Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Adatvisszaszerzés


XSB

Recommended Posts

  • 9 months later...
xanikoxx

Sziasztok

Olyan problémám lenne hogy get data back-el visszanyertem a formázott adataimat,de nem mûködnek ugy értem hogy nem tudom megnyitni a kép fájlokat azt írja hogy vagy hibásak vagy nem támogatott kiterjesztés.Nincs valami ötletetek hogy ezt hogyan tudnám orvosolni?Elõre is köszi a választ.

Anikó

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Egyáltalán ért már vkinek is vmit a rendszervisszaállítás ?? Az nálam is csak egy nagyon végsõ dolog mert még soha sem értem el vele semmit! Azt sem tudom mikor használtam utoljára :lol:

Win7-el még sose használtam, XPvel meg sose értem el vele semmit ...

Múltkoriban én is sikeresen törötlem pár adatot, de végül inkább újra leszedtem a telóról a képeket (szerencsére gépre rögzítéskor nem törli)

Kérdés : Véletlen felülírásra van-e valami?

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Win7-el még sose használtam, XPvel meg sose értem el vele semmit ...

Múltkoriban én is sikeresen törötlem pár adatot, de végül inkább újra leszedtem a telóról a képeket (szerencsére gépre rögzítéskor nem törli)

Kérdés : Véletlen felülírásra van-e valami?

Van :)

A "Mégsem" gomb :D

Link to comment
Share on other sites

Flame_of_Aiur

Sziasztok

Olyan problémám lenne hogy get data back-el visszanyertem a formázott adataimat,de nem mûködnek ugy értem hogy nem tudom megnyitni a kép fájlokat azt írja hogy vagy hibásak vagy nem támogatott kiterjesztés.Nincs valami ötletetek hogy ezt hogyan tudnám orvosolni?Elõre is köszi a választ.

Anikó

Egyszerû: egy raw recovery nevû funkciót kéne megvalósítani a merevlemezen, ahol elvesztetted az adatot. (Ha már azóta írtál rá, esetleg oda írtad vissza a visszamentett "adatokat", akkor egyre inkább a "mindegy" kategória :( )

Ez a probléma akkor szokott elõfordulni, amikor megsérül az a rész a lemezen, ahol az adminisztrál, számon tart. Nagyjából tudja, hogy milyen fájlok voltak és hol, de azokat nem jól állítja vissza, mivel pont ez az infó sérült. Ha végignézi a felületet és megpróbálja a program maga kiokoskodni, hogy mi van benne, az most célravezetõbb módszer.

Ha nem megy vagy nem eredményes, akkor meg szakember. Ha fontos volt ami rajta van, mert ez már pénzbe kerül majd. Bár jó esetben az adatmentõ program is fog.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Snajper

Üdv, lenne egy problémám. Áramszünet miatt a windows-som elkékhalálozott, úgyhogy megpróbáltam javítani. Ez nem sikerült, megvolt az újratelepítés, viszont amilyen figyelmetlen voltam leformáltam (gyorssal) egy olyan partíciót ami tele volt fontos fájlokkal (fõleg képek és zenék). Kipróbáltam 3 programot, az egyik a Recover My Files. Na ez most elsõ indulásra nem mûködött, másodikra lefagyott, harmadszorra kb 3 napig keresett volna fájlokat, úgyhogy jött a PC Inspector File Recovery, ami pedig darabolta a megtalált fájlokat. Aztán most épp keres a GetDataBack. Az elõbbi keresésnél egész sok mindent talált, de ott ahol kellett volna (a képek mappa és az asztal) csak azokat találta meg amik az újrainstallált windows-on vannak ott. Most megy egy másik keresés egész vinyóra a program alapbeállításain, egy óra múlva kiderül mi lesz vele. Addig is valami tipp, vagy megbízható program? Elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

r3dsnake

Get NTFS Data Back a tuti! wines gépre feltettem a linuxot, és eltûnt a winem plusz minden adatom (250giga). ugyebár átírta a fájlrendszert ext4-re és újrapartícionálta. formáztam nftsre, és egy partíció maradt, és egy másik géprõl külsõ kerettel mindent vissza tudtam hozni (adatvesztés és szektorhibák nélkül!!), pedig a linux ráírt egy részre. van a proginak sok beállítási lehetõsége, játszogass vele. nekem se egybõl sikerült, de tényleg vissza lehet vele hozni mindent.

Link to comment
Share on other sites

Snajper

Közben rájöttem. Mindent meg is talált a régi partícióról, csak fogta és kismillió külön mappába rakta magának :D Mostanra sikerült átnyálaznom az összeset, de nagyjából megvagyok vele, vissza tudtam hozni mindent, csak pár kép hibás. Tényleg a get data back a tuti :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Hanni

Nah akkor, véletlenül kitöröltem egy csomó fontos dolgot. Nem nem vagyok ENNYIRE hülye, hanem a rendszernek vannak furcsaságai. Mind1 nehéz megmagyarázni, az itteni tapasztalatok alapján.

VirtualLab: Amit visszaszedett, semmivel nem tudom megjeleníteni.

Restoration: Nem is mûködik.

Get Data Back: Ez meg bármit nyomok csak lövöldözi a piros felkiáltójeleket, meg a warningokat, meg a sárgaháromszöges feketefelkiáltójeleket.

Szóval most a f@szom kivan...

Link to comment
Share on other sites

Hanni

File Scavenger: FAIL.

EasyRecovery: Eddig ez a legjobb, de a visszaszerzett képekkel még mindig nem tud mit kezdeni. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
pavlov79

Sikerült visszaszereznem az összes adatot az xd kártyámról. Igen hosszadalmas és kemény munka volt. Az eddig fényképezett összes képet sikerült róla lementeni, ezt úgy értem, hogy a kártya megvétele óta rákerült képek mindegyikét, amely több gigabyte-nyi adat. Összesen 5 kép maradt hibás, de azok is úgy, hogy, hiányoznak a kép bizonyos részei, ha megnyitom. Leformáztam a az xd kártyát és ráküldtem több adatvisszaállító alkalmazást, és ezek meg is oldották a problémámat.

Egyébként a kártya az gondoltam, hogy nem nyekkent meg, mivel egy olympos fényképezõgép felismerte a kártyámat, csak nem akartam vele megformázni, amíg nem voltam biztos abban, hogy az adatokat vissza tudom menteni a formázás után.

Egyébként, ahogy utána olvastam, azért szállt el a kártya, mivel fényképezéskor kerültek rá hibás adatok (az 5 db helyreállíthatatlan kép), és ezek miatt romlott el a kártya. Úgyhogy azóta nemcsak törlöm a képeket a kártyáról, hanem egybõl formázom is a fényékezõmmel adatmentés után, hogy nehogy mégegyszer elõforduljon ez az eset.

Szia! Meg tudnád mondani, hogy mivel szerezted vissza a képeket?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ultimatum

Az egyik CD lemezrõl törölve lettek az adatok és ezt szeretném visszaszerezni.

Melyik programmal lehetséges ez? (ingyenes kellene)

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Az egyik CD lemezrõl törölve lettek az adatok és ezt szeretném visszaszerezni.

Melyik programmal lehetséges ez? (ingyenes kellene)

Válogass:

Tessék :D

Link to comment
Share on other sites

tomeeto

iCare data recovery nekem képeket is visszahozta.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
neuhikari

Sziasztok,

Az gondom hogy töröltem a fényképezõgépemrõl a képeket mert azt hittem hogy már át voltak rakva a pc-re de nem voltak és szeretném õket visszaszerezni ez még nem lenne probléma annyi programot próbáltam ki hogy már felsorolni sem tudom õket ugyanis a gépem látja a fényképezõgépet viszont a programok amiket kipróbáltam nem. Az is igaz hogy a Total Commander sem látja a fényképezõgépet csak a Win intézõ szóval mit tegyek?

a fényképezõ egy nikon coolpix AW120 és az SD kártya pedig Scandisk

Csakhogy mindent tudjatok

Elõre is köszi a segítséget

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Van :)

A "Mégsem" gomb :D

Így 5 év távlatából is :D :taps:

(igazából ma töröltem egy fontos file-t véletlen, de a postokat böngészve meg is leltem a megoldást)

Link to comment
Share on other sites

UC

Sziasztok,

Az gondom hogy töröltem a fényképezõgépemrõl a képeket mert azt hittem hogy már át voltak rakva a pc-re de nem voltak és szeretném õket visszaszerezni ez még nem lenne probléma annyi programot próbáltam ki hogy már felsorolni sem tudom õket ugyanis a gépem látja a fényképezõgépet viszont a programok amiket kipróbáltam nem. Az is igaz hogy a Total Commander sem látja a fényképezõgépet csak a Win intézõ szóval mit tegyek?

a fényképezõ egy nikon coolpix AW120 és az SD kártya pedig Scandisk

Csakhogy mindent tudjatok

Elõre is köszi a segítséget

Szia,

Gondolom a fényképezõt dugtad közvetlenül a gépbe.

A legtöbb Nikon gépben nincs "mass storage" mód, ezért nem látja a TC, és az ilyen progik, magyarul ezket nem lehet úgy kezelni, mint pl. egy pendrive-ot.

2 dolgot tehetsz: keresel egy kifejezetten erre alkalmas szoftvert. Guglizz rá a géped típusára + a "photo recovery" szavakra. Itt van pl egy:

http://www.asoftech.com/products.html

Ezek hátránya, hogy szinte mind fizetõs, nem is igazán olcsók.

A másik, egyszerûbb megoldás, hogy szerzel egy tetszõleges visszaállító progit, ld. Kaliban kolléga 5 évvel ezelõtti google keresõ ajánlását, vagy bármit, amit itt a topikban ajánlottak, a kártyát meg bedugiod egy kártyaolvasóba, és máris látni fogják a progik, amiket te is próbáltál - legalábbis jó esély van rá :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...