Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vásárlási Tanácsadó


Ideniel

Recommended Posts

Ideniel

A célom ezzel a topikkal az lenne, hogy rendelkezünkre álljon egy olyan felület, ahol a fórumozók egymást segíthetik tanácsaikkal szoftverek, számítógép-alkatrészek és konzolok vásárlása terén. NEM keres-kínál vagy cserebere topiknak szánom ezt, inkább amolyan web2-es vevõszolgálati útmutatónak.

Kezdeném is a sort:

Már nagyon régóta fontolgatom, hogy szert tegyek egy Playstation 3-ra, de a költségek ezidáig visszatartottak. Most úgy fest, hogy megvan az alaptõkém a konzol megvásárlására, ám a játékok beszerzésére már igencsak kevés pénzem maradna. Több helyen is olvastam, hogy külföldi cégektõl megrendelve sokkal olcsóbban is beszerezhetõ egy PS3, de fogalmam sincs, hogy honnan éri meg rendelni. Tartok attól, hogy a szállítási és kézbesítési költségek miatt az amúgy olcsóbban megszerezhetõ konzolért még többek kell perkálnom, illetve azzal sem vagyok egészen tisztában, hogy egy esetleg USA-ból rendelt PS3-on elérhetõek maradnak-e számomra is az online funkciók.

Link to comment
Share on other sites

JaniRazor

Sztem jó ötlet ez a topic.

Én most azt mondanám, hogy a most futó EA és CD Projekt akciók nagyon csábítóak B)

Link to comment
Share on other sites

MuMa01

A célom ezzel a topikkal az lenne, hogy rendelkezünkre álljon egy olyan felület, ahol a fórumozók egymást segíthetik tanácsaikkal szoftverek, számítógép-alkatrészek és konzolok vásárlása terén. NEM keres-kínál vagy cserebere topiknak szánom ezt, inkább amolyan web2-es vevõszolgálati útmutatónak.

Kezdeném is a sort:

Már nagyon régóta fontolgatom, hogy szert tegyek egy Playstation 3-ra, de a költségek ezidáig visszatartottak. Most úgy fest, hogy megvan az alaptõkém a konzol megvásárlására, ám a játékok beszerzésére már igencsak kevés pénzem maradna. Több helyen is olvastam, hogy külföldi cégektõl megrendelve sokkal olcsóbban is beszerezhetõ egy PS3, de fogalmam sincs, hogy honnan éri meg rendelni. Tartok attól, hogy a szállítási és kézbesítési költségek miatt az amúgy olcsóbban megszerezhetõ konzolért még többek kell perkálnom, illetve azzal sem vagyok egészen tisztában, hogy egy esetleg USA-ból rendelt PS3-on elérhetõek maradnak-e számomra is az online funkciók.

hasznos topic, gyakran nézegetem a boltok kínálatait a neten, mindig bevésem akkor ha találok valami jót pc-re :rolleyes:

attól hogy a ps3 gép maga amerikából származik, két különbség lesz az európaihoz képest: észak amerikai (vagyis ntsc) blue ray filmeket fog csak lejátszani, és más lesz a konnektor bemenete (Bár nem tudom ott ugyanolyan e mint itt, de szerintem más). online tartalmakat itthonról (mármint a fizetõs, játék kiegészítõket meg a store játékokat) csak visa bankkártyával lehet vásárolni, és az amerikai store-ról (vagyis oda kell regisztrálni), és a játéknak is amerikai, egyes régiójúnak kell lennie (a gép maga mindenhonnan származó játékot lefog játszani, de ha te pl a fallout 3-t megveszed rá itthon, nem fogsz tudni hozzá kiegészítõket hozzá, mert amerikai kell neki ehhez, vagyis amerikából kell szerezned fallout 3-t ehhez a célhoz), vagy pedig uberkonzol.hu-n kapható feltöltõ kártya, azzal is lehet vásárolni. gyakorlatban még nem próbáltam ki, mivel a gépem megint késik (hosszú története van már), de annyit olvastam róla más fórumokon hogy értem nagyjából.

ha nem fontosak neked a dlc-k (letölthetõ tartalmak) akkor én szerintem érdemes amerikából vásárolni, mert ott szoktak jobb akciók lenni, meg az árfolyam miatt is egy csöppet jobb szokott lenni mindig a fonthoz képest. de anglia is egy nagyon jó alternatíva. csak angliából rendeltem még külföldrõl, csak arról tudok nyilatkozni: 3 font a postaköltség minden ide szállító boltban (shopto.net game.co.uk gamestation.co.uk gameplay.co.uk utóbbi a legmegbízhatóbb, a shopto-t nem próbáltam, a game-rõl hallottam rosszakat is, de én nekem semmi bajom nem volt velük eddig). általában nyáron meg januárban leárazások vannak, hetente új akciók, és elõrendelési ajándékok is szoktak lenni (fõleg konzolon).

Link to comment
Share on other sites

efperel

...és más lesz a konnektor bemenete (Bár nem tudom ott ugyanolyan e mint itt, de szerintem más).

Amerikában, ha jól tudom más a konnektor ki- és bemenete, de itthon is lehet kapni elektronikai boltokban egész olcsón átalakítókat, hogy a magyar dugaljzatokba is be lehessen kötni.

Amúgy én is inkább az angliai rendelést ajánlom

Link to comment
Share on other sites

The_Reaper_CooL

PSP-re 3600 mAh-s aksi: 7000 Ft, minimum 5000 Ft

1000 Ft-ért (szállítási költséggel együtt) vettem eBay-rõl 12 nappal ezelõtt, ma érkezett meg, tökéletesen megy meg minden :)

Ergo: eBay FTW! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ideniel

Köszi a válaszokat és a honlapcímeket, azt hiszem Angliából fogom megrendelni a kicsikét.

Én csak egy Steam-hez hasonló digitális disztribúciós platformot ajánlanék, az Impulse Driven-t, ahol ugyan nem annyira széleskörû a kínálat (fõként a Stardock játékai dominálnak), azonban a Steam-mel ellentétben itt továbbra is dollárban fizethetünk euró helyett, továbbá a programok 90%-nál nem kell VAT-ot (általános forgalmi adót) fizetnünk.

Egy kis ízelítõ a kínálatból:

Sins of a Solar Empire

Galactic Civilizations 2

Witcher Enchanced Edition

Sacred 2

Supreme Commander: Total Annihilation

World of Goo

Stalker: Shadow of Chernobyl

etc...

Nincs kiforrott, Steam-hez hasonló Achivement-rendszer, azonban sokkal stabilabbnak és kevésbé kommersznek találtam az Óriásnál.

Link to comment
Share on other sites

Flame_of_Aiur

Amerikában, ha jól tudom más a konnektor ki- és bemenete, de itthon is lehet kapni elektronikai boltokban egész olcsón átalakítókat, hogy a magyar dugaljzatokba is be lehessen kötni.

Amúgy én is inkább az angliai rendelést ajánlom

Nem csak a dugó, hanem a mûködési feszültség és a váltóáram frekvenciája is más! Nálunk 230V és 50 Hz, USA 120V és 60 Hz: http://en.wikipedia.org/wiki/Mains_power_s...and_frequencies

Link to comment
Share on other sites

Hellnight

Ne felegyjük el a hazai aukciós oldalakat sem, vateara.hu vagy teszvesz.hu. Én inkább elõbbirõl szoktam vásárolni...

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

eBay-jel valaki ossza már meg a tapasztalatokat. Ide rendesen kiküldik Magyarországra?

PayPal amúgy hogy mûködik, hogy utalok rá pénzt (elvileg accountom van, de valami banknak kell küldenem? :unsure:)

Link to comment
Share on other sites

CrW

eBay-jel valaki ossza már meg a tapasztalatokat. Ide rendesen kiküldik Magyarországra?

PayPal amúgy hogy mûködik, hogy utalok rá pénzt (elvileg accountom van, de valami banknak kell küldenem? :unsure:)

az ebaynek sok köze nincs hozzá... minden az eladótól függ ;)

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

az ebaynek sok köze nincs hozzá... minden az eladótól függ ;)

Még nem nagyon merek belevágni, pedig rendeltem külföldrõl, meg rendszeresen vaterázok is... az a baj, nem nagyon ismerek olyat, aki azt mondja, 100% jó tapasztalata van.

Link to comment
Share on other sites

MuMa01

Még nem nagyon merek belevágni, pedig rendeltem külföldrõl, meg rendszeresen vaterázok is... az a baj, nem nagyon ismerek olyat, aki azt mondja, 100% jó tapasztalata van.

gamer365.hu-n olvastam jópár tagról aki rendel rendszeresen. én is beszeretnék vágni majd elõbb utóbb.

Link to comment
Share on other sites

Hellnight

Még nem nagyon merek belevágni, pedig rendeltem külföldrõl, meg rendszeresen vaterázok is... az a baj, nem nagyon ismerek olyat, aki azt mondja, 100% jó tapasztalata van.

Amikor én anno egy xpress-es taggal rendeltettem filmeket ebayrõl azt mondta, hogy mindig olyan embertõl szabad csak vásárolni aki nem rendelkezik negatív véleménnyel illetve olyan 99.5%-os (vagy annál jobb) az értékelési szintje (vagy milye)

Egyébként a rendelt filmjeim mind megérkeztek épségben.

Mondjuk még én sem merek belevágni ebbe az ebay-ezésbe pedig a kártyám már meg van rég :lol: PayPal accom is van már :D De nem tom :D

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Tényleg érdemes lenne belevágni, mert rettenet olcsón vannak jó cuccok. Nem csak játékok, de filmek, képregények, dedikált könyvek... teljesen baromi jó áron.

Link to comment
Share on other sites

Hellnight

Tényleg érdemes lenne belevágni, mert rettenet olcsón vannak jó cuccok. Nem csak játékok, de filmek, képregények, dedikált könyvek... teljesen baromi jó áron.

Hát nem tudom. Dedikált cuccot venni aukciós ooldalon? Én mindig olyasmitõl paráznék, hogy tuti kamu az az aláírás :lol: De sztem hamarosan én is belevágok. Xpress-en egy-két emberkét megkeresek, vagy Mokit :D hogy segítsenek már, hogyan is mûködik ez az ebay-esdi...

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Hát nem tudom. Dedikált cuccot venni aukciós ooldalon? Én mindig olyasmitõl paráznék, hogy tuti kamu az az aláírás :lol: De sztem hamarosan én is belevágok. Xpress-en egy-két emberkét megkeresek, vagy Mokit :D hogy segítsenek már, hogyan is mûködik ez az ebay-esdi...

Majd írd ide tapasztalataidat :D

Amúgy ha nem is eredeti az aláírás, 2000 Ft körül egy külföldi új könyv akkor is megéri :D Amúgy szerintem azok, jelenzniük kell, hogy nem eredeti, különben szophatnak. Sok tranzakciós, honlapos antikváriumokban meg szerintem simán meg lehet bízni.

Link to comment
Share on other sites

Hellnight

Majd írd ide tapasztalataidat :D

Amúgy ha nem is eredeti az aláírás, 2000 Ft körül egy külföldi új könyv akkor is megéri :D Amúgy szerintem azok, jelenzniük kell, hogy nem eredeti, különben szophatnak. Sok tranzakciós, honlapos antikváriumokban meg szerintem simán meg lehet bízni.

Persze. Az ilyen boltos eladókban jószerével megbízhat az ember. Nekik szinte mindig 100% vagy ahhoz nagyon közeli a pozitív értékeléseik úgyhogy ott no para :)

Majd talán jövõhónapban ráveszem magam egy rendelésre :D

Link to comment
Share on other sites

jardo

Majd írd ide tapasztalataidat :D

én eddig teszveszrõl, vateráról, és antikváról rendeltem, és még nem volt semmi problémám. a csomagjaim (többnyire könyvek, illetve egyéb apróságok) mindig hiánytalanul, és az ígért állapotban érkeztek meg. eleinte énis ódzkodtam az efféle vásárlástól, de aztán rászántam magam, és nem csalódtam. csak télleg arra kell figyelni h *(közhely)* meg kell nézni az eladó statisztikáit :)

meg én eddig mindig olyantól rendeltem aki postai utánvéttel küldte. így ez már félsiker, mert nagy az esélye h nem a semmibe megy a pénzed :) ;)

Link to comment
Share on other sites

Hellnight

én eddig teszveszrõl, vateráról, és antikváról rendeltem, és még nem volt semmi problémám. a csomagjaim (többnyire könyvek, illetve egyéb apróságok) mindig hiánytalanul, és az ígért állapotban érkeztek meg. eleinte énis ódzkodtam az efféle vásárlástól, de aztán rászántam magam, és nem csalódtam. csak télleg arra kell figyelni h *(közhely)* meg kell nézni az eladó statisztikáit :)

meg én eddig mindig olyantól rendeltem aki postai utánvéttel küldte. így ez már félsiker, mert nagy az esélye h nem a semmibe megy a pénzed :) ;)

Jah csak postai utánvéttel minimum kétszer annyiba kerül a postaköltség ;)

Link to comment
Share on other sites

jardo

Jah csak postai utánvéttel minimum kétszer annyiba kerül a postaköltség ;)

nemtom, én olyan sokkal többet soha sem fizettem a postaköltség miatt. talán ezres volt a legtöbb...

jó persze ez nem éri meg ha kis tételben rendelsz, de ha vmi nagyobb értékût, akkor az a párszáz, vagy akár 1000 ft nem olyan sok

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Na jó, rendeltem egy olcsóbb képregényt (relatív, mert postával együtt így is sok, kb. 1700 Ft, de nem több, mintha comicsinvest.hu-ról rendeltem volna), méghozzá a híres-hírhedt eBay-rõl. Ez nem is volt nehéz, mert az eBay területén zajlik a fizetés és az üzenetváltás is, így visszakereshetõ, ha valami gond van, és 100%-os pozitívval rendelkezõtõl rendeltem. Még csak leveleznem se kell vele, minden automata, csak ha gondom van. Most csak várnom kell, mi lesz, aztán majd mondom, ha jól sikerült :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...