Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Runes of Magic


g-m4n

Recommended Posts

SikAllaT

Sok régi arc meg át is ment LOTRozni, azóta is ott vannak :D

ezen nem is csodálkozom :)

tényleg jófajta game. csak kár hogy jó magyar szokás szerint itt is kismillió klán alakult....

Link to comment
Share on other sites

Shudzsi

ezen nem is csodálkozom :)

tényleg jófajta game. csak kár hogy jó magyar szokás szerint itt is kismillió klán alakult....

ddoba is ez van ne félj...

Link to comment
Share on other sites

SikAllaT

ddoba is ez van ne félj...

mint mindenhol

Link to comment
Share on other sites

amplitudelolz

Hello!

Nemrég kezdtem játszani ezzel az mmo-val, és lenne pár kérdésem a játékkal kapcsolatban. Több évig toltam wow-ot privát szervereken és egy évig fizettem elő, közben a sok fos free to play mmo közül ez az egyetlen ami felért legalább a törtszerveres wowozással 1-2 óra tapasztalat alapján. Az érdekelne, hogy neki lehet-e állni úgyis, ha egy 1 Forintot se szánok a dologra, de kockamódra játszanám. Másik, hogy van-e értelme nekiállni hosszútávon játszani, tehát van-e benne értelmes high-content. Nem a rusnya "igen jó a hangulat, jó afkolni meg egymást nézni a városban" szintű válaszok érdekelnek, amit a többi fórumokon láttam, csak konkrétum (ha wow-ról lenne szó, ilyen válaszra számítanék:1. pvp: battlegroundok meg elfosott openpvp zóna cucc szerzésre + arena, 2. pve: 5 fős insták + guild raidek, 3. szarságok farmolása mint pl mount, title).

+ valahol olvastam, hogy aki valós pénzért fizetett gearrel játszik, sokkal nagyobb (50%) előnyhöz jut. Tehát lehet-e az end-game content jelentős részét úgy tolni, hogy nem alázzák szarrá az embert azok, akik fizetnek.

Remélem, kapok hasznos válasz(oka)t, de ha ezt látod, akkor legalább már elolvastad :D, ty!

Edited by amplitudelolz
Link to comment
Share on other sites

VladoXX

Hello!

Nemrég kezdtem játszani ezzel az mmo-val, és lenne pár kérdésem a játékkal kapcsolatban. Több évig toltam wow-ot privát szervereken és egy évig fizettem elõ, közben a sok fos free to play mmo közül ez az egyetlen ami felért legalább a törtszerveres wowozással 1-2 óra tapasztalat alapján. Az érdekelne, hogy neki lehet-e állni úgyis, ha egy 1 Forintot se szánok a dologra, de kockamódra játszanám. Másik, hogy van-e értelme nekiállni hosszútávon játszani, tehát van-e benne értelmes high-content. Nem a rusnya "igen jó a hangulat, jó afkolni meg egymást nézni a városban" szintû válaszok érdekelnek, amit a többi fórumokon láttam, csak konkrétum (ha wow-ról lenne szó, ilyen válaszra számítanék:1. pvp: battlegroundok meg elfosott openpvp zóna cucc szerzésre + arena, 2. pve: 5 fõs insták + guild raidek, 3. szarságok farmolása mint pl mount, title).

+ valahol olvastam, hogy aki valós pénzért fizetett gearrel játszik, sokkal nagyobb (50%) elõnyhöz jut. Tehát lehet-e az end-game content jelentõs részét úgy tolni, hogy nem alázzák szarrá az embert azok, akik fizetnek.

Remélem, kapok hasznos válasz(oka)t, de ha ezt látod, akkor legalább már elolvastad :D, ty!

Itemshop rendszer elég jó vagyis régen az volt mos nem tudom mi a helyzet mert goldból lehetett diamondot szerezni így megtudtál minden itemshopos dolgot venni.

PVP-t teljes mértékben elcseszték, pvp szeróra nem érdemes menni emr ha megöl vki téged akkor elvesznek a cuccaid egy része persze itemshopos itemmel lehet hogy ne vesszen el 1 bizonyos item.

PVP még abban is rossz hogy fos irányítása miatt nem tudsz úgy pvpzni mint mondjuk wowban.

Aréna meg battleground is van de nem olyan jók mint a wowban, aréna mondjuk az nem rossz.

PVE high end tartalom jó , insta boss fightok érdekesek minden jó benne kivétel 1-2 dolog.kb. 100 x kell végigvinned az instát hogy dobjon is olyan itemet amit szeretnél akkor se garantált.Másik dolog ha nem akkor kezdted a játékot mikor jött az openbéta akkor gyakorlatilag lehetetlen a legújabb instákba bejutnod mer olyan szinten kikell farmolnod minden cuccot + enchantféleségeket meg clean cuccokat hogy 1 normális guildbe se vesznek be és évekig tarthat olyan szintre jutni mint többiek csak az a gond hogy félévenként jön kiegészítõ így megin elmegy az esély arra hogy cuccot szerezz.Mivel itt kieggel nem az van hogy most új esély van hogy beérd a többieket, épp ellenkezõleg meg mégkisebb esélyed van mert hiába vagy 70 es szintû pl. akkor is elõször 50 es instába kell menni és így sorba a 70 esig mert így találták ki.Mondjuk 70 en nem biztos hogy 50 esbe kell már menni de 55 ösbe biztos hogy kell.

Aki új játékos az max szinten rájön hogy nem volt érdemes idáig fejlõdni mer nagyon sok idõ mire normális instába mehess.

Szóval te döntésed hogy kipróbálod e a játékot vagy nem.

Link to comment
Share on other sites

amplitudelolz

Itemshop rendszer elég jó vagyis régen az volt mos nem tudom mi a helyzet mert goldból lehetett diamondot szerezni így megtudtál minden itemshopos dolgot venni.

PVP-t teljes mértékben elcseszték, pvp szeróra nem érdemes menni emr ha megöl vki téged akkor elvesznek a cuccaid egy része persze itemshopos itemmel lehet hogy ne vesszen el 1 bizonyos item.

PVP még abban is rossz hogy fos irányítása miatt nem tudsz úgy pvpzni mint mondjuk wowban.

Aréna meg battleground is van de nem olyan jók mint a wowban, aréna mondjuk az nem rossz.

PVE high end tartalom jó , insta boss fightok érdekesek minden jó benne kivétel 1-2 dolog.kb. 100 x kell végigvinned az instát hogy dobjon is olyan itemet amit szeretnél akkor se garantált.Másik dolog ha nem akkor kezdted a játékot mikor jött az openbéta akkor gyakorlatilag lehetetlen a legújabb instákba bejutnod mer olyan szinten kikell farmolnod minden cuccot + enchantféleségeket meg clean cuccokat hogy 1 normális guildbe se vesznek be és évekig tarthat olyan szintre jutni mint többiek csak az a gond hogy félévenként jön kiegészítő így megin elmegy az esély arra hogy cuccot szerezz.Mivel itt kieggel nem az van hogy most új esély van hogy beérd a többieket, épp ellenkezőleg meg mégkisebb esélyed van mert hiába vagy 70 es szintű pl. akkor is először 50 es instába kell menni és így sorba a 70 esig mert így találták ki.Mondjuk 70 en nem biztos hogy 50 esbe kell már menni de 55 ösbe biztos hogy kell.

Aki új játékos az max szinten rájön hogy nem volt érdemes idáig fejlődni mer nagyon sok idő mire normális instába mehess.

Szóval te döntésed hogy kipróbálod e a játékot vagy nem.

Köszönöm a választ!

Összességében jól hangzik. Valójában olyan játékot kerestem, amivel elüti az ember az időt, amíg kijön Guild Wars 2 (+ egyéb igen durva dolog, amivel további hónapokig/évekig elvan az ember), és úgy néz ki, ez megfelel. WoW-ban Dungeon Finder óta szerettem instát farmolni repuért/cuccért, stb, ha itt nincs is hasonló rendszer, akkor is jó elfoglaltság. Az furcsán hangzik, hogy pvp-ben "kilootolnak", és elvesznek a cuccok :D, pont pvp realmon akartam játszani, ty az infot.

Még annyi érdekelne, hogy van-e valamilyen gigantikus főváros, ahol összegyűlnek az emberek, és megy a LFG, valamint melyik pve szerveren van a legtöbb magyar, és van-e ott olyan nagy populáció, amivel nem okoz gondot a csapatkeresés (angol játékosokkal sem).

Wtf, itt csak egyszer lehet beszólást módosítani?

Annyit fûznék hozzá, hogy healerként játszanék, így a damagedealereket érintõ csapatkeresés problémával nekem nem kell számolnomm. Bár WoW-os tapasztalatom alapján néha ugyanúgy szopnak, mert azért mégis a tank az úr a háznál :D.

Edited by amplitudelolz
Link to comment
Share on other sites

vampire17

Köszönöm a választ!

Összességében jól hangzik. Valójában olyan játékot kerestem, amivel elüti az ember az idõt, amíg kijön Guild Wars 2 (+ egyéb igen durva dolog, amivel további hónapokig/évekig elvan az ember), és úgy néz ki, ez megfelel. WoW-ban Dungeon Finder óta szerettem instát farmolni repuért/cuccért, stb, ha itt nincs is hasonló rendszer, akkor is jó elfoglaltság. Az furcsán hangzik, hogy pvp-ben "kilootolnak", és elvesznek a cuccok :D, pont pvp realmon akartam játszani, ty az infot.

Még annyi érdekelne, hogy van-e valamilyen gigantikus fõváros, ahol összegyûlnek az emberek, és megy a LFG, valamint melyik pve szerveren van a legtöbb magyar, és van-e ott olyan nagy populáció, amivel nem okoz gondot a csapatkeresés (angol játékosokkal sem).

Wtf, itt csak egyszer lehet beszólást módosítani?

Annyit fûznék hozzá, hogy healerként játszanék, így a damagedealereket érintõ csapatkeresés problémával nekem nem kell számolnomm. Bár WoW-os tapasztalatom alapján néha ugyanúgy szopnak, mert azért mégis a tank az úr a háznál :D.

Szvsz a PvP szeronak semmi értelme nincs (hacsak nem magad akarod szivatni :) ) mert az összes PvP feature elerheto a pve szerverrol is. (várfoglalás, battlegroundok, arena, ez az új open world csatater...)

Link to comment
Share on other sites

mr_zone

Ha szerinted jó elfoglaltság napi 2-3, vagy 4 alkalommal lemenni egy instába egy szett utolsó darabjaiért és azt látni, hogy hónapok múlva sem esik ki.. te tudod. :)

Aztán ha kiesik, az se mindegy, hogy mekkora durabilityje van, mert 100 felett ad bónuszt (persze item shopos cuccal egy ideig fel tudod javítani, ami idõvel "lekopik"). Ha megvan az alap, egy magas durás cucc, még kellenek statok is rá, item shopos Mana Stone-nal lehet átvinni egyik itemrõl a másikra, egy tárgyon ha jól emlékszem 6 db stat lehet.

Ha ez is megvan, lehet plusszolni egészen +12-ig, item shopos cuccal természetesen. Lehet még rúnát is belerakni (a'la WoW socket), de nem minden fajta rúna esik, a legtöbbet az alap típusból kell recept alapján létrehozni és a legtöbb cuccban nincs is rune slot, item shopból lehet venni drillert hozzá. A rúnák tier szintjét lehet emelni, ha öt egyformát összeolvasztol.

Max Tier 3 szintû tárgyak esnek, ha emelni akarod ezt a szintet, kell három magasabb Tieres Mana Stone. Egy T4 Stonehoz kell 3x T3 Stone, egy T4 fegyverhez 3x T4 Stone.

Az összes olvasztáshoz (rúna, Mana Stone, stat levétel, stat felvitel) kell 1-1 AT charge.

PVP szervert nem ajánlom, mert a pvp reward rendszer szerintem még mindig nem mûködik, ha meghalsz egy random tárgyad kiesik, akár az is, amit viselsz. Persze néhányat levédhetsz item shopos cuccal, de ennek limitálva van a száma.

Egyedül annyiban jó, hogy bindes cuccokat is lehet így adni-venni, persze ha nem vernek át.

Vicces volt, hogy lehetett szettet váltani combatban, és így csak az inventoryból eshetett ki valami.

Healerre még úgy-ahogy szükség van, de tankra már akkor se volt nagy igény, amikor én játszottam. Azóta úgy hallottam már néhány scout is kivisz egy nehezebb dungeont.

Én már jó ideje nem játszom, szóval lehet, hogy néhány dolog már változott.

Link to comment
Share on other sites

amplitudelolz

Ez a "kiverem a fogad meg még el is elveszem gearedet" dolog csak open world pvp-ben van vagy arénában és battlegroundokon is van (, ami elég furcsa lenne, tekintve hogy 100-szor meghal az ember)?

Edited by amplitudelolz
Link to comment
Share on other sites

vampire17

Ez a "kiverem a fogad meg még el is elveszem gearedet" dolog csak open world pvp-ben van vagy arénában és battlegroundokon is van (, ami elég furcsa lenne, tekintve hogy 100-szor meghal az ember)?

Termeszetesen csak open PvP-ben van.

mr_zone: Hát, sokaknak errõl szól egy MMORPG :)

Jah és a Chapter 4 óta eléggé megváltozott a ballance, sokan dicserik a hiv. forumon, (sokan meg szidjak, de ez minden ballance-nal igy van :) )

Link to comment
Share on other sites

VladoXX

Termeszetesen csak open PvP-ben van.

mr_zone: Hát, sokaknak errõl szól egy MMORPG :)

Jah és a Chapter 4 óta eléggé megváltozott a ballance, sokan dicserik a hiv. forumon, (sokan meg szidjak, de ez minden ballance-nal igy van :) )

Régen a mage 1 kicsit túltápos volt nemtudom most milyen de azzal 1-2 lövés volt 1 mob.

Link to comment
Share on other sites

vampire17

Régen a mage 1 kicsit túltápos volt nemtudom most milyen de azzal 1-2 lövés volt 1 mob.

A Mage mar reg nem tapos :) Mostanaban a scout volt a favorit, de a C4 megint boritott mindent :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Nicsi84

Termeszetesen csak open PvP-ben van.

mr_zone: Hát, sokaknak errõl szól egy MMORPG :)

Jah és a Chapter 4 óta eléggé megváltozott a ballance, sokan dicserik a hiv. forumon, (sokan meg szidjak, de ez minden ballance-nal igy van :) )

Hát, sokaknak errõl szól egy MMORPG :) : Nos, mirõl is? :)

Tank voltam, míg elegem nem lett végleg ebbõl a vacakból. A kaput az tette be végleg, amikor jelentkeztem tanknak egy instába erre benyögték, hogy tank minek? Ja, értem én, hogy körhinta... szóval egy évig tápoltam egy tank knigth-ot, aminek az lett a vége, hogy "minek"? Jah, kérem, nincs több kérdésem :o

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Corten

Eléggé kihalt a topik. Senki se játszik már vele?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...