyire az olcsó kategória? Vagy az már egész tûrhetõ? Én se akarok ezreket költeni de szívesen kipróbálnám, dohányzás minden formáját kedvelem, persze csak mértékkel.

Link to comment
Share on other sites

arazu

Akkor most egy 1000Ft/szál -as szivar az mennyire az olcsó kategória? Vagy az már egész tûrhetõ? Én se akarok ezreket költeni de szívesen kipróbálnám, dohányzás minden formáját kedvelem, persze csak mértékkel.

Én szívtam már 5000 Ft-ost is, aminek a borítólevelei szétjöttek. Most vettem a lentebb említett Villigerbõl (akarom mondani hozattam), 1580 Forint, teljesen jó, ízlik, nem ég félre, és a borítólevelek is rendben vannak.

Ezzel arra akarok célozni, hogy a drágák közt is vannak nagyon szarok, és azért az olcsóbb kategóriában is akadnak "jófélék". Egyébként kérdésedre a válasz: -sztem- eléggé olcsó.

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Egy ehhez hasonló szivarvágóm van. B) Került vagy 500 forintba. :lol:

Hol vetted? Csak mert én elhagytam az enyémet egy étteremben (sajnáltam nagyon, mert születésnapomra kaptam, szép ezüstös színe volt és bele volt gravírozva a nevem) és most akarok venni egy újat de 500 Ft-nál nem akarok többet költeni rá (értsd: nem tudok jelen anyagi helyzetemben :)). CigarShopban ennyiért csak mûanyagot tudnék venni. de lehet rááldozok egy ezrest, csak akkor kevesebb/olcsóbb szivart tudok csak venni.

Most kaptam némi pénzt névnapomra és eldöntöttem, hogy szivarba fektetem, valami olcsóbb, de számomra már bevált márkából veszek pár szálat. Mivel a Guantanamera Decimos már bejött (nem úgy mint a Crystales, az egy gagyi, összegányolt vacak). A Decimos szerintem a gépi sodrású, olcsó szivarok között az egyik legjobb, az ízét is szeretem, és jelenleg 380Ft a CigarShopban/szál, úgyhogy kapásból 4-5 darabot is felmarkolok belõle. Ez is mutatja, hogy az olcsóbb árkategóriában is vannak jobbak, és a drágábbak között is vannak rosszak.

Ja és aki szeret szivarozás közben zenélni annak itt van egy-kettõ a kedvenc szivarozós zenéim közül:

Buena Vista Social Club - Hasta siempre commandante

Link to comment
Share on other sites

arazu

Hol vetted?

Tescoban egy random árustól.Ilyen gravírozós stand, biztos vágod a fajtáját. Rám akarta erõltetni a "tömör aranyat" 4000HUFért. :lol: De ennyire hülye azért nem vagyok,csak õ gondolta maximum. Meg minek b*sszak el rá 1000Ftnál többet? Ugyanazt nyújtja mint az 500Ft-os....

A chan chan az meg egy igen kellemes hangzású nóta. Nem szeretem a könnyûzenét, de ez tényleg jó. :)

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Tescoban egy random árustól.Ilyen gravírozós stand, biztos vágod a fajtáját. Rám akarta erõltetni a "tömör aranyat" 4000HUFért. :lol: De ennyire hülye azért nem vagyok,csak õ gondolta maximum. Meg minek b*sszak el rá 1000Ftnál többet? Ugyanazt nyújtja mint az 500Ft-os....

A chan chan az meg egy igen kellemes hangzású nóta. Nem szeretem a könnyûzenét, de ez tényleg jó. :)

Egyet értek... ezért sem akarok 500Ft-nál többet költeni rá, de ha már veszek akkor ne egy 300 Ft-os mûanyag vacakot vegyek. Egyedül akkor költenék rá többet ha egyben szivargyújtó is lenne, de azok meg 8-10 ezer Ft körül vannak... hát kössz, maradok a sima öngyújtónál.

Amúgy ti mivel szoktatok rágyújtani? A profi szivarozók a cédrusfa csíkokra esküsznek, de sokak szerint (és szerintem is) ez csak felesleges giccs, egyrészt baromi drága, másrészt semmivel sem különb a sima gyufánál, csak ugye nincs a végén foszfor. Mások meg a sima öngyújtó mellett teszik le a voksukat, de abból is a vihargyújtó a jó, mert hamar megperzseli a szivar végét és gyorsan rá lehet pöffenteni, én magam is ezt szeretem, viszont a benzines Zippo utálatában valóban van valóságalap, mert mire azzal a gyengus lánggal egy szivart meggyújtasz már a torkodban érzed a benzint. Vannak még a spéci szivargyújtók, amik leginkább a vihargyújtókhoz hasonlóak, csak hosszabb és "szúrósabb" a lángjuk ezért ezek a legjobbak ehhez a procedúrához, de nagyon drágák (bár mondjuk én a vízipipázásnál is tudnám hasznosítani, de most nincs ilyenekre pénzem).

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Amúgy ti mivel szoktatok rágyújtani?

Én a vihargyújtóra esküszöm B) De az autós szivargyújtó is nagyon f.sza, csak ahhoz ugye kell a közelben lennie egy autónak :D

zippóval még nem próbáltam, de a cigis ismerõseim is szidják, hogy nem a legjobb (bár azért aki megengedheti magának, csak azért is azzal gyújt rá, mert státuszszimbólum...)

Link to comment
Share on other sites

erdly

Én szívtam már 5000 Ft-ost is, aminek a borítólevelei szétjöttek. Most vettem a lentebb említett Villigerbõl (akarom mondani hozattam), 1580 Forint, teljesen jó, ízlik, nem ég félre, és a borítólevelek is rendben vannak.

Ezzel arra akarok célozni, hogy a drágák közt is vannak nagyon szarok, és azért az olcsóbb kategóriában is akadnak "jófélék". Egyébként kérdésedre a válasz: -sztem- eléggé olcsó.

Lassan nekem sem ártana egy olcsóbb, gyengébb minõségût kipróbálni, mert eddig csak a Cohibákat ismerem. Abból is csak a felsõbb kategóriát. Szóval viszonyítási pont nulla.

Bár nem tudom, hogy a VI-hoz milyen whisky-t kellene venni. Persze Chivas jó lenne, akár 12 éves is.

Kötelezõ szivarhoz a whisky? Nem tuodm fater mennyire kedveli, nem annyira alkoholos õ.

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Amúgy ti mivel szoktatok rágyújtani?

Csakis szivar gyufával. Bátyám barátnõje egy dohány és alkohol terítõ cégnél területi képviselõ és általában mindig hoz nekem egy maréknyit, ha megkérem :D Általában tõle kapo... izé... veszem a szivarokat is :D

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Kötelezõ szivarhoz a whisky? Nem tuodm fater mennyire kedveli, nem annyira alkoholos õ.

Ezt csak a nem kubai szivarozók mondják :D Amúgy nem, egyáltalán nem kötelezõ, én például nem szoktam soha viszkizni szivarozás közben, inkább kávé (valami gyengébb, krémes kávé, jó nagy bögrével) vagy bor (csakis fehér), vagy ilyenkor nyáron a hûs koktélokat imádom még (mojito a #1 kedvenc szivarhoz, de a kókusztejes, csokilikõrös koktélokat is imádom, vagy a fanyar, citromos ízeket is).

Csakis szivar gyufával. Bátyám barátnõje egy dohány és alkohol terítõ cégnél területi képviselõ és általában mindig hoz nekem egy maréknyit, ha megkérem :D Általában tõle kapo... izé... veszem a szivarokat is :D

Te kis burzsuj! :D Amúgy ha nekem is hoznák marokszámra akkor én is azzal gyújtanám meg, már csak a feeling miatt is... pontosabban csak amiatt, más okot nem tudok rá mondani, hogy miért jó.

Link to comment
Share on other sites

arazu

Zippoval gyújtom, mivel nincs vihargyújtóm / szivargyújtóm...... senkinek nem ajánlom......

Link to comment
Share on other sites

erdly

Ezt csak a nem kubai szivarozók mondják :D Amúgy nem, egyáltalán nem kötelezõ, én például nem szoktam soha viszkizni szivarozás közben, inkább kávé (valami gyengébb, krémes kávé, jó nagy bögrével) vagy bor (csakis fehér), vagy ilyenkor nyáron a hûs koktélokat imádom még (mojito a #1 kedvenc szivarhoz, de a kókusztejes, csokilikõrös koktélokat is imádom, vagy a fanyar, citromos ízeket is).

Nem igazán bírna el a tárcám egy minõségi whisky-t :D

Link to comment
Share on other sites

arazu

Nem igazán bírna el a tárcám egy minõségi whisky-t :D

Nem fontos mellé drinkizni. ;) Én inkább kajálni szoktam, füstölt sajt ftw :P ezresbõl bõven megvan.

Link to comment
Share on other sites

erdly

Nem fontos mellé drinkizni. ;) Én inkább kajálni szoktam, füstölt sajt ftw :P ezresbõl bõven megvan.

Mi egy kis bográcsozást/grillezést terveztünk fater szülinapjára. Ám nem cigizik, semmi dohány, de azért egy ilyennek csak fog már örülni. Ilyet tuti nem szívott még soha. :D

Na meg én is fogok örülni :lol:

Link to comment
Share on other sites

arazu

Mi egy kis bográcsozást/grillezést terveztünk fater szülinapjára. Ám nem cigizik, semmi dohány, de azért egy ilyennek csak fog már örülni. Ilyet tuti nem szívott még soha. :D

Na meg én is fogok örülni :lol:

Nálunk holnap(után?) befigyel egy kis nyársalás szerintem, de se cigim se szivarom nincs. :(

Na de az a legrosszabb hogy pénzem sincs. :lol: Hiába szemezgetek a Cohibákkal és a sékszpírekkel...

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Te kis burzsuj! :D Amúgy ha nekem is hoznák marokszámra akkor én is azzal gyújtanám meg, már csak a feeling miatt is... pontosabban csak amiatt, más okot nem tudok rá mondani, hogy miért jó.

Hát ugye a filmek szerint finomabb úgy a szivar, de én nem vettem észre rajta nagyon :D Ilyen zöld fejû gyufa ez, de volt már sárga is, szóval nem hiszem, hogy a fej annyira speckó lenne. Viszont lassabban ég és valamivel erõsebb szaga van, mint a sima gyufának. Bár nem tudom. Szóval az általam szívot slimek elég hamar meggyulladnak és a Corona-k se tartanak sok ideig, szóval lehet, hogy egy vaskosabb kubainál számít valamennyit a gyufa minõsége :D

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Nálunk holnap(után?) befigyel egy kis nyársalás szerintem, de se cigim se szivarom nincs. :(

Na de az a legrosszabb hogy pénzem sincs. :lol: Hiába szemezgetek a Cohibákkal és a sékszpírekkel...

Guantanamera Decimos ;) 380 Ft/szál, és az egyik legjobb az 1000 Ft alatti szivarok közül, én hibás példánnyal eddig még nem találkoztam *kopp-kopp*, nem úgy mint a Gunatanamera Crystales széria esetében, abból majdnem minden második inkább kukába való, szóval a Decimost tudom ajánlani ha szûkös a keret, holnap ha minden igaz abból fogok felmarkolni 4-5 szálat a CigarShop-nál :)

[...] szóval lehet, hogy egy vaskosabb kubainál számít valamennyit a gyufa minõsége :D

Nem igazán. Persze a nagyon profi és öreg szivarozók észreveszik a különbséget, de közönséges földi halandó tuti nem, pedig nekem elég érzékeny ízlelõ bimbóim vannak, de nem nagyon éreztem különbséget a gyufa, cédruscsík, vihargyújtó vagy öngyújtó között, talán ez utóbbinál kicsit érezni az elsõ pár percben enyhén a gáznak az ízét, de nem vészes, az egyetlen amit nem bírok ki az a benzines Zippo, de azt már alant írtam, hogy miért. :)

Link to comment
Share on other sites

erdly

Filteres szivarokról valami vélemény?

Egyszer szívtam, haver adott, igazából már nem annyira emlékszem rá. De nem volt rossz...

Link to comment
Share on other sites

arazu

Életembe nem szívtam még filtereset, bár nem is igazán volt alkalmam rá... én maradok a "hagyományosnál"

Hát ugye a filmek szerint finomabb úgy a szivar, de én nem vettem észre rajta nagyon :D Ilyen zöld fejû gyufa ez, de volt már sárga is, szóval nem hiszem, hogy a fej annyira speckó lenne. Viszont lassabban ég és valamivel erõsebb szaga van, mint a sima gyufának. Bár nem tudom. Szóval az általam szívot slimek elég hamar meggyulladnak és a Corona-k se tartanak sok ideig, szóval lehet, hogy egy vaskosabb kubainál számít valamennyit a gyufa minõsége :D

Húha, errõl mesélhetnél többet. Mi van a végén a gyufának? Mennyibe kerül? Szálra/dobozra/mindkettõre adják? Csak mert a megszokott boltomban én még nem láttam (feltételezem, jól eldugták..), és ha lesz rá keret lehet bepróbálnám.

Guantanamera Decimos ;) 380 Ft/szál, és az egyik legjobb az 1000 Ft alatti szivarok közül

Köszönöm a tippet Stauff, lehetne 150 Ft is, de még buszjegyre sincs pénzem. :lol: Kölcsönkérni meg má' nem akarok csak emiatt.....

Edit: lehet valami geba-sz van nálam, mert ha 2nél több a quote akkor nem quote-ol rendesen...

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Filteres szivarokról valami vélemény?

Egyszer szívtam, haver adott, igazából már nem annyira emlékszem rá. De nem volt rossz...

Hát én pont pár napja vettem egy doboz Maya aromásított cigarillot, az 5-ös kiszerelésen nincs szûrõ, a 10-esen pedig van... a legnagyobb baj a szûrõvel, hogy az ízeket is felfogja kicsit... nem hiába nincs szûrõ az igazi szivarokon.

Persze az ilyen kis olcsó cigarilloknak úgy is mindegy.

Edit: lehet valami geba-sz van nálam, mert ha 2nél több a quote akkor nem quote-ol rendesen...

A fórummotor egyik sajátossága, használd helyette a "CODE" parancsot ha több mint két QUOTE lenne a postban.

Például:

Ide jön az idézni kívánt szöveg ["code"] és [/"code"] tagek közé, persze idézõjelek nélkül és jõ világosság. :)

Link to comment
Share on other sites

erdly

Hát én pont pár napja vettem egy doboz Maya aromásított cigarillot, az 5-ös kiszerelésen nincs szûrõ, a 10-esen pedig van... a legnagyobb baj a szûrõvel, hogy az ízeket is felfogja kicsit... nem hiába nincs szûrõ az igazi szivarokon.

Ha egyszer Pesten járok, lehet veszek egyet próbának.

Westendben van ilyen jó kis dohányos bolt? Ahol szivarok is vannak pl.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...