Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Fantasy Irodalom


tenderlumpling

Recommended Posts

Cortez_Corleone

Szerintem egy kicsit már túlzásokba hajlott, ami a szereplõkkel való bánásmódot illeti, a történet pedig nem kellemesen, hanem borzasztó módon sehogy sem hömpölyög. Az ember azt hinné, a Kardok Viharához és a Varjak Lakomájához képest még a Gyûrûk Ura is egy Salvatore-féle minden oldalon action regény. Nem mondom, hogy nem jók, de az elsõ két regény magasan veri az utolsó kettõt. Remélem a következõ már javít valamennyit, különben elvesztem a hitem Martin-ban.

A Varjak lakomájánál aláírom, hogy erõteljesen belassul a történet, de hogy a Kardok vihara lassú lenne? :o Én személy szerint nem tudtam letenni azt a részt :D

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

A Kardok Viharának a közepe lassú szerintem.

Én egyáltalán nem unatkoztam rajta, mert minden szálon történt fontos és érdekes dolog.

A szereplõkkel való bánásmódja hozza azt a bizonyos hangulatot. Nem az a tipikus hepiendes tündérmese stílus, és ez így van jól, illik a bemutatott világhoz.

Tyrion karakterét bírom nagyon. :D

Link to comment
Share on other sites

-Stranger-

A Kardok Viharának a közepe lassú szerintem.

Én egyáltalán nem unatkoztam rajta, mert minden szálon történt fontos és érdekes dolog.

A szereplõkkel való bánásmódja hozza azt a bizonyos hangulatot. Nem az a tipikus hepiendes tündérmese stílus, és ez így van jól, illik a bemutatott világhoz.

Tyrion karakterét bírom nagyon. :D

Azt én is aláírom, hogy nem olyan nagyon lassú a Kardok Vihara, de néhány jelentõsebb eseménytõl eltekintve nem éppen mondanám mozgalmasnak. De a szereplõkkel való bánásmód, és itt nem csak a gyilkolászásokra gondolok, valóban hangulatos, és eltér a fõ kliséktõl, ugyanakkor néhol már elég idegesítõvé válnak a karakterek. Természetesen vannak jól kidolgozott jellemek, akiket az ember egyenesen meg tud szeretni, mint mondjuk a Véreb vagy Jaime, de mások, mint Brienne vagy Arya eléggé idegesítõvé válnak. A másik nagyon nem tetszõ vonatkozás, hogy a Varjak lakomájában ez lehet, hogy SPOILER csak néhány szereplõt jelenít meg, mint mások, akiket az ember megkedvelt már (pl.: Tyrion) csak a következõ részben lesz jelen SPOILER OFF, ami valljuk meg elég kényelmetlen, fõleg hogy a Varjak Lakomájának szereplõi fõleg az idegesítõ fajtából valók. Szerintem, de nem akarom senkinek sem elvenni a kedvét.

Link to comment
Share on other sites

nezolaca

Lassú? A Kardok vihara volt életem leggyorsabban elolvasott 1200 oldala. :lol:

Link to comment
Share on other sites

-max-

Tyrion karakterét bírom nagyon. :D

Heh, dettó, egyik személyes kedvencem. Jópár beszólásán hangosan felröhögtem a regény olvasása során... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Cortez_Corleone

Az adó tervei között szerepel a teljes regényciklus elkészítése, azaz hét évados lenne (ebbõl eddig négy regény jelent meg, de mire oda eljutnánk, kint lesz a piacon a befejezõ trilógia is)

Epic fail.

Amúgy a hírnek örülök, bár egyáltalán nem volt meglepõ :)

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Hú, az a kép iszonyat hangulatos. B)

Remélem sikerül kihozni belõle egy szép sorozatot. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Most olvastam Martin blogján, a hét híre eddig :D

Az évtized híre az lenne: "yeah, it's done".

Link to comment
Share on other sites

-max-

Valahogy számítottunk rá. :) Egyébként a játékadaptációk is készülnek a Cyanide fejlesztõcsapatnál, bár eddig semmi konkrétumot nem lehet tudni - egy jobbfajta RPG-nek én személy szerint nagyon örülnék.

Link to comment
Share on other sites

robbantea

Szükségem lenne némi segítségre. Olyan beszédekre kellenének nekem, mint pl. Aragorn a Fekete Kapunál. Ilyen harc elõtti buzdító beszédek.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Szükségem lenne némi segítségre. Olyan beszédekre kellenének nekem, mint pl. Aragorn a Fekete Kapunál. Ilyen harc elõtti buzdító beszédek.

Kettõ hirtelen eszembe jutott, de mindkettõ filmbõl van.

Matrix - Reloaded: Zionban, mikor Morpheus kiáll a megmaradt emberek elé és szaval.

Starship Troopers: innen csak egy mondat: "gyerünk emberek, örökké akarnak élni?" B)

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Szükségem lenne némi segítségre. Olyan beszédekre kellenének nekem, mint pl. Aragorn a Fekete Kapunál. Ilyen harc elõtti buzdító beszédek.

Setét Torony 5 egyik flashbackjében a Jericho hegyi csata elõtt Roland kiabálja: "NEM EJTÜNK FOGLYOKAT!" Attól a hideg kiráz B) Szó szerint nem tudom most hirtelen, mit mond, de nagyon kemény.

Link to comment
Share on other sites

cuthbert1

Szükségem lenne némi segítségre. Olyan beszédekre kellenének nekem, mint pl. Aragorn a Fekete Kapunál. Ilyen harc elõtti buzdító beszédek.

13.harcos, ...hogy kövessem õket a Walhallába, hol a hõsök örökké élnek....

Link to comment
Share on other sites

robbantea

Köszi a válaszokat. Mindegyik ajánlás jónak tûnik.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Uhh, a Rettenthetetlenben is van, több ilyen csatába indulós szöveg :)

Link to comment
Share on other sites

Maledict

13.harcos, ...hogy kövessem õket a Walhallába, hol a hõsök örökké élnek....

"Íme ott látom atyám, látom anyám, nõvéreim és fivéreim. Magam elõtt látom minden õsöm az idõk kezdetétõl. Mind hívnak engem, hogy bátran kövessem én is õket a nagy Valhallába, hol a hõsök örökké élnek."

Link to comment
Share on other sites

MailMan
Szükségem lenne némi segítségre. Olyan beszédekre kellenének nekem, mint pl. Aragorn a Fekete Kapunál. Ilyen harc elõtti buzdító beszédek.

A Rettenthetetlenben is jó szerintem az elsõ csata elõtt William Wallace beszéde.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Na, tegnap nagyon belebújtam a kortárs fantasy-irodalomba, és csomó angol fórumot összeolvasgattam, hogy összegyûjtsem, mit lenne érdemes olvasni. Csak mert külföldrõl rendelnék, és nem tudtam, hova tovább.

Kapaszkodjatok meg, kb. 40 szerzõt gyûjtöttem össze, akire állítólag érdemes ránézni, sokuk még egykötetes, vagy egytrilógiás szerzõ, Martin utáni kliségyilkosok (Sanderson, Rothfuss, Weeks, Novik), szóval azért éledezik a mûfaj :) Többiek persze a klasszikusok: Hobb, Feist, Erikson, Jordan, Gemmell, Moorcock, Zelazny, Le Guin... ezen a színvonalon meg bõven lehet mozogni, szóval szép kis felfedezõútra indulok :)

Link to comment
Share on other sites

Vekerur

Nem tudom mennyire tartozik ide, vagy máshova, de hirtelen nem találtam jobb helyet neki.

Tolja valaki a DnD "könyves" verzióját?

Meg: Valaki megírná nekem (akár pm-be is) , hogy esetleg hoan lehet pdf-be letölteni a könyveket? Mert megvan az alap játékosok könyve és zseretnénk bõvíteni, de beleszeretnénk nézni azért elötte, de én a neten nem találtam oylat ahol az eredeti könyvek vannak. Magyarnak örülnék, de amíg betüvel van a cucc addig jöhet bármijen.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Balee

Lenne egy kérdésem a Gyûrûk Urával kapcsolatban: most olvasom az elsõ részt, ebben Aragorn említést tesz a szilmarilokról, arról, hogy réges-régen háborút indítottak a tündék a szilmarilok visszaszerzése miatt a Nagy Ellenség ellen (akinek Sauron is csak egy szolgája volt) de nem igazán derül ki, hogy valójában mik is ezek a szilmarilok, illetve ki is ez a Nagy Ellenség. (Az azonos címû könyvet nem olvastam, de tervezem) Vki leírná röviden, anélkül, hogy nagyon lelõni a poént a könyvbõl?

Link to comment
Share on other sites

Flame_of_Aiur

Lenne egy kérdésem a Gyûrûk Urával kapcsolatban: most olvasom az elsõ részt, ebben Aragorn említést tesz a szilmarilokról, arról, hogy réges-régen háborút indítottak a tündék a szilmarilok visszaszerzése miatt a Nagy Ellenség ellen (akinek Sauron is csak egy szolgája volt) de nem igazán derül ki, hogy valójában mik is ezek a szilmarilok, illetve ki is ez a Nagy Ellenség. (Az azonos címû könyvet nem olvastam, de tervezem) Vki leírná röviden, anélkül, hogy nagyon lelõni a poént a könyvbõl?

Melkor volt eme ellenség eredeti neve. Õ egyfajta õsgonosz, aki már ott tevékenykedett Arda (~Föld) megalkotásakor. Õ a legerõsebb Ainu (~isten). Igazából az egész gonoszsága az egójából és a hatalom önmagáért való akarásából ered. Például amikor még csak zenéltek az istenek, akkor is disszonáns hangokat kevert, másokat kibillentett a ritmusból, stb. Kicsit luciferi figura, mert tulajdonképpen ezzel együtt is illik Ilúvatar (~fõisten) tervébe, így is minden amit tesz az csak az õ nagy tervének további cifrázása.

Aztán tett dolgokat, amik után nem hívták már Melkornak. Azután már Morgothnak hívták, a Világ Nagy Fekete Ellenségének. Történtek ezek után olyan dolgok, amiket nem részleteznék (spoiler-mentesen nem lehet róluk beszélni konkrétan). Legyen elég annyi hogy a szilmarilok tulajdonképpen olyan, már-már szent ereklyeként tisztelt ékszerek, amiknek saját fényük van. Olyan fény méghozzá, amilyen - egy sajnálatos esemény után - már csak azokban található meg. A Két Nagy Fához kapcsolódik - bár ha se az Ainulindale se a Valaquenta nem volt meg (ez a két értelmes része a Szilmariloknak sztem), akkor ez nem mond sokat :)

Morgoth persze fente ezekre is a fogát, és megszerzi õket, majd a vaskoronájába teszi. Ezt meg persze vissza kellett szerezni, blabla... innentõl megint hagyjuk, mert spoiler lenne. Még talán annyit, hogy értelemszerûen Morgothot legyõzik, és az "örök éjszaka falai mögé számûzik". Mordor itt még csak egy piti fegyverraktár, szóval azért érezhetõ, hogy az igazi bulikat nem a harmadkorban rendezték :lol: Szauron meg bár csak egy főtisztje volt, de "részese volt Morgoth minden szörnyû tettének", így kábé ugyanaz a kategória.

Link to comment
Share on other sites

Balee

Melkor volt eme ellenség eredeti neve. Õ egyfajta õsgonosz, aki már ott tevékenykedett Arda (~Föld) megalkotásakor. Õ a legerõsebb Ainu (~isten). Igazából az egész gonoszsága az egójából és a hatalom önmagáért való akarásából ered. Például amikor még csak zenéltek az istenek, akkor is disszonáns hangokat kevert, másokat kibillentett a ritmusból, stb. Kicsit luciferi figura, mert tulajdonképpen ezzel együtt is illik Ilúvatar (~fõisten) tervébe, így is minden amit tesz az csak az õ nagy tervének további cifrázása.

Aztán tett dolgokat, amik után nem hívták már Melkornak. Azután már Morgothnak hívták, a Világ Nagy Fekete Ellenségének. Történtek ezek után olyan dolgok, amiket nem részleteznék (spoiler-mentesen nem lehet róluk beszélni konkrétan). Legyen elég annyi hogy a szilmarilok tulajdonképpen olyan, már-már szent ereklyeként tisztelt ékszerek, amiknek saját fényük van. Olyan fény méghozzá, amilyen - egy sajnálatos esemény után - már csak azokban található meg. A Két Nagy Fához kapcsolódik - bár ha se az Ainulindale se a Valaquenta nem volt meg (ez a két értelmes része a Szilmariloknak sztem), akkor ez nem mond sokat :)

Morgoth persze fente ezekre is a fogát, és megszerzi õket, majd a vaskoronájába teszi. Ezt meg persze vissza kellett szerezni, blabla... innentõl megint hagyjuk, mert spoiler lenne. Még talán annyit, hogy értelemszerûen Morgothot legyõzik, és az "örök éjszaka falai mögé számûzik". Mordor itt még csak egy piti fegyverraktár, szóval azért érezhetõ, hogy az igazi bulikat nem a harmadkorban rendezték :lol: Szauron meg bár csak egy fõtisztje volt, de "részese volt Morgoth minden szörnyû tettének", így kábé ugyanaz a kategória.

Köszönöm, ezek után még inkább rá fogok függni a témára és beszerzem a Szilmarilokat is. Egyébként még miket érdemes, beszerezni? leginkább azok a kötetek érdekelnének, amik a régi idõkrõl regélnek. (A Trilógia megvan, most olvasom, A Hobbitot pedig kb. 2 hónapja olvastam)

Link to comment
Share on other sites

Cortez_Corleone

Köszönöm, ezek után még inkább rá fogok függni a témára és beszerzem a Szilmarilokat is. Egyébként még miket érdemes, beszerezni? leginkább azok a kötetek érdekelnének, amik a régi idõkrõl regélnek. (A Trilógia megvan, most olvasom, A Hobbitot pedig kb. 2 hónapja olvastam)

Magyarországon sajnos nem igazán jelent meg a Szilmarilok-Hobbit-Gyûrûk Ura hármason kívül más releváns Tolkien-irodalom.

Amivel még próbálkozhatsz, az A Gyûrû keresése (Szukits Kiadó), ezek apróbb szemelvények Középfölde három nagy korából, inkább kiegészítik a Szilmarilokban foglaltakat, illetve a Gyûrûk Ura háttéreseményeit is megvilágítják, de elõtte azért a Szilmarilokat mindenképp rágd végig. Nemrég jelent meg a Húrin gyermekei (Európa Kiadó), ez szintén hozzátesz egy icipicit a Szilmarilok és A Gyûrû keresése vonatkozó részeihez, a Túrin Turambar sagához.

Angliában és az USÁban e mellett még elindították a 12 részbõl álló History of Middle-Earth sorozatot is. Az elsõ két kötet itthon is megjelent Elveszett mesék könyve I-II címmel, de mivel a 90-es évek végén csõdbe ment a kiadó, már nem beszerezhetõek ezek a darabok (esetleg vaterán). De ne aggódj, nem vesztettél vele semmit, még a régi HC rajongók közül se olvasta mindenki, mert élvezhetetlen a rengeteg jegyzettel, módosítással és szövegrészlettel (én például ötödik nekifutásra tudtam végigolvasni, és nem sok minden maradt meg belõle).

Ha érdekelnek tanulmányok vagy háttérelemzések a témában, akkor Lin Cartertõl a Tolkien és a Gyûrûk Ura világa gyûjteményt, esetleg a Középfölde életre kel kötetet (bár utóbbiba elég sok bullshit esszé is bekerült).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...