Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Fantasy Irodalom


tenderlumpling

Recommended Posts

bcom

Ködszerzet. Tetszik. Elõszõr azt hittem hogy a Locke Lamorára fog hasonlítani a környezet miatt. De más. Nektek is a Dishonored fílingjét idézte? Mert nekem nagyon.

Amúgy simán el tudnék belõle játékot képezni, de nem ilyen tucatmunkát, hanem igazi hardcore fanoknak valót.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Ködszerzet. Tetszik. Elõszõr azt hittem hogy a Locke Lamorára fog hasonlítani a környezet miatt. De más. Nektek is a Dishonored fílingjét idézte? Mert nekem nagyon.

Amúgy simán el tudnék belõle játékot képezni, de nem ilyen tucatmunkát, hanem igazi hardcore fanoknak valót.

Engem a Thief II-re emlékeztetett (persze a Dishonored meg abból merített sokat), meg az Arx Fatalisra a Steel Inquisitorok miatt :D

Készül amúgy a játék, meg a filmjogokat is eladták, de évek óta mindkettõ limbóban van.

Errõl jut eszembe, elvileg van új francia Elric képregény-adaptáció és szivárványhányós királyság. Valaki tud errõl valamit?

Már a birtokomban van -_-

Link to comment
Share on other sites

Everest

Mikor jön a Locke Lamora hazugságai folytatása? Már több helyen érdeklõdtem és keresgéltem, de sehol nem találtam biztos választ. A kiadó csak szünetelteti a sorozatot, ugye? Nehogy már elkaszáljanak ilyen jó könyveket...

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Mikor jön a Locke Lamora hazugságai folytatása? Már több helyen érdeklõdtem és keresgéltem, de sehol nem találtam biztos választ. A kiadó csak szünetelteti a sorozatot, ugye? Nehogy már elkaszáljanak ilyen jó könyveket...

Nem fogyott jól, kevés esély van rá. Pedig a második rész igen badass.

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

Holnapután a szemeszter legszutykabb prezentációját kéne tartanom. Ma arra akartam készülni. azonban elkövettem az a hibát, hogy belekezdtem az Angliából frissen érkezett The Name of the Wind-be. Ez volt délben. Úgy öt perce tettem le, mert észrevettem, hogy 1) idõközben besötétedett, 2) éhes vagyok és 3) baromira kell hugyoznom. -_-

Tinikorom Harry Potter láza óta nem feledkeztem bele ennyire könyvbe. :D

Link to comment
Share on other sites

getro2

Holnapután a szemeszter legszutykabb prezentációját kéne tartanom. Ma arra akartam készülni. azonban elkövettem az a hibát, hogy belekezdtem az Angliából frissen érkezett The Name of the Wind-be. Ez volt délben. Úgy öt perce tettem le, mert észrevettem, hogy 1) idõközben besötétedett, 2) éhes vagyok és 3) baromira kell hugyoznom. -_-

Tinikorom Harry Potter láza óta nem feledkeztem bele ennyire könyvbe. :D

simán akkora klasszikusnak kéne lennie. az egy (illetve több) dolog, hogy végig olvasatja magát, pörög a cselekmény, jól felépítettek a karakterek, kellõen érdekes a háttérvilág is, de mindez olyan sallangmentes, modorosságot mindig nélkülözõ szépirodalmi stílusban van megírva, hogy az agyam eldobom. a második pedig simán rádob még ezekre is legalább 3-4 lapáttal -_-

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

simán akkora klasszikusnak kéne lennie. az egy (illetve több) dolog, hogy végig olvasatja magát, pörög a cselekmény, jól felépítettek a karakterek, kellõen érdekes a háttérvilág is, de mindez olyan sallangmentes, modorosságot mindig nélkülözõ szépirodalmi stílusban van megírva, hogy az agyam eldobom. a második pedig simán rádob még ezekre is legalább 3-4 lapáttal -_-

Be is rendeltem a legolcsóbb kiadást már második kötetbõl. Kb. 8 eurós példány, mint az elsõ rész, de szutyok egy kiadvány, kis betûkkel, sûrûn szedve széltõl szélig, úgy hogy az oldalszám is éppeg csak elfér a sarokba és ki kell feszítenem a gerincet, hogy lássam a sorok végét. De nah, a többi kiadás 4-5 euróval több lenne és meg spórolok. Ha nem lenne ingyen a szállítás a bookdepository-n, valószínûleg meg se vettem volna.

Az egyetlen dolog amitõl tartok, hogy a sztori a végére átmegy teljen tragikusba (hangulatilag, nem minõségileg :D ), amit nagyon nem szeretek. (Ha tudom hogy egy regény tragikusan végzõdik, általában utcahossznyira kerülöm el.) Erre fele utal egy rakás jel, de majd elválik.

Link to comment
Share on other sites

Everest

Nem fogyott jól, kevés esély van rá. Pedig a második rész igen badass.

Ez szomorú hír. :( Az is lehetséges, hogy az író állapota miatt nem folytatja a sorozatot a kiadó? (Tehát nem biztosak a további részek, jobb esetben hosszú idõközönként jelenik meg egy angolul.)

Reménykedek benne, hogy nem tett le a kiadó a szerzõ könyveirõl.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Ez szomorú hír. :( Az is lehetséges, hogy az író állapota miatt nem folytatja a sorozatot a kiadó? (Tehát nem biztosak a további részek, jobb esetben hosszú időközönként jelenik meg egy angolul.)

Reménykedek benne, hogy nem tett le a kiadó a szerző könyveiről.

Nem, tényleg nem fogy a magyar kiadás, legutóbb berakták ilyen 1000 Ft körüli akcióba, az se fogyott semennyire.

Kint már három kötet van (a negyedikre sem kell olyan sokat várni, Lynch összeszedte magát a válása után, új barátnő, új gyógyszerek :D), amelyek amúgy is élvezhetőek önállóan, tehát még nincs is az, mint A Szél neve esetében: a harmadik rész tényleg cliffhangerrel csúszik évek óta, mégis megjelent magyarul mindkét része.

Szóval meglepődnék, ha folytatná az Alexandra, főleg, hogy amúgy is anyagi gondjai vannak, késve vagy egyáltalán nem fizeti ki a neki dolozókat se (<_<).

Azt tudom elképzelni, hogy a nagy Martin-lázból kiszűrődik pár újfantasy-rajongó, aki megtalálja magának a jobb írókat (Abercrombie, Rothfuss, Sanderson, Lynch, Lawrence, etc.), és kicsit fellendül az eladás. Vagy lesz Locke Lamora-film / sorozat, és akkor még azt is kiadják, amit Lynch kiöklendezik Tumblr-ra -_-

Link to comment
Share on other sites

Everest

Nem, tényleg nem fogy a magyar kiadás, legutóbb berakták ilyen 1000 Ft körüli akcióba, az se fogyott semennyire.

Kint már három kötet van (a negyedikre sem kell olyan sokat várni, Lynch összeszedte magát a válása után, új barátnõ, új gyógyszerek :D), amelyek amúgy is élvezhetõek önállóan, tehát még nincs is az, mint A Szél neve esetében: a harmadik rész tényleg cliffhangerrel csúszik évek óta, mégis megjelent magyarul mindkét része.

Szóval meglepõdnék, ha folytatná az Alexandra, fõleg, hogy amúgy is anyagi gondjai vannak, késve vagy egyáltalán nem fizeti ki a neki dolozókat se (<_<).

Azt tudom elképzelni, hogy a nagy Martin-lázból kiszûrõdik pár újfantasy-rajongó, aki megtalálja magának a jobb írókat (Abercrombie, Rothfuss, Sanderson, Lynch, Lawrence, etc.), és kicsit fellendül az eladás. Vagy lesz Locke Lamora-film / sorozat, és akkor még azt is kiadják, amit Lynch kiöklendezik Tumblr-ra -_-

Igen, ebben én is reménykedek. Nem reklámozzák sehol, nem tudom hogyan akarják, hogy fogyjon az (Alexandrának, tehát Magyarország legnagyobb kiadójának) megfelelõ mennyiségben.

Fogadjunk, ha valami kisebb kiadó (akinek elsõdleges profilja a fantasy/sci-fi irodalom, például Delta Vision vagy Fumax) adta volna ki Lynch könyvét, akkor nem dõlt volna be a folytatás lehetõsége. Nagyobb kiadó, nagyobb eladást vár el, még reklám nélkül is... :(

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Igen, ebben én is reménykedek. Nem reklámozzák sehol, nem tudom hogyan akarják, hogy fogyjon az (Alexandrának, tehát Magyarország legnagyobb kiadójának) megfelelõ mennyiségben.

Fogadjunk, ha valami kisebb kiadó (akinek elsõdleges profilja a fantasy/sci-fi irodalom, például Delta Vision vagy Fumax) adta volna ki Lynch könyvét, akkor nem dõlt volna be a folytatás lehetõsége. Nagyobb kiadó, nagyobb eladást vár el, még reklám nélkül is... :(

Csak kiegészítõ megjegyzés: az Alexandra nem Magyarország legnagyobb kiadója, sõt kiadó tevékenysége a legkisebb része talán - õk inkább könyvesbolt, könyvforgalmazó (saccra az Európa a legnagyobb kiadó, mondjuk az Alexandra tulajdonában állnak :D).

De nem állnak valami jól, nagyon sok felé van tartozásuk, ez a legkisebb gondjuk szerintem. Sokszor híreztek már arról, hogy csõdbe is mehetnek, bár egyelõre elvannak.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Eladóvá vált jó pár fantasy könyvem, a megfelelõ topikban ott vannak ( csere-bere, könyv és folyóirat ), gondoltam itt is jelzem.

Bõven van még, ha akad konkrét kérés, meg tudom mondani, rendelkezem-e a könyvvel.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
tenderlumpling

Március 20-án Rothfuss dedikál Bécsben, kicsit szólhatott volna korábban is -_-

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
MailMan

Elhunyt Sir Terry Pratchett.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
tenderlumpling

Alakul.

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
tenderlumpling

Patrick Rothfuss aláírt a Lionsgate-tel sorozatra, filmre, videojátékra.

Link to comment
Share on other sites

getro2

én nem nagyon látok ezek mögé, ez hogy szokott menni? pl melyikre van a legtöbb esély a lentiek közül? nem is tudom hirtelen, minek örülnék a legjobban, de talán egy játékot tudnék legkevésbé elképzelni. illetve nem is az, de az én összes kedvenc pillanatom olyan, ami szinte biztos, hogy virtuálisan elveszne/gyengébben működne, mint mondjuk filmben. vagy úgy egyáltalán

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

én nem nagyon látok ezek mögé, ez hogy szokott menni? pl melyikre van a legtöbb esély a lentiek közül? nem is tudom hirtelen, minek örülnék a legjobban, de talán egy játékot tudnék legkevésbé elképzelni. illetve nem is az, de az én összes kedvenc pillanatom olyan, ami szinte biztos, hogy virtuálisan elveszne/gyengébben mûködne, mint mondjuk filmben. vagy úgy egyáltalán

Sima multimedia franchise-t akarnak, mint a Song of Ice and Fire-bõl.

Feltételezem, lesz egy sorozat, ami az erõs alapot adja, spinoff-filmek, meg ledobják a Telltale-nek az anyagot.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...