Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Klasszikus RPG-k


tenderlumpling

Recommended Posts

UC
41 minutes ago, tenderlumpling said:

5 eur magasságában szoktam Beamdog játékokat venni, meg úgy casual playthroughra vállalható, de ha nagyon rákockulsz a core rules-ra meg régi beidegződéseidet nem tudod levetkőzni, akkor problémásabb csak. Meg néhány achi nem mindig oldódik ki, amitől meg a falra mászok, de legalább vannak.

Szóval... igazából le se beszélnék róla senkit, mert végül is benne van az eredeti content, csak lötyög a dobozban. (Amúgy a Siege of Dragonspear kiegészítő miatt is kaphat negatív review-kat a full termék Steamen, mert az tényleg nem túl jó.)

Mindent értek :)

Nekem sosem volt annyira időm elmélyülni az alap D&D-ben, nem is követem a szabályváltozásokat, örülök, hogy számol helyettem a gép :) Achiementekre meg szinte sosm megyek rá semmilyen játékban, így azt hiszem ezek a fő okok, amiért számomra nem ütköztek ki a hiányosságok.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
kaszman1

Körökre osztott harc módot kap a PoE 2. Persze új játékot kell indítani hozzá de nagyon csábító mert ToEE óta nem volt rendes turn based DnD alapú játék. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Cori
Spoiler

 

WOW... annak ellenére, h nagyon szarul teljesített a megjelenéskor eladott példányszám alapján a játék, beraknak egy ilyen módot? Komoly húzás az Obsidiantól, respect. (kivéve ha nem valami cheap implementáció, de kétlem, főleg h nem váltogathatsz a két mód közt)

Amúgy váó, gyönyörű ez a Deadfire, azonnal elkapott az érzés, h tolni kéne (bár még nincs meg), de előtte még be kéne fejezni az első részt is. :tongue: (Megjelenés óta megvan, toltam is sokat de valamiért félbemaradt.)

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling
3 hours ago, kaszman1 said:

Körökre osztott harc módot kap a PoE 2. Persze új játékot kell indítani hozzá de nagyon csábító mert ToEE óta nem volt rendes turn based DnD alapú játék. :rolleyes:

ToEE aaaa reinstall

Link to comment
Share on other sites

kaszman1
On 1/23/2019 at 7:43 PM, tenderlumpling said:

ToEE aaaa reinstall

Azzal mennyit szívtam bazz. Szegényke olyan bugos volt hogy az első terület békáin nem jutottam túl, pedig nagyon akartam tolni...

Aztán valami hivatalos, meg rajongói patch után évekkel később sikerült és hatalmas élmény volt :rolleyes:

On 1/23/2019 at 4:54 PM, Cori said:
  Reveal hidden contents

 

WOW... annak ellenére, h nagyon szarul teljesített a megjelenéskor eladott példányszám alapján a játék, beraknak egy ilyen módot? Komoly húzás az Obsidiantól, respect. (kivéve ha nem valami cheap implementáció, de kétlem, főleg h nem váltogathatsz a két mód közt)

Amúgy váó, gyönyörű ez a Deadfire, azonnal elkapott az érzés, h tolni kéne (bár még nincs meg), de előtte még be kéne fejezni az első részt is. :tongue: (Megjelenés óta megvan, toltam is sokat de valamiért félbemaradt.)

Most jön le az update, szerintem belelesek új karakterrel :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Cori

Planescape Tormentben Tomb Key 1-2-3-4-et eldobhatom miután

Spoiler

voltam a Nameless One sírjában? (ugye ezekkel a kulcsokkal kellett bejutni középre a szarkofághoz meg a falfestményekhez)

 

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Szóval gondolom, már láttátok, hogy jön a Beamdog összes konzolra (BG1-2, PT, IWD, NWN).

Ki megy még rá? Én instant. :D

Link to comment
Share on other sites

bcom
2 hours ago, tenderlumpling said:

Szóval gondolom, már láttátok, hogy jön a Beamdog összes konzolra (BG1-2, PT, IWD, NWN).

Ki megy még rá? Én instant. :D

Én még nem játszottam hasonlót konzolon. Nem tudom mennyire lehet kényelmetlen az irányítás. 

Link to comment
Share on other sites

kaszman1
2 hours ago, tenderlumpling said:

Szóval gondolom, már láttátok, hogy jön a Beamdog összes konzolra (BG1-2, PT, IWD, NWN).

Ki megy még rá? Én instant. :D

Az van hogy mind megvan minimum 2-3 példányban (NWN sztem 4) és majdnem biztos vagyok benne hogy amint picit akciós lesz bezsákolom. Nem harcolok ellene, beletörődtem. 

Link to comment
Share on other sites

XCube
17 minutes ago, kaszman1 said:

Az van hogy mind megvan minimum 2-3 példányban (NWN sztem 4) és majdnem biztos vagyok benne hogy amint picit akciós lesz bezsákolom. Nem harcolok ellene, beletörődtem. 

Ugyan ez itt is. Dobozos, Steam, GoG, mobil (iOS). Arra azért kíváncsi leszek, hogy hogyan oldják meg a GUI -t Switch -en. Ipad -en még oké, de a Switch -nek azért jóval kisebb a kijelzője.

2 hours ago, tenderlumpling said:

Szóval gondolom, már láttátok, hogy jön a Beamdog összes konzolra (BG1-2, PT, IWD, NWN).

Ki megy még rá? Én instant. :D

:s16:

Link to comment
Share on other sites

Cori

Mivel nincs konzolom, a PS3-on kívül így nem ugrok :D És még így is van mit bepótolnom... IWD, NWN, BG2 hátravan :D 

Kíváncsi vagyok ám, h milyen az irányítás kontrollerrel, éérdekes lehet.

2 hours ago, kaszman1 said:

Az van hogy mind megvan minimum 2-3 példányban (NWN sztem 4) és majdnem biztos vagyok benne hogy amint picit akciós lesz bezsákolom. Nem harcolok ellene, beletörődtem. 

Hiába harcolsz ellene, nincs értelme :D 

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Divinity Original Sin, Torment és Pillars of Eternity teljesen jók kontrollerrel. Nyilván más, mint PC-n, de működik, a karaktereket twin-stick módon lehet irányítgatni, a point of interestek mellett meg kontextuális X, azt csá. Inventory tabokkal és a nem túl sok mezővel jól kezelhető.

On 2/9/2019 at 9:11 PM, kaszman1 said:

Az van hogy mind megvan minimum 2-3 példányban (NWN sztem 4) és majdnem biztos vagyok benne hogy amint picit akciós lesz bezsákolom. Nem harcolok ellene, beletörődtem. 

Dettó. Még ilyen bazi nagy kartondobozos D&D pakkom is van, amiben mindegyik benne van, meg persze külön-külön :D (Érdekes módon a BG1 nincs meg külön.)

Link to comment
Share on other sites

Cori
On 2/11/2019 at 3:17 PM, kaszman1 said:

https://www.rockpapershotgun.com/2019/02/11/paradox-vampire-game/

Nocsak, nézzenek oda mit olvastam ma... 

Elvileg a játék jogok még mindig Activisionnél vannak :S Pár éve legalábbis még úgy volt, mikor felvásárolták a White Wolf céget.

 

Ennek fényébe fel is raktam, úgyis ki akartam már tolni egy ideje :D 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
XCube

29. -én jön az Óperencia :) .

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
XCube

Valaki játszott már a játékkal (Óperencia) rajtam kívül? Nem tudom eldönteni, hogy töltsem-e ezzel az 1 Eurós három havi Game Pass -t, vagy inkább keressek valami mást és ezt vegyem meg később Steam -en.

Link to comment
Share on other sites

kaszman1
28 minutes ago, XCube said:

Valaki játszott már a játékkal (Óperencia) rajtam kívül? Nem tudom eldönteni, hogy töltsem-e ezzel az 1 Eurós három havi Game Pass -t, vagy inkább keressek valami mást és ezt vegyem meg később Steam -en.

Pár óra erejéig kipróbáltam. Eléggé átlagos, engem ez a magyaros beütés sem tudott megfogni.

A review-k dicsérik, de én speciel jobban szórakoztam más grid-based csapat alapú cuccokkal (Grimrock 1-2, Fall of the Dungeon Guardian, Bards Tale 4, stb)

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Végigvittem a Might and Magic VI-ot 14 óra alatt, összes küldetés.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

kaszman1
57 minutes ago, tenderlumpling said:

Végigvittem a Might and Magic VI-ot 14 óra alatt, összes küldetés.

Az szép. New Sorpigal fly scroll segítségével? Csapat milyen volt?

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling
2 hours ago, kaszman1 said:

Az szép. New Sorpigal fly scroll segítségével? Csapat milyen volt?

Aha, de taktikusan használtam azt is (Rockham kinevezés után visszarepülni Newtonhoz, közben már felvéve a Town Portal NPC, vissza sorpigalba, NWC dungeon, stb).

Sorcerer - Cleric - Druid - Sorcerer, ultimate dungeonpucoló team. Lehetett volna amúgy gyorsabb is, ha nem szarakodok pár helyen annyit, de az a vicc, hogy még mindig fedezek fel új dolgokat.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

XCube
11 hours ago, tenderlumpling said:

Végigvittem a Might and Magic VI-ot 14 óra alatt, összes küldetés.

Azt a... . Szerintem ha minden erőmmel ezen lennék akkor sem sikerülne :D . Hanyadik szinten volt a csapat a végére?

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling
19 hours ago, XCube said:

Azt a... . Szerintem ha minden erőmmel ezen lennék akkor sem sikerülne :D . Hanyadik szinten volt a csapat a végére?

70

Amúgy van egy régi kis tutorialom hogy lehet negyed óra alatt early overpowered lenni: 

aztán nyilván gyorsan rámenni a többi non-combat questekre, aztán utána három sparks-szal felszerelt teammel szénné pucolni minden mid-game dungeont fél perc alatt.

A négy kristály egy vicc, ha tudod, hova kell menni, és ott elnyomsz egy Telekinesist, ráadásul a legtöbb enemy mellett el lehet szaladni, Lloyd's Beacont használva checkpointra, ha lesérülsz, csak kiteleportálsz a templomhoz és vissza.

Stb stb.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
tenderlumpling

Elhatároztam, hogy lefejlesztek egy Might and Magic (1-2) klónt. Nem könnyü, de ha Jon van Caneghem megoldotta egyedül mindenféle toolok nélkül, nem fogok rinyálni.

  • Thanks 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
kaszman1

Hosszú post jön. A BG topicban volt szó a különféle klasszikus RPG-k harcrendszeréről és ott jött az ötlet, hogy írjak egy listát. Ajánlom többek között @bcom figyelmébe.

A lista témája: hamarosan megjelenő/már elérhető early access/friss megjelenések klasszikus RPG témában, Steam platformon. Az alábbiak mind a kívánságlistámon vannak, szóval akinek van tapasztalata bármelyikről, vagy tud még továbbiakat ajánlani annak hajrá :s22:, költsük a pénzt inkább ezekre, mint tripla A szemetekre :s16:

 

 

Stoneshard

Retró pixel art körökre osztott klasszikus RPG nagy hangsúllyal a survival-on.

Spoiler

 

 

Vaporum

Grid-based dungeon crawler steampunk témában

Spoiler

 

 

Ghost  of a Tale

Egy nagyon aranyos akció-RPG, ahol egy kisegérrel kell kalandozni a patkányok birodalmában. Hangsúly a felfedezésen és lopakodáson van.

Spoiler

 

 Pine

Egy Zelda-like open world kaland RPG egy olyan világban, ahol az emberek és állatok azonos szinten léteznek. Szintén felfedezés közbontú.

Spoiler

 

 

Encased

Izometrikus, poszt-apokaliptikus szerepjáték, körökre osztott harccal. Nagyon ígéretes, jelenleg korai hozzáférésben létezik.

Spoiler

 

 

Fell Seal: Arbiter's Mark

Körökre osztott RPG/stratégia fantasy. Kicsit határeset, mert lehet már inkább stratégia, de megérdemel egy említést. Nekem nagyon bejön az artstyle.

Spoiler

 

 

Last Epoch

Fantasy ARPG a DIablo nyomdokain.

Spoiler

 

 

Realms Beyond

Klasszikus csapat alapú RPG a BG és D:OS nyomdokaiban.

Spoiler

 

 

Gamedec

Cyberpunk izometrikus RPG. Szintén nagyon érdekel, figyelemmel fogom követni a megjelenést.

Spoiler

 

 

Dark Envoy

Steampunk/fantasy. A készítők szerint a Dragon Age, a Divinity sorozat és az XCOM játékok gyermekeként lehet jellemezni. Nagyon-nagyon stílusos.

Spoiler

 

 

The Waylanders

Fantasy RPG valós idő + pause harccal (RTwP). A kicsit rajzfiles külső ellenére nagyon profinak néz ki.

Spoiler

 

 

Solasta: Crown of the Magister

Ismét fantasy, ezúttal tabletop gyökerekkel. Egy D&D alapú rendszert használ, ahol a vertikalitás is nagy szerepet játszik.

Spoiler

 

 

Weird West

Lovecraft + vadnyugat + cell-shaded grafika + körökre osztott harc. :wub:

Spoiler

 

 

Isles of Adalar

Open world 3d RPG a Gothic után szabadon.

Spoiler

 

 

Zoria: Age of Shattering

Egy újabb körökre osztott csapat alapú fantasy

Spoiler

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...