Jump to content
GSForum - Segélyvonal

A mentalista


Lord_KROK

Recommended Posts

bullet50

Szerintem sem.

Ez a Kirkland-es dolog pedig nekem is rémlett, csak azt hittem rosszul emlékszem.

Mindenestre ennyi követõvel engem a Visualise vezetõjére tereltek mint elsõ számú RJ gyanúsított, bár bevallom szép fordulat lenne ha nem az lenne.

Sõt, ha a végén kiderülne, hogy Lisbon RJ valójában :D

Szerintem is a visualize a leggyanúsabb, egyrészt volt mikor Brett Styles mondta meg hol van fogvatartva Christina aki szintén furán esett ki a sorozatból, meg volt egy ügyük mikor megtalálták a feltehetôleg elsô helyet ahol red john megölt valakit egy visualize farmon elég jó indok.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
bullet50

Most már tényleg a vége felé közeleg ez a red john téma, ez az utóbbi rész hatalmas volt, kíváncsi vagyok mi lett velük :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Most már tényleg a vége felé közeleg ez a red john téma, ez az utóbbi rész hatalmas volt, kíváncsi vagyok mi lett velük :rolleyes:

Haverral épp errõl beszéltünk. Érezhetõen nagyon a vége felé közeledik az RJ ügy (és tartok tõle vele együtt a sorozat is :( ).

Nekem az az érzésem ez az évad már nem is lesz majd teljes, úgy 13 részesre tippelem csak a 22-24 helyett.

Nemrég néztem meg a 6/6-ost "Fire and Brimstone".

Aranyos fordulat volt, hogy 3 embernek is volt 3 pont a vállán. (RJ talán három ember egyszerre? Ez sok mindent megmagyarázna!)

Innen a második azaz a 124ik 6/8 a "Red John" címet viseli, ami könnyen lehet a leleplezõ rész is!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Lord_KROK

Hm, a Mentalist 6/7-et megnéztem (és a legjobb borommal kísértem).

nagyon arra terelik a gyanút, hogy Gale Bertram Red John. Most úgy tûnik tényleg õ. Lehet, hogy tényleg õ és a sorozat kidolgozza az elkapását is (most épp így tûnik). A következõ rész címe mindenesetre "red John" és minden arra utal, hogy utána már el is lesz kapva mert a rákövetkezõ "my blue heaven" (két értelmû, és ellentétes a red-el) aztán pedig "green thumb".

Egyébként érdekelne vajon Patrick kit lõtt le a robbanás elõtt. Brad Stilesben pedig még sok lehetõség rejlett, sajnálom h így megölték. Bár ki tudja ez is lehet csak terelés.

Amúgy most emelkedik a sorozat nézettsége ezt a részt pl 9,72millióan nézték meg ami évadon belül abszolút rekord! De sajnálatosan ennek ellenére is folyamatosan csökken a nézettség, hol van már a legnézettebb rész a "crimson Cassanova" (1/14) 19,70 milliója?

Bár a köv résznek van esélye überelne, ha az történik amire gondolok.

Na jövõhéten megtudjuk! (vagy nem) Addig is :

Tiger, Tiger...

Link to comment
Share on other sites

bullet50

Bennem egy olyan stílusos befejezés is feljött miután néhányan meghaltak a házban, hogy valamelyik bennégett ember lehetett red john, így végül patricknek nem kell majd megölnie senkit. Például ott van Brett Styles, attól, hogy neki nem volt tetkója, lehetett red john, ha a szervezet tagjaival végeztette a piszkos munkát.

Link to comment
Share on other sites

bullet50

megnéztem ezt a 8as részt de kicsit csalódás volt, nem volt elég fantáziadús szerintem

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Megnéztem a Mentalist 6/8-at.

Ezaz! Csak az volt Red John, akire gondoltam/következettem! De így nyert értelmet a dolog. Tudtam h a robbanás is kamu volt, és arra használták ki h kihúzzák a valódi RJ-t a gyanúsítottak listájáról.

Mondjuk az érdekes kérdés h Patricknek hogyan volt a Kápolnába rejtett fegyvere? Jól látható volt h fel volt ragasztva az egyik padra, de ki tette oda, és mikor?

A késes nő jó meglepetés volt :D

Már akkor 100% biztosan tudtam h nem Bertram RJ mikor nem RJ hangon szólt a telóba hanem azt mondta h "ugye nem kell vicces hangon beszélnem?". RJ csak megszólalt volna a "vicces" hangon.

És mivel a sheriff volt a gyanúsítottam és tudtam a 6/1-ből h RJ/sheriff fél a madaraktól gondoltam a galamb etetése véletlen van. Az persze kérdés hogy vitte be amadarat a motozáson?

Most h RJ meghalt, jön a "My Blue Heaven" c. epizód. Alá támaszja h utána Green Thumb, White lines, szóval már nem csak red kezdetű részek lesznek.

A Blue Heaven egyébként is kétértelmű.

Már csak az a kérdés h akkor a 4ik évad végén a bevásárló központban megölt (ezekszerint ártatlan) ember haláláért vajon előveszik Patricket?

Eddig miért nem tették? Elég egyértelmű volt már h RJ él...

Bennem egy olyan stílusos befejezés is feljött miután néhányan meghaltak a házban, hogy valamelyik bennégett ember lehetett red john, így végül patricknek nem kell majd megölnie senkit. Például ott van Brett Styles, attól, hogy neki nem volt tetkója, lehetett red john, ha a szervezet tagjaival végeztette a piszkos munkát.

A postom spoileres részét nézd meg. Engem is megmozgatott a robbanás.

Egyébként Brett Styles-ban még jó sok potenciál lett volna (pl mint RJ utáni főellenség), sajnálom h így lett neki vége.

Link to comment
Share on other sites

bullet50

Megnéztem a Mentalist 6/8-at.

Ezaz! Csak az volt Red John, akire gondoltam/következettem! De így nyert értelmet a dolog. Tudtam h a robbanás is kamu volt, és arra használták ki h kihúzzák a valódi RJ-t a gyanúsítottak listájáról.

Mondjuk az érdekes kérdés h Patricknek hogyan volt a Kápolnába rejtett fegyvere? Jól látható volt h fel volt ragasztva az egyik padra, de ki tette oda, és mikor?

A késes nõ jó meglepetés volt :D

Már akkor 100% biztosan tudtam h nem Bertram RJ mikor nem RJ hangon szólt a telóba hanem azt mondta h "ugye nem kell vicces hangon beszélnem?". RJ csak megszólalt volna a "vicces" hangon.

És mivel a sheriff volt a gyanúsítottam és tudtam a 6/1-bõl h RJ/sheriff fél a madaraktól gondoltam a galamb etetése véletlen van. Az persze kérdés hogy vitte be amadarat a motozáson?

Most h RJ meghalt, jön a "My Blue Heaven" c. epizód. Alá támaszja h utána Green Thumb, White lines, szóval már nem csak red kezdetû részek lesznek.

A Blue Heaven egyébként is kétértelmû.

Már csak az a kérdés h akkor a 4ik évad végén a bevásárló központban megölt (ezekszerint ártatlan) ember haláláért vajon elõveszik Patricket?

Eddig miért nem tették? Elég egyértelmû volt már h RJ él...

A postom spoileres részét nézd meg. Engem is megmozgatott a robbanás.

Egyébként Brett Styles-ban még jó sok potenciál lett volna (pl mint RJ utáni fõellenség), sajnálom h így lett neki vége.

Úgy emlékszem mikor jött az FBI átvenni a terepet akkor vonult el Patrick a templomba, nyilván már a leszámoláson torte a fejét.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

A mentalist 6/9 (125ik) részét is megnéztem. My Blue Heaven. (ha van egy csepp esze majd a fordítóknak akkor szomorúnak fordítja a Blue-t, bár kéknek is kék, ezt remekül kihasználták az alkotók)

Hát csalódott vagyok, elég gyenge egy rész volt, és a végén a fordulatok sem voltak valahogy meglepõek a számomra (sõt egyenesen számoltam rá!)

Remélem a folytatás pengésebb lesz, mert ez eddig az évad messze leggyengébb része volt (sõt talán az egész sorozaté). Bár ezt is gyanítottam h egy nyugodt, szarhányós rész jön.

A köv rész dec 8 és utána már január 5 és 12. Aztán meg az utolsó rész(?) :(

Hát nagyon fog hiányozni!

(lehet majd idõvel elkezdem elõrõl megnézni)

Link to comment
Share on other sites

Vyndree

Hát nagyon fog hiányozni!

(lehet majd idõvel elkezdem elõrõl megnézni)

Lesz még hetedik évad is, legalábbis valahol úgy olvastam.

Link to comment
Share on other sites

Vyndree

Most néztem meg a Mentalista elsõ évad második részét, ott találkozott Jane elõször Red John-nal, érdekes volt, ajánlom minden rajongónak.

Emlékeztek a Terminátor 2 ezen jelenetére?

[GSF] Picture

Igen, õ Red John.

Aki innen nem vágja, még több kép.

(Xander Berkeley)

Link to comment
Share on other sites

Vyndree

A köv rész dec 8 és utána már január 5 és 12. Aztán meg az utolsó rész(?) :(

22 epizódból áll a hatodik évad, tegnap volt a tizedik. A következõ január 5.-én lesz. :(

Link to comment
Share on other sites

bullet50

22 epizódból áll a hatodik évad, tegnap volt a tizedik. A következõ január 5.-én lesz. :(

Akkor most megint kényszer pihenõt kell vele tartanom, de úgy is elkezdtem nézni a sons of anarchyt egész jónak tûnik. :)

Amúgy elég szedett vedett ez az évad, nekem teljesen úgy tûnik mintha a red johnos témát is hirtelen írták volna ki, meg most 1-2 részben elkezdik az új FBI témát.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Vyndree

"A lenti Rockmond Dunbar-interjúban elhangzik, hogy a The Mentalist készítõi azért is csináltak a színészbõl állandó szereplõt, mert a SoA-ban nem volt az – és, mert még pár évadot biztosan terveznek csinálni, szóval a készítõi szándék ez."

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

22 epizódból áll a hatodik évad, tegnap volt a tizedik. A következõ január 5.-én lesz. :(

Ez jó hír, mert legalább akkor még 6ik évad végigmegy.

Remélem én is, hogy lesz 7ik évad is. tetszik, hogy RJ után is van élet :)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Tegnap megnéztem az új részt, szintén zseniális volt.

Szegény LaRoche :( Én kedveletem õt

Link to comment
Share on other sites

bullet50

Hát élet van de nem olyan mint régen, kezd élvezhetõbb lenni, de szerintem nem kezdtek túl erõsen a red john történet után.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Hát élet van de nem olyan mint régen, kezd élvezhetőbb lenni, de szerintem nem kezdtek túl erősen a red john történet után.

Én azt mondom várjuk ki mi lesz ebből.

Egyébként is nekem az epizódikus nyomozások és megoldásai mindig is jobban lekötötték a figyelmemet mint a főszál. (kivéve a nagyon arra kihegyezett részeknél)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Lord_KROK

A Mentalist 6/16-ban egy 2014-es Camaroba száll be Cho.

Ez is alátámasztja az elméletem (gyanúsan sok a vadi új Chevy a sorozatban, meg nem az elsõ Camaro) hogy a Chevrolet tuti valamilyen módon szponzorálja a sorozatot.

Felbukkan még egy Ford GT40.

Egyébként zseniális mûkincs rablós rész volt (Van Pelt és Righsby nélkül, ja meg a fõszál nélkül). tetszett, most sokkal többet mentolgott Jane mint egy átlag részbe teszi! :Puding!a:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Lord_KROK

Mentalist 6/22 : Hát piszkosul tetszett az 1966-os Cadillac! Stílusos és gyönyörû.

Jane az elején megold egy ügyet, majd késõbb még egyet.

Azt hiszem, hogy igen méltó koronája a sorozatnak.

Összejön Lisbonnal

Update : Bruno Heller bejelentette lesz egy utolsó 7ik évad "encore" azaz radáasként!

(ezekszerint egy Castlehez hasonló megoldással elõállhatnak lásd spoiler)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...