Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Fringe - A rejtély


_Maxtreme_

Recommended Posts

_Maxtreme_

IPB Image

Van akirõl évekig semmit nem lehet hallani, mások egyszerre több vasat tartanak a tûzben. J.J. Abrams sem unatkozik, épp véget ért a Lost sorozat negyedik évada, aminek producere és írója volt, forgatja a következõ Star Trek mozit és a TV-ben is hamarosan bemutatásra kerül egy drámája, sõt a Cloverfield folytatását is el akarja készíteni. Ebben a zsúfoltságban volt ideje egy új sorozatra, ahol szintén író és producer.

A Fringe szépen beállhat a misztikus-nyomozgatós-hû de nagy titkok van a háttérben sorozatok közé. Lehet akár az X-Aktákhoz, esetleg a Supernaturalhoz hasonlítani, nyílván majd a következõ részek megtekintése után jobban rá lehet sütni ilyen, meg olyan bélyeget, hogy ez az elem ebbõl a sorozatból való, ez a dolog meg abból a sorozatból köszön vissza.

Az elsõ rész 82 perces, tehát gyakorlatilag duplája a megszokott 40-45 perceseknek. Egy utasszállító nagyobb viharban tör elõre az estében. Az egyik utas láthatóan rosszul van, kis idõ múlva az arca elkezd átalakulni, olyan zombiféle kinézete lesz. Hamarosan az egész gépen hasonló jelenség tapasztalható. A gép a robotpilóta irányításával landol, a helyszínen mindenféle kormányügynökségtõl jött nyomozók sertepertélnek...aztán megkezdõdik a nyomozás, mi pedig az FBI-os fõhõsnõ ügyködéseit követhetjük figyelemmel.

IPB Image

A fõszereplõ nõ kivételesen nem egy cicababa, olyan „jól is néz ki, meg nem is, de megbékélek vele” típus. Anna Torv eddig csak fõleg a tévében tûnt fel, ha a Fringe nagyot durran, talán kopogtat az ajtaján néhány producer némi mozifilm ajánlattal. Az õrült prof. szerepére viszont jó fickót választottak, John Noble mögött már egy rakat sorozat van, a folytatásokban majd neki köszönhetjük leginkább érzésem szerint a tudományos-fantasztikus magyarázatokat, szerkentyûket, terápiákat, stb. Joshua Jackson szintén nem ismeretlen arc, fõszereplõ volt a Koponyákban és a Rémségek könyvében

Már az elején elhintenek néhány tudományos-fejlett technikás dolgot, ami fõleg az író(k) fejében létezik, bár nem lennék meglepve, ha esetleg a filmben feltûnõ dolgokról már lehetett volna olvasni néhány újságban. Az összeesküvés-elmélet kedvelõi is komálni fogják a sorozatot, mert elhangzik néhány szintén érdekes mondat, ami sejthetõen még csak a felszínt karcolgatja, késõbb lesz majd a nagy durr.

(info by http://filmdroid.blog.hu )

Promo trailer

Nos nézi valaki? Eddig a fox 10 részt adott le.

Szerintem teljesen korrekt (no nem lost kaliberû) szórakoztató sorozat. Érdemes nekiállni.

Link to comment
Share on other sites

Madridista

Már terveztem nézni a sorit, az ünnepek után el is kezdem, aztán ha jó, bepótlom a régebbi részeket :)

Link to comment
Share on other sites

SirAlex0717

Én meg nézem is és szeretem is, és csodálkozok h eddig nem volt topicja, pedig tuti lenne mirõl beszélni. :)

Link to comment
Share on other sites

PCBalu

Nekem nem nagyon tetszett az elsõ rész, szal nem is néztem tovább.

Link to comment
Share on other sites

MrBaggins

Én elkezdtem nézni mikor indult, de csak 3 részig jutottam aztán elment tõle a kedvem. Érdekes elméletek vannak benne, csak már ennyi idõ után is zavaró volt a sok véletlen egybeesés meg PB-s fordulat. E mellé jött még, hogy számomra egyik karakter se szimpatikus (legfeljebb a professzor).

Egyébként szerintem az X-Akták-Prison Break keverék elég jól leírja kb. milyen a sorozat :D

Link to comment
Share on other sites

SasOri-Sama

Hát, nekem baromira bejön a Fringe, pedig utálom a Prison Break-et. :D Szerintem itt annyira nem durvák az egybeesések, és X-Aktákkal összehasonlítani badarság, mivel ott természetfeletti dolgok vannak, itt meg ugye megpróbálják megmagyarázni.

Link to comment
Share on other sites

DeMorAliZaToR

Én is nézem a Fringe-t bár most a 6. részt néztem meg még csak,de hát a többit is még a szünetben bepótlom...számomra is leginkább az Xaktákra hajaz amit szintén imádok meg kicsit a CSI-re is B)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
SirAlex0717

Remélem mindenki látta ezt a fergeteges promót! Ilyen szempontból imádom az amerikaiakat.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
grasslover

Valaki belenézett tegnap a szinkronos verzióba? :D Nagyon gyér?

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

Nekem nem nagyon tetszett az elsõ rész, szal nem is néztem tovább.

Szintén. Egy szimpatikus szereplõt sem találtam benne.

Link to comment
Share on other sites

DeMorAliZaToR

Elsõ 7-8 részt néztem angolul és hát eléggé bejött,bár azóta nem nézem mer nincs idõm rá,de így magyarul megnézem...mégha ien vérgágyi is a szinkron :huh:

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Szintén. Egy szimpatikus szereplõt sem találtam benne.

Egyelõre én se, így 7 rész alapján :lol: "Abaddon" az aki érdekel, de õ is unszimpi, csak érdekel, hogy miért akkor mondja el a már meglévõ információkat, amikor már a nyomozók is tudják...

Link to comment
Share on other sites

Mitisz

Valaki nézte szinkronnal? Milyen lett?

Amúgy asszem' ma bepróbálom a pilotot, Abrams ennyit megérdemel :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Hor1

A csaj meg Joshua Jackson hangja nemrossz, a prof is elmegy, de Abaddonnak találtak egy nagyon nemnigger hangot..

Link to comment
Share on other sites

Bergamo

Kár, hogy pénteken nyomják, akkor pont nem vagyok itthon, de már régóta tervezem a beszerzését szóval valamikor meg is ejtem :D

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Én elkezdtem nézni mikor indult, de csak 3 részig jutottam aztán elment tõle a kedvem. Érdekes elméletek vannak benne, csak már ennyi idõ után is zavaró volt a sok véletlen egybeesés meg PB-s fordulat. E mellé jött még, hogy számomra egyik karakter se szimpatikus (legfeljebb a professzor).

Egyébként szerintem az X-Akták-Prison Break keverék elég jól leírja kb. milyen a sorozat :D

Amúgy engem is 3 részig fogott meg amikor elkezdtem, most néztem a 4-et, ebben már elkezdõdtek olyan dolgok amik tetszenek, úgyhogy felzárkózom most gyorsan.

De tényleg majdnem mindenki irritáló, különösen Walter..

Link to comment
Share on other sites

Mitisz

Tegnap este elkezdtem nézni a pilotot de bealudtam rajta, pedig annyira azért nem volt rossz :/ Majd ma befejezem, eddig elég középszerû, viszont sok dolog tetszik benne.

Link to comment
Share on other sites

SirAlex0717

Tegnap este elkezdtem nézni a pilotot de bealudtam rajta, pedig annyira azért nem volt rossz :/ Majd ma befejezem, eddig elég középszerû, viszont sok dolog tetszik benne.

A pilot még nem volt olyan erõs, de én utána rákaptam a dologra. :)

Kár h szinkronnal ütközik a Tûzvonalbannal. :S

Link to comment
Share on other sites

Mitisz

A pilot még nem volt olyan erõs, de én utána rákaptam a dologra. :)

Kár h szinkronnal ütközik a Tûzvonalbannal. :S

Meg kár hogy pénteken van, amikor általában sosem vagyok itthon :/ Na mindegy ezért találták fel az internetet :D

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Szerintem a pilot az nevetségesen gyenge :D Ha nem Abramsról van szó, szerintem a felénél kapott volna tőlem egy cancelt. Többi rész ezerszer jobb, de Waltert meggyilkolhatná már egy Sharon Stone jégcsákánnyal :lol: És Abrams vagy sem...ez a sorozat kiscit visszavett nálam a neki adott bizalomból.

Link to comment
Share on other sites

Mitisz

Szerintem a pilot az nevetségesen gyenge :D Ha nem Abramsról van szó, szerintem a felénél kapott volna tõlem egy cancelt. Többi rész ezerszer jobb, de Waltert meggyilkolhatná már egy Sharon Stone jégcsákánnyal :lol: És Abrams vagy sem...ez a sorozat kiscit visszavett nálam a neki adott bizalomból.

Szerintem Abrams-nél már az visszavette a bizalmadat hogy õ írta az Armageddon script-jét :D

Link to comment
Share on other sites

Hares

Szerintem a pilot az nevetségesen gyenge :D Ha nem Abramsról van szó, szerintem a felénél kapott volna tõlem egy cancelt. Többi rész ezerszer jobb, de Waltert meggyilkolhatná már egy Sharon Stone jégcsákánnyal :lol: És Abrams vagy sem...ez a sorozat kiscit visszavett nálam a neki adott bizalomból.

Az a lényeg hogy a Lostot ne k*rja el...a többi nem számít. B)

Link to comment
Share on other sites

Mitisz

Az a lényeg hogy a Lostot ne k*rja el...a többi nem számít. B)

Mondjuk a Lost-hoz jelenleg nem sok köze van azon kívül hogy minden rész elején listázva van mint creator :)

Link to comment
Share on other sites

SirAlex0717

Mondjuk a Lost-hoz jelenleg nem sok köze van azon kívül hogy minden rész elején listázva van mint creator :)

Nah jah ez igaz, de ettõl még jó arc szvsz, és eddig minden bejött aminek az elején kiírják a nevét, és ez nem lehet véletlen. :)

Link to comment
Share on other sites

Pepperoni

Megnéztem az elsõ 3 részt. Azthittem, hogy majd egybõl rácuppanok, mert ez annyira jó, de nem. Igazából még nem láttam eleget belõle, hogy eldöntsem, hogy nézni fogom-e. Érdekes lehet amúgy ez a történe, és a Lost-ot sem egybõl szerettem meg, hanem az elején még nem is tetszett. Hátha ezzel is így leszek. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...