Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Háborús szimulátorok


DancZer1

Recommended Posts

Lendova

(ArmA)Újra megkapta a VGA a régi OC-t és dobtam mellé egy tweak-elt drivert, így már frankóbb a helyzet. (egyenlõre :D )

Majd keresgélek gugliban, hogy mivel lehetne még megdobni a sebességet, hátha eljutok odáig, hogy érdemes legyen megvenni multira a játékot.

1x már körbenéztem, hogy kapható-e vhol, de nem találltam semmit hazánkban, szóval ha nagyon kellene, kénytelen az ember külföldrõl megrendelni?

Link to comment
Share on other sites

-max-

(ArmA)Újra megkapta a VGA a régi OC-t és dobtam mellé egy tweak-elt drivert, így már frankóbb a helyzet. (egyenlõre :D )

Majd keresgélek gugliban, hogy mivel lehetne még megdobni a sebességet, hátha eljutok odáig, hogy érdemes legyen megvenni multira a játékot.

1x már körbenéztem, hogy kapható-e vhol, de nem találltam semmit hazánkban, szóval ha nagyon kellene, kénytelen az ember külföldrõl megrendelni?

Elvileg a peccsekkel gyorsabb a játék, illetve a neten is van pár tweakeléses guide. Elvégre, mint mondtam, igen szép kis társadalommal rendelkezik, az általam olyannyira kedvelt Project Reality mod fejlesztõi közt is sok az ArmA rajongó. A megvétellel amúgy valóban gondok lehetnek, ebayrõl vagy amazonról tudod csak beszerezni.

Amúgy én is gondolkodok a megvételén. Nincs olyan hangulata és sajátos fílingje, mint a PR-nek, viszont a terület nagysága, a látótávolság, és a totál letisztult, maximálisan realisztikus játékmenet gyakorlatilag egyedülálló.

Link to comment
Share on other sites

Lendova

Talán. :D Nálam még az 1.15 béta patch is fent van. Most 8.10-es Catalyst-al jobb a helyzet, meg a win is vissza lett állítva egy pár napos win korába.

Akad pár tweak-elési javaslat, viszont azok úgy ahogy vannak, nem értek semmit. Kipróbáltam õket, sajnos így van. Azért nagy kár, hogy nincs egy cfg, amiben lehet módosítani egy csomó mindent.

Találltam egy helyet, ahol lehet kapni:ArmA Gold

PR-t lehet feldobom én is a napokban.

szerk: a lowplants addon nem semmi, szépen megdobja az fps-t, cserébe a vmivel messzebbi növéenyek bitang ocsmányak lesznek és ha közelebb érsz hozzájuk, akkor néznek ki normálisan.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Fabe

helló

elkezdtem armed assaultozni és valaki leírná részletesen hogy készítsek benne küldetést?

Link to comment
Share on other sites

-max-

Felnéztem az ArmA2 hivatalos oldalra... nos, a képek megtekintése után már kétség sem férhet ahhoz, hogy amint megjelenik, én ezt megveszem. Egyszerûen fantasztikusan jónak ígérkezik. Ha nem rontják el az AI-t illetve optimalizált lesz, nálam simán az egyik legnagyobb év játéka-esélyes...

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

Na igen, csak ott lesz majd az a fránya gépigény amitõl félek... B)

Link to comment
Share on other sites

-max-

Na igen, csak ott lesz majd az a fránya gépigény amitõl félek... B)

Hát igen... egyetlen játékért azért nem szeretnék gépet fejleszteni...

Link to comment
Share on other sites

Malleus

Hát igen... egyetlen játékért azért nem szeretnék gépet fejleszteni...

Hát nálam ez esélyes... ArmA2-nél a minimum alatt vagyok... :ph34r: És más játék nem nagyon érdekel a közeljövõben...

Link to comment
Share on other sites

-max-

Hát nálam ez esélyes... ArmA2-nél a minimum alatt vagyok... :ph34r: És más játék nem nagyon érdekel a közeljövõben...

Igen, most nézem, hogy négymagos proci ajánlott hozzá... ajaj, mi lesz itt... :\

Amúgy feltettem az elsõ részt, onnan folytatom, ahol abbahagytam. Végülis nem olyan rossz ez, de annyira döcögõs a játékmenet... egyrészt akárhogy trükközök a gfx beállításokkal, baromi lassú; másrészt valahogy a mozgás meg az egész irányítás nehézkes. Értem én, hogy szimulátor, de attól függetlenül még komoly javításokra szorulna ez a rész. Az olyan nüansznyi apróságokat meg inkább meg sem említeném, mint a fura animációk, vagy az idõnként meglehetõsen hülye AI. Az egyik küldetés során az a feladatunk, hogy megállítsunk egy tengerparti város felé haladó konvojt. Megyek az utcán a templom felé (ott van elrejtve némi tartalék lõszer), látom, a keresztezõdésnél bekanyarodik egy piros kisteherautó. Az npc kimegy elé, a sofõr annak rendje és módja szerint elüti, de úgy, hogy visszatolat, és még egyszer átmegy rajta. Kiszáll, és lefekszik a földre, mint amikor tûzharcba keveredünk. Vár pár másodpercet, majd visszaszáll a kocsiba, és elhajt. Köpni-nyelni nem tudtam a jelenetbõl áradó tiszta realizmustól... igen, ilyen egy szimulátor! ;) Na jó, nézzük el a játéknak. Elsõsorban úgyis multira van kihegyezve.

Link to comment
Share on other sites

Malleus

@Lendova

Ha jól emlékszem te megvetted a Legjobb Választás féle OFP Gold-ot. Nos abban lehet angol nyelvet választani, vagy csak magyar van benne? Illetve akkor abban benne van a Resistance is?

Link to comment
Share on other sites

Lendova

Délután/este újrarakom és akkor megmondom, hogy van-e benne másik nyelv is. Meg pár képet is rakok majd róla, mert, hát...majd meglátod. :) :D

Link to comment
Share on other sites

Lendova

Nah, felraktam újra. Csak és kizárólag a magyar nyelv van benne és tartalmazza mind a kettõ kiegészítõt (Resistance, Red Hammer), de a borítója szerint csak a red hammer+alap játéknak kellene benne lennie. Az asztalra kirak egy ofp ikont, de ha azzal indítod, a menüben csak az alapjáték és az egyik kieg kampányát kezdheted el (nálam még ki is fagy :D ). De ha a fõkyöntárából a resistance.exe-vel indítod, akkor a menüben elérhetõ mind a 3 kampány. Képet még se csináltam, de pár "érdekesség" :D:

-a füzete szerint ez az 1.3-as verzió

-ha az ofp.exe-t indítod, akkor a menüben már az 1.46-os verzió fogad

-ha a resistance exe-t, akkor pedig 1.96

továbbá, 2 féle gfx setup-ja van, amikben a beállítások értékei eléggé eltérnek, a borító szerint elég neki 450mb szabad hely a vinyón, gyakorlatilag viszont csak együtt lehet telepíteni mindent, nincs lehetõség arra, hogy pl csak az alapot rakd fel

Vhogy összerakták ezt a kiadást... :D de a megvételét nem bántam meg B)

Link to comment
Share on other sites

Malleus

Fel tudnál belõle tölteni egy küldetés fájlt valahova? A /Missions könyvtárból valami kis méretû megtenné.

Amúgy ha csak magyar az nem jó ... megszívtam egy kissé, mert a gog.com-ról akartam megvenni a GOTY edition-t, viszont ott már nem kapható. Szal ez lenne az egyetlen alternatíva, de nemtom. Kéne a gyûjteménybe...

Link to comment
Share on other sites

Lendova

Nem volt 20mb cakk pakk a missions mappa, így feltöltöttem egybe.

Inne eléred: Missions.rar

Link to comment
Share on other sites

Malleus

Kösz! Azon gondolkodtam, ha már ilyen szedett-vedett kiadás, hátha benne felejtették az angol fájlokat a küldetésfájlokban, csak nem adtak hozzá elérési utat. A cucc szerint úgy tûnik nem, az angol szöveges fájlok vannak átírva magyarra - azonban nem volt alaptalan a megérzésem, mert plö a francia, német, olasz meg spanyol szövegfájlok simán ott vannak a küldetéseknél. Az lett volna a szakszerû, ha a magyart ezek mellé adják választható nyelvnek, az angolt meghagyva - ha már egyszer a konfigban van nyelvválasztási lehetõség eleve. Na mindegy. Viszont a fordítás korrektnek tûnik.

Link to comment
Share on other sites

Lendova

Engem egy helyen sem zavart a fordítás, szerintem megvheted nyugodtan.

Egy kérésem most nekem lenne, ha meglesz, légyszi nézd már meg maxon, hogyan megy. Ne csak a külsû gfx beállításokat tekerd fel, hanem ami a játék menüjében elérhetõ, azokat is. Én most vettem észre, hogy ott is van beállítás (nem is hittem volna, ha már 1x a játékon kívül be lehet állítani). Kiváncsi vagyok, ha a talaj kidolgozottságát nagyon magasra állítod, akkor nálad is fekszik-e a rendszer. :D Nálam keményen 5fps-t tud úgy. :o :lol:

Más: Nem tudom ki mennyire nézegette mostanában az ArmA II videókat, én szoktam és azt vettem észre, hogy kajak úgy néz ki, mintha az ArmA motorja hajtaná...és ha ez így van, ez alá megint nem lesz gép...

Link to comment
Share on other sites

Malleus

Még nemrég leszedtem torrentrõl az OFP GOTY-ot, csakhogy megnézzem hogysmint, és akkor kipróbáltam a talajt felhúzni maxra és totál padlóra küldte a gépemet (a high is erõsen visszavett a teljesítménybõl). Asszem a látótávolsággal is kísérleteztem, ott pedig pár száz méteres növelés effektíve játszhatatlanná tette a progit. :) A launcher-ben auto detect-re nyomtam, és mással nem is szórakoztam a játékbeli options-ben (csak az árnyékokat kapcsoltam be). Ha gondolod megnézem maxon ha meglesz, de sztem hasonló eredmény várható. (mondjuk nekem gyengébb gépem van, egymagos P4 3.0GHz, 2GB RAM, x1950pro AGP 512MB)

Amúgy az OFP az Armed Assault és az ArmA2 ugyanaz az engine (csak mindig fejlesztgetik), úgyhogy nem kizárt, hogy gyilkos lesz a gépigénye. Ezért is vagyok biztos benne, hogy nálam játszhatatlan lesz.

Link to comment
Share on other sites

Lendova

Ohh, akkor nem kell megnézni, fix, hogy minden rendszert fektetne maxolva. :D

ArmA II, hát össze tenném a két kezem, ha ne adj isten normálon elfutna jól :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Lendova
CD galaxis 8k-t rnak rá. Ha ez valós, nem is rossz kezdõár. :)
Link to comment
Share on other sites

-Arch-

Tuti vétel lesz majd B)

Erõsen gondolkodom rajta, hogy egy pár moddal újra kezdem az alap OFP-ot :unsure: meg talán a kiegeket :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Malleus

Egy érdekes ArmA2 videó, még régebbrõl. Csehül beszélnek benne, de van angol felirat, csak kapcsoljátok be a Captions-t (a jobb alsó sarokban).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Malleus

No felraktam ezt a hazai mutáns OFP Gold-ot, és azt vettem észre, hogy a Resistance kampány nincs lefordítva magyarra. Csak arra gondoltam lehet, hogy ezért nem GOTY-nak van marketingelve, mert hogy úgy akarták eladni mint magyar OFP-t, de hát nem tehetik meg ha egyszer nem teljesen magyar. Úgyhogy lett belõle Gold, és csak az 1.46-os exe fájl és a hozzá tartozó tartalom magyar, de mivel a forrásuk a GOTY volt, ezért rácsapták a lemezre az egészet, hadd menjen. Mondjuk sztem nyugodtan ráírhatták volna a dobozra, hogy "eredeti nyelven tartalmazza a Resistance kiegészítõt" és egy kétsoros útmutatót, hogy ez utóbbihoz a FlashpointPreferences.exe és a FlashpointResistance.exe tartozik, így nem kellett volna ennyi filóznom és nyomoznom mielõtt megveszem. :)

Link to comment
Share on other sites

Lendova

Hát igen, érdekes a kiadás. :D

Nekem meg ideje lenne már folytatnom a kampányát. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Lendova

Megnéztem még1x ezt a cseh videjót. Engem nagyon megleptek és leköteleztek ezzel a társamat biztonságos helyre viszem, hogy ellássa a felcser dologgal. B) Bár az még mindig nem tiszta, hogyha az egyik karaktert halálos lövés éri, akkor mi lesz vele.

A pálya nagysága meg nem semmi :blink: , mondjuk el is várja az ember. :P

Kiváncsi vagyok, hogy abból mennyi igaz, hogy hamar bele lehet jönni a légi jármûvek irányításába, sokat nem próbálgattam az arma 1-ben vagy az ofp-ben, de nekem az ofp-ben pl jóval könnyebnek tûnt, mint az arma 1-ben.

Amit viszont nem értek, mért hangsúlyozta, hogy akár rambózhatunk egyedül is a társakat hátrahagyva?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...