Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Zenehallgatókör


Toolvid

Recommended Posts

M3LK0R

Fenn van az összes link meg minden blogon, majd lehet küldeni a további listát.

Link to comment
Share on other sites

Bangyee

Fenn van az összes link meg minden blogon, majd lehet küldeni a további listát.

Fantörpikus. B) A link mostantól ott figyel a szavazás fejlécében is. Szigorúan oktatási és kultúrális célzattal.

Link to comment
Share on other sites

Ghoul

Az Eyes of Fire album felénél tartok kb.... és... hát ez a banda egy csoda :D . Lehidaltam. Nagyon bejön.

Link to comment
Share on other sites

-max-

Az Eyes of Fire album felénél tartok kb.... és... hát ez a banda egy csoda :D . Lehidaltam. Nagyon bejön.

Az biztos. :) A Prisons albumukat se hagyd ki... az valami eszméletlen ;)

Link to comment
Share on other sites

Zarathos

Nu, csak semmi direkt warez ;)

Link to comment
Share on other sites

Lurtz

egyébként ma összedobtam egy egyszerû (5 perc alatt csináltam, ne szidjátok le) bannert a zenehallgatókör blogjának, remélem tetszeni fog midnenkinek :) el is köldtem már Melkornak.

http://i27.tinypic.com/zsqts6.jpg

Link to comment
Share on other sites

nezolaca

egyébként ma összedobtam egy egyszerû (5 perc alatt csináltam, ne szidjátok le) bannert a zenehallgatókör blogjának, remélem tetszeni fog midnenkinek :) el is köldtem már Melkornak.

http://i27.tinypic.com/zsqts6.jpg

Szerintem atom B)

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Öhm, restellem megkérdezni, de muszáj... én vagyok olyan lámer, hogy nem találtam a Strapping young ladnél jelszót? :D Egy elég bonyolult csomagolásba rakták a boltban, aztán meg kell adni a jelszót a zárhoz - természetesen ez a helyzet áll fenn.

(Amúgy azért itt kérdezem, mert itt nagyobb eséllyel néz rá Gerilla Gorilla, mint a blogon a kommentek között. Egyébként gyanús, hogy én balfaxkodtam el, mivel senki más nem kérdezte még - na most vagy megtalálta mindenki, vagy még senki sem ment el a boltba :D)

Plusz a clutchnál sem sikerült eljutni a második lemezhez (xD), de ezt egy gyors googlekereséssel megoldottam.

Link to comment
Share on other sites

Hares

Öhm, restellem megkérdezni, de muszáj... én vagyok olyan lámer, hogy nem találtam a Strapping young ladnél jelszót? :D Egy elég bonyolult csomagolásba rakták a boltban, aztán meg kell adni a jelszót a zárhoz - természetesen ez a helyzet áll fenn.

(Amúgy azért itt kérdezem, mert itt nagyobb eséllyel néz rá Gerilla Gorilla, mint a blogon a kommentek között. Egyébként gyanús, hogy én balfaxkodtam el, mivel senki más nem kérdezte még - na most vagy megtalálta mindenki, vagy még senki sem ment el a boltba :D)

Plusz a clutchnál sem sikerült eljutni a második lemezhez (xD), de ezt egy gyors googlekereséssel megoldottam.

Vagy már mindenki megvette. ;)

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Vagy már mindenki megvette. ;)

Tudtam, hogy lesz valaki, aki ezt megjegyzi (bele is akartam szerkeszteni, csak halódik a net), de istenem, a 'még nem ment el a boltba' az adott esetre vonatkozik, vagyis feltételezi, hogy az embereknek már meglehet...

Link to comment
Share on other sites

blambun

Monument... igen-igen korrekt lemez, bár nekem személy szerint annyira azért nem volt bejövõs...

szerintem elsõ lemezhez képest mindenképp ígéretes kísérlet. minden bizonnyal vannak a témában sokkal jobb zenekarok is jelenleg, de érdemes meghallgatni a Monument-et, hátha valakinek megtetszik ez az ág is. :)

...de ha mégsem így lenne, akkor is csak 38 precet vesztettetek az életetekbõl. :D

Link to comment
Share on other sites

GerillaGorilla

Öhm, restellem megkérdezni, de muszáj... én vagyok olyan lámer, hogy nem találtam a Strapping young ladnél jelszót? :D Egy elég bonyolult csomagolásba rakták a boltban, aztán meg kell adni a jelszót a zárhoz - természetesen ez a helyzet áll fenn.

(Amúgy azért itt kérdezem, mert itt nagyobb eséllyel néz rá Gerilla Gorilla, mint a blogon a kommentek között. Egyébként gyanús, hogy én balfaxkodtam el, mivel senki más nem kérdezte még - na most vagy megtalálta mindenki, vagy még senki sem ment el a boltba :D)

Plusz a clutchnál sem sikerült eljutni a második lemezhez (xD), de ezt egy gyors googlekereséssel megoldottam.

nekem nem volt hozzá jelszó :huh:

Link to comment
Share on other sites

Toolvid

nagyon pörögtök, én már nem is vágom mi van, de atom volt a Cult Of Luna + Ocean koncert...és felháborítónak tartom, hogy a gyökér Opeth vezet a listán, pláne ezzel az albummal...az Ocean koncertjébõl a leglevágósabb, hogy az Opeth és a Nevermore halott bandák... :lol:

amúgy én ott tartok, hogy amiket alapból ismertem (majdnem mindet, azokról tudok véleményt mondani... :lol: ez a Polkadot cucc Zarám meg számomra még mindig az ijen zenebohócosdit juttatja eszembe, kicsit majomkodás... :rolleyes: nem kenyerem...

Link to comment
Share on other sites

Zarathos

Na, elfogyott a lista, szóval véleményezem a zenéket (holnaptól úgysem leszek egy ideig)

A Polkadotot én ajánlottam, szóval arról nem írok véleményt, viszont reagálok a csontra beszívott kolléga lenti megnyilvánulására, mert nem értem :D Szóval nem vágom, hogy mit értesz zenebohócosdi alatt. Úgy értem, a Stolen Babiesre pl. lehet ezt mondani, vagy akár Voltairre is.... viszont anno te ajánlottad be nekem a Carnival in Coal-t, akik echte ugyanezt csinálják, mint a Polkadot. De persze egyik sem a másikat nyúlja, hanem mindketten a Mr. Bungle-t, amit szintén te ajánlottál nekem (a Polkadot énekese pl. annyira Patton, hogy a Wolf In Jesus Skin nyitása teljesen a TDEP-pel készített Pig Latinra emlékeztet). Szal nem tetszik, nem teszik... de hogy a zenebohócot honnan szoptad, az nem tiszta :unsure:

Eyes of Fire - Ashes to Embers: Rettenet alap album, annak idején szénné hallgattam. Múltkor elõvettem, nem volt hozzá hangulatom, szóval most sem erõltettem. Ettõl függetlenül erõs, szép, érzelmes, kötelezõ B)

Avantasia - The Scarecrow: Hááát... fiatalabb koromban nagyon odavoltam a második albumért, mostanában már meg sem bírom hallgatni, mert felkúr. Nem kenyerem már ez a "metál opera", nagyon gyorsan kiégették. Viszont sikerült megint remek énekeseket elõszedni, szóval Kiske, Lande (no meg Tobias Sammet) miatt is jól esett hallgatni kis adagokban.

Clutch - Blast Tyrant: Szaaaar zene, egy egészen király énekes. Engem a stoner, sludge, ilyen cuccokkal ki lehet kergetni a világból, annyira unalmasak. Minden egyes számnál tíz másodpercenként néztem rá a Winampra, hogy mennyi van még hátra. De az énekes hangja tetszett, ez az egyetlen pozitívuma volt, szemben a következõvel.

Rebreather - Half-Speed Ahead: Na róla ugyanazt lehet elmondani, mint a Clutch-ról, mínusz a jó énekes. Egyszerûen kikészített, és hála a tíz perc körüli számoknak, még nagyobb adagokban kellett megemésztenem, mint a Clutch-ot. Brrr... egyetlen dologra emlékszem már csak róla, az pedig a "Soha többet ilyet" gondolat.

Benighted - Icon: Rég hallgattam már valami jófajta darálást, így kapóra jött. Eddig valahogy elkerültek, csak a nevüket hallottam már párszor, és kellemesen meglepõdtem. Nem váltják meg a death metált, de amit csinálnak, azt jól csinálják, kellemes az erre fogékony fülnek.

SYL - New Black és Agalloch - The Mantle: egyiket sem hallgattam most, mert mindkettõt kívülrõl fújom(sõt, megkockáztatom, hogy mindkét zenekar ajánlgatása tõlem indult ezen a fórumon :D). Alapmûvek (fõleg a Mantle, SYL-tõl inkább a City vagy a Heavy as...), alapmûveket pedig nem tudok máshogy jellemezni, mint hogy alapmûvek :D

Kaleidoscopio - Tem Que Valer: az egyetlen nem metál/rock (alapú, hogy teljes legyek :D) zene a listán, amivel jól járt, mert már azért plusz pontról indul, hogy kicsit pihentette a fülemet a laza spanyol énekével. Jól esett, kellemes háttérmuzsika lenne, ha annak használnám, de húsz perccel hosszabb a kelleténél (egy órás), ami nem pozitívum, ha kötelezõ jelleggel kell végighallgatni :)

Opeth - Watershed: Eddigi leggyengébb albumuk, csak az elsõ két szám tetszik (bár a Coil eléggé kilóg az Opeth repertoárból, de attól még szép), a többi az nagyon gyorsan leül. Emlékszem, többen emlegették a megjelenéskor, hogy a Burden végén húr igazgatás van, és ötször kellett nekiülnöm a számnak, hogy meghallgassam, olyan gyorsan elveszítette a figyelmemet :lol: Szóval a lenti megjegyzésbõl a "fõleg ezzel az albummal" résszel teljesen egyetértek, de a "gyökér Opeth" az vagy Dávidot minõsíti, vagy a füvet, amit szívott tegnap este :lol:

Edited by Zarathos
Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

egyébként ma összedobtam egy egyszerû (5 perc alatt csináltam, ne szidjátok le) bannert a zenehallgatókör blogjának, remélem tetszeni fog midnenkinek :) el is köldtem már Melkornak.

http://i27.tinypic.com/zsqts6.jpg

gyáá :D egyébként a blog címéért sry egy régi együttes kezdeményezés volt és ez lett volna a nevünk :D

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Nekem mióta megvettem azóta is az Eyes of Fire pörög, úgyhogy a többinek nem látom sok esélyét ,h meghallgassam xD :D Mondjuk az albumok nagyrészét már hallottam régebben.

Avantasia : inkább régebben jöttek be az efféle zenék, jó-jó meg minden csak valahogy már nem az én világom.

Polkadot Cadaver - Purgatory Dance Party : hát ez elég fura, ilyesmit általában marha ritkán hallgatok, amikor rám jön az elmebaj, de olyankor képes vagyok egésznap :)

Clutch - Blast Tyrant : nemtudom annyira nem jó ez a muzsika, elég unalmasak a számaik szerintem, ha már ilyesfajta zenét akarok hallgatni akkor pl. ott van a Sahg, õk valahogy izgalmasabb számokat csinálnak.

SYL - The New Black : egyik kedvenc bandám^^, jó anyag, bár nem a legjobb tõlük, szívesen hallgatom bármikor.

Agalloch - The Mantle : szintén kedvenc :), nem a kedvenc albumom tõlük, a zenei is elég egyszerû alapokból van fülépítve, de amit összességében kapunk az valami isteni.

Opeth - Watershed : hát ezt az albumot sokáig hallgattam, mivel szintén kedvenc együttesrõl van szó :D de valahogy a Watershed nem sikerült olyan jóra mint vártam, nekem legalábbis nem tetszik, kicsit "túlprogresszívkodták" a dolgokat, konkrétan 2-3 szám van az egész albumon (Heir Apparent,Lotus Eater,Porcelain Heart) ami még úgy nagyjából tetszik is, de ezek se olyan jók ,mint a régebbi számok.. mondjuk ez részben betudható szerintem az új gitárosnak, mivel megfigyelhetünk egy csomó hagyományos death metal riffet ami eddig marhára nem volt jellemzõ az Opeth zenéjére.

Benighted - Icon : jóféle brutal death pusztítás, fincsi :) konkrétan ez majdnem az egyetlen brutal death banda amit hallgatok, valahogy kiemelkedõbbek, mint a többi. Különösebben nem tudok mit írni róla, aki szereti a mûfajt annak tetszik.

Eyes of Fire - Ashes To Embers : hát számomra ennek a körnek a gyõztese :) Hihetetlen jó zenét nyomnak, mindegyik szám más és más, mégis hasonlóak, tetszik sokféle effekt használata, ami mégsem megy át idegesítõ zûrzavarrá, tetszik az énekes hangja is. Ha ez nincs akkor simán az Agalloch nyer nálam, de ez a banda számomra új, így az új élmény miatt is nekik jár az elsõ hely ^^

bevallom a Kaleidoscopio kimaradt, és a Rebreathertõl is csak 2 számot hallgattam meg.

Elmegy kategória: Avantasia - The Scarecrow, Clutch - Blast Tyrant

Jó kategória: Opeth - Watershed, Polkadot Cadaver - Purgatory Dance Party, Benighted - Icon

Kötelezõen ajánlott: Agalloch - The Mantle, SYL - The New Black, Eyes of Fire - Ashes To Embers

Link to comment
Share on other sites

-BlackBird-
Agalloch - The Mantle: Csoda. Ahogy M3LKOR is elmondta, elég egyszerû elemekbõl építkezik, de mégis egy nagyon jó, mûvészi akusztikus gitárzenés anyaggá áll össze. Eddig ezt tetszett a legjobban azokból, amiket meghallgattam (majd most jön az Eyes of Fire, kíváncsi vagyok rá).
Link to comment
Share on other sites

nezolaca

Elsõ kör, értékelés, elsõ rész

Agalloch - The Mantle

Abszolút kedvenc zenekarom az Agalloch, így nehéz objektívan bármit is írni errõl a lemezrõl... ezen található kedvenc dalom, az In the Shadow of our Pale Companion, három gyönyörû instrumentális nóta, az Agalloch máig legblackmetálabb (de szép szó :D) száma, a megfejthetetlen (és számomra kicsit vicces) nevû I Am The Wooden Doors, és az utolsó szám, a Desolation Song, ami tökéletes lezárása ennek az elképesztõen sötét hangulatú lemeznek. Széles érzelmi skálát jár be ez a lemez, felemel, aztán a depresszió legmélyebb bugyrába hajít... leírhatatlan. Alapmû.

10/10

Clutch - Blast Tyrant

Stoner! Igazából nem hagyott túl mély nyomot ez az album, kellemes hallgatnivaló, meg van benne minden, ami egy jó stoner albumhoz kell, de hosszú távon nekem azért elég egysíkú.

8/10

Rebreather - Half Speed Ahead

Másik banda, amelyrõl nehezen tudok bármit írni: az egész elcseszett tavalyi nyaramat velük töltöttem. Egy lassan vonuló mamutcsorda súlyával döngöl a földbe ez az album, a kicsit hamiskás énekes hangja is remekül illik ide. Biztosan elfogult vagyok, de szerintem ez zseniális. Az új albumot meg nem merem meghallgatni, mert félek, hogy kevés lesz az elvárásaimhoz... tudom, hülyeség, de ez van. :lol:

10/10

A többit majd költözés után.

Link to comment
Share on other sites

MailMan

No, végül csak dûlõre jutottam én is az ítéletekkel kapcsolatban :D

Polkadot Cadaver - Purgatory Dance Party

Groteszk. Beteg :D Amikor a második számban meghallottam a jellegzetes polkás részt, azt

hittem bexarok a röhögéstõl, látszik, hogy nem vagyok ilyenekhez szokva :D Összességében

nem egy korszakalkotó album, de el tudom hallgatni, ha olyan hangulatban vagyok. Mondjuk

hogy honnan jött nekik a Sole Survivor-ben az utolsó 25 perc, azt majd egyszer el kell

magyaráznia valakinek :D 8/10

Eyes of Fire - Ashes To Embers

Elsõ hallgatásra nem fogott meg, másodikra már egészen kellemes benyomást keltett. Szép

zene, bár nem haragudtam volna meg rájuk, ha írnak egy-két gyorsabb számot is, mert így

egy kicsit összefolyik. Az énekesnek kellemes (ha nem is egyéni) hangja van, maga a zene

is bõven a jó kategória. 8/10

Avantasia - The Scarecrow

Az elsõ (két) lemezük sokkal ütõsebb, ez már gyengébb eresztés. Ahogy a Lost in Space refrénjében

Tobias visítozik, attól mindig feláll a szõr a hátamon... De azért megvannak a pillanatai

ennek az albumnak is, pl. a Cry Just a Little, és van még pár elég ütõs szóló. Sajnos

dörrenhetett volna sokkal nagyobbat is a korong, tekintve hogy milyen zenészek szerepelnek

rajta... 7/10

Opeth - Watershed

Le kell szögeznem rögtön az elején, hogy én Opeth albumot egyben még nem hallottam, ez volt

az elsõ :D De ezek után valószínûleg visszatérõ vendég lesz nálam a banda. Igényes lemez,

az akusztikus részek is a helyükön vannak, az agresszív részek kicsit talán túl agresszívak

is lettek, de legalább változatosra sikeredett. Egybõl felkaptam a fejem, amikor az emlegetett

számban elkezdett hangolódni a gitár, és hát... nos... lol :D 9/10

Clutch - Blast Tyrant

Apám megkérdezte, hogy ez valami '70-es évekbeli zenekar-e :lol: Nem rossz egyáltalán, de

kiemelkedõnek se érzem, nem fogott meg. És ha azt mondják, ez még a jobb stonerek közül való,

akkor már látom elõre, hogy nem leszek nagy fan... 7/10

Benighted - Icon

Haha... a régi szép Kataklysm-ös idõket juttatta eszembe :D Ha nem lett volna benne néhány

dallam, tényleg lehúznám a vérbe, de végülis tök jó lett. A Slut-ban mondjuk van egy riff,

ami arra utal, hogy kicsit talán túl sok Metallicát hallgattak :D ("die, by my hand...")

Valami furcsa módon ebben a versenyben mégis az esélyesek közt köt ki... 8.5/10

Strapping Young Lad - The New Black

Hát nem. Ez a rekedten visítozós vokál egyáltalán nem tetszik, a számok változatossága

alulról súrolja a minimálist, és dallamtalan szólót se hallottam az utolsó Dragonforce

hallgatási-kísérletem óta, most ezt is pótoltam (Wrong Side). Ha még lenne benne egyéni

ötlet, de azt se nagyon találtam. Szóval valószínûleg nem én vagyok a célközönség :D 5/10

Kaleidoscopio - Tem que valer

Elérte, hogy végighallgassak egyben egy drum and bass alapú albumot, ami már önmagában eredmény :D

Ehhez a dallamossága nagyon sokban hozzájárult. Kellemes, tipikusan olyan, amit az ember

egy nyári délutánon berak, miközben mással foglalkozik, és ad egy nyugis hangulatot... Igaz,

kicsit hosszú, de attól még kellemes csalódás. 7/10

Agalloch - The Mantle

Kedvelem a black-es hangulatú dolgokat, adott esetben egész nap képes vagyok elhallgatni, és

ez alól ez a lemez sem kivétel... megy a kedvecek közé :) Erõs hangulatú, jó zene. 9.5/10

Rebreather - Half-Speed Ahead

Egyértelmû gyõztes. Hátulról legalábbis... Vontatott, monoton, unalmas, ráadásul külön

idegesítõ, hogy majdnem végig szól a gerjedõ gitárzaj a háttérben, tudnám ez mire jó...

Ha valaki erre indul be, tessék csak, de én a jövõben menekülni fogok elõlük... 3/10

Elõször azt hittem, a Watershed fog nyerni, de végül a Mantle egy orrhosszal beelõzte... Külön köszönet e két album ajánlójának! Érdekes élmény volt ilyen változatos zenéket hallgatni, kíváncsian várom a következõ fordulót :)

Link to comment
Share on other sites

GerillaGorilla

Na akkor én is értékelek egy adagot:

Polkadot Cadaver - Purgatory Dance Party: A Haunted Holiday alapján valami Beatles-ös zenére számítottam,de iszonyat kellemeset csalódtam.van itt minde:polka mötál,Beatles,de a Phantom Limbben még grind is.(ez nálam pluszpont :D )A végén azt hittem lesz még valami bóvusz trekk de csak "Satan!" volt :D

Nagyszerû album,bár a végére ellaposodik kicsit.9/10

Opeth - Watershed: Hááát...Az Opeth-tõl többet vártam,de azért néhol voltak ígéretes dolgok is(The Lotus Eater)de elég érdektelen lett ez az album számomra :(

De mivel mégiscsak az Opeth-rõl van szó,és a Lotus Eater-ért(ami messze kimagaslik a lemez számai közül):6/10

Egyenlõre ennyit,vasárnap jön a többi is.

Link to comment
Share on other sites

Adi86

Mikor lehet a következõ körbe ajánlásokat adni?

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

ja én holnap elutazok valami helyettes féle jó lenne :D lehet jelentkezni ^^

Mikor lehet a következõ körbe ajánlásokat adni?

amikor meghallgattad ezt a kört :D

Link to comment
Share on other sites

Adi86

ja én holnap elutazok valami helyettes féle jó lenne :D lehet jelentkezni ^^

amikor meghallgattad ezt a kört :D

eddig ügy hármat hallgatam végig de ma fogok még ketõt :)

De ügy nem tartom helyesnek kommentet mondani egy albumról ha nem isrmerem a többi vagy elözõ néhány albumát de attól fugetlneül tetszik az egész dolog ami itt megy :)

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Helyes :D

*ÁPDÉT* új link van a SYL - The New Black-hez, ez korrekt.

Link to comment
Share on other sites

GerillaGorilla

*ÁPDÉT* új link van a SYL - The New Black-hez, ez korrekt.

Mi volt a baj az enyémmel? :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...