Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Melyik Könyvet Vetted Meg Legutóbb?


jardo

Recommended Posts

martin_dante

José Saramago Vakságát, és a Hunter S. Thompson-féle Félelem és Reszketés Las Vegasban-t B) Utóbbi szép, fekete-narancs harmadik kiadás, Vágvölgyi B. András kettõs elõszavával.

Link to comment
Share on other sites

Kromosome

Legutóbb, lehet viccesen hangzik, a Kis Herceg legújabb kiadását vettem meg, s azért, mert szerintem nagyon szép mondnaivalóval és csodás idézetekkel rendelkezik.

Negyedikben (akkor volt kötelezõ...) még nem értettem, azóta 4-szer olvastam el, és harmadik olvasásra végre ráéreztem a szépségére. Sajnos a könyv költözéskor eltûnt, így beszereztem úrja, ugyanis felejhetetlen élményt nyújt :)

Fõleg, ha ráérezünk, s utána már magával ragad...

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Legutóbb, lehet viccesen hangzik, a Kis Herceg legújabb kiadását vettem meg, s azért, mert szerintem nagyon szép mondnaivalóval és csodás idézetekkel rendelkezik.

Negyedikben (akkor volt kötelezõ...) még nem értettem, azóta 4-szer olvastam el, és harmadik olvasásra végre ráéreztem a szépségére. Sajnos a könyv költözéskor eltûnt, így beszereztem úrja, ugyanis felejhetetlen élményt nyújt :)

Fõleg, ha ráérezünk, s utána már magával ragad...

Nagyon szereteem :rolleyes: ugyan ez is tele van a manapság divatos, jó élethez kikövezett út és én megmondom mi a teendõ...-szövegekkel, de itt jól mûködik. Bájos és nagyon kellemes olvasni.

Link to comment
Share on other sites

Immacolata

Szerencsére nekem soha nem volt kötelezõ. Én magamtól olvastam el, de már idõsebb fejjel, és nagyon szeretem. Ha jól emlékszem, amikor elõször olvastam, elbõgtem magam a végén. Olyan szomorú :(

Nem fogom megérteni, hogy 4-es gyerekekkel miért olvastatnak ilyeneket...

Link to comment
Share on other sites

Joey

Nem fogom megérteni, hogy 4-es gyerekekkel miért olvastatnak ilyeneket...

vagy bármi más hasonszõrû kötelezõt...

Most tettem szert egy Boom-a világegyetem teljes történetére. Baromi érdekes könyv, csak ajánlani tudom... :)

Link to comment
Share on other sites

N1s1

James Jones- Most és mindörökké, nagyon izgalmas II. vh.-s könyv :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
robbantea

H.P. Lovecraft: Összes mûvei Elsõ kötet

Kurt Vonnegut: Isten hozott a majomházban!

Link to comment
Share on other sites

Zizou2

Rendelt már valaki az amazon.co.uk-ról könyvet? ha igen az legyen szíves írjon már nekem egy pmet mert lenne pár kérdésem hozzá!

Elõre is thx!

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Rendelt már valaki az amazon.co.uk-ról könyvet? ha igen az legyen szíves írjon már nekem egy pmet mert lenne pár kérdésem hozzá!

Elõre is thx!

Ment a pm.

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

Nyertem ( B) ) háromezer forintnyi könyvutalványt.

Jelent meg mostanában valami új, amit feltétlenül muszáj beszerezni, vagy keresgéljek a régebbiek között? :)

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Nyertem ( B) ) háromezer forintnyi könyvutalványt.

Jelent meg mostanában valami új, amit feltétlenül muszáj beszerezni, vagy keresgéljek a régebbiek között? :)

Egy háromezer forintos könyvutalvány szerintem nálam egész egyszerûen rövidzárlatot okozna az agyamban :lol: Annyi jó könyv van, hogy nincs az a pénz, amibõl össze lehetne vásárolgatni. Így dönteni is nehéz, inkább hallgass az ösztöneidre, mint mások tanácsára, szvsz.

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

Egy háromezer forintos könyvutalvány szerintem nálam egész egyszerûen rövidzárlatot okozna az agyamban :lol: Annyi jó könyv van, hogy nincs az a pénz, amibõl össze lehetne vásárolgatni. Így dönteni is nehéz, inkább hallgass az ösztöneidre, mint mások tanácsára, szvsz.

Akkor lesz belõle Setét Torony következõ rész, meg kinézek még mellé valami szépet. Nálam is rövidzárlatot okozott. Elnéztem könyvesboltba, de annyit találtam, ami kéne, hogy inkább eljöttem... :)

Link to comment
Share on other sites

Zizou2

Ment a pm.

Köszi szépen a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Arwy

Legutóbb, lehet viccesen hangzik, a Kis Herceg legújabb kiadását vettem meg, s azért, mert szerintem nagyon szép mondnaivalóval és csodás idézetekkel rendelkezik.

Negyedikben (akkor volt kötelezõ...) még nem értettem, azóta 4-szer olvastam el, és harmadik olvasásra végre ráéreztem a szépségére. Sajnos a könyv költözéskor eltûnt, így beszereztem úrja, ugyanis felejhetetlen élményt nyújt :)

Fõleg, ha ráérezünk, s utána már magával ragad...

nekünk is vmikor 4. környékén volt kötelezõ és nagyon tetszett már akkor is :)

Link to comment
Share on other sites

Immacolata

nekünk is vmikor 4. környékén volt kötelezõ és nagyon tetszett már akkor is :)

Ja, hihetõ, hogy meg is értetted... :huh:

Link to comment
Share on other sites

Norbi101

Gus Hansen - Nyílt lapokkal

Link to comment
Share on other sites

Arwy

Ja, hihetõ, hogy meg is értetted... :huh:

az a rész tetszett, amikor arról beszélt, hogy meg kell "szelídíteni" a rózsákat és azoknak is az embereket. és megértettem, nem minden gyerek gyp-s negyedikes korában ;)

egyébként szerintem ennél a könyvnél mindegy, mikor olvassák el, mert 1-2 idézet elég népszerű, szóval többször találkoznak vele utána és akkor nyilván leesik nekik, hogy miről is szólt valójában.

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

Nem a gyerekek bénaságáról van szó. De könyörgöm, leírja az elején, hogy ezt a "fölnõtteknek" írta. Akkor minek olvastátják el gyerekekkel? (Nekünk hatodikban vagy hetedikben kellett.) Oké, hogy a történetet felfogják, hogy az események, hogy, miért követik egymást úgy ahogy. De attól függetlenül a könyv értékét (mondanivalóját, ha úgy tetszik) nem fogja egy gyerek megérteni, aki még egy csomó mindent nem élt át.

Szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Immacolata

Nem a gyerekek bénaságáról van szó. De könyörgöm, leírja az elején, hogy ezt a "fölnõtteknek" írta. Akkor minek olvastátják el gyerekekkel? (Nekünk hatodikban vagy hetedikben kellett.) Oké, hogy a történetet felfogják, hogy az események, hogy, miért követik egymást úgy ahogy. De attól függetlenül a könyv értékét (mondanivalóját, ha úgy tetszik) nem fogja egy gyerek megérteni, aki még egy csomó mindent nem élt át.

Szerintem.

Egyetértek. Amikor elõször elkezdtem, akkor félre is tettem, pedig nekem nem kellett elolvasnom. Azóta meg már többször is kivégeztem. Ez ugyanaz, amikor a szülõk hegyi beszédet tartanak valamirõl, te meg azt gondolod, hogy hülyeség, mert nem így van. Pár év múlva meg rájössz, hogy milyen igazuk volt.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Arwy

John "Lofty" Wiseman: SAS Túlélési kézikönyv

IPB Image

Ajándék volt TIRU-nak :)

Link to comment
Share on other sites

rossz_macska

Nyáá Én holnap veszem át: Vavyan Fable: Mennybõl a csontváz c. könyvét :)

az a rész tetszett, amikor arról beszélt, hogy meg kell "szelídíteni" a rózsákat és azoknak is az embereket. és megértettem, nem minden gyerek gyp-s negyedikes korában ;)

egyébként szerintem ennél a könyvnél mindegy, mikor olvassák el, mert 1-2 idézet elég népszerû, szóval többször találkoznak vele utána és akkor nyilván leesik nekik, hogy mirõl is szólt valójában.

Errõl jut eszembe, A Kis Herceg nekem is megvan, olvastam gyerek fejjel és felnõtt fejjel is. Gyereknek tetszett a történet, felnõttként megértettem, és megkönnyeztem a kis herceget.

Viszont sok olyan emberrel találkoztam, akik az idézeteket szajkózták de, 1) Nem tudták honnan is van 2) Nem voltak tisztában annak a mondanivalójával.

Én személy szerint nagyon szeretem ezt a történetet. :)

Azt mondjuk én se értem, hogy gyerekekkel miért olvastatják el. Nekem is kellett az, hogy felnõjek hozzá. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Stephen King: The Stand - angol paperback (2100 Ft)

IPB Image

Szvsz jó vétel, tekintve, hogy a magyar is kb. ennyi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
adamszekely

Örkény: Válogatott egyperces novellák

Karinthy: Tanár úr kérem

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
robbantea

Michael Crichton: Õslénypark

Kurt Vonnegut: A Titán szirénjei

Stephen King: A holtsáv

2 db Leslie L. Lawrence könyv (kb. 6500 ft kiszállítással)

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Ugyan nem én fizettem érte, de végre valahára:

Josikava Eidzsi: Muszasi I. - A Szamuráj Útja B)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...