Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Milyen Albumot Hallgattál Legutóbb?


Warfoki

Recommended Posts

Warfare

Ez pont nem az :lol:

'Egy kis folk' van benne, mint még sok más stíluselem. ;) De fõként melodeath.

Link to comment
Share on other sites

-max-

IPB Image

Eloy - Ocean

Német progresszív rockzenei klasszikus, egyenesen 1977-bõl. Jellegzetes, kissé space-rockos hangulata van (elõrevetíti a késõbbi Eloy-lemezek hideg, scifis atmoszféráját), a túlerõltetett hangszeres "mesterkedés" egyáltalán nem jellemzõ rá. Egy hibája van csak, mégpedig az énekes gyengécske angoltudása - a szöveg "fura", a kiejtés pedig helyenként borzasztó. Nagy kár, pedig maga a koncepció (Atlantisz története) kiváló, az instrumentális rész pedig hihetetlenül változatos, nincsenek üresjáratok vagy unalmasabb számok. Ha pontoznom kellene, 8.5-öt adnék rá, a vokál miatt.

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

Turisas - The Varangian Way

IPB Image

Elsõ komolyabb barátkozásom a Turisassal. Eddig nagyon nem érdekelt, hisz ott van nekem Ensi meg Kikla és maximálisan megvagyok velük elégedve és nem is hiszem, h lesz tõlük kedvesebb folk/viking metal együttesem, mondom ezt ez után az album meghallgatása után. Most enm leírom õket, mert tényleg jó zenét nyomnak, de egy számuk sem fogott meg különösebben. Jó párszor még tuti meghaluzom ennek ellenére.

Addig meg hallgatom az új Kikla albumot. ^^

Link to comment
Share on other sites

Maledict

A power metalnak nincsenek alfajai. Van a folk metal, és ezen belül szokták a viking hangzásvilággal foglalkozó zenekarokat viking metalnak emlegetni, de nem vagyok biztos benne, hogy ez hivatalos stílus. Az ilyen újkeletû stílusok meg, hogy pirate, ninja, etc. szinte biztos, hogy nem hivatalosak.

Nem feltétlenül. A viking metal eredetileg a black metal-ból alakult ki. Nem mindegyik viking metal zenekar használ folk metal-os elmeket de tény hogy nagyon gyakori. Itt jegyezném meg hogy az Ensiferum és a Finntroll nem viking metal. Ettõl függetlenül nagyon jók.

Szerk.: Nem tudom ki keresett valamelyik topikban egyszer Ensiferum-hoz hasonló zenét. Akartam már akkor linkelni csak elfelejtettem a Falchion-t.

Falchion - Black Crown

Link to comment
Share on other sites

Warfare

Ezt nem tudtam. :D Persze ismerek sok viking/black bandát, de nem hittem volna hogy az az alap viking metal.

Link to comment
Share on other sites

Snexi

Szerk.: Nem tudom ki keresett valamelyik topikban egyszer Ensiferum-hoz hasonló zenét. Akartam már akkor linkelni csak elfelejtettem a Falchion-t.

Falchion - Black Crown

én voltam

meghallgatom,köszi :)

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave
Linkin Park - Songs From The Underground

IPB Image


Egész korrekt kis válogatáslemez. Szerencsére szinte semmi köze az újabb LP számokhoz, tehát a csöpögést el lehet felejteni (kivéve a My December koncerfelvételt, mert az olyan b*zis volt hogy nem bírtam végighallgatni, holott a My December számukat (mint stúdiófelvételt) imádom). Számomra új számokkal is találkoztam, mint pl. az Annoucement Service Public és az And One (elõbbi sajnos kissé rövid intrónak fogható fel, fõleg instrumentál, néha egy egy "halk ordítással" a háttérben). A számok leginkább az egyik legrégebbi albumokról vannak (pl. Qwerty, Dedicated (demo 1999) és társaik.

Az egész album sajnos csak 8 számból áll, és bár elvileg válogatáslemez, egyáltalán nem kiemelkedõ, de kellemes hallgatnivaló azoknak, akik vágynak rá hogy kicsit a régi Linkin Park zenéjét is hallják.

86%
Link to comment
Share on other sites

-StiF-

Korpiklaani - Karkelo

IPB Image

Na ez kérem szépen a Folk metal csúcsa! Úristen! Az egész album úgy ot van, h az nem igaz. És a Vodka c. szám meg, jááj. Elmúlt 3 napban csak 65x hallgattam meg. :\ Kicsit se KisTehén! oda. :rolleyes: B) És külön élményem van még ezzel az albummal kapcsolatban. :P :rolleyes:

De messze van Szept. 28-ka :S :\

Link to comment
Share on other sites

marco045
IPB Image


August Burns Red- Constellations


Na ez az az album amire én már zselé régóta vártam, és azt kell hogy mondjam nem csalódtam, nem is tudok róla rosszat mondani. Minden szám úgy ahogy van bejön, mondjuk az elõzõ albumokkal is így vagyok. :P Nálam örök kedvenc marad...
10/10
Link to comment
Share on other sites

Snexi

azért én azt a pár hónapot nem nevezném zselé soknak :lol:

Link to comment
Share on other sites

marco045

hát az én esetemben az, mivel koktélul szeressem őket. :D

Link to comment
Share on other sites

F4LL3N

Korpiklaani - Karkelo

Na ez kérem szépen a Folk metal csúcsa! Úristen! Az egész album úgy ot van, h az nem igaz. És a Vodka c. szám meg, jááj. Elmúlt 3 napban csak 65x hallgattam meg. :\ Kicsit se KisTehén! oda. :rolleyes: B) És külön élményem van még ezzel az albummal kapcsolatban. :P :rolleyes:

De messze van Szept. 28-ka :S :\

Áááh nem is tudtam hogy van új Korpiklaani :o Mondjuk nem igazán az én mûfajom, de õket bírom, baromi hangulatos szmaik vannak!

Link to comment
Share on other sites

marco045
Billy Talent III


Mivel én régen,- még a metalos korszakom előtt- nagyon szerettem őket, késztetést éreztem, h belehallgassak az új almumba. Nem csalódtam. Hozza az előző két lemez szinvonalát, habár ezek a számok vmivel lassúbbak, a már megszokott pörgés mellett, de nekem így is koktélul bejött.
9/10
Link to comment
Share on other sites

Warfare
Behemoth - Evangelion
IPB Image


A Demigod és a The Apostasy után kicsit csalódás... Azért nem rossz. 7/10
Link to comment
Share on other sites

Copiedname

De messze van Szept. 28-ka :S :\

Én Szerdán megyek koncertjükre B)

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

Áááh nem is tudtam hogy van új Korpiklaani :o Mondjuk nem igazán az én mûfajom, de õket bírom, baromi hangulatos szmaik vannak!

Szerezd be mindenképp. Nagyon jó. B)

Én Szerdán megyek koncertjükre B)

Hova, merre? :o

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

Flogging Molly - Drunken Lullabies

IPB Image

Egész kellemes kis ír népdal és punk keveréke ez. Csak ajánlani tudom mindenkinek, igazi sörözõs zene. B) Kellemes dallam, néhol lassú de ugyanakkor mégis táncra perdítõ, pláne pár sörike után. :D Akik szeretik ezt a mûfajt, mindenképp tegyenek vele egy példát.

Egy kis ízelítõ:

Link to comment
Share on other sites

TIRU

Nah...hát 2 albumot is hallgattam újabban.

Green Day - 21st century breakdown

Jobban tetszett az American Idiot-nál, elsõként ezt szögezném le, sokkal több szám tetszett róla mint arról. DE (most leszek megkövezve) még mindig nem elég...sokkal jobban szerettem a korábbi albumaikat, az utóbbi 2-3 albumon számomra már túl sok a politika. Persze nem muszáj ezt figyelembe venni. Ezért jobb is ha nem tesszük de engem kicsit zavar akkor is. Ennek ellenére a 21st century breakdown kellemesen hallgatható album lett, mint mondtam nálam jobban szerepelt mint elõdje. A számok nagy része nagyon jól elhallgatható és tényleg marha jól meg lettek írva de számomra sok extrát nem nyújtottak, viszont volt pár szám (mint minden albumukon) ami viszont úgymond kötelezõ darab lesz a winamp-os playlist-emen. (Fel nem sorolnám õket mert azért van jópár...) Azért tetszett az album mert tartalmazott pár kellemes újítást zenei téren és nem az AI-féle sémát követte teljesen hangzásvilágában, ez nekem azért tetszett mert szeretem ha egy banda lemezrõl-lemezre meg tud újulni és tud valami olyat mutatni amit már rég vagy sosem hallottunk tõlük. A Green Day-nek most sikerült ez a szempont...grat nekik. :) Kellemes meglepetés volt az album, jó volt meghallgatni és lesznek számok amiket tuti nyúzni fogok egy jó ideig.

84%

Billy Talent - Billy Talent III

Az album aminek megjelenésérõl az utolsó hetekben hallottam csak a hírt, pedig nagyon kedvelem a Billy Talent-et. Az elõzetesen megjelent számokból már tudni lehetett, hogy enyhe stílusváltás lesz és kicsit borongósabb hangulatú lesz az album. Azt kell hogy mondjam, hogy ez a döntés nagyon nagy okosság volt. Nagyon bejött nekik ez a stílus. 3 szám kivételével mindegyik szám fantasztikus munka. Nem mestermunka, mert nem túl bonyolult szerkezetileg egyik sem de arra tökéletes amire szánva van: Jót bulizni/tombolni rá. A Billy Talent mindig is errõl szólt. Az új stílus valóban felrázta kicsit a banda körüli vizet és öröm volt hallani, hogy nem egy újabb Red Flag vagy Fallen leaves sémára épített lemezt adtak ki (Jó az de nem kell minden számnak olyannak lennie). Persze azért ezen a lemezen is vannak olyan számok amiket a tömeg felemelhet és a rádióban meg a Viva-n szarrá lehet majd játszani...de ez csak annyit jelent, hogy akkor végre valami igényes zene is menni fog ezeken a médiumokon ami nem baj, mert legalább én sem fogok elkapcsolni egyikrõl sem 33,33 mp után :P Szintén nagyon kellemes meglepetés volt ez az album...nem hittem, hogy a II szintjét lehet hozni megint, de sikerült nekik, sõt vana miben túl is szárnyalták.

92%

Link to comment
Share on other sites

killermonkey

Újra elõrántottam a Prodigy-nek az Always Outnumbered Never Outgunned címû albumot és azt kell hogy mondjam hogy bár régen rongyosra hallgattam az albumot így is meglepett hogy 1-2 számtól mennyire kiráz a hideg.Összességében a 12 számból 6 tetszik, a többi hallgatható de nincs olyan ami nem tetszik szóval 10/7

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

Swashbuckle - Crewed by the Damned

IPB Image

Nem olyan könnyen fogyasztható, mint pl. az Alestorm, de aki kicsit szereti ezt a mûfajt, annak garantáltan bejön majd, legalábbis én így gondolom. Vannak, szép lassú akusztikus számaik és ugyanakkor, dúrva, pörgõs is. Jó kis kavalkád. Az akusztikuson kifejezetten érezni ezt a pirate stílust, mintha visszarepülnénk az idõben és egy karib-tenger partján levõ kis városkájának az eldugott kis kocsmájába csöppennénk, egyszóval nagyon jó. Nekem kicsit szokatlan mondjuk ebben a stílusban a Slipknothoz hasonló zúzás, de jobban bejön. Ajánlom mindenkinek.

Link to comment
Share on other sites

_kEke_

Hova, merre? :o

Rockmaraton gondolom :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Freddy22

BB. King @ Eric Clapton Riding with the king

Blues a javából ;) annak is ajánlom ezt az albumot aki nem szereti a bluest...

naggyon jó :D

Link to comment
Share on other sites

nyr

BB. King @ Eric Clapton Riding with the king

Blues a javából ;) annak is ajánlom ezt az albumot aki nem szereti a bluest...

naggyon jó :D

gyá vaze ez hatalmas album imádom én is! Bár Eric Clapton összességében nem köt le annyira, de ezen a lemezen elég lazán tolja a királlyal :D, kicsit olyan mintha együtt mégjobban játszanának. B.B. King kissé fel van fújva, de tény hogy ami a szívén az a kezén is :D magát a mûfajt hosszú távon elég unalmasnak tartom, de ez az album zsírmalac.

Link to comment
Share on other sites

Freddy22

gyá vaze ez hatalmas album imádom én is! Bár Eric Clapton összességében nem köt le annyira, de ezen a lemezen elég lazán tolja a királlyal :D, kicsit olyan mintha együtt mégjobban játszanának. B.B. King kissé fel van fújva, de tény hogy ami a szívén az a kezén is :D magát a mûfajt hosszú távon elég unalmasnak tartom, de ez az album zsírmalac.

nekem is bb king a mindenem, csak azt sajnálom hogy nem láttam még egyszerre énekelni meg gitározni,

sokat gitározok, abban is leginkább a szólózást kedvelem, és bizton állíthatom hogy jáccani izgibb a bluest... :D

sajnos nem megyek a sportarénába a királyhoz...

Link to comment
Share on other sites

_Jolly_Joker_

Eminem - Relapse

Ez megint összedobott 1 marhajó albumot, a 20 számból 15 mindenképp olyan h bármikor meghallgatom, egyben az album viszont nagyon adja. Elõször elkezdtem hallgatni az albumot abbahagytam, annyira rossz az elsõ 4 szám de 2. nekifutásra végigmentem az egészen és azt kell mondja ez bõven 80+os értékelést kell h kapjon. Szavatosságra nemtom milyen lesz, néhány számot biztos nagyon sokáig fogok még hallgatni de nem hiszem h az egész albumot.

85%

Hajaj és még idén érkezik a Relapse 2. :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...