Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Civilization sorozat


gebali1991

Recommended Posts

Flame_of_Aiur

Gondolom sokaknak tetszik a Civ4 ost-je.Nekem fõleg az Industrial erában szóló zenék. Kicsit utánanéztem, és meglepõ módon rengeteg a magyar vonatkozású zene benne. Azért erre büszke vagyok, hogy a kedvenc játékomban, magyar zenék szólnak. [sm44]

Ó hogyne :D A 12 ipari kort aláfestõ dalból 3 a nevében magyar, a kor hazai zenéibõl merített - de amúgy egy Hamburgban született, javarészt Bécsben élõ németajkú zeneszerzõ írta õket. Ja, amúgy néha találkozott magyarokkal is, ez fontosch! :D Csak amúgy közel hat-hétszer annyi német folk dalt nyomott a csávó, mint ezeket. Szép pénzt keresett azzal, hogy "magyar" valamit csinált, ezt azért felírhatjuk még neki.

Brahmstõl (-tól? :unsure: német kiejtésem ~0) ha valamit hallgat a magyar diák a suliban, akkor biztos a Magyar Táncai közül valamit. Rövid, népszerû, magyar. Megértem, hogy nagy élmény. De ezt leszámítva legyünk már komolyak: mennyire magyar? :D Mert ha még egy Liszt szerzemény volna benne, akkor azt mondanám: jee, magyarok! Na de ez? :D Na ne már... :lol: Korban Liszt is illene, és legalább tényleg magyarnak mondhatnánk. (Túl azon, hogy MEKKKORA ZSENI.) De persze tudjuk: mi magyarok fingottuk a passzát szelet is. De legalábbis irányítottuk. Frei Tamás majd errõl is hazudhatna valamit.

Link to comment
Share on other sites

OG

Ó hogyne :D A 12 ipari kort aláfestõ dalból 3 a nevében magyar, a kor hazai zenéibõl merített - de amúgy egy Hamburgban született, javarészt Bécsben élõ németajkú zeneszerzõ írta õket. Ja, amúgy néha találkozott magyarokkal is, ez fontosch! :D Csak amúgy közel hat-hétszer annyi német folk dalt nyomott a csávó, mint ezeket. Szép pénzt keresett azzal, hogy "magyar" valamit csinált, ezt azért felírhatjuk még neki.

Brahmstõl (-tól? :unsure: német kiejtésem ~0) ha valamit hallgat a magyar diák a suliban, akkor biztos a Magyar Táncai közül valamit. Rövid, népszerû, magyar. Megértem, hogy nagy élmény. De ezt leszámítva legyünk már komolyak: mennyire magyar? :D Mert ha még egy Liszt szerzemény volna benne, akkor azt mondanám: jee, magyarok! Na de ez? :D Na ne már... :lol: Korban Liszt is illene, és legalább tényleg magyarnak mondhatnánk. (Túl azon, hogy MEKKKORA ZSENI.) De persze tudjuk: mi magyarok fingottuk a passzát szelet is. De legalábbis irányítottuk. Frei Tamás majd errõl is hazudhatna valamit.

Figyelj, Kolumbusz Kristóf is genovai volt, mégis spanyol hajókkal fedezte fel az Új Világot.

Lehet, hogy Brahms német volt, de magyarok is kellettek hozzá, hogy pénzt szerezzen, ha már magyaros dalokat irt és eltudta õket adni. Beismerem, hogy kicsit elszálltam az elõzõ kommentben, de legyünk arra büszkék, hogy magyarok nélkül nem szerett volna pénzt. :D

Link to comment
Share on other sites

Flame_of_Aiur

De amúgy tényleg elég kellemes a muzsikája - és én csak valamikor tavaly õsszel vettem észre. Régi barbár beidegzõdés, hogy a zenét kikapcsolom és úgymarad :unsure:

Link to comment
Share on other sites

jardo

Nekem a Civ3-nak jobban bejött a zenéje. :)

Amúgy Flame, Frei-jel mi a bajod? :unsure: :D Oké, néha nagyon eltéved ezzel a 'Mert bezzeg mi, magyarok...' témáival, de összességében azért én bírom a palit. Nem az összeset, de az adásai többségét láttam, a könyvét olvastam (plusz ugye egyszer volt a GSTV-ben is, és abszolút normális ember módjára állt az egész témához), és sztem egy csomó érdekességrõl írt. Olyanokról, amikrõl amúgy nem biztos, hogy egy átlag magyar hallott/hallhatott volna.

Link to comment
Share on other sites

Flame_of_Aiur

Nekem a Civ3-nak jobban bejött a zenéje. :)

Amúgy Flame, Frei-jel mi a bajod? :unsure: :D Oké, néha nagyon eltéved ezzel a 'Mert bezzeg mi, magyarok...' témáival, de összességében azért én bírom a palit. Nem az összeset, de az adásai többségét láttam, a könyvét olvastam (plusz ugye egyszer volt a GSTV-ben is, és abszolút normális ember módjára állt az egész témához), és sztem egy csomó érdekességrõl írt. Olyanokról, amikrõl amúgy nem biztos, hogy egy átlag magyar hallott/hallhatott volna.

http://rezisztencia.forumx.hu/viewtopic.ph...ezisztencia#234

És szorítkozzunk oda ezzel a témával :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
moody

az 5. rész mikorra várható?

Link to comment
Share on other sites

Alterego-X

az 5. rész mikorra várható?

Idén õsszel. Pontos dátum még nincs.

Link to comment
Share on other sites

OG

Idén õsszel. Pontos dátum még nincs.

Jöjjön már ki!!! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
otvosa

nah én is kipróbáltam ismét a 4-et, ezúttal két kieggel, és hát...nem is tudom eddig miért nem játszottam vele olyan sokáig. Mindig is tudtam hogy ez egy hatalmas játék, most valahogy annyira beszippantott, mint eddig csak nagyon kevés játék tudott.

oroszokkal vagyok, Beyond the Sword kieggel, asszem középkor körül járok, túl vagyok egy arany koron, 4-5 csodát építettem, a térképen kb 7-8 játákos van velem együtt, középmezõnybe tartozok ( rövid ideig voltam vezetõ is) és félek egy esetleges háborútól, mert egyáltalán nem állok úgy, hogy nagyon szövetkeznének velem :( Ezen még dolgozni kell..

Link to comment
Share on other sites

-Gabe-

Az oroszok nem éppen diplomáciában jók. Velük nagy sereget kell csinálni és rengeteg bányát építeni.

Link to comment
Share on other sites

otvosa

Általában az a helyzet hogy eljutok az iparosodásig vagy a modern korba, és onnantól kezdve drasztikusan lemaradok, és fogalmam sincs miért, pénzem általában van, de 50-60%-nál nemtom jobban felhúzni a fejlesztést. (bár várossal be tudok segíteni)

Link to comment
Share on other sites

OG

Általában az a helyzet hogy eljutok az iparosodásig vagy a modern korba, és onnantól kezdve drasztikusan lemaradok, és fogalmam sincs miért, pénzem általában van, de 50-60%-nál nemtom jobban felhúzni a fejlesztést. (bár várossal be tudok segíteni)

Érdemes cottagekat alapítani, mert 20-30 körön belül sok aranyat tudnak termelni. És ha van felesleges nyersanyagod, érdemes velük kereskedni, de persze óvatosan az olajjal meg a szénnel, mert az nélkül nem lehet vasutakat alapitani és gazdaságilag fejlõdni a játék vége felé.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
-max-

Kiadták az ötödik rész civilizációlistáját:

America with George Washington

Special Ability: Manifest Destiny

Special Units: B17, Minutemen

Arabia with Harun al-Rashid

Special Ability: Trade Caravans

Special Unit: Camel Archers

Special Building: Bazaar

Aztec with Montezuma

Special Ability: Sacrificial Captives

Special Unit: Jaguar

Special Building: Floating Gardens

China with Wu Zetian

Special Ability: Art of War

Special Unit: Cho-Ko-Nue

Special Building: Paper Maker

Egypt with Ramesses II

Special Ability: Monument Builders

Special Unit: War Chariot

Special Building: Burial Tomb

England with Elizabeth I

Special Ability: Sun Never Sets

Special Units: Longbowman, Ship of the Line

France with Napoleon Bonaparte

Special Ability: Ancien Regime

Special Units: Foreign Legion, Musketeer

Germany with Otto Von Bismarck

Special Ability: Furor Teutonicus

Special Units: Landsknecht, Panzer

Greece with Alexander

Special Ability: Hellenic League

Special Units: Champion Cavalry, Hoplite

India with Gandhi

Special Ability: Population Growth

Special Unit: War Elephant

Special Unit: Mughal Fort

Iroquois with Hiawatha

Special Ability: The Great Warpath

Special Unit: Mohawk Warrior

Special Building: Longhouse

Japan with Oda Nobunaga

Special Ability: Bushido

Special Units: Samurai, Zero

Ottoman with Suleiman the Magnificent

Special Ability: Barbary Corsairs

Special Unit: Janissary, Sipahi

Persia with Darius

Special Ability: Archaemenid Legacy

Special Unit: Immortal

Special Building: Satrap’s Court

Rome with Augustus Caesar

Special Ability: The Glory of Rome

Special Unit: Ballista, Legion

Russia with Catherine

Special Ability: Mother Russia

Special Unit: Cossack

Special Building: Fur Trading Post

Siam with Ramkhamhaeng

Special Ability: Father Governs Children

Special Unit: Naresuan’s Elephant

Special Building: Wat

Songhai with Askia

Special Ability: River Warlord

Special Unit: Mandekalu Cavalry

Special Building: Mud Pyramid Mosque

Én egyedül a mongolokat hiányolom, gondolom õket majd egy kiegben/DLC-ben kapjuk meg.

Link to comment
Share on other sites

jardo

Kiadták az ötödik rész civilizációlistáját:

Hát ahhoz képest, hogy korábban a spanyolok, a portugálok, a hollandok, a mongolok is bentvoltak, sztem ez kicsit karcsú lista. :unsure:

Azt meg végképp nem értem, az a lehetõség miért maradt ki, hogy egy népnél több vezetõ közül is választhassunk.

Link to comment
Share on other sites

alratar

Kiadták az ötödik rész civilizációlistáját:

Nagyon karcsú a lista.

Bár én úgy érzem ebbõl, hogy megpróbálnak a mai világ népei felé közelíteni!

Link to comment
Share on other sites

otvosa

Valami idõpont van ennek a gyönyörûségnek a megjelenésérõl? :wub:

Link to comment
Share on other sites

Adi86

Valami idõpont van ennek a gyönyörûségnek a megjelenésérõl? :wub:

szeptember 24

Link to comment
Share on other sites

OG

Hát ahhoz képest, hogy korábban a spanyolok, a portugálok, a hollandok, a mongolok is bentvoltak, sztem ez kicsit karcsú lista. :unsure:

Azt meg végképp nem értem, az a lehetõség miért maradt ki, hogy egy népnél több vezetõ közül is választhassunk.

Szerintem arra taktikáznak,hogy majd a fanok csinálnak hozzá pár modot,meg stb-t.

Link to comment
Share on other sites

Adi86

Egy biztos, jó lesz a 5-de mitt találnak ki a 6-ra

összehozzák a Civ és Total War sorozatot?

Link to comment
Share on other sites

-max-

Szerintem arra taktikáznak,hogy majd a fanok csinálnak hozzá pár modot,meg stb-t.

Nem egészen. A helyzet az, hogy Sidéket is elérte ez a manapság divatos DLC-mánia, szóval a további civilizációk meg kisebb-nagyobb extrák fizetõs, letölthetõ tartalmakként lesznek elérhetõek. Most erre mit mondjak? A régi fanoknak nyilván nem tetszik, de a készítõket különösebben nem érdekli, elvégre úgyis fizetni fognak, akármennyire fanyalognak még most.

Egy biztos, jó lesz a 5-de mitt találnak ki a 6-ra

összehozzák a Civ és Total War sorozatot?

Hatodik rész... hol van még az. :D Amúgy a Civ-folytatásokban sosem hoztak olyan igazán egetrengetõ innovációkat, mindig is nagyon apró lépésekkel haladtak elõre (új népek, technológiák, koncepciók stb) - és szerintem ez így van jól, sokkal kisebb az esélye, hogy elrontják a játékmenetet. Látod, a hexatáblára való áttérés már hatalmas újításnak számít ebben a részben...

Link to comment
Share on other sites

jardo

A régi fanoknak nyilván nem tetszik, de a készítõket különösebben nem érdekli, elvégre úgyis fizetni fognak, akármennyire fanyalognak még most.

Én biztosan nem. Ezek közül is tudok választani, ha arról van szó, sõt...

Csak épp örültem volna, ha szélesebb skáláról választhatok, vagy szélesebb skálárók kerülnek ki az ellenfelek.

Meg ugye minél több nép, annál több speciális egység, épület, stb.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
_Raidon_

Civilization 5 Special Edition

IPB Image

Link to comment
Share on other sites

jardo

A figurák jól néznek ki (bár színesre festve jobban mutatnának), az a nagy lapos micsoda gondolom egy art book, a két kicsit négyzet meg talán az OST meg még valami (pl. Making of dvd, vagy hasonló). Ez az egész pedig egy nagy dobozban. Nem néz ki rosszul, már ami a tartalmat illet. Ellenben a dizájn szerintem szörnyû. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

otvosa

A figurák jól néznek ki (bár színesre festve jobban mutatnának), az a nagy lapos micsoda gondolom egy art book, a két kicsit négyzet meg talán az OST meg még valami (pl. Making of dvd, vagy hasonló). Ez az egész pedig egy nagy dobozban. Nem néz ki rosszul, már ami a tartalmat illet. Ellenben a dizájn szerintem szörnyû. :ph34r:

szerintem baromi jól néz ki :D

Link to comment
Share on other sites

_Raidon_

Itt van a tartalom:

-5 fém figura a Civilization V-bõl, a Reaper Miniatures gyártásában

-a játék zenéje 2 CD-n

-színfalak mögötti DVD

-176 oldalas kemény borítású könyv

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...