Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Post-metal, Post-rock


nyr

Recommended Posts

M3LK0R

biztos unalmas, hogy mindig ezen lovagolok, de akkor is érdekelne, hogy ezek a zenekarok szerinted mitõl minõsülnek post-hardcorenak?

Szerintem ez fül kérdése. Bár manapság az a divat ,hogy ráírják valamire akkor az :lol: :lol: Ha megmutatnék egy-két olyan zenét amire tényleg illik a post-hardcore megnevezés akkor lehet ,hogy ezek arcok besírnának tõle.

Link to comment
Share on other sites

TIRU

Ha wikipedia-ból indulunk ki, akkor ott ezeket a bandákat írják Post-Hardcore témakörben:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_post-hardcore_bands

Úgy gondolom nagyjából korrekt is a lista, jómagam is hallgatom nem egy banda zenéjét, többségük valóban beleillik, a post-hardcore mûfajba. Bár azért a My Chemical Romance csak az elsõ két albummal sorolható ebbe a mûfajba szerintem, a Billy Talent és az AFI pedig maximum pár számukkal, de hát ez van. Ettõl függetlenül bírom mindhárom bandát. Aztán a listán szereplõk közt még ott van nagy favoritként a Silversten, A day to remember, Hawthorne Heights, Helmet, We came as Romans...na meg persze a Story of the Year B) :D

Link to comment
Share on other sites

TIRU

LOL

Gratulálok, szét fognak szedni. :D

Köszönöm az építő jellegű hozzászólást :lol:

Ha azt vesszük, hogy a post-hardcore-nak is több szakasza van/volt, akkor teljesen korrekt olyan szempontból, ha a műfaj legújabb hullámát nézzük :rolleyes: Ennek ellenére pl a Jawbox, a Big Black, a Fugazi, vagy a Nation of Ulysess ugyanúgy ott vannak a listán, amik pedig az első post-hardcore bandáknak tekinthetőek...

SZERK: Arról nem is beszélve, hogy azok a bandák amik megalapozták a stílust és az első 1-2 hullám alakjai voltak, azoknak már jó része feloszlott :P

Link to comment
Share on other sites

tupeLo

Számomra az az igazi post hardcore, ami képes a hardcore alapokat megtartva valami újat inkorporálni a zenéjébe, ezzel felülemelkedni a mûfajhatárokon.

na, ez az konkrétan amit én poszt-HC-nak tekintek, amit nem értek, hogy pl. a Made Out of Babies-ben hol vannak ilyen hardcore-gyökerek? õk a sludge-ban fogant zenét nyomnak, ilyen Björk nénis énekdallamokkal amennyire én észrevettem.

Ha azt vesszük, hogy a post-hardcore-nak is több szakasza van/volt, akkor teljesen korrekt olyan szempontból, ha a mûfaj legújabb hullámát nézzük :rolleyes: Ennek ellenére pl a Jawbox, a Big Black, a Fugazi, vagy a Nation of Ulysess ugyanúgy ott vannak a listán, amik pedig az elsõ post-hardcore bandáknak tekinthetõek...

igen, de ezek a bandák azért más stílusokból is építkeztek (pl. a Fugazinál ott voltak a punkos témák, a NoU-nél a rock'n'roll), bár tényleg õket tekintik a poszt-HC elsõ képviselõinek.

SZERK: Arról nem is beszélve, hogy azok a bandák amik megalapozták a stílust és az elsõ 1-2 hullám alakjai voltak, azoknak már jó része feloszlott :P

jó, de mivel ez egy 25 éves stílus ez nem is csoda:D azóta azért alakultak más király bandák is, akik még ma is léteznek.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_post-hardcore_bands

Úgy gondolom nagyjából korrekt is a lista, jómagam is hallgatom nem egy banda zenéjét, többségük valóban beleillik, a post-hardcore mûfajba. Bár azért a My Chemical Romance csak az elsõ két albummal sorolható ebbe a mûfajba szerintem, a Billy Talent és az AFI pedig maximum pár számukkal, de hát ez van. Ettõl függetlenül bírom mindhárom bandát. Aztán a listán szereplõk közt még ott van nagy favoritként a Silversten, A day to remember, Hawthorne Heights, Helmet, We came as Romans...na meg persze a Story of the Year B) :D

ezen a listán kb 5-6 zenekart számoltam meg elsõre (az általad említettek között meg egyet sem), akiknek tényleg van közük a stílushoz (az i set my friends... nevû borzalom megemlítése pedig szégyen az egész mûfajra),a legtöbb az vagy emocore vagy metalcore, de ezeket a stílusokat valamiért nagyon keverik az emberek.

Link to comment
Share on other sites

Warfare

ezeket a stílusokat valamiért nagyon keverik az emberek.

Pár divathullámban úszó mûbanda kitalálta, hogy "De menõen hangzik a post-hardcore! Nevezzük a mi zenénket is annak! A sok hülye meg úgy is felzabálja! Haha!"

Link to comment
Share on other sites

TIRU

ezen a listán kb 5-6 zenekart számoltam meg elsõre (az általad említettek között meg egyet sem), akiknek tényleg van közük a stílushoz (az i set my friends... nevû borzalom megemlítése pedig szégyen az egész mûfajra),a legtöbb az vagy emocore vagy metalcore, de ezeket a stílusokat valamiért nagyon keverik az emberek.

Hát igazából amiket felsoroltam, azok a bandák több stíluson belül is mozognak, több stílus jellegzetességeit is rájuk aggathatjuk, de pl a Silverstein, A day to remember és a Story of the Year elég erõteljesen hordozza magában a 2000-es években megjelent "legújabb" post-HC hullám vonásait és személy szerint ha mindenképp kategorizálni kéne, akkor én is ide sorolnám õket. De pl pont a SOTY-s arok mondták, hogy õk marhára nem szeretik, ha elkezdik õket kategorizálni, õk csak csinálnak valami zenét ami tetszik nekik és remélik, hogy a hallgatóknak is tetszeni fog, teljesen fölösleges megpróbálni beskatulyázni õket, mert több dologgal is kísérleteznek. Napjainkban szerintem ez sok bandára igaz, amit én pl egy jó dolognak tartok, mert ettõl változatos lesz egy banda zenei világa.

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Pár divathullámban úszó műbanda kitalálta, hogy "De menően hangzik a post-hardcore! Nevezzük a mi zenénket is annak! A sok hülye meg úgy is felzabálja! Haha!"

Ez olyan szintű dolog ,mint az amit a progresszív metálról írtam valamelyik topikban.

De pl pont a SOTY-s arok mondták, hogy ők marhára nem szeretik, ha elkezdik őket kategorizálni, ők csak csinálnak valami zenét ami tetszik nekik és remélik, hogy a hallgatóknak is tetszeni fog, teljesen fölösleges megpróbálni beskatulyázni őket

Ha igazán lesz@rnák akkor nem tennének ilyen kijelentéseket ;) Mellesleg meg a legkönnyebben bekategorizálható bandák szoktak ilyeneket mondani, legalábbis észrevételeim szerint.

Amit te meg a post-hardcore új hullámának nevezel az valójában nem az, mert hiába mondják azt ,hogy post-hardcore ha a zenéjük nem az.

A wikipedia link meg nagyon adja, köszönöm szépen. :D (Bless the fall meg ilyenek, tuti megbízható a lista... :D)

Link to comment
Share on other sites

TIRU

Ez olyan szintû dolog ,mint az amit a progresszív metálról írtam valamelyik topikban.

Ha igazán lesz@rnák akkor nem tennének ilyen kijelentéseket ;) Mellesleg meg a legkönnyebben bekategorizálható bandák szoktak ilyeneket mondani, legalábbis észrevételeim szerint.

Amit te meg a post-hardcore új hullámának nevezel az valójában nem az, mert hiába mondják azt ,hogy post-hardcore ha a zenéjük nem az.

A wikipedia link meg nagyon adja, köszönöm szépen. :D (Bless the fall meg ilyenek, tuti megbízható a lista... :D)

Nah akkor mondjad, szerinted mi a post-hardcore... :D

Mert szerintem pl egy k.rva szerteágazó stílus...ezért van a 'post' szócska elõtte, épp ezért simán beleférnek a bandák amiket írtam, de ha nem tetszik wikipedia, nem csak ott említik ezeket a bandákat post-hardkore-ként

Link to comment
Share on other sites

Warfare

Protip: Ha nem akarod, hogy kinevessenek, sosem hozol wikipédia linket a vitába.

Link to comment
Share on other sites

TIRU

Protip: Ha nem akarod, hogy kinevessenek, sosem hozol wikipédia linket a vitába.

Figyelj...rohadtul nincs bajom veled, de ha érdemében nem szólsz hozzá a vitához, akkor ne szólj má be minden szarért :lol:

Egyébként pont most említettem h nem csak wikin írnak ilyeneket...most hadd ne kelljen belinkelnem mindent, szerintem mindneki ismeri a google-t :D

Link to comment
Share on other sites

Warfare

A wikipédiát mindenki szerkesztheti. :) Ha felülbírálják is, kétlem, hogy olyan emberek, akiknek közük is van a kevésbé ismert zenei stílusokhoz, és akaratlanul is minden hülyeségre rábólintanak. Sok olyan zenével foglalkozó oldal is van, ami nem ássa be magát eléggé a mûfajok ismeretébe és csak megy a tömeg után, tehát ez sem igazán jó érv. A SoTY féle bandák sosem lesznek post-hc. Ahhoz egy kicsit több kreativitás kellene. :D

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Én ezt hívom post-hardcore-nak :o Jé nem agyon csépelt dolgok vannak benne és mégis ragaszkodnak a hardcore gyökerekhez, mélysége van a zenének és nem az a felszínes parasztvakítás és álművészet megy mint az "új hullámos post-hc" bandák többségében :o Azokban a zenékben amit a wikipedia oldal mutatott nem nagyon találtam meg ezeket, általában vagy az emocore ill. screamo műfajok meggyalázása volt ha meghallgattam valamelyik bandát, vagy simán olyan zene aminek semmi köze a műfajhoz, esetleg valami elcsépelt metalcore cucc. Ha alapból nincs meg az ösztön, hogy merik egyáltalán hardcore-nak nevezni magukat?

No offense, nincs veled semmi bajom, csak amit ezeknek a bandáknak a jó része elkövet engem bosszant, mert nem kéne mindent tönkre tenni. A következő mi lesz? Kis 15 éves emo srácok próbálnak döngölős sludge számokat játszani , miközben nyáladzik valami csaj kinézetű egyed a mikrofonba? :D

Link to comment
Share on other sites

TIRU

Én ezt hívom post-hardcore-nak :o Jé nem agyon csépelt dolgok vannak benne és mégis ragaszkodnak a hardcore gyökerekhez, mélysége van a zenének és nem az a felszínes parasztvakítás és álmûvészet megy mint az "új hullámos post-hc" bandák többségében :o Azokban a zenékben amit a wikipedia oldal mutatott nem nagyon találtam meg ezeket, általában vagy az emocore ill. screamo mûfajok meggyalázása volt ha meghallgattam valamelyik bandát, vagy simán olyan zene aminek semmi köze a mûfajhoz, esetleg valami elcsépelt metalcore cucc. Ha alapból nincs meg az ösztön, hogy merik egyáltalán hardcore-nak nevezni magukat?

No offense, nincs veled semmi bajom, csak amit ezeknek a bandáknak a jó része elkövet engem bosszant, mert nem kéne mindent tönkre tenni. A következõ mi lesz? Kis 15 éves emo srácok próbálnak döngölõs sludge számokat játszani , miközben nyáladzik valami csaj kinézetû egyed a mikrofonba? :D

Time to burn jó is amúgy :D

Igazából továbbra is úgy gondolom, hogy ugyanúgy ahogy a heavy metal-on belül is vannak eltérések bandák között, pontosan ott is a "hullámosodás" miatt, úgy a post-hc-ben is lehetnek. Ettõl függetlenül én továbbra is tojok a mûfajra, ah egy banda zenéje tetszik azt hallgatom...csak így kíváncsi vagyok arra, hogy miért mondod/mondjátok, hogy ezek a bandák nem azok, holott én nem egy helyen (nem csak wiki) olvastam azt h ezek igenis post-hc bandák. Elég nagy zeneoldalak is ezt mondják róluk...

Warfare: Oké...akkor ha minden oldal ahol én ezeket olvastam hazudik és szar, akkor ki fogja megmondani, hogy hova lehet besorolni ezeket a bandákat? :D Mutass egy oldalt ami 100%-os hitelességgel megmondja :D Engem továbbra sem érdekel h pl a SOTY post-hc é vagy sem, ettõl függetlenül ugyanúgy bírni fogom a zenéjüket...csak most már valóban érdekelne, hogy akkor te honnan szerezted ezt a tudást, amitõl ilyen jól meg tudod mondani h mindenki csak megy a tömeg után meg minden és hogy ki milyen mûfajba tartozik :D Nem beszólni akarok, csak most már tényleg érdekelne az egész, kíváncsi vagyok h akkor pl a SOTY hova tartozik, ha az a cirka 15 oldal mind téved amit én olvastam. Most tényleg nem beszólásból, de pls mondj egy helyet ahol emg tom nézni ezeket.

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Az itt a probléma ,hogy továbbra is azt szajkózod amit már az elején elmondtunk ,hogy ezeknek a bandákát mostanában post-hardcore-nak hívják annak ellenére ,hogy nem azok és te ezzel szemben az internetes oldalakra hivatkozol, de mi valószínûleg pont az ilyen forrásokra gondoltunk. Nem attól lesz egy zene bizonyos mûfajban ,hogy ilyen-olyan oldalakon azt írják, hanem attól, hogy milyen elemekbõl építkezik, milyen a mondanivalója, milyen a szerkezete stb. stb. ezekhez pedig fül kell, mert a zenét nem olvasod hanem hallod.

Link to comment
Share on other sites

TIRU

Az itt a probléma ,hogy továbbra is azt szajkózod amit már az elején elmondtunk ,hogy ezeknek a bandákát mostanában post-hardcore-nak hívják annak ellenére ,hogy nem azok és te ezzel szemben az internetes oldalakra hivatkozol, de mi valószínûleg pont az ilyen forrásokra gondoltunk. Nem attól lesz egy zene bizonyos mûfajban ,hogy ilyen-olyan oldalakon azt írják, hanem attól, hogy milyen elemekbõl építkezik, milyen a mondanivalója, milyen a szerkezete stb. stb. ezekhez pedig fül kell, mert a zenét nem olvasod hanem hallod.

Hát én hallgatom és rohadjak meg én igenis meghallom a zenéjükben a hardcore elemeket is... :lol: Tény, hogy rohadtul keverve van más elemekkel, de pont ez a lényeg a post-hc mûfajában, hogy az alap hc elemeket keverik egy rakás mással...szerintem legalábbis :P

Link to comment
Share on other sites

tupeLo

Tény, hogy rohadtul keverve van más elemekkel, de pont ez a lényeg a post-hc műfajában, hogy az alap hc elemeket keverik egy rakás mással...szerintem legalábbis :P

..és pont ez az, amiért nem lesz poszt-hardcore, hiszen a hardcore-ban már bevett (sablonokat) műfaji elemeket ismételgetik, nem bontják meg a műfaj határait, nem mutatnak túl a műfaj hétköznapi keretein, pusztán feldobják azt más stílusokból vett panelekkel.

szerk: azt viszont én nem értem, hogy a Fall of Efrafában hol vannak hardcore elemek, vagy gyökerek.

Link to comment
Share on other sites

TIRU

..és pont ez az, amiért nem lesz poszt-hardcore, hiszen a hardcore-ban már bevett (sablonokat) műfaji elemeket ismételgetik, nem bontják meg a műfaj határait, nem mutatnak túl a műfaj hétköznapi keretein, pusztán feldobják azt más stílusokból vett panelekkel.

szerk: azt viszont én nem értem, hogy a Fall of Efrafában hol vannak hardcore elemek, vagy gyökerek.

az én értelmezésem szerint pedig a post-hardcore az egy hardcore alapokkal rendelkező, de azon messze túlmutató, sok más stíluselemmel keveredő műfaj...pont ezért nem simán hardcore, hanem POST-hardcore :rolleyes: Ugyebár a post- jelentése nem más mint valami utáni, vagy utó-akármi. Utó-hardcore...ez is mutatja, hogy van benn valami hardcore de azon már túllépett. Nekem ez a meglátásom :P

Egy Treblezine-es cikkben volt ez:

"Instead of sticking to hardcore's rigid constraints, these artists expanded beyond power chords and gang vocals, incorporating more creative outlets for punk rock energy."

És szerintem ez pl simán illik pl a Silverstein-re, vagy a Story of the Year-re is...de még sorolhatnám a bandákat :D

Link to comment
Share on other sites

-moki-

na, ez az konkrétan amit én poszt-HC-nak tekintek, amit nem értek, hogy pl. a Made Out of Babies-ben hol vannak ilyen hardcore-gyökerek? õk a sludge-ban fogant zenét nyomnak, ilyen Björk nénis énekdallamokkal amennyire én észrevettem.

igen, de ezek a bandák azért más stílusokból is építkeztek (pl. a Fugazinál ott voltak a punkos témák, a NoU-nél a rock'n'roll), bár tényleg õket tekintik a poszt-HC elsõ képviselõinek.

A hardcore egy rém képlékeny és sokrétû mûfaj volt. Már fénykorából is fel tudnál sorolni kb egy tucat mellékhajtást csak az Egyesült Államokban. Ezek azért post zenék, mert le kell õket választani valamirõl, hogy tudatosítsuk azt, hogy õk "tovább léptek". Ekkor pedig megnézed a hajtáshoz legközelebbi szárt és aszerint nézed õket. Elég csak egy ritmus, ismerõs riff, vagy futam. Bármennyire is tagoltak, ziláltak ezek, bõven felismerhetõek.

Személy szerint én a sludge-ot a hardcore egy lebontásának és újra alkotásának tartom, mindamellett, hogy mennyi más vegyületet is tartalmaz. Szóval ha ki akarjuk fordítani a szavaim és mocsokmód lebutítani, akkor azt is mondhatnánk, hogy minden sludge post hardcore a szememben valamilyen szinten :D Csak hallgass meg egy Zozobrát például, hogy mennyire kemény magzene szaga van :D

Tehát a sludge se egy szeplõtlenül fogant stílus.

szerk: azt viszont én nem értem, hogy a Fall of Efrafában hol vannak hardcore elemek, vagy gyökerek.

Pedig már az elsõ felütéstõl kezdve lehet érezni :D Szerintem a Fall of Efrafa a legnyílvánvalóbb hc gyökszikkel rendelkezõ postás magzás.

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

szerk: azt viszont én nem értem, hogy a Fall of Efrafában hol vannak hardcore elemek, vagy gyökerek.

Pedig direkt azért raktam be azt a számot mert pont ebben lehet a legjobban hallani... :D Úgyhogy nem értelek.

Link to comment
Share on other sites

tupeLo

Pedig direkt azért raktam be azt a számot mert pont ebben lehet a legjobban hallani... :D Úgyhogy nem értelek.

jó, az a felütés az elején tényleg ott van, de ez a zene nekem akkor is sludge.. illetve poszt-rock hatásaik is vannak még - de õk valamiért ebbe az utóbbi mûfajba sorolják magukat.

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

jó, az a felütés az elején tényleg ott van, de ez a zene nekem akkor is sludge.. illetve poszt-rock hatásaik is vannak még - de õk valamiért ebbe az utóbbi mûfajba sorolják magukat.

Erre csak azt tudom mondani amit Moki is mondott, a sludge egyik alapja ,hogy hardcore elemekbõl is építkezik, ha így van akkor pedig könnyû átmenetet alkotni a két mûfaj között, amúgy furcsa mert amikor elõször hallgattam õket nekem is a sludge ugrott be, de ha hallgatom a számaikat akkor nem tudom rá azt mondani, hiányzik a sludge mocskossága és a kábulás inkább post-hardcore-nak vagy post-metalnak nevezném.

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Húú, ez a Fall of Efrara mennyire ótvar egy zene, te atya úr isten... elkezdtem hallgatni, és röhögtem rajta, mennyire gyenge :D Oké, vannak néha jó pillanatai, de a dob többségében egyszerűen vicc. Ami másfél percnél megy a számban, azzal nincs baj... de addig valami helyét nem ismerő, dobbal monotonan puffogtató, ócskán hörgő, érdekesen riffelgetni akaró szar. Amikor bejön a downtempo, már sokkal kevésbé érződik a dob gyengesége, sőt... ott tetszik is. (persze egy Admiral Angry - Dripping szintű dobtéma itt sosem lesz) Aztán jön megint ez a full gyökér típusú hörgés... sem erő nincs benne, sem az, ami eladhatná.

A Time to Burn viszont zseniális, majdnem Neurosis-magasságokba tör néhány pillanatával. Ez a Nayeli hatalmas szám, de az Emma Peel is iszonyat jó. (mondjuk az AmenRa is sokkal jobb ennél, de sebaj)

szerk.: Baaakk, a Dripping miért nincs youtube-on? Alighanem rosszul emlékszem a szám címére :unsure:

Elég lesz az Android is.

szerk.2.: Megvan az album, ezaaaz!

MEGVAN:

http://www.youtube.com/watch?v=FyhFiA-2Rhk

1:30-tól... ÁÁÁÁÁÁÁ

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Ez ilyen 1 szám alapján ítélõs hsz volt? :D Mellesleg szerintem roppant unalmas ,hogy manapság minden dobos polipot akar játszani de úgyse megy neki, meg az agyoncsépelt duplázó használat , szarul hangolt lábdobbal aminek ócska hangja van... Akkor inkább a hc-s alapok, és egyébként a düh és elkeseredettség kifejezésére szerintem ezek a témák nagyon is jók, és az énekes hörgésébõl jobban átjön az elkeseredettség ,mint akármi másból. De igazából megmagyarázni úgyse lehet :D

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Ez ilyen 1 szám alapján ítélős hsz volt? :D Mellesleg szerintem roppant unalmas ,hogy manapság minden dobos polipot akar játszani de úgyse megy neki, meg az agyoncsépelt duplázó használat , szarul hangolt lábdobbal aminek ócska hangja van... Akkor inkább a hc-s alapok, és egyébként a düh és elkeseredettség kifejezésére szerintem ezek a témák nagyon is jók, és az énekes hörgéséből jobban átjön az elkeseredettség ,mint akármi másból. De igazából megmagyarázni úgyse lehet :D

Hallottam már kifejezőbb hörgést az elkeseredettségre. I'm in a coffin, vagy ilyesmi volt a dolog neve, zenehallgatókörös, az félelmetes volt.

Persze, 1 számos, az a MENŐŐŐ :lol: Hallgatok még tőlük, érdekel, milyenek... nem szar a te ízlésed, nagyon nem, szóval ennyivel nincs vége. Címeket írj, mit érdemes, aztán Admiral Angry album után megy is.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...