Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Milyen Albumot Hallgattál Legutóbb?


Warfoki

Recommended Posts

Warfoki
Nox Arcana - Shadow of the Raven


89%
Ayreon - The Human Equation


99,99% (mert tökéletes zene nincs, de ennél közelebb szerintem semmi nem lehet hozzá)
Link to comment
Share on other sites

Lurtz
Avulsed - Nullo (The Pleasure of Self-mutilation) (2009)
IPB Image


Csak egyszer hallgattam meg, de teljesen átlagos; a régebbi fogós, fölbedölgölõ, középtempós death remekmûvelhez képest unalmas volt. Ajánlom inkább az elõzõ kettõ Avulsed lemez közül bármelyiket, vagy ha bevállalós kissrác (vagy kiscsaj) lennél, a Stabwound Orgasm-ot és azelõttieket, azok némileg elvontabbak.
Link to comment
Share on other sites

killermonkey

Eminem - Relapse

Ez megint összedobott 1 marhajó albumot, a 20 számból 15 mindenképp olyan h bármikor meghallgatom, egyben az album viszont nagyon adja. Elõször elkezdtem hallgatni az albumot abbahagytam, annyira rossz az elsõ 4 szám de 2. nekifutásra végigmentem az egészen és azt kell mondja ez bõven 80+os értékelést kell h kapjon. Szavatosságra nemtom milyen lesz, néhány számot biztos nagyon sokáig fogok még hallgatni de nem hiszem h az egész albumot.

85%

Most meg meghallgattam Moby - Last Night-jából az elsõ számot és hihetetlenül megfogott, majd írok arról is. Mondjuk Moby az Moby, azaz garancia a minõségre :]

Link to comment
Share on other sites

Warfoki


IPB Image


Tapasztalataim szerint sok embert elriaszt az, hogy az együttes öregebb, mint õ maga, meg hogy "ilyen zenét csak a nagyanyám hallgat". Ez kérem szépem ótvar nagy baromság, vagy ahogy az angol mondaná, fuckin' bullshit. Az említett lemez szerintem az egyik legjobb magyar rocklemez, noha idõsebb nálam két évvel. A blogomra kiraktam az összes számot, csak egy kattintás és lejátsza (tenném hozzá legálisan: az összes link az együttes hivatalos honlapjáról származik). Szerintem érdemes rá szánni egy kis idõt. Mûfajilag a prog. rock és a space rock kategóriákba sorolandó a lemez.

97%
Link to comment
Share on other sites

marco045

Loren Battle- Learning To Live With Open Wounds

IPB Image

Az elsõ albumuk piszkosul bejött, vmeik nap láttam h kijött az uj albumuk, örültem mint hülye, kellemes meglepetés volt. Hát az sztem vmivel gyengébb lett mint az elõzõ, de így is élvezhetõ, néhány számban észrevettem, h nagyon akarták erõltetni ezt a dallamos, éneklõs dolgot, ami egy két helyen nagyon szépen szól, de sok helyen sztem felesleges, nálam az elõzõ album 10/9 volt, akkor ez legyen egy 7-es.

Link to comment
Share on other sites

Warfare

Igen, kicsit rosszabb, mint a régebbi albumuk, de nekem ez is nagyon bejött. :D 8/10re osztályoznám.

Link to comment
Share on other sites

Snexi

Suicide Silence - No Time To Bleed

IPB Image

félelmeim beigazolódtak,tök egyhangú a lemez

komolyan mondom mintha 1 szám menne egész végig :lol: bár lehet hogy nem figyeltem rá rendesen,most hallgatom újra

de azért nem rossz,de tényleg lehetne változatosabb

Link to comment
Share on other sites

marco045

nekem eddig bejön :D

bár annyira nemismerem a régebbi lemezeiket, de sztem nemrossz, ma egésznap ezt, meg LB-t halgattam, majd megszeretem. :D

Link to comment
Share on other sites

Warfare

Az új SS-t 1 szóval jellemezném: UNALMAS

Link to comment
Share on other sites

Lurtz

Suicide Silence sose volt valami hatalmas durranás. A Cleansing lemez jó volt, mert kegyetlen vastag volt a hangzása, és zeneileg pofonegyszerû volt. Bár ott is nagyon észrevehetõ volt hogy breakdown-orientált az egész lemez, de azt a minimális változatosságot beletuszkolták hogy hallgatni lehessen anélkül, hogy elalszik közben az ember, és elõfordult rajta pár egész jó szám is. Az újat csak épp elkezdtem hallgatni, de valóban elég egyhangú.

Link to comment
Share on other sites

seN
The Grenma - Talán nincsen minden rendben
IPB Image


Random hajnali MTV-re kapcsolásnál hallottam meg elöször a grenma-t majd másnap kapásból rákeresés stb után a hivatalos holnapon ingyenesen letölthetöen megtaláltam ezt az albumot. Ahogy utána néztem az egész albumot házilag csinálták a felvételek a dobosuk házában zajlottak, saját kiadás stb. Na de szóval térjünk rá a lényegre a kapásból az intro egy kellemes meglepetéssel indit mivel hogy a film elözetesekböl ismert hang mondja be a tagokat és az album cimét majd kapásból jön a (talán) cimadó szám a Nincsen minden rendben. Jó kicsit lázadó punk szöveg, jó refrén stb. és ez az egész albumra jellemzõ. Majd az utolsó elötti számnál megint az ismerõs hang által elmondott stáblista következik.
Összeségében jó igényes punk album értelmes szövegekkel. Mindenkinek csak ajánlani tudom.
(sose szerettem százalékolni ezért:)
9/10


Link to comment
Share on other sites

SaltyDave
Epica - The Classical Conspiracy (2009)
Koncertalbum Magyarországi fellépésükrõl!
IPB Image


Nagyon elégedett vagyok az albummal. Nem vettem észre, hogy a már meglévõ számaikon kívül bekerült volna valamilyen új szám az album felhozatalába (mint a Nightwish legutóbbi albumánál), de nem is baj. Aki szereti a Clint Mansell, Howard Shore és társaik mûveit, az nem fog csalódni benne, ugyanis nevükhöz híven nagyszerû epikus zenét játszanak.

Nekem egy stabil 934 kbps minõségû, .flac kiterjesztésû, VESZTESÉGMENTES minõségû változat van meg, és a hangminõségre nem lehet panasz: nem hiszem hogy a közönség néma csendben hallgatta volna végig, ennek ellenére semmiféle háttérzajt nem lehet behallani, tiszta zenével van dolgunk.

Az angyali hangú énekesnõ mellett elég sûrûn megszólal az általában vegyeskarból álló korús is, de a nõi énekhang inkább jellemzõ, ha az éneket nézzük, a nõi hang inkább a domináló. Az album kissé megosztott: van ahol lassú számok vannak (van egy pár), és van ahol a kicsit a metálosabb irányt veszik fel, de tényleg minimális szinten (kb annyira mint a Dark Passion Play c. Nightwish album, nem annyira erősen, mint a régi Nightwish).

Külön öröm, hogy a koncertalbum végén, az éljenzõ közönséghez magyarul beszél az amúgy holland származású énekesnõ (legalábbis wikipédia alapján ott), és a mesteri album végén nagy élmény hallani az õ szájából, hogy "Szeretlek Magyarország!"

97%
Link to comment
Share on other sites

Warfare

Még egy symph metal koncertalbum a városomból? Nahát.

Link to comment
Share on other sites

Ronnie
Thursday - Common Existence


IPB Image

At the Drive-in-hoz hasonló post-hardcore muzsika, minõségi screamoval vegyítve. Eddig nem jött be túlzottan, de a harmadik hallgatás után egyre jobban kinövi magát.
Link to comment
Share on other sites

marco045
Suicide Silence - No Time To Bleed


Eddig bírtam hallgatni, már másfél napja ezt hallgatom, sokmindent neemírnék már sokan meghallgattátok, jobbat vártam, tényleg nem nagydurranás, egyedul a Wake Up jött be. 5/10
Link to comment
Share on other sites

Warfare
Skold - Skold
IPB Image


Tim Skold (Marilyn Manson volt gitárosa, a Shotgun Messiah énekese) szólóalbuma. Industrial rock.
. A szememben remekmû.

100%
Link to comment
Share on other sites

Ronnie
Killswitch Engage - Killswitch Engage


IPB Image


Ez viszont számomra egy nagy meglepetés, mert bizony nem számítottam rá, hogy ennyire be fog jönni. A metalcore hangzás eléggé elveszett és nagyon nehéz felfedezni a korai lemezek zúzós, de technikás részeit, ámbár ettõl függetlenül egy nagyon korrekt metal lemezt kaptunk, telis-tele slágeres dalokkal, melyet akár még az MTV2 is képes lesz leadni este 10 elõtt, mert a közönség befogadja.

8/10
Link to comment
Share on other sites

Hares

Még egy symph metal koncertalbum a városomból? Nahát.

A Therion - The Miskolc Experience albumát ismered? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Warfare

Az volt az elsõ amirõl tudtam. Az Epica-t jobban szeretem zeneileg, majd meghallgatom ezt is.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Az volt az elsõ amirõl tudtam. Az Epica-t jobban szeretem zeneileg, majd meghallgatom ezt is.

A napokban megint voltak Magyarországon, valamelyik weboldalon oldalt láttam egy reklámban, hogy Zánkán az ifjúsági táborban léptek fel, az EDDA és hasonló nevesebb elõadókkal egyetemben.

Ebben én csak azt sajnálom hogy kb 3 hete voltunk ott 2 napos osztálykiránduláson... ilyen sz/r idõzítést. [sm31] [sm51] [sir] [sir] [sir] [bawling] [bawling] [bawling]

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

A napokban megint voltak Magyarországon, valamelyik weboldalon oldalt láttam egy reklámban, hogy Zánkán az ifjúsági táborban léptek fel, az EDDA és hasonló nevesebb elõadókkal egyetemben.

Ebben én csak azt sajnálom hogy kb 3 hete voltunk ott 2 napos osztálykiránduláson... ilyen sz/r idõzítést. [sm31] [sm51] [sir] [sir] [sir] [bawling] [bawling] [bawling]

Szar idõzítés nálam is volt. Vagy egy hónapja volt itt Pécsen After Crying koncert, a Pécsi Filharmonikusokkal együtt léptek fel az orvosi egyetem aulájában. Rohadtul el akartam menni, erre mi van? Az nap volt szerenád az osztályfõnökünknél, amit orbitális bunkóság lett volna otthagyni, hiába mondta az ofõ, hogy menjek nyugodtan, akkor is. (Mondjuk az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem bántam meg, hogy maradtam. Rohadt jól elvoltunk: a társaság egésze maradt az utolsó - asszem fél 12-es - buszig, a többiek az elsõig. Végül maradtunk hárman utóvédnek, akiket reggel - az egy órát sem alvó, hullafáradt ofõvel együtt - a töritanár vitt vissza Pécsrõl Komlóra. :D Rohadt jól érezte mindenki magát, egyik osztálytárstól elõkerült pár kubai szivar, ofõ szolgáltatta az italt és a kaját - mondjuk én hoztam az antialkesz, nemdohányzó formám, de ez semmit nem vont le az egészbõl. Beszélgettünk, lazáztunk, kockáztunk, kártyáztunk, miközben a háttérben szinte végig valamilyen nyugis alter/ambient zene ment. B) Két haver meg éjjel egy körül lement elemet - fényképezõbe - és sört venni a közeli éjjelnappaliba. :D Szóval baromira megérte ott maradni. After Crying koncertre eljuthatok máskor is, de ebbõl az élménybõl egy volt egy életben. Jah és durva az volt, hogy az ofőnknek másnap le kellett adnia négy órát és meg kellett írni a bizonyítványainkat is. Hát nem irigylem. :D)

Link to comment
Share on other sites

Joey

Allen - Lande The Battle

IPB Image

A "újkor" két kiemelkedõ metalénekese Jorn Lande (egyesek szerint a felturbózott Coverdale) és Russel Allen (Symphony X). Ez egy közös projectjük, ami eddig két albumot ért meg, ez a korábbi.

zeneileg nem kell meglepetésre számítani, átlagos dallamos metal/hard rock ötvözete az ügy, nem kiemelkdõ, de nem is rossz. A szövegekrõl ugyanez elmondható. Ami kiemeli a tömegbõl, az a két csodás énekes, akikkel nem tudok betelni, akik szeretik a nagy hangokat, azok kezdhetik éleíteni a lejátszót! :)

Bár nem szeretek pontozni, mondjuk 10/7et adnék a dologra.

Link to comment
Share on other sites

Warfoki
I'm In A Coffin - One Finel Solution

>>klikk!<<
Link to comment
Share on other sites

Warfoki
The Highwaymen - Highwayman


IPB Image


Link to comment
Share on other sites

Maledict
Windir - 1184

IPB Image


A visszajelzések alapján a Windir legjobb albuma, ezért jó ötletnek tûnt mindjárt ezzel a lemezzel kezdeni a hallgatást. Korábban is ismertem a zenekart, jó pár számot már hallottam is az 1184-ről, de most döntöttem úgy, hogy ideje beszerezni a diszkográfiát. A Windir tipikusan az a zenekar, melyhez hangulat kell, különben az ember nem élvezi annyira a zenéjüket, ha viszont egyszer ráérez akkor szinte transzba ejti. Nem éppen egy nyári album, de mivel errefelé igen rossz az idõ így a nyári hangulat is hiányzott, tehát a komorság meg volt hozzá. Na de rátérek inkább a zenére. Az album végig változatos, de a legjobb számok a lemez elején és végén sorakoznak. A közepe egy amolyan átmenet a jó és a k*rva jó között. A hangulata a toppon van, számomra nagyon átjön ez a melankólikus, kiábrándult pogány életérzés. Ebbõl következik, hogy nem éppen háttérzene, viszont a számok külön-külön is megállják a helyüket, nem csak az albumon. Engem meggyõzött és mindjárt be is került a kedvencek aranycsarnokába. Az egyetlen amit fel tudtam róni talán az, hogy nem az a fajta zene, amit az ember végig headbangel vagy hallgatja msn-ezés közben. Nem is tudom, hogy eddig hogy kerülhette el a figyelmemet ez a mestermû. Nagy kár, hogy nem lesz több albumuk :(

10/10
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...