Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Civilization sorozat


gebali1991

Recommended Posts

gebali1991

Üdv!

Kinek mi a véleménye a Beyond Earth-rõl? Nem voltak nagy elvárásaim a játékkal kapcsolatban, ennek ellenére úgy érzem csalódás számomra. Még csak a játék elején a 100. körnél tartok, de már most úgy érzem valami hiányzik belõle. Ugyan a "csak még egy kört" effektus itt is megvan, de a korábbi részekre jellemzõ kellemes és "barátságos" Civ hangulat számomra teljesen hiányzott. Valahogy végig úgy éreztem, hogy egy tök személytelen sci-fi RTS-sel játszok, ahol unottan kattingatok és nem érzek rá késztetést hogy felfedezzem és meghódítsam az adott planétát és beleássam magam a játék rejtelmeibe. Sõtt igazából arra sem nagyon érzek késztetést, hogy újra és újra belevessem magam. Nem akarok lehúzó lenni, nagy rajongója vagyok az elõzõ részeknek és ez csak az én egyéni véleményem az elsõ pár óráról, mindezek ellenére úgy érzem nem szerencsés ha már az elsõ benyomásaim ilyenek egy játékról. Rossznak semmiképp sem nevezném, de azthiszem ez a sorozat leggyengébb része.

Mindezek ellenére remélem másoknak jobban elnyeri a tetszését és több örömüket lelik benne. :)

Nekem alapból nem adja ez az egész sci-fi körítés, maradok az V-nél :)

Link to comment
Share on other sites

hakapeszimaki76

Nekem alapból nem adja ez az egész sci-fi körítés, maradok az V-nél :)

Én személy szerint jó ötletnek tartottam, kíváncsi voltam hogy mis ül ki belõle. :)

Link to comment
Share on other sites

Zangetas

szerintem nagyon jó ötlet volt ez a sci-fis dolog

csak az alienek pl az elején csak Censored!nak veled(pl elsõ városomat körbeveszi 4 kukac...) a végén meg mintha ott se lennének(1hit)

a tech tree nagyon jó lett szerintem

de leginkább arra volt jó hogy meghozza kedvem ujra játszani az 5-tel :D :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Rokai140

Nekem is sokkal jobban bejön a sci-fi téma, de szerintem pont ez az, amitõl kevésbé érdekes, mint a sima Civ. Mégse ugyanolyan érzés mint, amikor a keresztény Hitler megtámadja helikopterrel a muszlim Washington íjászait, és veszít. Itt tök ismeretlen leaderek, városok harcolnak tök ismeretlen bolygón.

Lejátszottam egy meccset, azóta el se indítottam.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Daermon

A Civ 5-höz van teljes magyarítás? (minden DLC-s, steames verzió érdekelne)

Mert eddig csak részlegest találtam.

Eddig volt egy kis térképes mindenkit leigáztam gyõzelem. De ez csak ilyen legkönnyebb fokozaton tanulás volt.

Meg normál nehézségen egy legnagyobb térkép, 12 frakcióval :) Itt idõ gyõzelem volt (12 óránál kicsit több volt mikor elértem az 500 kört). Egyébként nem is tudtom, hogy van ilyen idõ gyõzelem.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
UC

Lenne egy nagyon hülye kérdésem. Megvettem a Civ 5-öt, egyelõre próbálgatom, még sosem volt szerencsém a szériához, szóval bénább vagyok a kelleténél.

Szóval, nem tudok ajándékot adni egy másik városnak/nemzetnek. Kiválasztom az ajándékot (arany, vagy egy egység), a kurzor átváltozik "ajándék formára" és ennyi. Innentõl mi van? Bárhova kattintok, bármivel, az ajándék ikon eltûnik és nem történik semmi. Bug, vagy én vagyok béna? (Van elég arany/egység, eleve élõ opciót választok ki a lehetséges felajánlások közül - csak ezért írom, mert ahol neten találkoztam ugyanezzel, ott azt javasolták az illetõnek, hogy ne legyenek modok, meg talán nincs elég aranya - szóval a netes keresésen és a hülye tanácsokon túl vagyok, ezért jöttem ide :))

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
VassGabor

Bezsebeltétek a 6-dik részét?

Link to comment
Share on other sites

kaszman1
1 hour ago, VassGabor said:

Bezsebeltétek a 6-dik részét?

Be. Te bezsebelted?

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

VassGabor

Eléggé bonyolult a game nem egy age of wonders.

Link to comment
Share on other sites

XCube
On 5/23/2020 at 11:48 AM, VassGabor said:

Eléggé bonyolult a game nem egy age of wonders.

Nem, ez Civilization.

Link to comment
Share on other sites

VassGabor

Ezért is hagytam ki.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Tehát 3 lépésben eljutottunk oda, hogy amit kérdeztek, arra az a válasz, hogy nem. Nagyszerű. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 5/22/2020 at 4:28 PM, VassGabor said:

Bezsebeltétek a 6-dik részét?

Nem. Mivel még nem volt szerencsém a sorozathoz, és különösebben nem is érdekelt egyelőre. 

Link to comment
Share on other sites

kaszman1
7 hours ago, Lord_KROK said:

Nem. Mivel még nem volt szerencsém a sorozathoz, és különösebben nem is érdekelt egyelőre. 

Az 5 és a 6 nagyon jó kezdő pont ha új vagy. A tanácsadó rendszer szépen megtanít mindenre. Ha egyszer kedvet kapsz 4x stratihoz mindenképp melegen ajánlom a sorozatot.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
3 hours ago, kaszman1 said:

Az 5 és a 6 nagyon jó kezdő pont ha új vagy. A tanácsadó rendszer szépen megtanít mindenre. Ha egyszer kedvet kapsz 4x stratihoz mindenképp melegen ajánlom a sorozatot.

Rendben, észben tartom. :)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Én itt kezdtem. :blush:

mOGvTwih.png

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

kaszman1
3 minutes ago, payskin said:

Én itt kezdtem. :blush:

mOGvTwih.png

Az igen, én praktikus okokból nem tartottam meg a legtöbb játékomat, de ez marha menő.

Link to comment
Share on other sites

bcom

Sid Meier játékok:wub:

Én a c64-es Pirates! -szel kezdtem. Az még nagyfloppis volt. 

Link to comment
Share on other sites

payskin
13 minutes ago, bcom said:

Én a c64-es Pirates! -szel kezdtem. Az még nagyfloppis volt. 

Pirates!-ből mennyire örülnék egy full hd-s remake-nek!!! A fél PCW szerkesztőség azt játszotta, amikor kijött a 2004-es változat, de én tudtam egyedül táncolni, úgyhogy rohangáltam egyik géptől a másikig, mikor kinél kellett éppen táncolni a kormányzó kevésbé attraktív lányával. :D 

Link to comment
Share on other sites

bcom
36 minutes ago, payskin said:

Pirates!-ből mennyire örülnék egy full hd-s remake-nek!!! A fél PCW szerkesztőség azt játszotta, amikor kijött a 2004-es változat, de én tudtam egyedül táncolni, úgyhogy rohangáltam egyik géptől a másikig, mikor kinél kellett éppen táncolni a kormányzó kevésbé attraktív lányával. :D 

Ááá, nálunk a táncot az asszony csinálta meg, nekem nem volt hozzá türelmem. :D Az egész család játszotta a remake-et de a felnőtteknek volt igazi élmény így látni a gyermekkori klasszikust. 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
2 hours ago, bcom said:

Én a c64-es Pirates! -szel kezdtem. Az még nagyfloppis volt. 

Azt én is sokat játszottam. Zenéjét is szerettem

Payskin : ez tényleg menő :D 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...