Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Star Wars: The Old Republic


Csurgod

Recommended Posts

Nomad90

Payment history szerint augusztusban volt utoljára fizetés (3990, ami egy hónap talán), a bankkártyám meg ki is van törölve az accról.

Igen 3990 az 1 hónapos, de az megújuló, meg kéne nézni ,hogy lemondtad-e, amúgy azt, hogy hány napod van hátra a subscription résznél van 1 szövegdoboz afelett közvetlenül a felsõ oldal menü alatt irja ki "You have x days left".

Amúgy meg most, hogy hétvégén lesz ismét dupla xp szerintem visszanézek én is, meg sentinelemet már be kéne fejeznem, meg a juggeremre is ráférne pár szint húzás, bár az uj guildem is döglõdik ahogy elnéztem, ez mondjuk köszönhetõ nagyrészt szerintem annak, hogy kedves leader 1-2 hónap után abbahagyta a gamet, de a szája járt, hogy ilyen-olyan eventek lesznek, stb..

Akik meg lennének külföldi guild nem hiszen hogy szívesen visszavennének, mert kb 1 nap után kiléptem tõlük, mondván, hogy "nem éreztem jól magam", ami persze köszönhetõ annak, hogy bebeszélem magamnak, hogy gyenge az angolom, holott faterék is meg volt angoltanárom is azt mondja hogy lehet még emelt szint is meglenne könnyen vagyok olyan jó, csak berezelek mindig attól, hogy angolul kell megszólalni. ;)

Link to comment
Share on other sites

Hor1

De mondom, az augusztusban volt. :)

Folyószámla mozgáson se látom, szóval teljesen homály számomra. De megbékéltem vele. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Doggar

Hmmmm... Azon agyalok, lehet folytatnám a kommandó-mat... A Story nagyon tetszett.. Érdemes beszállni? És ellehet lavirozni prémiumként? Vagy mindenképpen kell elõfizu?

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Szerintem bõven lehet haladni premiumként is (visszakerültem az új patch megérkeztével).

Link to comment
Share on other sites

Nomad90

Szerintem bõven lehet haladni premiumként is (visszakerültem az új patch megérkeztével).

Nah akkor az valami system bug lehetett, hogy subos voltál még.

Ami a preferred státuszt illeti, szerintem is el lehet lenni, bár azért ha van rá credit vagy cartel coin a következõket érdemes beszerezni:

- unify colors unlock,

- artifact equipment unlock

Elõbbinek ugyan csak kozmetikai jelentõsége van, utóbbi viszont end-game szempontjából fontos mert lvl 50-töl érdemes lila(artifact) cuccokban vagy narancs(custom) cuccokban rohangászni lehetõleg lila(artifact) modokkal.

Sokan szoktak még panaszkodni az xp és fõleg a credit limitre, ezekre azt mondanám:

- xp: boosterek használatával simán kiküszöbölhetõ,

- credit cap: f2p-nek 200.000 credit/karakter, preferrednek 350.000 credit/karakter, ha kicsit türelmes az ember gtn-en idõnként vannak nagyon jó akciók, én pl vettem már meg böven 1 millió feletti értékû cuccokat alig 100.000 creditekért.

Ami nagyon idegesítõ tud lenni, hogy levélben se f2p se preferred nem küldhet pénzt, illetve preferred 1 cuccot küldhet 1 levélben, fp2 pedig levelet se küldhet... Ez utóbbi fõleg akkor tud zavaró lenni ha tartozol valakinek kisebb összegekkel, a pénz küldést a preferred legalább tudja orvosolni azzal, hogy ö legalább tud kereskedni, a f2p-nek még az is le van tiltva...

Ha valaki tervez unlockokat venni szerintem account-osak érik meg, mert azok az összes karakterre hatnak, míg karakterre vettek csak az adott karakterre és ha sok karira akarja megvenni az ember akkor karakteres drágábban jön ki.

Gearelésre azért még javasolnám, hogy aki teheti szerezzen be valami narancs(custom) geart, ilyen pl a most lezajlott gree event-bõl szerzett repu után vehetõ páncélok pl amik ráadásul legacy-sak azaz legacy-n belül bármelyik karira ráadhatóak(lvl 10 felett), és a napi küldikböl(pl. gf-es napi küldi ad 20 basic commendation-t) felpakolni basic commendation-ökböl, és olyan 10-12 szinteként lecserélni a teljes ruházat modjait, ha valaki sokat warzone-ozik a flottán a wz terminál mellett ácsorgó 1-ik árúsnál pl átválthatja a wz commot is basicre.

Link to comment
Share on other sites

Plata

Nah akkor az valami system bug lehetett, hogy subos voltál még.

Ami a preferred státuszt illeti, szerintem is el lehet lenni, bár azért ha van rá credit vagy cartel coin a következõket érdemes beszerezni:

- unify colors unlock,

- artifact equipment unlock

Elõbbinek ugyan csak kozmetikai jelentõsége van, utóbbi viszont end-game szempontjából fontos mert lvl 50-töl érdemes lila(artifact) cuccokban vagy narancs(custom) cuccokban rohangászni lehetõleg lila(artifact) modokkal.

Sokan szoktak még panaszkodni az xp és fõleg a credit limitre, ezekre azt mondanám:

- xp: boosterek használatával simán kiküszöbölhetõ,

- credit cap: f2p-nek 200.000 credit/karakter, preferrednek 350.000 credit/karakter, ha kicsit türelmes az ember gtn-en idõnként vannak nagyon jó akciók, én pl vettem már meg böven 1 millió feletti értékû cuccokat alig 100.000 creditekért.

Ami nagyon idegesítõ tud lenni, hogy levélben se f2p se preferred nem küldhet pénzt, illetve preferred 1 cuccot küldhet 1 levélben, fp2 pedig levelet se küldhet... Ez utóbbi fõleg akkor tud zavaró lenni ha tartozol valakinek kisebb összegekkel, a pénz küldést a preferred legalább tudja orvosolni azzal, hogy ö legalább tud kereskedni, a f2p-nek még az is le van tiltva...

Ha valaki tervez unlockokat venni szerintem account-osak érik meg, mert azok az összes karakterre hatnak, míg karakterre vettek csak az adott karakterre és ha sok karira akarja megvenni az ember akkor karakteres drágábban jön ki.

Gearelésre azért még javasolnám, hogy aki teheti szerezzen be valami narancs(custom) geart, ilyen pl a most lezajlott gree event-bõl szerzett repu után vehetõ páncélok pl amik ráadásul legacy-sak azaz legacy-n belül bármelyik karira ráadhatóak(lvl 10 felett), és a napi küldikböl(pl. gf-es napi küldi ad 20 basic commendation-t) felpakolni basic commendation-ökböl, és olyan 10-12 szinteként lecserélni a teljes ruházat modjait, ha valaki sokat warzone-ozik a flottán a wz terminál mellett ácsorgó 1-ik árúsnál pl átválthatja a wz commot is basicre.

Fölösleges postázgatni a cuccokat,van egy közös legacy bank a házadban,ott annyi cuccot pakolsz át amennyi belefér.Pénzt nem tudom lehet-e átadni,még nem is néztem.Én minden karimat custom gear-el húzom,és 4-5 szintenként cserélem kari és a companion modjait.

Link to comment
Share on other sites

Doggar

Nah akkor az valami system bug lehetett, hogy subos voltál még.

Ami a preferred státuszt illeti, szerintem is el lehet lenni, bár azért ha van rá credit vagy cartel coin a következõket érdemes beszerezni:

- unify colors unlock,

- artifact equipment unlock

Elõbbinek ugyan csak kozmetikai jelentõsége van, utóbbi viszont end-game szempontjából fontos mert lvl 50-töl érdemes lila(artifact) cuccokban vagy narancs(custom) cuccokban rohangászni lehetõleg lila(artifact) modokkal.

Sokan szoktak még panaszkodni az xp és fõleg a credit limitre, ezekre azt mondanám:

- xp: boosterek használatával simán kiküszöbölhetõ,

- credit cap: f2p-nek 200.000 credit/karakter, preferrednek 350.000 credit/karakter, ha kicsit türelmes az ember gtn-en idõnként vannak nagyon jó akciók, én pl vettem már meg böven 1 millió feletti értékû cuccokat alig 100.000 creditekért.

Ami nagyon idegesítõ tud lenni, hogy levélben se f2p se preferred nem küldhet pénzt, illetve preferred 1 cuccot küldhet 1 levélben, fp2 pedig levelet se küldhet... Ez utóbbi fõleg akkor tud zavaró lenni ha tartozol valakinek kisebb összegekkel, a pénz küldést a preferred legalább tudja orvosolni azzal, hogy ö legalább tud kereskedni, a f2p-nek még az is le van tiltva...

Ha valaki tervez unlockokat venni szerintem account-osak érik meg, mert azok az összes karakterre hatnak, míg karakterre vettek csak az adott karakterre és ha sok karira akarja megvenni az ember akkor karakteres drágábban jön ki.

Gearelésre azért még javasolnám, hogy aki teheti szerezzen be valami narancs(custom) geart, ilyen pl a most lezajlott gree event-bõl szerzett repu után vehetõ páncélok pl amik ráadásul legacy-sak azaz legacy-n belül bármelyik karira ráadhatóak(lvl 10 felett), és a napi küldikböl(pl. gf-es napi küldi ad 20 basic commendation-t) felpakolni basic commendation-ökböl, és olyan 10-12 szinteként lecserélni a teljes ruházat modjait, ha valaki sokat warzone-ozik a flottán a wz terminál mellett ácsorgó 1-ik árúsnál pl átválthatja a wz commot is basicre.

Na ma rávetem magam a játékra. Most néztem, megvan ez a Jabbás kieg... Meg van vagy 4000 cartel pontom. Ma este játszom picit vele, meglátom rácuppanok-e, ha igen Úgyis elõfizetek.

De olyan régen játszottam vele, hogy szinte semmire sem emlékszem...

Link to comment
Share on other sites

Doggar

Tegnap sikeresen felraktam a játékot. Betöltöttem a 25-ös kommandóm és sajnos rá kellett döbbennem, hogy Fogalmam sincs merre járok mind Quest ügyileg mind story ügyileg. És az elmúlt 1 évben olya sokat vátozott az egész játék, hogy így biztos nem fogok vissza rázodni... Ezért indítottam egy Fejvadászt, hogy újra nekivágjak a csillagközi kalandoknak... Az elején féltem, hogy nem lesz lelki erõm újra a legelejétõl elindulni, de amint megszólalt a mágikus fõcímdal, minden aggályom szertefoszlott...

Egyébként ez a fejvadász mit takar? Meg Mik ezek az új talentek? Meg most akkor Megkaptam a legújabb kieget is?

Tudna nekem valaki egy általános helyzetjelentést adni?

Köszönöm

Link to comment
Share on other sites

Plata

Tegnap sikeresen felraktam a játékot. Betöltöttem a 25-ös kommandóm és sajnos rá kellett döbbennem, hogy Fogalmam sincs merre járok mind Quest ügyileg mind story ügyileg. És az elmúlt 1 évben olya sokat vátozott az egész játék, hogy így biztos nem fogok vissza rázodni... Ezért indítottam egy Fejvadászt, hogy újra nekivágjak a csillagközi kalandoknak... Az elején féltem, hogy nem lesz lelki erõm újra a legelejétõl elindulni, de amint megszólalt a mágikus fõcímdal, minden aggályom szertefoszlott...

Egyébként ez a fejvadász mit takar? Meg Mik ezek az új talentek? Meg most akkor Megkaptam a legújabb kieget is?

Tudna nekem valaki egy általános helyzetjelentést adni?

Köszönöm

Nem kaptad meg,csak ilyen szar lett a talentezés,régi jobb volt. :unsure:

Kieget csak akkor kapod meg ha megveszed.

Link to comment
Share on other sites

Nomad90

Nem kaptad meg,csak ilyen szar lett a talentezés,régi jobb volt. :unsure:

Kieget csak akkor kapod meg ha megveszed.

Igen ugyan úgy mint anno a huttos kiegnél, ezt is meg kell venni sajna.

@Doggar

A talentezés annyiban változott, hogy bejöttek a képzettségek(discipline) a talantfák helyett, ugyan az kb. minden csak most nem te osztasz el minden pontot önállóan, hanem csak a utility pontotokat (6db ha jó lemlékszem) oszthatod el magad, a többit ahogy fejlõdsz automatikusan megkapod amint eléred a szükséges szintet.

A dolog hátránya, hogy ezzel a húzással kinyírták a hibrid buildeket, mert ugye csak a választott discipline fában fejlõdhetsz.

Amúgy meg ha véletlen progenitoron vagy én birodalmi oldalon nekikezdtem 1 mesterlövésznek, de mivel jelenlegi guildem eléggé döglött soloban sok kedvem nincs tolni, így jó lenne 1 társ, vagy 1 új guild, egyelõre õrlõdöm mi legyen maradjak marksman-en vagy álljak át mérgezõs buildre. guildem döglöttsége miatt a sentinelemmel sem bírom elszenvedni magam 50-re se 49-röl, pedíg már makeben vagyok vele...

Link to comment
Share on other sites

Doggar

Igen ugyan úgy mint anno a huttos kiegnél, ezt is meg kell venni sajna.

@Doggar

A talentezés annyiban változott, hogy bejöttek a képzettségek(discipline) a talantfák helyett, ugyan az kb. minden csak most nem te osztasz el minden pontot önállóan, hanem csak a utility pontotokat (6db ha jó lemlékszem) oszthatod el magad, a többit ahogy fejlõdsz automatikusan megkapod amint eléred a szükséges szintet.

A dolog hátránya, hogy ezzel a húzással kinyírták a hibrid buildeket, mert ugye csak a választott discipline fában fejlõdhetsz.

Amúgy meg ha véletlen progenitoron vagy én birodalmi oldalon nekikezdtem 1 mesterlövésznek, de mivel jelenlegi guildem eléggé döglött soloban sok kedvem nincs tolni, így jó lenne 1 társ, vagy 1 új guild, egyelõre õrlõdöm mi legyen maradjak marksman-en vagy álljak át mérgezõs buildre. guildem döglöttsége miatt a sentinelemmel sem bírom elszenvedni magam 50-re se 49-röl, pedíg már makeben vagyok vele...

Egyenlõre fingom sincs errõl a talentrenszerrõl... De ahogy leírtad, talán a lotroéhoz hasonlít....

Red eclipse-n vagyok, és köztársasági oldalon... Ilyen han solo csempészt indítottam. A story nagyon tetszik. Fõleg az, hogy a questeket most egy tök más szemszögbõl közelítem meg. Így nem érzem azt, hogy unalmas lenne a játék. Egyébként a Hut Cartel megjelenése idején elõfizetõ voltam, igy én Megkaptam ingyen. Ezért kérdeztem, hogy az újat is megkapom -e ha elõfizetek. De nem kaptam meg, tegnap befizettem 60 napra.

Cartel pontból nem lehet megvenni a kieget? Van vagy 5000

Tegnap kipróbáltam a pvp-t is de nem nagyon fogott meg z az ûrharc szerüség...

Link to comment
Share on other sites

Nomad90

Egyenlõre fingom sincs errõl a talentrenszerrõl... De ahogy leírtad, talán a lotroéhoz hasonlít....

Red eclipse-n vagyok, és köztársasági oldalon... Ilyen han solo csempészt indítottam. A story nagyon tetszik. Fõleg az, hogy a questeket most egy tök más szemszögbõl közelítem meg. Így nem érzem azt, hogy unalmas lenne a játék. Egyébként a Hut Cartel megjelenése idején elõfizetõ voltam, igy én Megkaptam ingyen. Ezért kérdeztem, hogy az újat is megkapom -e ha elõfizetek. De nem kaptam meg, tegnap befizettem 60 napra.

Cartel pontból nem lehet megvenni a kieget? Van vagy 5000

Tegnap kipróbáltam a pvp-t is de nem nagyon fogott meg z az ûrharc szerüség...

A kieget a weboldalon tudod megvenni valódi pénzért(dollár, vagy esetünkben euró, ha Magyarországról jelentkezel be átváltja forintra),

kb. 5000 Ft-ért, vagy ennek megfelelõ dollár-ért / euró-ért.

Én gondolkozom már 1 ideje a szeróváltáson, ami még él magyar guild progenitoron azokat kb már végigjártam mind a 2 oldalon, van 1-2 guild akik megmaradtak de a szemléletükkel nem értek egyet, a kedvencem, hogy amiben most vagyok guild, ott a kedves leader közölte kb. 2 hónap után, hogy beleunt a dolgokba és otthagyta a guildet, hát le is döglött 2-3 hónap alatt a guild..

Az SoR-t nem kaptad meg ingyen, de ha amikor kijött elõfizetõ voltál, és megrendelted az SoR-t akkor megkaptad ingyen a huttos kieget hozzá ajándékba(a huttos kieget már akkor is hozzávágják az emberhez ha csak 1 hónapra elõfizuzik).

A pvp-t még nem láttad csak a galactic starfightert ahol ugyan másik játékosok ellen, illetve másik játékosokkal kell menni 1 csapatban, vadászgépeket vezetve, az is pvp, de én 2x próbáltam és 1 hulladék szerintem.

Van 1 másik pvp a Warzone ahol tényleg karakterekkel kell küzdeni(nem vadászgépekkel), ebböl van pár pálya és variáció is, 3 mód van most,

- 4v4 aréna(2db 4 fõs csapat püföli 1 mást 3 menetben az nyer aki több mentet nyert meg a 3-ból, itt ha padlóra küldenek akkor csak következõ körben vehetsz már részt),

- 8v8 csapatmunkát igénylõ turret foglálás/védés jellegûek,

- illetve a 8v8 huttball(ennek a lényege az lenne, hogy van 1 labda azzal kéne elérni a másik csapat gólvonaláig, és a labdát lehet passzolgatni, ehhez képest a sok agyilag csirke ember általában csak püföli egymást..)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Manypura

Sziasztok!

Szeretném elkezdeni a játékot, egyenlõre F2P-ként. Milyen megkötései vannak a F2P modellnek? Keresgéltem leírást róla, de csak régebbi cikket találtam(2013), azóta biztos változott. Melyik szerveren érdemes indulni? (nagy populáció+magyar guildek, játékosok)

A segítséget elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Eléggé sok a megkötés.

Lassabb Xp szerzés

nincs rested xp bónusz (dupla xp mob killekért)

nem tudsz sprintelni (csak lvl 15 után)

késõbb tudsz mount-ot vásárolni

drágább gear javítás

drágább mod eltávolítás gearbõl

drágább minden gyakorlatilag

gyakorlatilag nulla endgame lehetõség (raidekhez venned kell heti raid pass-t)

korlátozott pvp lehetõségek, azaz csak hétszer tudsz pvp meccsen részt venni egy héten (ki lehet játszani, ha egy sub a group leader)

flashpoint (itteni dungeon) lootra is korlátozottan roll-orhatsz.

megjelenési korlátozások (nem tudsz title-eket kirakni, elrejteni a sisakodat, hasonlók)

Szerverek tekintetében én a Red Eclipse-et ajánlom, pvp és pve oldalról egyaránt. Talán az a leglátogatottabb európai szerver. Ha RP-t akarsz, akkor meg a Progenitor, de az már igencsak haldoklik.

Link to comment
Share on other sites

Manypura

Eléggé sok a megkötés.

Lassabb Xp szerzés

nincs rested xp bónusz (dupla xp mob killekért)

nem tudsz sprintelni (csak lvl 15 után)

késõbb tudsz mount-ot vásárolni

drágább gear javítás

drágább mod eltávolítás gearbõl

drágább minden gyakorlatilag

gyakorlatilag nulla endgame lehetõség (raidekhez venned kell heti raid pass-t)

korlátozott pvp lehetõségek, azaz csak hétszer tudsz pvp meccsen részt venni egy héten (ki lehet játszani, ha egy sub a group leader)

flashpoint (itteni dungeon) lootra is korlátozottan roll-orhatsz.

megjelenési korlátozások (nem tudsz title-eket kirakni, elrejteni a sisakodat, hasonlók)

Szerverek tekintetében én a Red Eclipse-et ajánlom, pvp és pve oldalról egyaránt. Talán az a leglátogatottabb európai szerver. Ha RP-t akarsz, akkor meg a Progenitor, de az már igencsak haldoklik.

Köszi a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Jolee

Sziasztok!

Szeretném elkezdeni a játékot, egyenlõre F2P-ként. Milyen megkötései vannak a F2P modellnek? Keresgéltem leírást róla, de csak régebbi cikket találtam(2013), azóta biztos változott. Melyik szerveren érdemes indulni? (nagy populáció+magyar guildek, játékosok)

A segítséget elõre is köszönöm!

A F2P része a játéknak (legalábbis amikor én játszottam, kb tavaly ilyenkor) nagyjából arról szólt, hogy végigjátszhatod a sztorit. A történet (class questek) maga jó, nekem nagyon tetszett, de elég sok idõbefektetést igényelt akkoriban (42-43 szintig jutottam, de a végén már sokszor 10-15 tucat-mellékküldetést is meg kellett csinálni, hogy haladni tudja a classal), és ezzel meg is szûnt a tartalom gyakorlatilag, tényleg inkább csak fanatikusoknak ajánlanám.

Link to comment
Share on other sites

Manypura

A F2P része a játéknak (legalábbis amikor én játszottam, kb tavaly ilyenkor) nagyjából arról szólt, hogy végigjátszhatod a sztorit. A történet (class questek) maga jó, nekem nagyon tetszett, de elég sok idõbefektetést igényelt akkoriban (42-43 szintig jutottam, de a végén már sokszor 10-15 tucat-mellékküldetést is meg kellett csinálni, hogy haladni tudja a classal), és ezzel meg is szûnt a tartalom gyakorlatilag, tényleg inkább csak fanatikusoknak ajánlanám.

Ha fanatikus nem is vagyok, de nagyon szeretem a Star Wars világát. Nincs idõm napi több órát játszani, ezért nem szeretnék elõfizetni a játékra. Viszont így, hogy a sztorit végig lehet játszani mindenképp elkezdem. Ha megközelíti a régi KOTOR-ok hangulatát már megéri. Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Nomad90

@Manypura

F2p-ben vannak olyan korlátozások amiket már írtak, hogy csak 200.000 credited lehet, nem egyesítheted a ruháid színét, nem rakhatsz ki címeket / titulusokat, stb, ezek azért 1 idõ után elég idegesítõek lesznek hidd el. A heti x darab wz / fp korlátozásról nem is beszéllve, az unlockok meg nem olcsók, nagyon nem, bár ha tervezel több karit is húzni akkor az accountos unlockok érik meg.

@moki

Progenitor valóban döglõdik, ami viszont nekem a legjobban fáj, hogy 1-es "nagy" magyar guildek sikeresen lejáratták a magyarságot szerver szinten, pl. ops-okon master loot-os loot lopásokkal másoktól, illetve szándékos trollkodással, wipe kierõszakolásokkal, stb, szóval én már kb szégyenlem magam progenitoron magyarként fõleg amikor generálon küldik el a magyarokat kompletten a pokolba és hasonlók..

Másik meg a progenitor olyan szempontból is döglõdik, hogy a magyar guildek képtelenek összefogni / összedolgozni, hanem a tipikus magyar mentalitás szerint ha a másiknak jobban megy akkor tegyünk alájuk 1 lapáttal mentalitás megy...

Én közel 2 éve tolom progenitoron, amikor átmentem a Carpathian Mercenaries volt talán a legnagyobb guild imp oldalon magyarok között, aztán jöttek a Testvériség és az Éjhozók(rep oldali Fényhozók testvér guildje), akik mindenféle igérgetésekkel átszívták a tagságot pl. (jelenleg mind a 2 guild ott tart hogy jó ha 10-15 ember fenn van náluk 1-1- nap max, sokra mentek gratula), a cm-et a másik ami tönkretette az a tagság nem akaromsága volt, pedíg nem 1x saját pénzböl kapták meg tõlünk a vezetõségtõl ingyen akár a f2p tagok is az ops passokat akár, aztán 5 perccel ops elött közlik h "bocsi mégsincs kedvem" miután igyen megkapta már a pass-t, régi leader emiatt adta fel pl, azóta ott áll cm hogy jó ha vagyunk 4-en fent. Republic oldal meg szintén hasonló cipöben járkál... Szóval 1x volt referred linkem amihez kaptam 1 ingyen szerver váltást azt ha nem használtam el és esetleg még él lehet átmennék én is red eclipse-re úgyis miután magyarok le lettek járatva többségünk v átment másik szerókra vagy abbahagyta a gamet...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
-moki-

Hor1 megkért, hogy írjak a játék jelenlegi helyzetérõl.

Elõlegnek annyi, hogy valószínûleg nem fogom meghosszabbítani a subomat 3 év után.

4.0-val gyakorlatilag Bioware a sztorira helyezte a hangsúlyt, ahelyett hogy igazi, mmo tartalmat szolgáltassanak. Egy olyan sztorira, amit egy óra alatt végig lehet vinni és annak, hogy milyen classal vagy frakcióval játszod, semmi befolyása nincs rajta. Elképesztõen lusta munka. Az egyetlen mmo tartalom, ami új, az egy új flashpoint, amit játszi könnyedséggel végig lehet vinni egyedül, hogy farmold. Ennyi.

Az összes raidet felhúzták lvl 65-ra és ennyi. Nincs új nehézségi szint, nincsenek új harc mechanikák, semmi. Rendkívül unalmas és repetatív. Ugye az összes raidnek van Story, Hard és Nightmare nehézségi szintje. Na már most, a hard mód annyira nevetségesen könnyû, hogy 8 ember helyett 5 emberrel is végig lehet vinni a legtöbb raidet. Plusz, ami a legnevetségesebb az az, hogy ez a mód adja a legjobb geart a játékban. Igen, a Nightmare mód, ami hatványozottan nehezebb, mint a Hard mód, nem dobja a legmagasabb tier geart. Szóval a kemény munkátokat semmi se jutalmazza.

Ennek hatására a legtöbb progression guild lelépett a szerverekrõl. Nem maradt más hátra, csak a rendkívül elszánt játékosok. Ezzel egyenes arányban az átlagos játékos skill is nagyot esett.

Ráadásul egy exploit miatt banolták a játékos társadalom felét, megfosztva minden résztvevõt az összes játékbéli pénztõl. Ami külön nevetséges, mert egyformán büntették azokat, akik csak kipróbálták az exploitot és azokat, akik milliárdosokká csalták magukat és alternatív accountokkal tisztára mosták a crediteket és gyakorlatilag össze omlasztották a játékbeli ökonómiát. Ráadásul az exploit hónapokig aktív volt... és Bioware tudott róla és nem csináltak semmit. Addig szerencsétlenkedtek, hogy minden összeomlott.

A szerverek is haldokolnak. Több szerver is random rollbacket tapasztalt, ami azt jelenti, hogy a játékbeli óra órákkal visszaállításra került, megsemmisítve az addigi elõmeneteled. Szóval ha feltettél egy tárgyat az aukciós házba és eladtad azt, a rollback után elvesztetted a pénzt amit kaptál érte és magát a tárgyat is. Több ezer felhasználó jelentette, hogy milliókat vesztett el így. Tokenek, creditek, Cartel Market cuccok... sõt, voltak olyanok is akik elvesztették a szintlépésüket is. Volt aki lvl 47-ról 61-re grindolta magát, majd a rollback után visszaállt a karaktere lvl 47re :D Több száz ilyen eset volt. Bioware válasza erre? Nem áll módjukban visszaállítani az elvesztett javakat, kapjátok be.

Szóval nulla új tartalom, haldokló szerverek, ezrek hagyják el a játékot és még csak tervben sincs az, hogy új tartalmat kreáljanak. Majd lesz egy új pvp map, 2 év után, valamikor 2016ban. GG.

Link to comment
Share on other sites

montana92

Ugyan, a lényeg, hogy a Cartel Market-ot mindig szépen frissítgetik, rendben tartják. :D

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Hor1 megkért, hogy írjak a játék jelenlegi helyzetérõl.

Elõlegnek annyi, hogy valószínûleg nem fogom meghosszabbítani a subomat 3 év után.

4.0-val gyakorlatilag Bioware a sztorira helyezte a hangsúlyt, ahelyett hogy igazi, mmo tartalmat szolgáltassanak. Egy olyan sztorira, amit egy óra alatt végig lehet vinni és annak, hogy milyen classal vagy frakcióval játszod, semmi befolyása nincs rajta. Elképesztõen lusta munka. Az egyetlen mmo tartalom, ami új, az egy új flashpoint, amit játszi könnyedséggel végig lehet vinni egyedül, hogy farmold. Ennyi.

Az összes raidet felhúzták lvl 65-ra és ennyi. Nincs új nehézségi szint, nincsenek új harc mechanikák, semmi. Rendkívül unalmas és repetatív. Ugye az összes raidnek van Story, Hard és Nightmare nehézségi szintje. Na már most, a hard mód annyira nevetségesen könnyû, hogy 8 ember helyett 5 emberrel is végig lehet vinni a legtöbb raidet. Plusz, ami a legnevetségesebb az az, hogy ez a mód adja a legjobb geart a játékban. Igen, a Nightmare mód, ami hatványozottan nehezebb, mint a Hard mód, nem dobja a legmagasabb tier geart. Szóval a kemény munkátokat semmi se jutalmazza.

Ennek hatására a legtöbb progression guild lelépett a szerverekrõl. Nem maradt más hátra, csak a rendkívül elszánt játékosok. Ezzel egyenes arányban az átlagos játékos skill is nagyot esett.

Ráadásul egy exploit miatt banolták a játékos társadalom felét, megfosztva minden résztvevõt az összes játékbéli pénztõl. Ami külön nevetséges, mert egyformán büntették azokat, akik csak kipróbálták az exploitot és azokat, akik milliárdosokká csalták magukat és alternatív accountokkal tisztára mosták a crediteket és gyakorlatilag össze omlasztották a játékbeli ökonómiát. Ráadásul az exploit hónapokig aktív volt... és Bioware tudott róla és nem csináltak semmit. Addig szerencsétlenkedtek, hogy minden összeomlott.

A szerverek is haldokolnak. Több szerver is random rollbacket tapasztalt, ami azt jelenti, hogy a játékbeli óra órákkal visszaállításra került, megsemmisítve az addigi elõmeneteled. Szóval ha feltettél egy tárgyat az aukciós házba és eladtad azt, a rollback után elvesztetted a pénzt amit kaptál érte és magát a tárgyat is. Több ezer felhasználó jelentette, hogy milliókat vesztett el így. Tokenek, creditek, Cartel Market cuccok... sõt, voltak olyanok is akik elvesztették a szintlépésüket is. Volt aki lvl 47-ról 61-re grindolta magát, majd a rollback után visszaállt a karaktere lvl 47re :D Több száz ilyen eset volt. Bioware válasza erre? Nem áll módjukban visszaállítani az elvesztett javakat, kapjátok be.

Szóval nulla új tartalom, haldokló szerverek, ezrek hagyják el a játékot és még csak tervben sincs az, hogy új tartalmat kreáljanak. Majd lesz egy új pvp map, 2 év után, valamikor 2016ban. GG.

Ez esküszöm mehetne copy/paste a Guild Wars 2 topikba. Ott is pontosan ugyanez a helyzet, kivéve a rollback részét.

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Nagyon akartam szeretni ezt a játékot, elõfizetõ is voltam egy darabig, Jedi Knight sztorit végigvittem, tervben volt, hogy majd a többit is idõvel, aztán annyi történt, hogy idõnként visszanézek, csinálok egy karit, és Coruscantig-Dromund Kaas-ig épphogy eljutok.

Kár érte.

Link to comment
Share on other sites

Plata

Nagyon akartam szeretni ezt a játékot, előfizető is voltam egy darabig, Jedi Knight sztorit végigvittem, tervben volt, hogy majd a többit is idővel, aztán annyi történt, hogy időnként visszanézek, csinálok egy karit, és Coruscantig-Dromund Kaas-ig épphogy eljutok.

Kár érte.

Jedi knight unalmas és sablonos,de a Csempész vagy sith sorci vagy trooper fejvadász esetleg ügynök már egész jó,a történet attól függően változik mi vagy nő/pasi jó/gonosz,sőt még a fajod is változtatja.

Hor1 megkért, hogy írjak a játék jelenlegi helyzetéről.

Előlegnek annyi, hogy valószínűleg nem fogom meghosszabbítani a subomat 3 év után.

4.0-val gyakorlatilag Bioware a sztorira helyezte a hangsúlyt, ahelyett hogy igazi, mmo tartalmat szolgáltassanak. Egy olyan sztorira, amit egy óra alatt végig lehet vinni és annak, hogy milyen classal vagy frakcióval játszod, semmi befolyása nincs rajta. Elképesztően lusta munka. Az egyetlen mmo tartalom, ami új, az egy új flashpoint, amit játszi könnyedséggel végig lehet vinni egyedül, hogy farmold. Ennyi.

Az összes raidet felhúzták lvl 65-ra és ennyi. Nincs új nehézségi szint, nincsenek új harc mechanikák, semmi. Rendkívül unalmas és repetatív. Ugye az összes raidnek van Story, Hard és Nightmare nehézségi szintje. Na már most, a hard mód annyira nevetségesen könnyű, hogy 8 ember helyett 5 emberrel is végig lehet vinni a legtöbb raidet. Plusz, ami a legnevetségesebb az az, hogy ez a mód adja a legjobb geart a játékban. Igen, a Nightmare mód, ami hatványozottan nehezebb, mint a Hard mód, nem dobja a legmagasabb tier geart. Szóval a kemény munkátokat semmi se jutalmazza.

Ennek hatására a legtöbb progression guild lelépett a szerverekről. Nem maradt más hátra, csak a rendkívül elszánt játékosok. Ezzel egyenes arányban az átlagos játékos skill is nagyot esett.

Ráadásul egy exploit miatt banolták a játékos társadalom felét, megfosztva minden résztvevőt az összes játékbéli pénztől. Ami külön nevetséges, mert egyformán büntették azokat, akik csak kipróbálták az exploitot és azokat, akik milliárdosokká csalták magukat és alternatív accountokkal tisztára mosták a crediteket és gyakorlatilag össze omlasztották a játékbeli ökonómiát. Ráadásul az exploit hónapokig aktív volt... és Bioware tudott róla és nem csináltak semmit. Addig szerencsétlenkedtek, hogy minden összeomlott.

A szerverek is haldokolnak. Több szerver is random rollbacket tapasztalt, ami azt jelenti, hogy a játékbeli óra órákkal visszaállításra került, megsemmisítve az addigi előmeneteled. Szóval ha feltettél egy tárgyat az aukciós házba és eladtad azt, a rollback után elvesztetted a pénzt amit kaptál érte és magát a tárgyat is. Több ezer felhasználó jelentette, hogy milliókat vesztett el így. Tokenek, creditek, Cartel Market cuccok... sőt, voltak olyanok is akik elvesztették a szintlépésüket is. Volt aki lvl 47-ról 61-re grindolta magát, majd a rollback után visszaállt a karaktere lvl 47re :D Több száz ilyen eset volt. Bioware válasza erre? Nem áll módjukban visszaállítani az elvesztett javakat, kapjátok be.

Szóval nulla új tartalom, haldokló szerverek, ezrek hagyják el a játékot és még csak tervben sincs az, hogy új tartalmat kreáljanak. Majd lesz egy új pvp map, 2 év után, valamikor 2016ban. GG.

Amit le írtál abban igazad van,de rengeteg új játékos van.

Red eclipsen kezdtem még egy karit,már a 17-ediket,vettem CC-ért még togruta fajt és +1 szerver kari helyet.

Kezdtem egy Togruta jedi sage-et,rengeteg kis kari volt kezdőhelyen,tömve volt minden kis karival,nehéz volt küldizni mert 1 vacak mobra jutott vagy 10 jedi. :huh:

Na meg Sith villámlós sorcival befejeztem a fő sztorit,és közben vissza kellett mennem a sith kezdő bolygóra ahol megint csak tömeg nyomor várt,és Dromund Kaas-on is.

Egyébként prefered accom van,de szinte minden unlockolva cc-ért,és egy kicsit bugos az accom.Bár csak prefered vagyok,de sokszor az van írva hogy sub vagyok, némelyik karim kap is rested xp-t,meg ingyen mount tanulást satubbi.Még Nico Okarr companiont is megkaptam,pedig nem voltam már sub mióta nincs gamecard. :biglol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Nomad90

Hor1 megkért, hogy írjak a játék jelenlegi helyzetérõl.

Elõlegnek annyi, hogy valószínûleg nem fogom meghosszabbítani a subomat 3 év után.

4.0-val gyakorlatilag Bioware a sztorira helyezte a hangsúlyt, ahelyett hogy igazi, mmo tartalmat szolgáltassanak. Egy olyan sztorira, amit egy óra alatt végig lehet vinni és annak, hogy milyen classal vagy frakcióval játszod, semmi befolyása nincs rajta. Elképesztõen lusta munka. Az egyetlen mmo tartalom, ami új, az egy új flashpoint, amit játszi könnyedséggel végig lehet vinni egyedül, hogy farmold. Ennyi.

Az összes raidet felhúzták lvl 65-ra és ennyi. Nincs új nehézségi szint, nincsenek új harc mechanikák, semmi. Rendkívül unalmas és repetatív. Ugye az összes raidnek van Story, Hard és Nightmare nehézségi szintje. Na már most, a hard mód annyira nevetségesen könnyû, hogy 8 ember helyett 5 emberrel is végig lehet vinni a legtöbb raidet. Plusz, ami a legnevetségesebb az az, hogy ez a mód adja a legjobb geart a játékban. Igen, a Nightmare mód, ami hatványozottan nehezebb, mint a Hard mód, nem dobja a legmagasabb tier geart. Szóval a kemény munkátokat semmi se jutalmazza.

Ennek hatására a legtöbb progression guild lelépett a szerverekrõl. Nem maradt más hátra, csak a rendkívül elszánt játékosok. Ezzel egyenes arányban az átlagos játékos skill is nagyot esett.

Ráadásul egy exploit miatt banolták a játékos társadalom felét, megfosztva minden résztvevõt az összes játékbéli pénztõl. Ami külön nevetséges, mert egyformán büntették azokat, akik csak kipróbálták az exploitot és azokat, akik milliárdosokká csalták magukat és alternatív accountokkal tisztára mosták a crediteket és gyakorlatilag össze omlasztották a játékbeli ökonómiát. Ráadásul az exploit hónapokig aktív volt... és Bioware tudott róla és nem csináltak semmit. Addig szerencsétlenkedtek, hogy minden összeomlott.

A szerverek is haldokolnak. Több szerver is random rollbacket tapasztalt, ami azt jelenti, hogy a játékbeli óra órákkal visszaállításra került, megsemmisítve az addigi elõmeneteled. Szóval ha feltettél egy tárgyat az aukciós házba és eladtad azt, a rollback után elvesztetted a pénzt amit kaptál érte és magát a tárgyat is. Több ezer felhasználó jelentette, hogy milliókat vesztett el így. Tokenek, creditek, Cartel Market cuccok... sõt, voltak olyanok is akik elvesztették a szintlépésüket is. Volt aki lvl 47-ról 61-re grindolta magát, majd a rollback után visszaállt a karaktere lvl 47re :D Több száz ilyen eset volt. Bioware válasza erre? Nem áll módjukban visszaállítani az elvesztett javakat, kapjátok be.

Szóval nulla új tartalom, haldokló szerverek, ezrek hagyják el a játékot és még csak tervben sincs az, hogy új tartalmat kreáljanak. Majd lesz egy új pvp map, 2 év után, valamikor 2016ban. GG.

Igen sajnos ez így van, kiegészítem azzal, hogy group content-et gyakorlatilag nem is érdemes már tolni, tankot/healert húzni fölösleges, mert annyi az abszolute 0 iq-ú csicska, hogy az nem igaz, napi küldizni megint nem éri meg mert ugye fejlõdés közben ami ér valamit gear azt a napi küldik adnák (subscriber only ofkórsz) de ugye a sok csicska patkány ott lebzsel és azon megy a versenyfutás, hogy ki üti le az adott mobot, vagy húzza be a célpontot a másik elõl gyorsabban, meg se fordul a fejükben, hogy össze is lehetne groupolni, stb...

Én lasssan 2-3 hónapja rá se néztem a game-re, tized annyit idegeskedek, és nem is vágyok vissza fõleg a 4.0 utáni változások miatt, bõven elvagyok jelenleg D3-ommal, és HotS-al.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...