Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 7


_AATT_

Recommended Posts

_AATT_
IPB Image



Jön az elsõ béta
Az új asztali Windowsról valóban kevés részlet ismert eddig. Annyit azért tudni lehet, hogy nagy hangsúlyt fektetnek az érintéses vezérlésre, a Windows Live szolgáltatások szorosan integrálva lesznek az operációs rendszerbe, valamint hogy a szoftver virtualizációs képességeket is felvonultat majd -- ezekrõl a funkciókról az M3 kapcsán egy szót sem ejtettek a bennfenntesek, így könnyen elképzelhetõ, hogy csak a Beta 1-ben mutatkoznak be.

A Microsoft elkészült a Windows 7 M3 (Milestone 3) változatával, amelyet a belsõs tesztelõk mellett a legfontosabb partnerek is megkaptak

Nem különbözik sokban a Vistától

Azok, akik látták az Milestone 3-at (Build 6780), azt mondják, az új operációs rendszer ránézésre és érzetre nem különbözik sokban a Windows Vistától. A kiszivárgott információk szerint a Windowsba épített alkalmazások (pl. Paint, Wordpad) az Office 2007-bõl ismerõs Ribbon menüt kapták, de állítólag ez a fajta menü több helyen visszaköszön a szoftverben. Úgy hírlik, a Windows 7 felületét ugyanazok tervezték, akik az Office 2007 menüjét is meglakották. A beépített számológép is átesett egy kisebb ráncfelvarráson -- állítják bennfenntesek.

A Microsoft fejlesztési ütemtervét ismerõk szerint az M3 az utolsó mérföldkõ az elsõ béta elõtt, ami még az idén várható -- a legfrissebb hírek szerint decemberben. A Beta 1 állítólag már "feature complete" lesz, vagyis a végleges operációs rendszer összes funkcióját tartalmazni fogja. Ha minden a tervek szerint alakul a Windows 7 akár már a 2009-es ünnepi szezonra a piacon lehet, de inkább valószínû egy 2010 eleji megjelenés.
Link to comment
Share on other sites

-Laslie-

Várom szeretettel az új Windowst B) Én szeretem a Vistát is, most is azt használok. De mindenképpen kipróbálom az új os-t is ha itt lesz. Persze mérget vennék rá hogy majd jönnek az XP pártiak is nemsoká ide :lol: Hogy minek a Windows 7 jó nekem az XP meg olyan rossz lesz mint a Vista stb. :angry: És remélem amit ígért a Microsoft végre be is váltja, új fastruktúra (winFS) új Windows kernel (WinMin) Egyszóval várom a Windows 7-et B)

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Várom szeretettel az új Windowst B) Én szeretem a Vistát is, most is azt használok. De mindenképpen kipróbálom az új os-t is ha itt lesz. Persze mérget vennék rá hogy majd jönnek az XP pártiak is nemsoká ide :lol: Hogy minek a Windows 7 jó nekem az XP meg olyan rossz lesz mint a Vista stb. :angry: És remélem amit ígért a Microsoft végre be is váltja, új fastruktúra (winFS) új Windows kernel (WinMin) Egyszóval várom a Windows 7-et B)

Én nem vagyok XP párti, bár igaz hogy ragazkodom a jó öreg XP-hez mert ezt szoktam meg :) , vista az nekem nem nagyon jött be, a hálózatkezelésétõl majdnem dobtam egy hátast, meg elég gépigényes is, de erre a win-re én is kíváncsi vagyok, remélem a HV igénye nem akkora mint a vistának. Dehát kinek a pap, kinek a papné :) .

Link to comment
Share on other sites

CrW

Én nem vagyok XP párti, bár igaz hogy ragazkodom a jó öreg XP-hez mert ezt szoktam meg :) , vista az nekem nem nagyon jött be, a hálózatkezelésétõl majdnem dobtam egy hátast, de erre én is kíváncsi vagyok, remélem a HV igénye nem akkora mint a vistának.

Asszem nagyot nézne a világ ha 3 év eltelte után a gépigény csökkenne a vistához képest... annyi elõnye lesz, hogy a driverek már meglesznek hozzá.

Link to comment
Share on other sites

_L_

Várom szeretettel az új Windowst B) Én szeretem a Vistát is, most is azt használok. De mindenképpen kipróbálom az új os-t is ha itt lesz. Persze mérget vennék rá hogy majd jönnek az XP pártiak is nemsoká ide :lol: Hogy minek a Windows 7 jó nekem az XP meg olyan rossz lesz mint a Vista stb. :angry: És remélem amit ígért a Microsoft végre be is váltja, új fastruktúra (winFS) új Windows kernel (WinMin) Egyszóval várom a Windows 7-et B)

K;ne tal'lnom valahol Milestone 2-t :D Driverek vannak hozzá legalább :D

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Asszem nagyot nézne a világ ha 3 év eltelte után a gépigény csökkenne a vistához képest... annyi elõnye lesz, hogy a driverek már meglesznek hozzá.

Igazad van, de remélem hogy nem nõ sokat, mondjuk amíg jó az XP-m addig nem veszek másikat, most off lesz de elvileg az OEM XP alaplaphoz van kötve, alaplapcsere volt és simán feltelepült, és regelni is hagyta magát ez aztán a mák :) .

Link to comment
Share on other sites

CrW

Igazad van, de remélem hogy nem nõ sokat, mondjuk amíg jó az XP-m addig nem veszek másikat, most off lesz de elvileg az OEM XP alaplaphoz van kötve, alaplapcsere volt és simán feltelepült, és regelni is hagyta magát ez aztán a mák :) .

Én meg remélem hogy hamar bekerül az msdnaa rendszerbe megjelenés után és akkor legál hozzájuthatok :)

Link to comment
Share on other sites

_L_

Igazad van, de remélem hogy nem nõ sokat, mondjuk amíg jó az XP-m addig nem veszek másikat, most off lesz de elvileg az OEM XP alaplaphoz van kötve, alaplapcsere volt és simán feltelepült, és regelni is hagyta magát ez aztán a mák :) .

Mivel 90%ban Vista, vagyis Milestone 1ben annyi volt a kóül h kapot multi-driver támogatást, szopval 90%ban Vista, jobban ment mint a Vista :) Érthetõbben : logoutos tapasztalat alapján a MS1nek kisebb volt a gépigénye mint a Vistának :)

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Én meg remélem hogy hamar bekerül az msdnaa rendszerbe megjelenés után és akkor legál hozzájuthatok :)

Hova? :blush:

Link to comment
Share on other sites

CrW

Hova? :blush:

Újabban lehetõségem van kihasználni a felsõoktatás nyújtotta elõnyöket és ezek közt van sok ms szoftver ingyenes letöltése.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Újabban lehetõségem van kihasználni a felsõoktatás nyújtotta elõnyöket és ezek közt van sok ms szoftver ingyenes letöltése.

De csak 2009-ig szóval szívtad :D .

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Újabban lehetõségem van kihasználni a felsõoktatás nyújtotta elõnyöket és ezek közt van sok ms szoftver ingyenes letöltése.

Ha teszteled és beküldesz pár hibát, akkor is kapsz letölthetõ, legális verziót :)

legalábbis a Vista-nál így volt...

Majd tesztelem ezt is :D

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Ha teszteled és beküldesz pár hibát, akkor is kapsz letölthetõ, legális verziót :)

legalábbis a Vista-nál így volt...

Majd tesztelem ezt is :D

Hibabeküldést muszáj? Erre én is kíváncsi vagyok, majd belinkeled hogy hol lehet,( felteszem VPC-re :D ) ezt meg is lehet tartani és a hibajavításokat is megkapod?

Link to comment
Share on other sites

CrW

Ha teszteled és beküldesz pár hibát, akkor is kapsz letölthetõ, legális verziót :)

legalábbis a Vista-nál így volt...

Majd tesztelem ezt is :D

de a véglegesnél gondolom nincs így... én arra gondoltam :) vista bétám nekem is volt...

Link to comment
Share on other sites

kaliban

de a véglegesnél gondolom nincs így... én arra gondoltam :) vista bétám nekem is volt...

Egy darabig volt lehetõség arra, hogy ha adott határidõig beküldtép pár hibát, akkor kaptál egy végleges Vista-t :D

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Egy darabig volt lehetõség arra, hogy ha adott határidõig beküldtép pár hibát, akkor kaptál egy végleges Vista-t :D

Gondolom angolul kellett beküldeni mi? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Se7en :rolleyes: B) 1995 óta egy ilyen operációs rendszerre várok :lol:

Link to comment
Share on other sites

_Jolly_Joker_

Ne hamarkodd el a dolgot Moki! Gondolj már bele, hogy milyen szarul fog futni a Crysis egy béta oprendszeren! :)

Link to comment
Share on other sites

a880120

Én annyit tudok errõl az oprendszerrõl, hogy emiatt kell leszek kénytelen lecserélni az XP-t, és kell gépet fejleszteni <_<

(nem, nem vagyok XP fan)

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Ne hamarkodd el a dolgot Moki! Gondolj már bele, hogy milyen szarul fog futni a Crysis egy béta oprendszeren! :)

Felteszi VPC-re, tipikus bétázó trükk :D .

Link to comment
Share on other sites

jetine

Asszem nagyot nézne a világ ha 3 év eltelte után a gépigény csökkenne a vistához képest... annyi elõnye lesz, hogy a driverek már meglesznek hozzá.

Nagyot nézne és örülni... azért vicc hogy lassan már 2 giga ram kell a windowsnak... és még vegyünk 2-t hogy tudjunk valamit kezdeni is vele... szvsz felesleges csilli villi windowst csinálni. Inkább legyen hasznos mint látványos.

Link to comment
Share on other sites

UC

Nem szeretem a Vistát (XP párti sem vagyok), mert ami jól mûködik, azt sztem nem kell jobbá tenni (agyonbonyolítással a haladás nevében), de ha logikus feljesztések lesznek benne, használható dolgok, lefele kompatibilitás!!! és nem kell hozzá újabb erõmû, akkor jó lesz ez szerintem :)

(De kérek bele választható alapértelmezet könyvtárat (documents and settings helyett), egérrel rendezhetõ ablaksorrendet a tálcán és elmenthetõ-visszatölthetõ ikon pozíciót az asztalon!!!! :))

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Nagyot nézne és örülni... azért vicc hogy lassan már 2 giga ram kell a windowsnak... és még vegyünk 2-t hogy tudjunk valamit kezdeni is vele... szvsz felesleges csilli villi windowst csinálni. Inkább legyen hasznos mint látványos.

A kettõ nem zárja ki egymást... :)

A Linux Compiz(volt Beryl), nagyságrendekkel látványosabb mint a Vista mégsem kell neki erõmû. :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...