Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Te Mit Gyűjtesz?


mio007

Recommended Posts

petu

Sziasztok!Lenne egy nagy autós kártya/bélyeg gyûjteményem.Sok külföldi autóval Pl.:1965-ös Amerikai Ford Mustang.De található a gyûjteményben sok Francia és Magyar autó is.Mind régi fajta mivel a gyûjtemény is elég régi.Akit érdekel írjon nekem és küldök képeket!hoffinger_petra@citromail.hu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
GustyX

Éppenséggel ezeket a modelleket gyûjtöm. Illetve pár db van a harcjármûvekbõl (Challenger2, Bis, Achilles), pár a páncélosokból (többet szerettem volna, de nem akartam azért annyit otthagyni a könyvesboltban...:)) és a repülõket pár szám kivételével mind megveszem. Ráadásul a 15. szám az F22 lesz :wub: :D ^_^ . Hazai pályán már 45. szám körül tartanak és náluk van már harci helikopterek és bombázók is. remélem azok is megjelennek itthon, kellene egy Apache és egy Comanche :).

A 200-as gyûjtést ismételten elkezdtem, mivel a géphez szükségem volt a 450db-ra :).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Shinestreet

Sokminden mellett a maketteket gyûjtöm, itt a legutóbbi, ez egy általam átalakított Mustang:

[GSF] Picture

[GSF] Picture

Azóta már kapott elõre egy vadrácsot illetve egy újabb réteg festék még kell rá, mert ahogy szereltem lekopott egy-két helyen.

Most egy F16-os vadászgépet rakok össze, az még elég kezdeti állapotban van.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
B4LINT

Toljunk egy upot ennek a topiknak: Sörgyűjtő vagyok, jelenleg olyan 260 különböző üveggel, amiből most a kint, Belgiumban begyűjtött részletről pár képet beteszek (nem titok, hogy ez volt az egyik fő ok az országválasztásnál). Mielőtt valaki felteszi a szokásos hülye kérdést, igen, megiszom őket (csak a kupakra sokszor figyelek, hogy szépen visszatehető legyen). Mobilos képek, elég cefet minőség, de nem érdekel. Ez olyan kb. 115-120 különböző 3 és fél hónap alatt :)

The ultimate Trappist collection:

[GSF] Picture

http://en.wikipedia.org/wiki/Trappist_beer

Többnyire belga, néhány hollanddal és Brewdog-sörrel megfűszerezve.

[GSF] Picture

[GSF] Picture

Ja és a kedvenc söröm:

http://www.ratebeer.com/beer/struise-black-albert/77305/

A Westvleteren díszdoboz egy speciális akció volt, először a történelem során lehetett kapni az apátságon kívül is a leghivatalosabb formában 1-2 üvegnél többet - 25 euró volt az ára, 6 üveg a "világ legjobb söréből" és 2 kóstolópohár. 93000 db ilyen van a világon, eBayen jelenleg 300 dollárt adnak egyért :) Amikor elkezdődött az akció, az előző nap újságból begyűjtött kuponnal álltak sorba az emberek - szerencsére az én városomban csak 40-50 fő, de Flandriában volt olyan Colruyt, ahol 700 (!!) ember várakozott :) A Westvleteren egy iszonyú legenda, keressetek rá. Sajnos az apátságba nem sikerült eljutni, tömegközlekedéssel nagyon nehéz.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
GustyX

Remek kiadvány!

Fanoknak kötelezõ!

Illetve lenne (én is venném) ha nem hivatalos Lucas kollekció lenne, ami miatt 3000Ft lesz a 3. számtól....

Bekaphatják!

Bár az X-Winget mindenképp megveszem, ahogy majd a lépegetõt és DV hajóját is :D. A francba is, nem hülyültem én meg...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
jagdtigger

Rám jött makettezhetnék de sajnos nem ismerek egy üzletet se gyõrben vagy közelében :( . Valakinek van esetleg tippje?(fõleg hadi járgányok kellenének) Elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

Rám jött makettezhetnék de sajnos nem ismerek egy üzletet se gyõrben vagy közelében :( . Valakinek van esetleg tippje?(fõleg hadi járgányok kellenének) Elõre is köszönöm.

Én ugyan nem vagyok gyõri, de talán a plazaban talalhatsz makett boltot. Általában a legtöbb ilyen helyen elõfordulnak az effèle boltok!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Balee

Hmm most fedeztem csak fel ezt a topikot. :)

Igazából valódi gyűjteménynek a bélyeggyűjteményem tekinthető, igaz évekig abbahagytam a "gyűjtést", de nem rég újból elkezdtem, és konstatálnom is kellett, hogy a ma kiadott bélyegek bizony szépségben messze elmaradnak a szocializmus gyönyörű kiadásaitól.

Egyébként kizárólag a magyar bélyegeket gyűjtöm.

A gyűjteményem egyelőre úgy néz ki, hogy 1953-1990, illetve 1996-1999 közötti időszak összes kiadott bélyege, blokkja, kisívje van meg postatiszta formában. Egy része saját szerzemény, az anyag nagy része azonban a nagyfatertól maradt rám, aki mintegy 30 évig volt tagja a Philateliának. Eszméletlen gyönyörű gyűjtemény, a katalógus szerint az eszmei értéke közel 400.000 Ft.

Most az a tervem, hogy egyrészt előfizetek a Magyar Postánál az idén kiadásra kerülő bélyegekre, másrészt szépen lassan pótolom a kimaradt éveket.

Ha vkit érdekel majd teszek fel róla képeket.

Esetleg gyűjti valaki közületek a bélyeget?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
-StiF-

Tehetsz fel képeket, baller!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Csabusa

régen telefonkártyát gyûjtöttem :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Shinestreet

Ma került egy újabb darab a modellautó gyújteményembe:

Egy 1:18-as méretarrányú, 1999-es Lincoln Town Car Stretch Limousine, Igaz a tetőablak illetve a bal tükör már hiányzik róla, de

átszámolva 2300 forintért nem volt szívem otthagyni a bolhapiacon :D

Az eladó azt mondta, hogy még Las Vegasban vette anno

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
fformation

Ó de jó hogy ilyet találtam! Szerény személyem nagy HKK fan és már több mint 10 éve gyûjtöm & játszom! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
GustyX

Ubicollectibles figuráim.

Ezek pedig a kedvenc figuráim.

Repülõbõl kb. 20+-szor annyi van, fele még csomagban (helikopterek is), figurából még plusz 2.

Igazából utólag már bánom, hogy ennyit megvettem, de egyszerûen bosszantott volna, ha nem szerzem meg ezeket. Már csak vitrin kell nekik. Egy Ledér! nagy. :D

Az F22-t nagyon rég szerettem volna, a katona egy hatalmas meglepetés karácsonyi ajándék páromtól (2008-ból), John Kozak külön beszerezve (de jól néz ki és mutat a polcon), Sam Fisher pedig csomagban volt.

Igazából nagyon szeretem az ilyesmi akció figurákat, de:

1, helyet foglalnak

2, túlnõttem ezen, hogy ilyenre többször/többet költsek.

Egy Soap Mactavish és Kakashi Hatake figurát szeretnék még nagyon (Kitana hercegnõvel együtt, szendvicshez :troll: ), de elõbbi csak tengerentúlról tud jönni, utóbbira meg sajnálom a pénzt.

Amit viszont rendesen gyûjtök (mármint ha van oka is, vagyis adnak mellé jó játékot), az a steelbook.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...