Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Post-metal, Post-rock


nyr

Recommended Posts

nyr

Szerintem már ideje volt, lehet róla dumcsizni bõven. Bár sokan vitatottnak tartják a post-metalt, mint különálló mûfaj, de én úgy gondolom az elmúlt években egyre jobban kirajzolódott mirõl is van szó, és folyamatosan újítanak rajta, szóval annyira már nem fedi le az atmoszférikus sludge megnevezés.

Azért merészeltem megnyitni a topicot mert sztem van elég ember aki hallgatja az eféle muzsikát.

Ugyebár a legtiszteletre méltóbb és ebben a kategóriában legsúlyosabb zenét mûvelõ zenekar az a Neurosis. Csak a nagyobb nevekbõl szemezgetnék azok kedvéért akik nem nagyon járatosak

Isis

Cult of Luna

Rosetta, Callisto, Battle of Mice (hatalmas kedvenc) muszáj megemlíteni

ezek instrumentálisak teljesen:

Pelican

Red Sparowes

ezeket nagyon imádom, és most kezdtem el ismerkedni a Russian Circlesel, ami szintén nagyon jónak tünik elsõ benyomásra

post-rock bandákat is rajongják bõven errefele, nemtudom mennyire szükséges megemlíteni egy God Is An Astronaut, Mogwai vagy Sigor Rós (mondjuk a legutóbbitól kiráz a szarszeplõ nagyon utálom, de meg kell említeni, mert sokan hallgatják, és lehetne is akár az elsõ vitatéma)

post-hardcore bandák meg már lettek említve egy másik topicban, de amit kiemelnék mert nem túl ismert de mégis baromi jó, az a Made Out of Babies (battle of miceban supergroupol az énekesük, aki mellesleg a kedvenc nõi énekesem)

persze van még bõven nagyon sok jó zenekar, lehet ajánlgatni egymásnak, írogassatok :)

Link to comment
Share on other sites

Warfare

Én a post-rock/metal betevõmet Toolvidék blogjáról szerzem be, néha jólesik, de nem hallgatom gyakran. Amire emlékszem, hogy tetszett ebben a mûfajban, az a Hermelin.

Link to comment
Share on other sites

nyr

Én a post-rock/metal betevõmet Toolvidék blogjáról szerzem be, néha jólesik, de nem hallgatom gyakran. Amire emlékszem, hogy tetszett ebben a mûfajban, az a Hermelin.

kellemes cucc

Link to comment
Share on other sites

Toolvid

én is Toolvidék blogját ajánlom, csak ott már annyira túl van járatva a téma, hogy ide már uncsi lenne kommentelni érdemben... :rolleyes: a post-metal jó...már, ha jó.

Link to comment
Share on other sites

-max-

Húha... Igazság szerint a Cult of Luna-t annyira nem ismerem, az Isis, a Rosetta, a Pelican meg a Callisto viszont mind-mind a legnagyobb kedvenceim közé tartoznak. A Neurosis számomra kissé nehezen emészthetõ zene... nem tudom, talán idõvel az is "bejön" majd.

Amúgy az új Isis csak nekem volt kicsit csalódás?

Link to comment
Share on other sites

Hares

Mi az a postmetal?

Link to comment
Share on other sites

nyr

Húha... Igazság szerint a Cult of Luna-t annyira nem ismerem, az Isis, a Rosetta, a Pelican meg a Callisto viszont mind-mind a legnagyobb kedvenceim közé tartoznak. A Neurosis számomra kissé nehezen emészthetõ zene... nem tudom, talán idõvel az is "bejön" majd.

Amúgy az új Isis csak nekem volt kicsit csalódás?

Fú pedig Cult Of Luna-t megéri megismerni, néhány számuk az elmúlt hetekben olyan reakciót váltott ki belõlem, hogy magam is megijedtem; Neurosis-t pedig kizárólag csak indulatos állapotban szabad hallgatni, úgy meg igen könnyen belopja magát a szívedbe :) Új Isisnél nekem ilyen kis apróságok szúrták a fülemet eleinte mint pl. a Ghost Keyben az az iszonytatos magas éles tremmolo, pont amikor belazul a szám, és baromira nem illik oda, de nem merek komolyabb véleményt alkotni még mert nem hallgattam szarrá :/

Pelicantól 2 hete hallgattam széjjel a Mammoth nevû számukat, amikor bejön az a poliritmika, az olyan hogyha egyszer fingott egy mamut akkor annak olyan hangja lehetett :D csak eszembe jutott XD

Mi az a postmetal?

meg

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Be is lehet zárni a topic-ot :lol:

Link to comment
Share on other sites

Toolvid

Be is lehet zárni a topic-ot :lol:

mondjuk ja... :rolleyes: bár nekem mindörökre a Paranaut marad a kedvencem...a többirõl meg már komolyan túl sokat beszéltünk anno... B)

Link to comment
Share on other sites

Kalti

Neurosis a legnagyobb, de tény hogy kell hozzá egy hangulat. Az Isis kicsit elfáradt, az új albummal is nagyon küzdök :unsure:. Eyes of Fire-ért nem vagyok oda, nekem nem igazán post-metál, ahhoz hiányzik belõle a lebegés, az ének se jön be igazán, de szarnak nem szar. Pelican-t sem szeretem, mert csak B). Rosetta-ra meg menni kell júniusban, mert leszedi majd az arcunkat. Na megmondtam a tuti frankót. :D

Link to comment
Share on other sites

nyr

Eyes Of Fire-t nyáron a zenehallgatókörnek köszönhetõen ismertem meg :) nekem tetszik benne minden, de tény hogy a "libegés" hiánya miatt valóban nem ugyanazt jelenti, mint az Isis, luna, callisto vonal

amugy remélem elég sok témakört megadtam témanyitáskor, hogy ne haljon be a topic :/

Link to comment
Share on other sites

-max-

Fú pedig Cult Of Luna-t megéri megismerni, néhány számuk az elmúlt hetekben olyan reakciót váltott ki belõlem, hogy magam is megijedtem; Neurosis-t pedig kizárólag csak indulatos állapotban szabad hallgatni, úgy meg igen könnyen belopja magát a szívedbe :) Új Isisnél nekem ilyen kis apróságok szúrták a fülemet eleinte mint pl. a Ghost Keyben az az iszonytatos magas éles tremmolo, pont amikor belazul a szám, és baromira nem illik oda, de nem merek komolyabb véleményt alkotni még mert nem hallgattam szarrá :/

Pelicantól 2 hete hallgattam széjjel a Mammoth nevû számukat, amikor bejön az a poliritmika, az olyan hogyha egyszer fingott egy mamut akkor annak olyan hangja lehetett :D csak eszembe jutott XD

CoL-Neurosis-szal kapcsolatban: igen, ez a legtöbb post-metal bandára jellemzõ. Szvsz ez az egész zene hangulatfüggõ, nem mindig élvezhetõ, de vannak pillanatok, amikor nagyon üt.

Új Isis-t azért nem hallgatom, mert a... khm, netrõl rendelt változatnak borzalmas a hangminõsége. Bizonyos részeknél valamiért recseg, a KisTehén!us torzít, stb. Zeneileg végülis nem rossz, csak én egy picit többet vártam.

Link to comment
Share on other sites

nyr

CoL-Neurosis-szal kapcsolatban: igen, ez a legtöbb post-metal bandára jellemzõ. Szvsz ez az egész zene hangulatfüggõ, nem mindig élvezhetõ, de vannak pillanatok, amikor nagyon üt.

Új Isis-t azért nem hallgatom, mert a... khm, netrõl rendelt változatnak borzalmas a hangminõsége. Bizonyos részeknél valamiért recseg, a KisTehén!us torzít, stb. Zeneileg végülis nem rossz, csak én egy picit többet vártam.

Mondjuk nálam csak a neurosis hangulatfüggõ, az egész mûfajban pont ezt imádom, hogy bármikor tudom hallgatni és eljátszadozik a hangulatommal. remek példa az a 3 amit linkeltem alább. tényleg van hogy csak hallgatom a prüntyit hátradõlve kifordult szemmel és közben vakargatom a tökömet hogy milyen szép az élet, aztán bejön valami agyszívás, vagy valami hátborzongatóan kisérteties riff, oszt ha nem figyelek oda egész váratlanul érhet egy komolyabb arconcsapás (kicsit leegyszuerűsítve). ez az a mûfaj ami eddig a legjobban lefedi az érzelmi skálámat.

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

igazából szerintem meg ezek azok a mûfaj ahol nem tudnám meghatározni melyik banda a kedvencem :D amúgy meg a topik sztem fölös mert csak annyit mondok ,hogy csakbenn azt kész :D Amúgy én Isist annyira nem szeretem csak a Holy Tears jön be igazán :) General Lee-t viszont szerintem próbáljátok be mert jóanyag B)

Link to comment
Share on other sites

nyr

amúgy meg a topik sztem fölös mert csak annyit mondok ,hogy csakbenn azt kész :D

:huh:

Link to comment
Share on other sites

Toolvid

:huh:

<_<

Link to comment
Share on other sites

-moki-

<_<

[rasta]

Link to comment
Share on other sites

Toolvid

[rasta]

:wub:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
nyr

WÁÁÁ, Rosettára megy valaki? várom nagyon

Link to comment
Share on other sites

Kalti

WÁÁÁ, Rosettára megy valaki? várom nagyon

Én, ha csak nem jön közbe valami ;), sajnos pont vizsgaidõszak alatt van :unsure: .

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Hol, mikor? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

nyr

Hol, mikor? :unsure:

http://www.last.fm/event/900885

2 nappal az utolsó szóbelim után :D egy interjúban lelőttek pár számot amit fognak játszani(, bár amiket konkrétan mondtak, azokra számitani is lehetett..)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
blambun

Srácok, ti különben mennyire szoktatok/tudtok egy-egy post-rock vagy post-metal nótához saját értelmezést társítani ? Szóval, ugye itt van nekünk a posztrokk, aztán többnyire ének nélküli a mûfaj. Így az egyetlen eszköz, amivel a hallgatóhoz lehet szólni, az a zene. Ezzel próbál érzést közvetíteni, gondolatokat ébreszteni, mondanivalót sugározni. Ennek megfejtésében még esetleg a szám címe segíthet. Mennyire mûködik ez nálatok ?

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Ezekhez a muzsikákhoz nincs univerzális megoldókulcs. Van, amit az elõadó akar közölni és van, amit te interpretálsz belõle magadnak. Persze be lehet tanulni az alapokat (brrr), csak úgy, mint mondjuk a vers és film elemzésnél, de az élmény megformálása magasabb szinten valósul meg, mint a deduktív értelmezés. Meg a szememben.. ez némileg meg is öli magát az eszmeiséget.

Persze vannak viszonylag egyértelműbb dolgok, pl egy sludge doom nótánál nem igazán kezdesz el a pozitív érzelmek spektrumában mozogni, amikor értelmezni próbálod :D

Link to comment
Share on other sites

blambun

És mennyire szép is az, hogyha én nem azt hámozom ki egy nótából, amit az közölni hivatott volt! Ez még különlegesebbé teszi a dolgot, hiszen mindenkinek mást jelenthet, sokkal szebb ez így, mintha valamire kényszeredetten próbálnánk ráerõltetni egy egzakt értelmezést.

Különben én eddig (tudatosan) sosem próbáltam egy-egy számot megfejteni, viszont valamelyik nap, a 65daysofstatic egy dalához, és annak címéhez sikerült egy saját kis értelmezést társítani, ami tökéletesen összhangban volt az akkori hangulatommal, és azóta még értékesebbnek tartom azt a nótát. Szóval, ezután majd próbálok kicsit jobban odafigyelni. Persze, érzéseket, gondolatokat eddig is keltettek bennem, de tényleges mondanivaló formájában sosem öltöttek testet.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...