Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Gépem és Környezete


jagdtigger

Recommended Posts

Lord_KROK
1 hour ago, XCube said:

Termeléstervezés és irányítás, diszpozíció, némi projektmenedzsment.

Akkor - ha emlékeim nem csalnak - szépen haladtál felfelé a ranglétrán. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Lendova87

Haza költöztem, úgyhogy egy szék csere időszerű volt. Csak az nem tisztázott, hogy kinek?

Ei7jg92.jpg

XbXMufj.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
HD2

Szintén új szék.

HLnvO.jpg

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

payskin

Nájsz, mi ez?  Az egész környezet kialakítása nagyon bejön! Csinálnál róla képet más irányokból? Inspirálódnék... ;) 

Link to comment
Share on other sites

HD2
1 hour ago, payskin said:

Nájsz, mi ez?  Az egész környezet kialakítása nagyon bejön! Csinálnál róla képet más irányokból? Inspirálódnék... ;) 

Köszi, semmi különleges, majd ha ott leszek világosban csinálok, van egy cirka 15 éves tárgyalóasztal, az aláírásban lévő gép, az új (praktikeres) székkel, meg a faltól másfél centire előre-húzva és az asztal lapjára felragasztva egy 2k forintos kínai rgb ledsor. :D Plusz pár zöld növény balra egy asztal alá tehető fiókos "kisszekrényen".

Egyébként ez a hátteres led világítás baromi jó, aki ki nem álhatja az IPS glow-t annak kifejezetten ajánlom, főleg a monitor hátuljára ragasztva körbe, sötétben egyáltalán nem zavar be (ha igen akkor meg lentebb vehető az erőssége vagy a színe is változtatható) és cserébe totál eltünteti látszatra a háttérvilágítást (Horrorfilmek, vagy csak általánosságban sötét videók/játékok esetén pl). Amolyan oled szimulátor olcsón. :D

Egy ideig volt fent monitor hátulján is, itt egy régebbi kép arról.

8eRWE.jpg

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

bcom
3 hours ago, HD2 said:

Köszi, semmi különleges, majd ha ott leszek világosban csinálok, van egy cirka 15 éves tárgyalóasztal, az aláírásban lévő gép, az új (praktikeres) székkel, meg a faltól másfél centire előre-húzva és az asztal lapjára felragasztva egy 2k forintos kínai rgb ledsor. :D Plusz pár zöld növény balra egy asztal alá tehető fiókos "kisszekrényen".

Egyébként ez a hátteres led világítás baromi jó, aki ki nem álhatja az IPS glow-t annak kifejezetten ajánlom, főleg a monitor hátuljára ragasztva körbe, sötétben egyáltalán nem zavar be (ha igen akkor meg lentebb vehető az erőssége vagy a színe is változtatható) és cserébe totál eltünteti látszatra a háttérvilágítást (Horrorfilmek, vagy csak általánosságban sötét videók/játékok esetén pl). Amolyan oled szimulátor olcsón. :D

Egy ideig volt fent monitor hátulján is, itt egy régebbi kép arról.

8eRWE.jpg

Hú, ez nagyon hangulatos.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Némi update. Tegnap szereltem fel a világítást.

2bu4a.jpg

LCjdV.jpg

ikBwQ.jpg

BINDA.jpg

 

On 2/3/2019 at 7:51 AM, HD2 said:

Szintén új szék.

Nagyon szép letisztult hely. A szék is baba. Én Marcust használok, nekem nagyon bevált. Azt kértem a cégnél is. Pontosabban lenyúltam egy távozó kis vezértől :D .

  • Thanks 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

bcom
14 hours ago, XCube said:

Némi update. Tegnap szereltem fel a világítást.

...

Nagyon szép letisztult hely. A szék is baba. Én Marcust használok, nekem nagyon bevált. Azt kértem a cégnél is. Pontosabban lenyúltam egy távozó kis vezértől :D .

QUICKSHOT 2?????????

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Kicsit én is átrendeztem a dolgokat, eltakarítottam a hálózati részleget a TV alól:

https://www.dropbox.com/s/1c7taqggnyjrwg3/GOPR2635.JPG?dl=0

(Xbox360 alul van a doboz mögött, nyavalyás HDMI switch-et takarom le vele. Komolyan meg kéne gyilkolni akinek először eszébe jutott az a zseniális ötlet hogy kék LED-eket használjanak visszajelzőnek :annoyed: .)

 

A hálózat meg átkerült oda ahol majd el lesznek rejtve egy szekrénybe:

https://www.dropbox.com/s/sorljvpbagi7nfp/GOPR2632.JPG?dl=0

Link to comment
Share on other sites

XCube
1 hour ago, bcom said:

QUICKSHOT 2?????????

Az ám :D . Ez még nem tört el és a lemezek is épek.

Mellette bujkál egy eredeti Competition Pro. A másik kettő újabb USB kiadás. A SpeedLink elég jó (mikrokapcsolós az is, mint az eredeti), a C64 minihez melléket izé viszont csak kutyát dobálni jó.

 

1 hour ago, jagdtigger said:

Kicsit én is átrendeztem a dolgokat, eltakarítottam a hálózati részleget a TV alól:

https://www.dropbox.com/s/1c7taqggnyjrwg3/GOPR2635.JPG?dl=0

(Xbox360 alul van a doboz mögött, nyavalyás HDMI switch-et takarom le vele. Komolyan meg kéne gyilkolni akinek először eszébe jutott az a zseniális ötlet hogy kék LED-eket használjanak visszajelzőnek :annoyed: .)

 

A hálózat meg átkerült oda ahol majd el lesznek rejtve egy szekrénybe:

https://www.dropbox.com/s/sorljvpbagi7nfp/GOPR2632.JPG?dl=0

 

Az asztalod szanálásra került?

Btw te vagy az otthoni hálózati központ :D?

 

On 8/17/2018 at 11:56 AM, Lendova87 said:

Haza költöztem, úgyhogy egy szék csere időszerű volt. Csak az nem tisztázott, hogy kinek?

Ei7jg92.jpg

 

Durva lehet a koszt a bal oldali széket elnézve :troll: .

A macsek jó pofa. Az enyém is ilyen cirmos, csak barna árnyalatokkal.

Link to comment
Share on other sites

bcom
37 minutes ago, XCube said:

Mellette bujkál egy eredeti Competition Pro. A másik kettő újabb USB kiadás. A SpeedLink elég jó (mikrokapcsolós az is, mint az eredeti), a C64 minihez melléket izé viszont csak kutyát dobálni

AAAAAAAA! Észre se vettem, annyira lekötött a másik. 

Amúgy látom X-winget játszol.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
11 hours ago, XCube said:

Az asztalod szanálásra került? 

Btw te vagy az otthoni hálózati központ :D? 

Nem került szanálásra csak lusta voltam rendet rakni, plusz a széken kívül nem változott semmi ott :D .

Ami meg a hálózatot illeti kénytelen vagyok  vezetékest alkalmazni mert körbe vagyunk pakolva sorházakkal(marha zsúfolt az összes wifi csatorna).

Link to comment
Share on other sites

XCube
6 minutes ago, jagdtigger said:

Nem került szanálásra csak lusta voltam rendet rakni, plusz a széken kívül nem változott semmi ott :D .

Ami meg a hálózatot illeti kénytelen vagyok  vezetékest alkalmazni mert körbe vagyunk pakolva sorházakkal(marha zsúfolt az összes wifi csatorna).

Az szívás. Én ugyan még csak egy négy családos társasházban laktam (vezeték nélküli internetes időket nézve), de ott is kellett variálni a csatornákkal, hogy rendesen működjön a WiFi. Ahol most lakom ott csak a tulaj WiFi -je van jelen az enyém mellett.

11 hours ago, bcom said:

AAAAAAAA! Észre se vettem, annyira lekötött a másik. 

Amúgy látom X-winget játszol.

Igen. Ja nem, atomvillanásosat. Ez a kezdet :D .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
HD2
On 2/4/2019 at 5:43 PM, payskin said:

Nájsz, mi ez?  Az egész környezet kialakítása nagyon bejön! Csinálnál róla képet más irányokból? Inspirálódnék... ;) 

Na most jutottam el odáig hogy megvannak a képek. Mivel nem egy nagy szoba és a telefonomnak is kicsi a látószöge muszáj voltam panorámázgatni, úgyhogy illesztési és torzulási gondok előfordulhatnak itt ott. :D

EVJ40.jpg    dTgAL.jpg

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 2/8/2019 at 6:22 PM, XCube said:

LCjdV.jpg

Úristen, minek ennyi bazi nagy monitor? :blink:

Meg ahogy látom ez vagy 3 gép :D

Link to comment
Share on other sites

XCube
7 hours ago, HD2 said:

Na most jutottam el odáig hogy megvannak a képek. Mivel nem egy nagy szoba és a telefonomnak is kicsi a látószöge muszáj voltam panorámázgatni, úgyhogy illesztési és torzulási gondok előfordulhatnak itt ott. :D

   

Tetszik. Letisztult és békés.  Jók a színek is. :happy:

5 hours ago, Lord_KROK said:

Úristen, minek ennyi bazi nagy monitor? :blink:

Meg ahogy látom ez vagy 3 gép :D

Elég sok mindenre jó :smile: .

Jól látod, három gép. A hálóban csak kettő van. 

Szerk.: Ja nem, három van ott is, de az egyik csak tárolási célból. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

payskin
19 hours ago, HD2 said:

Na most jutottam el odáig hogy megvannak a képek.

Továbbra is nagyon tetszik. Nem tudom megmondani, miért, valahogy az asztal, a szék, a heverő, olyan nyugis, tiszta az egész. Nálam meg mindig az őskáosz van.

  • Thanks 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
16 hours ago, XCube said:

Elég sok mindenre jó :smile: .

Jól látod, három gép. A hálóban csak kettő van. 

Szerk.: Ja nem, három van ott is, de az egyik csak tárolási célból. 

Te még tőlem is elvetemültebb vagy :D (Főleg h már túl vagyok egy nagyobb selejtezésen, csak a tuning Athlon XP maradt meg meg a napihasználatos gépem)

Link to comment
Share on other sites

XCube
18 hours ago, Lord_KROK said:

Te még tőlem is elvetemültebb vagy :D (Főleg h már túl vagyok egy nagyobb selejtezésen, csak a tuning Athlon XP maradt meg meg a napihasználatos gépem)

Nehezen válok meg tőlük na... :D . Nem érnek semmit, de hatalmas eszmei értékük van számomra.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Ezeknek a led szalagoknak a színét és fényerejét is lehet állítani? Nekem sem ártana a monitor és tv mögé tenni valami fényforrást. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

XCube
54 minutes ago, Godzillamessage said:

Ezeknek a led szalagoknak a színét és fényerejét is lehet állítani? Nekem sem ártana a monitor és tv mögé tenni valami fényforrást. :unsure:

Igen, mind a fényerő mind a szín állítható távirányítóval.

Példaként az utolsó képen ott az inverter és a távirányító.

Árulnak olyanokat is, amit a TV / Monitor hátfalára lehet ragasztani és USB -ről működik.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
6 hours ago, XCube said:

Nehezen válok meg tőlük na... :D . Nem érnek semmit, de hatalmas eszmei értékük van számomra.

Igen, ez ismerős. Nem véletlenül van meg az Athlon XP-m is. Kéne hozzá egy új táp meg egy új HDD, és akkor már érne egy szatyor sóskiflit :D

Szóval én sem adom el, sőt majd még viszi kicsit a pénzt

Link to comment
Share on other sites

XCube
5 hours ago, Lord_KROK said:

Igen, ez ismerős. Nem véletlenül van meg az Athlon XP-m is. Kéne hozzá egy új táp meg egy új HDD, és akkor már érne egy szatyor sóskiflit :D

Szóval én sem adom el, sőt majd még viszi kicsit a pénzt

Meg van az a gépem, amit először szedtem szét életemben :D . Mikor szüleim hazajöttek és meglátták úgy voltak vele, hogy ennyi volt, majd fél óra múlva ott ültem előtte. Onnantól kezdve voltam én a családi "technikus".

Meg van az első VGA -m is, amit egyedül vettem saját pénzből. Az a gépem viszont sajnos nincs meg, amit kompletten én raktam össze először a saját lóvémból. Sajnálom, mert az volt a kedvenc gépem. Akkoriban még nem kellett vagyonokat költeni csúcs gépekre sem.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
4 hours ago, XCube said:

Meg van az a gépem, amit először szedtem szét életemben :D . Mikor szüleim hazajöttek és meglátták úgy voltak vele, hogy ennyi volt, majd fél óra múlva ott ültem előtte. Onnantól kezdve voltam én a családi "technikus".

Meg van az első VGA -m is, amit egyedül vettem saját pénzből. Az a gépem viszont sajnos nincs meg, amit kompletten én raktam össze először a saját lóvémból. Sajnálom, mert az volt a kedvenc gépem. Akkoriban még nem kellett vagyonokat költeni csúcs gépekre sem.

Ez az első rész ez nálam is egy az egyben így történt meg :D

Nekem szerencsére még megvan, az az a bizonyos Athlon XP. Nem véletlenül tartom meg és nem eladó. (mondjuk nem az első VGA mert az egy ASUS V3400TNT volt - az sajnos nincs meg, eladtam) 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Leon121

Gyerekbiztossá kellett tenni a tévét, kezdett telilenni ujjlenyomattal az alja. :D Úgyhogy vettem egy fali konzolt, és felkerült a falra. Egyúttal kicsit átszerveztem a kábeleket is, vettem egy HDMI switchet, erre ráfért a három konzol, plusz a tv-s doboz, és csak egy kábel megy a tévéhez (meg a számítógépé, de azon sajna nincsen HDMI port). A végeredmény egész kulturált szerintem. :) 

A TV egy 10+ éves Sony Bravia, ami még mindig kiváló képet ad. Alatta középen a hangfalon a Switch dokkolója, mellette két oldalon az IPTV modem, és a TV box. A hangrendszer egy 10-15 éves Genius 5.1-es szett, bár a hátsó kettő nincs bekötve. A szekrényben a PS4 és az Xbox One (Halo 5-ös kiadás). Alatta pár szebb kiadású PC-s és Xbox 360-as játék. Az állványban Switch játékok, alatta pár zenei DVD. A PS4-es és Xbox One-os játékok el vannak süllyesztve máshol, úgysincs sok belőlük (inkább digitálisan). A kép jobb szélén van a számítógépház, attól még jobbra a mélynyomó már nem látszik. Valahol a szoba másik részében a társasjátékos polcon lerakva van a vezeték nélküli egér+billentyűzet, szintén ősrégi Logitech Wave szett. :blush:

b9a6d43d54bb6e5447db561a022ba898.jpg

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...