Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Milyen Albumot Hallgattál Legutóbb?


Warfoki

Recommended Posts

nyr

nekem is bb king a mindenem, csak azt sajnálom hogy nem láttam még egyszerre énekelni meg gitározni,

sokat gitározok, abban is leginkább a szólózást kedvelem, és bizton állíthatom hogy jáccani izgibb a bluest... :D

sajnos nem megyek a sportarénába a királyhoz...

én 3 éve nagyon sokat gyakoroltam blues szólózni, de most már csak ugy havonta egyszer-kétszer szoktam kiengedni ami felgyülemlett. lassu szomorkásabb hangvételü szólókat szeretek inkább imprózni, egyedüli dolog amit gyûlölök, az ilyen tömegklisé szar szólók :D koncertre csak akkor mennék ha ingyenjegyem lenne :(

Link to comment
Share on other sites

Warfoki
Palya Bea - Egyszálének

IPB Image



Saját mondataimat megszívlelendõ nem jelentem ki, hogy az év albuma. Pedig átkozottul nagy a kísértés. Értékelni meg úgy sem tudnék objektíven. (Nem objektíven: 200%. Na jó, aki nem szereti a népzenét megfelezheti. B) )
Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

BB. King @ Eric Clapton Riding with the king

Blues a javából ;) annak is ajánlom ezt az albumot aki nem szereti a bluest...

naggyon jó :D

Sláger rádión mintha hallottam volna hogy lesz valahol BB Kings (asszem Bp) és blues "nagygyûlés" vagy mi a fene.

szerk: több kommentet is olvasva rájöttem hogy tudtok róla, nem szóltam.

Link to comment
Share on other sites

killermonkey

Röyksopp

Junior

Soha nem hallottam elõtte róluk, jutubon is véletlen találtam rá a happy up here címû számukra ami 1 tök más jellegû videó alatt szólt, de azonnal leszedtem az egész albumot és nem kellett csalódnom. A happy up here, the girl and the robot, röyksopp forever, tricky tricky, its what i want számok hihetetlen jók. Ez pedig 5 szám 1 11 számos albumról ami azért nem rossz arány :). A többi simán hallgatható.

8/10

Link to comment
Share on other sites

Qwerty4

A korábbi két Röyksopp album (Melody A.M., The Understanding) szerintem jobb.Bár stlusában ugyanaz, de azok inkább atmoszferikus, chilloutos, enyhén depresszív hangulatú számokat tartalmaznak, nem ezt a "club-feelinget", mint a Junior.

Ha szereted a stílust és meghallgatnád egy kicsit más színben is, akkor ajánlom a két elõzõ albumot is.Sokkal érettebb, kiforrottabb anyagok. :)

Link to comment
Share on other sites

Warfare
VA. - Together As One (A Tribute To Death)
IPB Image


Kevésbé ismert death metal/brutal death/grindcore bandák játszanak el 1-1 Death számot. Jólesett a régi klasszikusokat más elõadóktól hallani, és szerencsére nem is b*szták el õket, szóval elég korrekt anyagról van szó.
Link to comment
Share on other sites

killermonkey

A korábbi két Röyksopp album (Melody A.M., The Understanding) szerintem jobb.Bár stlusában ugyanaz, de azok inkább atmoszferikus, chilloutos, enyhén depresszív hangulatú számokat tartalmaznak, nem ezt a "club-feelinget", mint a Junior.

Ha szereted a stílust és meghallgatnád egy kicsit más színben is, akkor ajánlom a két elõzõ albumot is.Sokkal érettebb, kiforrottabb anyagok. :)

Chillout egyik kedvencem úgyh leszedem õket

Link to comment
Share on other sites

Kromosome

Green Day - 21st Century Breakdown

IPB Image

Hol is tudnám kezdeni... szerintem a Green Day együttest senkinek sem kell bemutatni, aki kicsit is konyít a Rock - Punkrock stílushoz.

A három férfiú immár belépett a 4. X-ükbe, de szerintem jobbat alkotottak, mint valaha.

Az album 3 fõ részre oszlik, és tulajdonképp egy fiú és egy lány kapcsolatát mutatják be. Mostanában az együttesek körében divatosak az akkusztikus hangszerek és a zongora [szintetizátor] (lásd.: Judas Priest Nostradamus c. album), ez itt sincs máshogy. A 21 Guns címû számban az énekes (Bille Joe Armstrong) akkusztikus gitárt ragad, és egy igen-igen maradandód alkot.

Az album hemzseg a megszokott, pörgõs Punk-Rock számoktól, ám valahogy sikerült úgy belecsempészni, más szóval kifejezhetetlenül csodálatosan szép és lassú számokat, hogy az egész egy csodás összképet alkot. Az album mellesleg mondanivalóban is több, mint az eddigiek, hangszerelésük is jobb, és egy "történetbe" épül az egész zene, csakúgy mint egy Rockoperában. . Aki azonban szeretné érteni, nem árt Lyrics-et ragadni, vagy angolul nagyon jól érteni! :)

A nagyon szép számok mellett azért akadnak egymáshoz eléggé hasonlóak is, amik kissé zavaróak lehetnek, de itt minden számnak megvan a maga varázsa, tulajdonsága. Az egyedüli rossz esetleg még annyi lehet, hogy néhány szám azonban tényleg kissé "nyálasra" sikeredett, bár én nem teljesen osztom ezt a véleményt.

Összegzés : A "Zöld Nap" ismét kellemes napokat tud majd nekünk szerezni: egy feregeteges albumot hozott létre, sõt, jobbat, mint valaha! [/b]

PRO

- Hihetetlenül jó hangszerelés (beleértve minden akkusztikus hangszert is!)

- Magával ragadó szöveg

- Gyönyörû és pörgõs számok egybevetve

- Tartalmas mondanivaló

- Hosszú játékidõ

- Fülbemászó dallamok

- Jobb és szebb, mint a régiek... :)

KONTRA

- Pár hasonló szám

- Néhány zeneszám kissé "nyálas"

+ INFÓK

Kedvenc szám(ok): 21 Guns, Know Your Enemy, Viva La Gloria + VLG (Little Girl), Last Night on Earth

Játékidõ: ~ 70-80 perc

Kiadás éve: 2009

EREDMÉNY:

98% [5/5]

PLECSNI

Kötelezõ :)

Link to comment
Share on other sites

Warfare
Evil Scarecrow - Sixty-Six Minutes Past Six
IPB Image


Parody metal. Dallamos thrash/blacknek mondanám. A szövegeik viccesek, ironikusak, nem veszik magukat komolyan, de a zene hatalmas. Ízelítõ.
Link to comment
Share on other sites

SaltyDave
Nightwish - FULL DISCOGRAPHY
IPB Image


Egyszerûen értékelhetetlenül tökéletes. Tökéletes minõségben, tömörítetlenül, jó sok Gb-t foglaló discography-m van, de komolyan mondom, hogy Tarja Turunen angyali hangját folyamatosan egyre csak tisztábban akartam hallani, egyszerûen nem tudtam vele betelni (fõleg a Wishmaster album és a körülötte -idõrendi sorrendben értve- +/- 10 szám esetében), és komolyan mondom, néha már-már zavart az eszméletlen igényes instrumentál, mert hol van ahhoz képest amit Tarja hangja ad a hallgatónak, és belepofátlankodik... nem mintha az instrumentál része nem lett volna perfekt, hihetetlen milyen tehetséges emberek játszanak.

Egyetlen negatívum a Dark Passion Play c. album, ami bár önmagában nekem szintén nagyon tetszik, az énekesnõ hangja is szép, a Within Temptation színvonalán mozgó albumról van szó, a stílus is hasonló (ezzel kissé elüt az eddigi NW albumoktól, "finomabb lett"), és bár ez az album is nagyon jó, sajnos nem Nightwish, és megtöri az addigi NW hangulatot.

110%
Link to comment
Share on other sites

Hares

Clint Mansell - Moon OST

No gyerekek,ez eszméletlenül jó lesz....ha a film követi a zene minõségét akkor egy instant klasszikussal lesz dolgunk,a visszatérõ mindent átölelõ dallamok és prüntyögések csodálatosak,türelmetlenséget de mégis misztikumot sugároznak...Clint Mansell egyik legjobb munkája.

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Sleeping Giant - Sons of thunder

Az év hardcore albuma. Nincs mit ezen szépíteni. Kevésbé sludge, viszont cserébe markánsabb és agresszívabb lett a zene, amit az érdesre hajtott gitárok és a vérprofi hangzás tesz lehengerlõvé. Súlyos és nyakizom feszítõ témák, amik egy másodperc pihenést se engednek meg. Kivéve a kalandozósabb, kísérleti nóták, amik nyugodtságukkal nem hogy megtörik az album menetét, hanem inkább feldobják, egyedivé teszik azt. Az extra dallamos vokál azonban kinek bejön egy ilyen stílusú zenében, kinek nem... én örömmel fogadtam, mivel szerintem egy igen figyelmes és kellemes gesztus volt a srácoktól.

Viszont én hiányolom a sludge témákat így annyira nem hat nyersnek a muzsika, de szerencsére még mindig az egyik legjobb post-hc banda, akiknek a zenéje hozzáférhetõ a népesség számára.

9/10

Link to comment
Share on other sites

Ronnie

A korábbi két Röyksopp album (Melody A.M., The Understanding) szerintem jobb.Bár stlusában ugyanaz, de azok inkább atmoszferikus, chilloutos, enyhén depresszív hangulatú számokat tartalmaznak, nem ezt a "club-feelinget", mint a Junior.

Ha szereted a stílust és meghallgatnád egy kicsit más színben is, akkor ajánlom a két elõzõ albumot is.Sokkal érettebb, kiforrottabb anyagok. :)

Év végén érkezik a Senior címû Röyksopp, ami már inkább a depresszív, mélyülõs, gondolkozós stílust veszi fel. A Junior pedig az év legjobb vidámkodós lemeze.

Link to comment
Share on other sites

Qwerty4

Év végén érkezik a Senior címû Röyksopp, ami már inkább a depresszív, mélyülõs, gondolkozós stílust veszi fel. A Junior pedig az év legjobb vidámkodós lemeze.

Tudom, hallottam már róla.

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

ha nõ, akkor dalriada. ennyi.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

ha nõ, akkor dalriada. ennyi.

Róluk/róla nem is hallottam még, de rákeresek. Valamiért már a neve is ígéretes, kösz a tippet.

Link to comment
Share on other sites

marco045
IPB Image


Merauder - God Is I


Egyszer jólesett végighallgatni, de különösebb nyomot nem hagyott bennem. Elég unalmasak a számok, szint mintha csak egyet hallgatnék végig. 6/10
Link to comment
Share on other sites

-StiF-

Róluk/róla nem is hallottam még, de rákeresek. Valamiért már a neve is ígéretes, kösz a tippet.

Magyar folk metal együttes. Legjobb hazai elõadó, ebben a stílusban.

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Korai Öröm-Reflected ( Remixes )

IPB Image

Egy korrekt lemez. Könnyedén magával ragad, merthogy a zenéjük alapjáraton néhol világzene, néhol pszichedelikus rock...az ezen az albumon lévõ számokat pedig különféle külföldi zenészek remixelték.

Sehol nem estek túlzásba, kellemes hallgatnivaló.

Az utolsó, cselesen népdalnak álcázott groteszk és ordenáré szám pedig méltó lezárása az albumnak.

Link to comment
Share on other sites

Warfare

IPB Image

A Massacration egy szórakoztató, egyetlen egy albummal rendelkezõ heavy metal banda. Szövegeikben a vérbeli metalheadeket parodizálják ki.

9/10

Link to comment
Share on other sites

Snexi

Attila - Fallacy

IPB Image

igazán mély elemzésbe nem akarok bele menni,bár nem mintha tudnék :D nagyon korrekt kis deathcore

8/10

Link to comment
Share on other sites

Ronnie
Minor Threat - Complete Discography

IPB Image


A hardcore punk egyik legelsõ képviselõje. Az úgynevezett straight edge gondolat elsõ jeles hc képviselõi. A mondanivaló elsõdlegesen az straight edge, másodlagosan pedig a politika, azon belül is meglepõen nagy hangsúlyt kap az emberi egyenlõség. A mai hardcore zenére az egyik legnagyobb hatással lévõ zenekar a Minor Threat, egy olyan frontemberrel, mint Ian Mackaye, aki néhány évvel az MT után létrehozza a post-hardcoret a Fugazival.
Link to comment
Share on other sites

Warfare
Drown Retarded Children - Demented Continuum
IPB Image


Pofás kis grind banda. Ez az egyetlen kiadványuk, ami ugyan a célnak megfelel, de korántsem tökéletes. 7/10
Link to comment
Share on other sites

Warfare
Asshole Suckers - Fat EP


Borítót most nem raknék be a gusztustalansága miatt. Merészeknek itt van. Mindenesetre egy tökéletes, grúvi goregrind lemez, sok sok pigyvel. 10/10
Link to comment
Share on other sites

Snexi

jó azért annyira nem gusztustalan szerintem :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...