Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Klasszikus RPG-k


tenderlumpling

Recommended Posts

grasslover

Arcomage-pubokat kéne létrehozni -_- Menni végig az országban minden pubban, és ha nyersz akkor a küldetésadó melletti láda tartalma a tiéd. Lenne benne WC-pumpa, meg gumikesztyû.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Arcomage-pubokat kéne létrehozni -_- Menni végig az országban minden pubban, és ha nyersz akkor a küldetésadó melletti láda tartalma a tiéd. Lenne benne WC-pumpa, meg gumikesztyû.

OMG, Arcomage mekkora alap :D

Link to comment
Share on other sites

cuthbert1

Arcomage-pubokat kéne létrehozni -_- Menni végig az országban minden pubban, és ha nyersz akkor a küldetésadó melletti láda tartalma a tiéd. Lenne benne WC-pumpa, meg gumikesztyû.

Wc-pumpa ami -20 intelligenciát és +50 kitartsát ad.

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

Mondhatnál egy verzió számot, mert elégé lehangoló, minden egyes karakterért szarakodni egy órát a forráskóddal :-D

v2.01, ha jól emlékszem. Ezután felraktam rá a magyaritást, lehet, hogy az is segített, de ez csak ötlet, egyáltalán nem biztos. (Nekem nem kéne, de apám nem tud angolul és ragaszkodott hozzá <_<)

Link to comment
Share on other sites

Balee

Én a 9hez már vagy 4szer hozzákezdtem,de egyszer se jutottam pár óra játéknál tovább. A nyolcasnál nekem csak a kezdés volt nyomasztó.Alig vártam,hogy elkerüljek a kezdötérképröl.Második ,harmadik játszáskor pedig már az elsö dolgom volt,hogy rohanjak a sárkányt felvenni.A sárkány meglevö skillpontjaiból és az összeszedett patkókból fel lehet húzni a dragon abilityt mester szintre,aztán a játék nehézsége egyböl lezuhan gyermeki szintre :) Ami ugye baj,csak egyszerüen nem birom megállni,hogy ne legyen sárkányom :)

A hatodik rész pedig a kedvenc játékom.

A 8. résszel viszonylag én is keveset játszottam, pedig elsõ ránézésre nem sokban különbözik a korábbi részektõl, a sárkány mint karakter érdekes lehet, itt is van jó és gonosz végigjátszási lehetõség? :)

Link to comment
Share on other sites

cuthbert1

A 8. résszel viszonylag én is keveset játszottam, pedig elsõ ránézésre nem sokban különbözik a korábbi részektõl, a sárkány mint karakter érdekes lehet, itt is van jó és gonosz végigjátszási lehetõség? :)

Nem itt nincs.A pap csak a fénymágiát tanulhatja meg a sötétet nem, a varázsló helyett nekromanta van aki csak a sötét mágiát tanulhatja az elementális varázslatok mellett.Kedvencem a sötét elf lett,aki teljesen univerzális,tanulhat kardforgatást,elementális mágiákat mesterfokon, csapdaelháritás,kereskedelmet,ij szakértelmet nagymesterfokon.

Link to comment
Share on other sites

Adi86

igen, de közben megoldódott. Kiderült, hogy rossz patchet raktam fel, és volt újabb is.

SAGA -skiadás vagy régrbbivel volt problémád?

Link to comment
Share on other sites

grasslover

A 8. résszel viszonylag én is keveset játszottam, pedig elsõ ránézésre nem sokban különbözik a korábbi részektõl, a sárkány mint karakter érdekes lehet, itt is van jó és gonosz végigjátszási lehetõség? :)

A 8. részben eleve egy elég sötét világban mászkálsz, sötét karakterekkel :)

Link to comment
Share on other sites

UC

Azért ez durva

Ultima

Nem semmi gyûjtemény. Ezek közül a dobozok közül egy nekem is van :)

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Ha a fickó ezt így egyben meghirdetné eBayen, valószínûleg a pénzzel kapcsolatban többet nem kell neki aggódnia, mint Forrest Gumpnak :D Gyönyörû pakk, természetesen én nem adnám el.

Link to comment
Share on other sites

cuthbert1

Ha a fickó ezt így egyben meghirdetné eBayen, valószínûleg a pénzzel kapcsolatban többet nem kell neki aggódnia, mint Forrest Gumpnak :D Gyönyörû pakk, természetesen én nem adnám el.

Az árából megépülhetne New Sorpigal temploma,igy kell gondolkodni :)

(Ezek közül csak hárommal játszottam,ultima underwold 1-2,és ultima 8 - pagan)

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Az árából megépülhetne New Sorpigal temploma,igy kell gondolkodni :)

(Ezek közül csak hárommal játszottam,ultima underwold 1-2,és ultima 8 - pagan)

Uh én simán elfogadnám. De jó Cuthbert templomát is :D

Link to comment
Share on other sites

Adi86

Szerintetek ezek az Ultima Játékok fent lesznek majd a GOG-on?

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Szerintetek ezek az Ultima Játékok fent lesznek majd a GOG-on?

Nem tudom, én a magam részérõl inkább egy Planescape: Tormentet várnék. :rolleyes: Interplayes, Black Isle-os címek már vannak, remélem ezt is felrakják.

E-bayen lehet látni idõnként dobozos PS:T-t, múltkor láttam egyet, amit szívesen elvittem volna, de olyan cirka 12 ezer forintnál lemondtam róla... Nem is tudom, mennyinél állt meg végül a licit.

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Idegesítõ egy játék ez a Wizardry 8... Egyrészrõl ottvan a tápolás, felfedezés, szabad mászkálás, érdekes kasztok, eléggé taktikus harcok. Másrészrõl viszont nagyon zavaró, hogy állandóan mindenféle ellenfelekbe botlunk, akkor is, ha pár perce jártunk ott, és tök véletlen módon adagolja õket, ráadásul nagy mennyiségben. <_< Általában túl nagy kihívást nem jelentenek, bár oda kell figyelni, de sok idõ egy-egy csata, és két helység között legalább ötször le kell állni bunyózni. <_< Szóval egyszerre van bennem az, hogy mennék tovább, meg hogy törölném le a búsba. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Idegesítõ egy játék ez a Wizardry 8... Egyrészrõl ottvan a tápolás, felfedezés, szabad mászkálás, érdekes kasztok, eléggé taktikus harcok. Másrészrõl viszont nagyon zavaró, hogy állandóan mindenféle ellenfelekbe botlunk, akkor is, ha pár perce jártunk ott, és tök véletlen módon adagolja õket, ráadásul nagy mennyiségben. <_< Általában túl nagy kihívást nem jelentenek, bár oda kell figyelni, de sok idõ egy-egy csata, és két helység között legalább ötször le kell állni bunyózni. <_< Szóval egyszerre van bennem az, hogy mennék tovább, meg hogy törölném le a búsba. :rolleyes:

Ez tényleg szar benne, ezért szoktam hajmeresztõ mentésrendszerrel játszani.

Link to comment
Share on other sites

Adi0625

Valaki nem játsza most az Arx Fatalist? Mert megint felraktam, és van vele egy kis baj.

Keresem Krahozt, amihez ugye meg kell szereznem egy bizonyos pajzsot. Bejutottam a belsõ szentélybe, és a szellem azt mondja, hogy középen annál a forgó köveknél forgasam el a lapokat megfelelõ sorrenben.

Na, itt a baj...

Már mérgemben a végigjátszást is megkerestem, de ott meg annyit ír, hogy jegyezzük fel az állásukat. De hiába, csak nem jön össze.

Valaki tud adni valami támpontot?

Link to comment
Share on other sites

Adi86

Nem tudom, én a magam részérõl inkább egy Planescape: Tormentet várnék. :rolleyes: Interplayes, Black Isle-os címek már vannak, remélem ezt is felrakják.

E-bayen lehet látni idõnként dobozos PS:T-t, múltkor láttam egyet, amit szívesen elvittem volna, de olyan cirka 12 ezer forintnál lemondtam róla... Nem is tudom, mennyinél állt meg végül a licit.

Fallout után igazán jöhetne a Planescape: Tormentet

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Valaki nem játsza most az Arx Fatalist? Mert megint felraktam, és van vele egy kis baj.

Keresem Krahozt, amihez ugye meg kell szereznem egy bizonyos pajzsot. Bejutottam a belsõ szentélybe, és a szellem azt mondja, hogy középen annál a forgó köveknél forgasam el a lapokat megfelelõ sorrenben.

Na, itt a baj...

Már mérgemben a végigjátszást is megkerestem, de ott meg annyit ír, hogy jegyezzük fel az állásukat. De hiába, csak nem jön össze.

Valaki tud adni valami támpontot?

Pff, régen volt. Nem az a hely, amikor nem lehet átmenni valahol, mert ilyen tüskék, meg mik vannak?

Fallout után igazán jöhetne a Planescape: Tormentet

Szavazásban elég top helyen áll, szóval esély az van.

Link to comment
Share on other sites

Adi0625

Pff, régen volt. Nem az a hely, amikor nem lehet átmenni valahol, mert ilyen tüskék, meg mik vannak?

Pontosan. De adok hozzá egy képet, hátha felfrissíti az emlékezeted.

[attachmentid=3433]

A kis köveket pedig állítólag a helyes sorrend beállítása után kell felhelyezni.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Pontosan. De adok hozzá egy képet, hátha felfrissíti az emlékezeted.

[attachmentid=3433]

A kis köveket pedig állítólag a helyes sorrend beállítása után kell felhelyezni.

Na igen, ezt azt hiszem én is egy angol végigjátszásból néztem ki...

Utánanézhetek, ha gondolod.

Link to comment
Share on other sites

Adi0625

Na igen, ezt azt hiszem én is egy angol végigjátszásból néztem ki...

Utánanézhetek, ha gondolod.

Ha ráérsz, akkor utánanézhetsz. Ha nem, akkor elõbb utóbb csak rátalálok a megoldásra :)

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Ha ráérsz, akkor utánanézhetsz. Ha nem, akkor elõbb utóbb csak rátalálok a megoldásra :)

Ez idevaló lehet?

- Place the "O" circle stone on the 1 Pedestal.

- Place the "O" sun stone with shining lines on the [ pedestal.

- Place the "K" stone on the I pedestal.

- Place the "[" stone on the V pedestal.

- Place the "normal moon" stone on the three-dot pedestal.

- Place the "normal moon with dot" stone on the L pedestal.

A lényeg végül is ez, mit hova rakj.

Link to comment
Share on other sites

Adi0625

Ez idevaló lehet?

- Place the "O" circle stone on the 1 Pedestal.

- Place the "O" sun stone with shining lines on the [ pedestal.

- Place the "K" stone on the I pedestal.

- Place the "[" stone on the V pedestal.

- Place the "normal moon" stone on the three-dot pedestal.

- Place the "normal moon with dot" stone on the L pedestal.

A lényeg végül is ez, mit hova rakj.

Ezer hála! Még egy napig ott kellett volna rostokolnom, nem is tudom mit tettem volna.

Minden esetre, elég érthetetlen egy küldetés... Amikor odaértem, kb. 3 órán keresztül próbáltam rájönni, mi lehet a szisztéma, szóval, ez übereli még a boros almáspitét is :-)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...