Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Borderlands sorozat


The_Reaper_CooL

Borderlands szavazás  

74 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

wolfman8

Konkrétan õt látod a játékban amikor Angel üzen neked.

Elsõre is vágtam! :)

Link to comment
Share on other sites

wolfman8

Az Elemental Effect damage fejlesztés az minden fegyverrel, meele-el okozott tûz, áram, korrózió sebzésre vonatkozik? Ha igen, mit jelent a chance? Esély ok, de nekem minden esetben okozok ilyet az ellennek.

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

Az Elemental Effect damage fejlesztés az minden fegyverrel, meele-el okozott tûz, áram, korrózió sebzésre vonatkozik? Ha igen, mit jelent a chance? Esély ok, de nekem minden esetben okozok ilyet az ellennek.

Nem mindegyik esetben, shieldnél oké, mert az spike vagy a másik. De lõfegyvereknél ott írja is, hogy egy lövés után mennyi az esély, hogy pl a fire sebzés felgyújtja-e az ellenfelet, ha sikerül DOT-ot rak rá ugye. Ennek esélyét és sebzését is növeli az a badass rank.

Szemléltetésképp:

[GSF] Picture

Ha az Elemental Effect dmg-et növeled akkor a képen a 312.9 fog nõni. Ha a chance-t, akkor a 8.0%

Link to comment
Share on other sites

wolfman8

Nem mindegyik esetben, shieldnél oké, mert az spike vagy a másik. De lõfegyvereknél ott írja is, hogy egy lövés után mennyi az esély, hogy pl a fire sebzés felgyújtja-e az ellenfelet, ha sikerül DOT-ot rak rá ugye. Ennek esélyét és sebzését is növeli az a badass rank.

Ha az Elemental Effect dmg-et növeled akkor a képen a 312.9 fog nõni. Ha a chance-t, akkor a 8.0%

Tehát akkor egy fire damage egyre növekvõ eséllyel fog sebezni pl. robotokat.

Gondolom a 8.0% olyan ellenre vonatkozik akire nem "Highly effective" a cucc, mert azokra magasabb sokkal. Pl. 8% corrode sebzés egy sima banditra vonatkozik. Meg gondolom ha az Elemental Effect Damage-t növelem, akkor mind a Highly Effective érték és mind a sima növekedni fog!?

Link to comment
Share on other sites

wolfman8

Hülye vagyok!

Szóval most nézem hogy a 8%-ot a damage-nak mondtam, pedig az a chance.

Szóval akkor a fegyvereknél kiírt chance azokra az ellenekre vonatkozik, akik ellen amúgy nem éppen hatásos az az elemental sebzés. Ezt azért gondolom, mert ha pl egy 8% esélyes corrode sebzéses fegyverrel meglövök egy robotot(ami ellen való a corrode), akkor nekem minden esetben sebzi azzal a 312.9 damage-el! Tehát gondolom ami ellen való az adott elemental, arra a chance is sokkal maasabb (vagy eleve 100%).

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

A pontos rendszert mögötte nem vágom, de valószínû hogy pl a Corrosive dmg jobban sebzi robotokat, a Shock azt akinek shieldje van, Fire az élõlényeket.

A chance-ben viszont nem vagyok biztos, hogy nagyobb. De menet közben mindig azt veszem észre, hogy a kis százalékhoz képest mégis rá tudom rakni a DoT-ot (vagy más DPS-nek hívja) elég rövid idõn belül. Tehát nem 100%-os.

Link to comment
Share on other sites

sadoman

Legjobb tudomásom szerint a "chance" fix. A játék nem veszi figyelembe hogy milyen elementalt milyen fajta ellenségre lősz. Csak a damage változik. (Bár azt hozzáteszem hogy nekem is gyakrabban beadja a DoT-ot mint amennyit ír, de nincs túl nagy tapasztalatom...nekem inkább egy non-elemental fegyver kell nagyobb DMGvel)

Itt egy damage szorzó táblázat....jól jöhet :D

[GSF] Picture

(az első játékban számított hogy milyen ellenre lősz milyen elementel, de ott máshogy számolta. Ott szorzók voltak - PROC)

Szerk: wiki szerint számít hogy a CHANCE-nél is hogy milyen elementalt milyen ellenre lősz....de számokkal nem támasztották alá :D

Elemental weapons come equipped with a chance to inflict the target with a horrific temporary effect. Just like with impact damage, if a creature is vulnerable to a particular type of damage (like flesh creatures to fire), then they’ll be more vulnerable to the possible damage-over-time effect. It will also be more likely to go off in the first place, and they’ll resist less of the potential damage once their life is ticking away. Precious few enemies (thankfully) are entirely immune to damage-over-time effects, but watch especially for Constructor Bots, which you will learn to fear for that reason, among many others.

Link to comment
Share on other sites

wolfman8

Köszönöm!

Na most mivel már játszom egy ideje, észrevettem, hogy mikor megcsinálok egy küldetést, egy pálya szakaszon, amit pl. nagyon házsártosan sikerült megcsinálni, mert nem nehéz csak macerás, utána valami kis sz@r g.ci mellékküldetés miatt újra át kell rajta menjek, ami most így issssszonyat idegesítõ! Nem az elsõ eset hogy 2 vagy 3x át kell kelni egy nem éppen kellemes pályán, mer össze kell gyûjteni hangfelvételeket. Na köszönöm, ezeket kihagyhatták volna! Talán már bajom nincs is a játékkal.

Ja igen, kérdés! Challenge teljesítéseknél mikor választhatok, ott a Gun Damage minden fegyverre vonatkozik? Nekem fura hogy nem, mert akkor weapon damage lenne, nem?

Link to comment
Share on other sites

sadoman

Köszönöm!

Na most mivel már játszom egy ideje, észrevettem, hogy mikor megcsinálok egy küldetést, egy pálya szakaszon, amit pl. nagyon házsártosan sikerült megcsinálni, mert nem nehéz csak macerás, utána valami kis sz@r g.ci mellékküldetés miatt újra át kell rajta menjek, ami most így issssszonyat idegesítõ! Nem az elsõ eset hogy 2 vagy 3x át kell kelni egy nem éppen kellemes pályán, mer össze kell gyûjteni hangfelvételeket. Na köszönöm, ezeket kihagyhatták volna! Talán már bajom nincs is a játékkal.

Ja igen, kérdés! Challenge teljesítéseknél mikor választhatok, ott a Gun Damage minden fegyverre vonatkozik? Nekem fura hogy nem, mert akkor weapon damage lenne, nem?

Sajna elõfordul hogy xar helyeken kell többször is átfutni, ez már elsõ részben is így volt. Igy nyújtják egy kicsit a játékidõt :)

A gun damage minden fegyverre vonatkozik. Inkább a weapon damage lenne félreérthetõ, mert abba a meelee weapon is beletartozhatna.

Link to comment
Share on other sites

wolfman8

"Igy nyújtják egy kicsit a játékidõt"

Sajnos, pedig nem kéne. De ha még úgy lenne, hoy végigmegyek és egyszerre megkapom mind a két-három küldetést amit ott kell megcsinálni, hát oké, de hogy megcsinálom, majd visszaküldenek, hogy de még szedd már össze azokat a hangfelvételeket nekem AMIKET ÉN HAGYTAM OTT, addigra az összes ellen visszatermelõdött, hát így hervasztó!

Link to comment
Share on other sites

wolfman8

Most kell felrobbantani a bankot Lynchwood-ban! Na már kezd elegem lenni ezekbõl a idióta küldetésekbõl. Menj el a pálya végére ott van egy kutya, gyógyítsd fel, ok menj és tedd le a bombát, a kutya elkezd vele játszani, ok most a kutya kiköpte, vedd fel, most menj a pálya másik végébe. Nem mondja komolyan. Rohangálhatok össze vissza míg az ellenek újra nem termelõdnek! :(

Link to comment
Share on other sites

Nomad90

Nah a napokban sikerült hozzájutnom egy normál vezióhoz, és az idõnként be-be esõ random emberek nem sokat érnek, szöval akinek lenne kedve coopozni néha pandora fagyos, illetve kevésbé fagyos tájain szóljon nyugodtan, de most jelzem még csak 1 comando-t kezdtem az is csak 8-as, báár ha vki arra vágyik, hogy nagy karikkal menjünk szedhetek le mentést is. ;)

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

Nah a napokban sikerült hozzájutnom egy normál vezióhoz, és az idõnként be-be esõ random emberek nem sokat érnek, szöval akinek lenne kedve coopozni néha pandora fagyos, illetve kevésbé fagyos tájain szóljon nyugodtan, de most jelzem még csak 1 comando-t kezdtem az is csak 8-as, báár ha vki arra vágyik, hogy nagy karikkal menjünk szedhetek le mentést is. ;)

3 karakterem is van lvl30+on, értelemszerûen a PT2 elején vagyok, nem kezdtem el újra a játékot. Ha majd eljutsz oda akkor szívesen beszállok. Gunzerker/Necro/Assassin

Link to comment
Share on other sites

wolfman8

Valaki itt korábban linkelt egy képet egy "lehetséges" új karakterrõl, akit úgy hívnak hogy BORDERLANDO! :D

Ezt sehol nem találom, be tudnátok linkelni megint?

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

wolfman8

Még ezen az oldalon volt, lentebb

Köszönöm! Emlékeztem hogy még kommenteltem is rá, csak a cégnél körülményes a böngészés ezen az oldalon nekem, meg akadozik is, nem ragozom. Kösz! :)

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

A bevételek és egyéb adatok után nagyon úgy tûnik, hogy a GBX nem fogja csak úgy leszarni a játékot a Season Pass utolsó dlc-je után. Randy megemlítette, hogy ha nem fog lankadni az érdeklõdés a játék iránt a következõ hónapban, akkor nagy valószínûséggel folytatják a content-termelést a címhez. Ez egy Season 2 Pass-t jelent.

Eddig tökéletesen meg vagyok elégedve a játékkal és hogy pumpálják a tartalmakat, szóval ha lesz akkor a következõ Season Pass is insta buy :D

A Season Pass 3. dlc-je pedig január 15-én jön. IGN videója alapján nagyon nehéznek tûnik :D

Link to comment
Share on other sites

Razon

Bárcsak lenne időm erre a játékra :/ Épp van egy steam giftem belőle (valószínűleg el lesz adva), Season pass nemsokára akcióba lesz GMGn, szóval minden jó lenne, csak január 3.ától vizsgák.

Ez a Zero karakter nagyon bejön :D

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Most kezdtük el mi is JoeJoeJoe-val a második részt, tetszetõs. Viszont volna pár (fõleg technikai jellegû) kérdésem.

1. Miért látom a társamat folyamatosan remegni amikor fut? Minden más normális.

2. Csak nálam, vagy másnál is hajlamos belassulni a játék? Elég táp configon azért ezzel az engine-el nem ezt várnám. Fõleg amikor menüket vált az ember, váltás közben és kilépésnél is.

3. Zero-val kezdtem, egyelõre igen tetszik. Viszont nem igazán úgy mûködik ahogy gondoltam. Azt hittem a láthatatlansága után ha vágok egyet a karddal, akkor a képesség véget ér, és ugye elvileg gyorsabban töltene vissza ha hamarabb kilépek belõle. A gyakorlatban nem tudok kilépni belõle, ütök egyet, de a számláló ugyanúgy pörög tovább, és mindig a hosszú cooldown-t kell megvárnom. Mondanom sem kell mennyire zavaró. Próbáltam kilépni belõle az [F] újbóli megnyomásával, de semmi. Hogy kéne megszakítani manuálisan?

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Egy kicsit csiszolgattam az .ini file-okban (geforce.com -on van egy nagyon hosszú és részletes guide), remélem segít. Igazából harc közben, felfedezés közben (még) nem volt gond, de csak durván másfél órát játszottunk. Csak az ingame menük (inventory stb.) akadva cserélődése és a co-op társ mozgás közbeni folyamatos remegése baromira zavaró. Bár furcsa mód ha ugrik akkor a levegőben teljesen rendben van.

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

Ilyesfajta gondom nem volt a játékkal. Zero skilljét pedig csak támadással lehet megszakítani, tehát ha targetet ütsz, akkor lép ki a stealthből. Az a kijelző pedig a dmg bónuszt mutatja, minél később tolod el, annál nagyobb lesz a bónusz akármivel is támadsz. Lövéssel amúgy rögtön megszakad a stealth, arra is ad bónuszt.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Kösz a tippet. A hogyan fut témához még: valamiért furcsa mód már az intro videó sem ment tökéletesen. Helyenként mint ha... nem is tudom, nem akadt meg egy pillanatra sem, csak valahogy min ha lassú, nagyon nagyon enyhén darabos lett volna. Megnéztem YouTube-on HD-ben, hogy biztos nem-e én látom rosszul, és egész más. Nem tudom mi lehet az oka, mert egy dolog ha ingame bekavar a framerate-be a Vsync fps beállítástól függően, meg egy másik dolog hogy egy sima videó akad, amit egyik más játék sem produkál. Fogalmam sincs mitől van. Az engine átvezetők (boss-ok bemutató animációi stb.) ami már játék közben van, ott megint tökéletes. Lehet hogy nem szereti az AMD kártyákat (azért egy HD6970-el illene...)? Gyanús az az NV logó az elején, de igazából mivel az első résszel nem volt baj, nem igazán fognám erre.

szerk: Google a barátom, gondoltam megnézem mi van. PC-s fronton tele vannak a játékkal kapcsolatos fórumok ilyen problémákkal, bár ők még durvábbakat írnak. Olyan helyen még nem jártam ahol ők igen és elvileg arrafelé esik meg velük (ugyebár másfél órát játszottam), remélem nem lesz ilyen gond. Szóval ez a random framedrop dolog úgy néz ki elég sok embert érint, holott a CPU / GPU max kihasználtság közelében sem jár. Optimalizálatlan PC port :(.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
wYth-NRG

Kijött a játék és a Season Pass 3. dlcje

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
gerro

hali

a második rész csak DX10-es vid.karival fut vagy DX9-esen is? (256 MB 1950GT)

csak mert többféle infót is találtam

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

A barátinak mondható Unreal Engine hajtja, dx9 alatt is futtatható

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...