Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Borderlands sorozat


The_Reaper_CooL

Borderlands szavazás  

74 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

balint_k

Borderlands Live Stream: link

Egész jól néz ki.

Link to comment
Share on other sites

The_Reaper_CooL

Borderlands Live Stream: link

Egész jól néz ki.

Holnap énis küldöm majd :)

Link to comment
Share on other sites

kalen

Nagyon királynak tûnik a játék, XBOXos videókat láttam csak youtubon de eddig nagyon ott van a szeren. Kíváncsi leszek miket hoznak ki belõle. ClapTrap óriási :D

Jöhetne már PC-re :)

Link to comment
Share on other sites

The_Reaper_CooL

Nagyon királynak tûnik a játék, XBOXos videókat láttam csak youtubon de eddig nagyon ott van a szeren. Kíváncsi leszek miket hoznak ki belõle. ClapTrap óriási :D

Jöhetne már PC-re :)

Én nemtudom mennyire szabad ilyet, de én már jó ideje játszok vele X360-ason, hogy kipróbáljam milyen is a játék.

Tehát BÁRMIT is érek el az nekem nem lesz meg PC-n, ott ugyanúgy újra meg kell szereznem mindent. Márpedig a fegyvereket nehéz lesz :D

És mivel játszom, ezért ha van valami kérdésetek arra válaszolhatok :)

Link to comment
Share on other sites

kalen

1. Megérte-e várni a játékra ? :)

2. Mekkora a bejárható terület ?

3. Hogy mûködnek ezek a fegyverkombinációk ( ez a generátor amit csináltak rá progi )

4. Küldetések mennyire változatosak ?

5. Helyszínek változatosak ?

6. Történet dögunalom vagy sikerült valamit összehegeszteni ?

Nagyjából ezek jutottak eszembe elõszõr ami nagyon érdekel :)

Link to comment
Share on other sites

The_Reaper_CooL

1. Megérte-e várni a játékra ? :)

De még mennyire!!! Hatalmas játék, rohadtjó a stílusa, élvezetes, és az a baj, hogy nemtudom abbahagyni. Holott mint már mondottam bármit is szerzek meg az nem lesz meg PC-n, így meg kell várnom míg lesz zsé rá meg ilyenek :D

2. Mekkora a bejárható terület ?

Kisebb területekre van osztva, ott bárhol mászkálhattok. Vannak kisebb "portálok" amiken keresztül lehet átlépni a következõ helyszínre. Viszont 1 ilyen helyszín hatalmas, viszonyításképpen nemtudom mit adjak meg, nemtudom mihez hasonlítani. De egy terület elég nagy, sokfelé lehet menni, és sok helyütt jártam, sokmindent láttam, de NEM mindent :D

3. Hogy mûködnek ezek a fegyverkombinációk ( ez a generátor amit csináltak rá progi )

Ahogy észrevettem volt már olyan hogy 2x találkoztam ugyanazzal a fegyverrel. Tehát a szintedhez, a területhez és az ellenfelek szintjéhez van kötve. Kaptam olyan sörétest ami pattogó golyókat lõ ki, olyan Sniper-t ami felgyújtja az embereket...stb. Vannak olyanok is hogy kapsz 2 "ugyanolyan" fegyvert, de lehet az egyik 1-el többet sebez.

4. Küldetések mennyire változatosak ?

Össze kell gyûjteni egy kocsinak az alkatrészét. Aztán aktiválni is kell. Aztán el kell ütni 10 élõlényt vele. Van olyan hogy be kell menni egy arénába és túlélni 3 kört. Ki kell nyírni egy emberkét, de ahhoz meg kell találni a kulcsot, a bejáratot, végigmenni egy egész városon mindenkit kinyírva...stb.

...és ez még csak a játék eleje, nagyonsok küldetés van, de vannak fõ és mellékküldetések is :)

5. Helyszínek változatosak ?

Simán változatosak. A kezdõhely ilyen érdekes, kissé lepukkant városka, amibõl bemész egy barlangokkal teli helyre. Sõt, van egy földalatti bázis is, de hiába van egy nagy terület, ott általában minden ugyanúgy néz ki, persze változatosság az van bõven :)

6. Történet dögunalom vagy sikerült valamit összehegeszteni ?

Az egésznek a prezentációja hatalmas. Ahogy bemutatják a karaktereket, ahogy beszélgetnek...stb az valami hihetetlen. A történetet csak a küldetések viszik tovább, tehát a mellékküldetések jópofák, de az igazi dolgokat te formálod meg.

Ha bárkinek bármilyen más kérdése van csak tegye fel nyugodtan :)

Link to comment
Share on other sites

kalen

Király :) Amint megjelent pcn megyek vásárolni :D !!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

The_Reaper_CooL

Most olvastam el az IGN Review-ot, 8.8-at adtak rá. Kevesebbre számítottam, féltem hogy lehúzzák a játékot, de nem!!!

Nagyonis tetszett nekik a játék, ennek meg örülök.

GameTrailers-nél azt mondták a Bonus Round-ba, hogy "A Borderlands halálra van ítélve", mert a Dragon Age jobb RPG, és a Call of Duty jobb FPS.

ÉS AKKOR MEG MIVAN??? Ez egy új stílusú játék, és csak ezért húzzák le. Erre puff, IGN-ék 8.8-at adtak rá :)

Link to comment
Share on other sites

kalen

Jaja még mellé azt is mondták hogy EMLÉKEZETES játék :)

Link to comment
Share on other sites

FESTER

Lehet egyszerre 2 fegyvert használni?

Link to comment
Share on other sites

The_Reaper_CooL

Lehet egyszerre 2 fegyvert használni?

Ha úgy érted hogy Akimbo Style-ban, tehát jobbkézben és balkézben is van egy fegyver, akkor nem.

Viszont itt úgy van, hogy 2 fegyver lehet nálad, azok között váltogathatsz. Ahogy haladsz elõre a játékban úgy szerzel több helyet a fegyóknak, így a végén 4 fegyver között váltogathatsz. Pluszba ottvannak még a gránátok, amikbõl alapból 3 lehet nálad, és lehet fejleszteni hogy egyre több lehessen. És még ottvan a Skill-ed, és mellé a sok-sok passzív skill.

A pajzsodat beállíthatod hogy milyen legyen, valamint hogy milyenfajta gránátokat dobálhass.

Szerintem ez így bõven korrekt :)

Tegyetek fel sok-sok kérdést, és én igyekszem mindre válaszolni :D

Link to comment
Share on other sites

Balee

1. Megérte-e várni a játékra ? :)

De még mennyire!!! Hatalmas játék, rohadtjó a stílusa, élvezetes, és az a baj, hogy nemtudom abbahagyni. Holott mint már mondottam bármit is szerzek meg az nem lesz meg PC-n, így meg kell várnom míg lesz zsé rá meg

Na ez biztató, olvasgattam konzolos teszteket, mindenhol 80-90 körül kapott a játék. Elvileg a héten megjelenik, kíváncsi vagyok rá, jó lenne hétvégi szórakozásnak. :D

Link to comment
Share on other sites

beck21

Mnõségileg milyen a konzolos verzió?

Bossokkal találkoztál? Ha igen milyenek, jó cuccokat dobnak?

A fegyvereknél hogy lehet az alkatrészeket cserélgetni jobbakra?

:ph34r:

Úgy tudom vannak insták is, ezek milyenek és kb hány van?

Szerinted melyik a leghasznosabb kari? :)

Edited by beck21
Link to comment
Share on other sites

HD2

Én is kipróbáltam, hát nem valami nagy szám :D Elég lapos, alig hallani beszédet, semmi pörgés, csak menj ide, menj oda. Fallout+Bioshock=Borderlands :)

A kutyák vagy mik (stag) sírba visznek. Állandóan újrateremnek, kb mint a Far Cry 2-ben a kereszteződések.

Link to comment
Share on other sites

The_Reaper_CooL

1. Minõségileg milyen a konzolos verzió?

Jónak jó, de én PC-re szerzem be, mert ott jobb a menürendszer, ki lehet menteni a fegyvereket JPEG formátumba képbe, jobb a célzási lehetõség, és jobb a grafikája is. Mivel minden ismerõs erre szerzi meg, így én is. Ettõl függetlenül a konzolos verzió is jó, ha te azt szeretnéd beszerezni :)

2. Bossokkal találkoztál? Ha igen milyenek, jó cuccokat dobnak?

Találkoztam pár Boss-szal, jó nehéz volt õket leverni. Ez az egyik baja a játéknak, hogyha egyedül játszol és meghalsz, akkor tökmindegy mennyit sebeztél egy ellenfélnek, TELJESEN visszamegy az élete. Ergo ha én lövöm az ellenfelet már vagy 10 perce folyamatosan, és meghalok, akkor kezdhetem újra az egészet. Márpedig a töltényeim elvesznek.

Ha multiban játszol akkor meg erõsebbek az ellenfelek, mégtöbbet kell beléjüklõni, és folyamatosan respawnolnak. Úgy egy kicsit esélytelen, sokat kell szintetlépni. Dehát ilyenek ezek az RPG játékok amik hátrahagyják a "realisztikus" életerõt :)

Egyébként ha leversz egy Boss-t akkor teljesen egyedi fegyvert kaphatsz tõle, ha nem akkor nagyonerõset. Nem is egyet :D

3. A fegyvereknél hogy lehet az alkatrészeket cserélgetni jobbakra?

Nemlehet a fegyvereket szétszedni, vagy jobb csövet rárakni meg ilyenek, VISZONT!

A gránátjaidat te alakítgathatod ki, és a pajzsodat is. Tehát van nálad 3 gránát, az szétrobbanhat simán, vagy rárakhatsz olyan módosítót hogy repeszgránát legyen minden amit kidobsz, vagy áramos gránát, netán pattogó, tapadós, életerõ-elszívós...stb...stb

Pajzsnál ugyanez a helyzet, ha elfogy a pajzsod robbanás vegyen körül, gyorsabban töltõdjön fel, sok legyen benne a töltés, folyamatosan gyógyítson téged...stb...stb.

Sokfajta fegyver van a játékban, így bõven megtalálhatod azt ami téged érdekel :)

4. Úgy tudom vannak insták is, ezek milyenek és kb hány van?

Igen, vannak insta-szerû helyek, dungeon-ök, ahová bemész és kell csinálni ezt-azt, a végén jó nagy Bossfight-tal. Én csak 1 ilyenben voltam, de legalább 10 lehet belõle, és ennyi bõven elég, mert amint kimentél és újra visszamész rögtön újrakezdheted :D

5. Szerinted melyik a leghasznosabb kari? :)

A leghasznosabb kari.... Hát erre nemsûrûn tudok válaszolni, szerintem az amelyikkel te szeretnél lenni :)

Roland az a néger katona, aki minden kezdõ játékosnak ajánlott, mivel könnyû vele játszani, tudja magát gyógyítani, szinte sose fogy ki a lõszerbõl, és lerakhat egy Turret-et ami segít neki végezni az ellenfelekkel.

Mordecai az a vézna mesterlövész, ez azoknak ajánlott akik szeretnek messzirõl támadni, és inkább fejlövéssel végezni az ellenfelekkel. Van még egy Bloodwing nevû állatkája, ami ilyen sólyom-szerûség, ráküldheted az ellenfélre és akkor szétszedi õt ha sok a sebzése. Megjegyzem vele vagyok és nagyon bejön, csak kissé gyengusz szegény :D

Lilith a csajszi, aki képes láthatatlanná válni, így gyorsabban mozog és könnyen az ellenfél mögé kerülhet. Õ is gyengusz, de ha jól kihasználod a Phasewalk képességedet akkor hamar szétszedheted az ellenfelet. Tulajdonképpen olyan mint egy Rogue :)

És ha már így hasonlítgatok, akkor ottvan Brick, aki a Tank szerepét tölti be. Jó sok élete van, raksivetõket nagyon szereti, de inkább az öklével formálja át az ellenfelek arcberendezését. Benyomod a Berserk nevû képességét, és akkor szétverhetsz szinte bárkit. De itt a baj, hogy vele közel kell kerülni az ellenfélhez, és ütögetni kell. Sok életereje van, így lehet hogy sokaknak ez a megfelelõ.

Bárkivel is vagy, bármilyen fegyvert, gránátot és pajzsot használhatsz, de a képességeid határozzák meg hogy mégis milyenfajta karakter vagy. Én aztmondom hogy talán Roland-del kell kezdeni, a fennt említett okok miatt. Ha viszont haverokkal játszol akkor azzal vagy akivel akarsz, rájöttök majd olyan taktikákra hogy kiegészítitek egymást (még akkoris ha ugyanazzal a karakterrel vagytok) :)

Link to comment
Share on other sites

Zarathos

Hejhó!

Kik azok innen, akik meg fogják venni PC-re a gémet? Csak mert csapatot keresek, szal ha még van valahol üres hely, akkor szívesen betársulok (minden valószínûség szerint soldier-rel) :)

Link to comment
Share on other sites

kalen

senkit nem akarok megijeszteni de az ímént olvastam ezt a pár sort:

"Sokan már akkor letöltötték a Forza 3 és Borderlands megjelenés elõtti verzióit, amikor a két játék meg sem jelent. Az illegális verziókat használó játékosokat internetes hálózati azonosítójuk alapján találták meg és tiltották ki a Live szolgáltatásból."

Nos ki járt pórul ?

Link to comment
Share on other sites

beck21

Nem tudom ki rendelte elõ a játékot, de kíváncsi vok mikor hozhatják ki(576-ban rendeltem elõ PS3 verzió).

Mondjuk elvileg 23.-án jelenik meg európában, gondolom jövõhétre marad <_<

Link to comment
Share on other sites

HD2

senkit nem akarok megijeszteni de az ímént olvastam ezt a pár sort:

"Sokan már akkor letöltötték a Forza 3 és Borderlands megjelenés elõtti verzióit, amikor a két játék meg sem jelent. Az illegális verziókat használó játékosokat internetes hálózati azonosítójuk alapján találták meg és tiltották ki a Live szolgáltatásból."

Nos ki járt pórul ?

Hát aki megjelenés elõtti játékkal akar liveozni, az meg is érdemli :D Ez egy alap szabály. :)

Link to comment
Share on other sites

The_Reaper_CooL

senkit nem akarok megijeszteni de az ímént olvastam ezt a pár sort:

"Sokan már akkor letöltötték a Forza 3 és Borderlands megjelenés elõtti verzióit, amikor a két játék meg sem jelent. Az illegális verziókat használó játékosokat internetes hálózati azonosítójuk alapján találták meg és tiltották ki a Live szolgáltatásból."

Nos ki járt pórul ?

Ez nem újdonság, ha valaki játékokat tölt le, azt lebannolják. Én már bannolva vagyok, szóval ez engem nem érint, és a Live! jónak néz ki, de a PSN jobban bejön, mivel ingyenes és nemkérnek pénzt azért hogy BÁRMILYEN multis játékkal játszhassak.

De ez lényegtelen, én PC-re fogom megszerezni a játékot ha megjelenik ÉS lesz rá pénzem :)

Link to comment
Share on other sites

HD2

Na végre kezd beindulni a játék. :) Elértem a 11-es szintet, és kezdem megszeretni, egyre több fegyvert szerzek, és az akció is pörgõsebb lett. Ez már döfi :D

Link to comment
Share on other sites

_RiCE_

senkit nem akarok megijeszteni de az ímént olvastam ezt a pár sort:

"Sokan már akkor letöltötték a Forza 3 és Borderlands megjelenés elõtti verzióit, amikor a két játék meg sem jelent. Az illegális verziókat használó játékosokat internetes hálózati azonosítójuk alapján találták meg és tiltották ki a Live szolgáltatásból."

Nos ki járt pórul ?

:-) Hehe.. ennél az tetszett jobban, amikor az új Batman játék hivatalos fórumán kérdezte egy gyerek megjelenés elõtt, hogy miért nem lehet glide-olni (repülni) a játékban. Az admin meg közölte vele, hogy várja meg a megjelenést és vegye meg az eredetit, akkor nem lesz ilyen gondja! :-)

Link to comment
Share on other sites

Amerl

Én meg annyira vártam hogy átszúrtam a székemen két szöget, hogy annyira várom hogy szögeken(Tûkön)ülve

Link to comment
Share on other sites

Ripley

Kár, hogy csak Co-op. :(

Bár mondjuk így sem rossz.. gondolom hasonló lesz majd a szerver megoldás mint Hellgate: Londonban.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...