Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 7


_AATT_

Recommended Posts

oPalRx7

2GB memoriához elég a 32bites. 3 giga fölött kell a 64bit

Most (tegnap este) volt idõm kísérletezni a dologgal - csináltam magamnak szabad partíciót... (leüriteni egy 750es winyó 600as particióját..., majd ujra visszamásolni...)

Nem gondoltam volna hogy még most se tudnak olyan bootmanagert írni, ami nem igazán szereti ha "messzire" kerül a hdd elejétõl....

Bárhova máshova települt volna csak oda nem amit kérek. (20Gxp, 45GVista, 45Güres, többi meg adat)

3 elsõdleges 1 extended. és nem szereti a 3. elsõdleges partíciót. persze 2. hdd particiójára is ment volna :S (ott még több meló helyet csinálni...)

Mondjuk lehet béna voltam, este megpróbálom újból, hátha én néztem el valamit.

Linux érdekes módon tök jól elvolt a 3. partíción (csak beérte ugye 13+2Gswap mérettel, ami összesen nem elég a 7nek)

Link to comment
Share on other sites

-Laslie-

2GB memoriához elég a 32bites. 3 giga fölött kell a 64bit

3-3,5GB-ig jó a 32bit, 4GB és a felett meg 64bit kell, vagy jó :)

Link to comment
Share on other sites

ElvisTheKing

Nalam jon 150-200Kbyte/sec a legfrissebb build :D

B)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
rolist

Letöltöttem én is a Beta1 verziót (Build 7000), bevállaltam, hogy éles rendszerként használom, lesz ami lesz :D Eddig két nagyobb hibát sikerült felfedeznem, egyik hogy már vagy kétszer egyszer csak valami baj lett a windows explorerrel, és csak az üres ablakok jöttek be, tehát pl ha a sajátgépet megnyitottam akkor csak az ablak és az üres mezõk jelentek meg, reboot oldotta meg. Másik pedig hogy van mikor egyszerüen nem reagál a kikapcsolás/ujrainditás/kijelentkezésre, ez is gondolom vmi progi beakadása miatt, itt elöször magához tért valahogy, köv. alkalommal sajna reset kellett :D

A hanggal vannak még gondjaim, de szerintem ez a feleröltetett creative vistás drivernek köszönhetõ, mert néha elkezd zúgni ahelyett hogy normálisan szolna, ilyenkor egy default beállitást nyomok a creative console launcherben és helyreáll, szal ez nem a win hibája sztem.

Ezektöl eltekintve eddig nagyon jól használható, gyors és kevesebb ramot eszik. Jól futnak a játékok is szintén vistás nvidia driverrel, egyszer volt valami error a far cry 2nél de azóta jól megy az is.

Sorry a hosszu irásért, de gondoltam leirom ami eszembe jut hátha vkinek hasznos lesz :D

Ja és 32 bitest raktam fel, igazábol 64bit kéne 4 giga ramom miatt de az még nyûgösebb a driverekre szoval sztem ez marad.. Egyébként a 4gigábol nálam 2-t használ + a videókártya 320megáját..

Edited by rolist
Link to comment
Share on other sites

kaliban

Letöltöttem én is a Beta1 verziót (Build 7000), bevállaltam, hogy éles rendszerként használom, lesz ami lesz :D Eddig két nagyobb hibát sikerült felfedeznem, egyik hogy már vagy kétszer egyszer csak valami baj lett a windows explorerrel, és csak az üres ablakok jöttek be, tehát pl ha a sajátgépet megnyitottam akkor csak az ablak és az üres mezõk jelentek meg, reboot oldotta meg. Másik pedig hogy van mikor egyszerüen nem reagál a kikapcsolás/ujrainditás/kijelentkezésre, ez is gondolom vmi progi beakadása miatt, itt elöször magához tért valahogy, köv. alkalommal sajna reset kellett :D

A hanggal vannak még gondjaim, de szerintem ez a feleröltetett creative vistás drivernek köszönhetõ, mert néha elkezd zúgni ahelyett hogy normálisan szolna, ilyenkor egy default beállitást nyomok a creative console launcherben és helyreáll, szal ez nem a win hibája sztem.

Ezektöl eltekintve eddig nagyon jól használható, gyors és kevesebb ramot eszik. Jól futnak a játékok is szintén vistás nvidia driverrel, egyszer volt valami error a far cry 2nél de azóta jól megy az is.

Sorry a hosszu irásért, de gondoltam leirom ami eszembe jut hátha vkinek hasznos lesz :D

Ja és 32 bitest raktam fel, igazábol 64bit kéne 4 giga ramom miatt de az még nyûgösebb a driverekre szoval sztem ez marad.. Egyébként a 4gigábol nálam 2-t használ + a videókártya 320megáját..

1-éve a 64-bites Vista-t használom és semmivel nem nyûgösebb a driverekre mint a 32-bites.

Szóval nyugodtan használhatod a 64-bites verziót, én is felrakom mikor megjelenik a publikus Béta :) :D

A leírás, meg nem hosszu, sõt...még jöhet bõven. :)

Link to comment
Share on other sites

rolist

1-éve a 64-bites Vista-t használom és semmivel nem nyûgösebb a driverekre mint a 32-bites.

Szóval nyugodtan használhatod a 64-bites verziót, én is felrakom mikor megjelenik a publikus Béta :) :D

A leírás, meg nem hosszu, sõt...még jöhet bõven. :)

Én is azt használtam eddig, de volt 1-2kékhalálom ami 32bittel nem amugy teljesen megvoltam elégedve vele, csak gondoltam, hogy igy is kevesebb 64bites driver van énmeg biztos olyat fognék ki amiböl nincs normális. Még annyit felejtettem ki elöbb, hogy szerintem kicsit bekavartak ezzel a Libraries könyvtárrral, jobb volt az ugy, ahogy a vistában, igy nem annyira áttekinthető (nekem). :D

Edited by rolist
Link to comment
Share on other sites

kaliban

Én is azt használtam eddig, de volt 1-2kékhalálom ami 32bittel nem amugy teljesen megvoltam elégedve vele, csak gondoltam, hogy igy is kevesebb 64bites driver van énmeg biztos olyat fognék ki amiböl nincs normális. Egyébként "kijött" már a 64bites beta1? :D

Hû...ezt nem tudom...de utánanézek...

A kékhalál nálam a 32-bites verzióval volt, de még a Beta-nál...és akkor is az NVIDIA driver okozta.

Azóta, csak akkor volt kékhalálom, mikor túlhúztam a memókat tuningban... :D

Viccen kívül, amióta Vista van a gépen, nem volt kékhalál, csak és kizárólag hardverhiba miatt.

Ezért érdemes megvárni a hivatalos Beta-t, az már bõven elég stabil.

Link to comment
Share on other sites

bcom

Hû...ezt nem tudom...de utánanézek...

A kékhalál nálam a 32-bites verzióval volt, de még a Beta-nál...és akkor is az NVIDIA driver okozta.

Azóta, csak akkor volt kékhalálom, mikor túlhúztam a memókat tuningban... :D

Viccen kívül, amióta Vista van a gépen, nem volt kékhalál, csak és kizárólag hardverhiba miatt.

Ezért érdemes megvárni a hivatalos Beta-t, az már bõven elég stabil.

Kékhalál szempontjából nálam is jobb, mint az xp volt bármikor is...

Memó túlhúzásnál meg csak simán újraindult a gép. :lol:

De tényleg nincs semmi bajom a 64 bites pistával, azt hiszem a 7-bõl is ezt a verziót fogom kipróbálni...

Link to comment
Share on other sites

bandeee

semmit nem várok tõle, mivel Microsoft termék... :D ha a Vista erõforrásigényét sikerül jelentõs mértékben lecsökkenteniük, akkor életképes megoldás, de sokkal szebb dolog lett volna ezt egy Vista SPben, csak ugye akkor nem lehet újból megrövidíteni a Vista tulajok pénztárcáját... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
tsfatinternet

Nem lehet elérni a béta letöltõ oldalt. :(

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Nem lehet elérni a béta letöltõ oldalt. :(

he Windows 7 Beta is going to be available download-only (we’re not sending out physical media) and available for a limited time to the first 2.5 million people who download the beta.

Ezt a kib*szást :angry:

A fene ezt a kurta szerkesztési idõt, közben kiderült hogy csak ennyi termékkulcs kerül kiosztásra, ha a mostani forrásom nem téved(remélem :) ).

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Tévedés volt, a kulcsok száma annyi amennyit írtak, letölteni akárhányszor lehet.

Juhhéj és birkabõr :D kissé leterhelt a szerver :D

Pihi és Vasárnap-Hétfõ a jurop letöltés. ;)

Juhhéj és birkabõr :D kissé leterhelt a szerver :D

Pihi és Vasárnap-Hétfõ a jurop letöltés. ;)

Steve Ballmer bejelentette a Microsoft Windows 7 publikus bétáját

Az International Consumer Electronics Show (CES) keretében Steve Ballmer, a Microsoft vezérigazgatója hivatalosan is bejelentette a Microsoft Windows 7 publikus bétaverzióját. Az MSDN, TechBeta vagy TechNet elõfizetéssel rendelkezõ felhasználók már letölthetik a redmondi szoftvercég új operációs rendszerének bétáját. A nagyközönség számára január 9-tõl lesz elérhetõ a Windows 7 bétaverziója.

Link to comment
Share on other sites

_AATT_

Honnan lehet letölteni? keresem egy csomó ideje de nem találom :(

Link to comment
Share on other sites

tsfatinternet

És kulcs honnan kérhetõ? :)

Link to comment
Share on other sites

_AATT_

Melyik deamon jó hozzá?

Link to comment
Share on other sites

Evin

A hírek szerint egyelõre egyik DT sem megy.

Link to comment
Share on other sites

_AATT_

IPB Image

A béta miatt nem mûködik az online tv?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...