Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Zenehallgatókör


Toolvid

Recommended Posts

-moki-

Nah, hárman kívül már mind megvolt és már az a három is megvan :D Nah sztem lassan el is kezdem az irkálást :D Saját ajánlásról is lehet írni? :wub:

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Báááz, ilyen nincs... A kint ciripelõ tücsök valami zseniális :lol:

Pont úgy tolja, ahogy a Benighted szól, nem hiszem el :D :ph34r:

Afranc, csak a Pledge of Retaliation megy neki... az utána következő Icont már csak néha találja el xD

Ettől függetlenül qrrrva nagy ez az effekt, szabadalmaztatni kellene...

Link to comment
Share on other sites

Senki_Sam

na nyomatom a Clutch-ot. Hát egynek elmegy, nem egy nagy szám zene ez. Bár sosem voltam kapó igazából a sztóner/sludge-ra.

10/6-ot adnék rá B)

Link to comment
Share on other sites

Kalti

Nem rossz kezdeményezés, mondjuk én már elõre látom, hogy minden szándékom ellenére sem leszek képes 2-3 albumnál többe belefülelni egy hét leforgása alatt. Szerencsére egy-két cím nem cseng ismeretlenül az aktuális listáról, szal ennyivel is beljebb vagyok :) , pl. az Eyes os Fire-nek már többször is nekifutottam, de nálam valamiért nem igazán talált be :ph34r: (pedig mûfajilag nem áll messze tõlem), nem baj adunk neki még egy sanszot, hátha megtörik a jég. ;)

Amúgy én szorgalmaznám, hogy aki albumot ajánl az írjon mellé egy-két sort kedvcsinálás végett, talán így még jobban rákapnak.

Edited by Zarathos
Link to comment
Share on other sites

Toolvid

na nyomatom a Clutch-ot. Hát egynek elmegy, nem egy nagy szám zene ez. Bár sosem voltam kapó igazából a sztóner/sludge-ra.

10/6-ot adnék rá B)

na, látom itt bajok lesznek... :lol: kövibe én nem ajánlok, nem leszek itthon...szal lehet, hogy a véleménymondás is félrecsúszik, de majd meglátom... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Hát jah, már látom, hogy ez a topic az egymás felbacásáról fog szólni :lol:

Link to comment
Share on other sites

Lurtz

akkor csatlakozok énis B) :D

Link to comment
Share on other sites

Toolvid

Hát jah, már látom, hogy ez a topic az egymás felbacásáról fog szólni :lol:

moki bazeg, ha be vagy rántva, akkor told a Clutch-ot X)

Link to comment
Share on other sites

-BlackBird-

Hahó! Jó ötlet ez a topic, így legalább rendesen tudjuk bõvíteni a látókört (hallókört? :blink: ). Már megy a lemezek beszerzése, de 10 album per hét rengeteg. Szerintem legfeljebb öt lemez legyen hetente, hogy 2x-3x is meg tudjunk hallgatni egyet-egyet, vagy akinek kevesebb szabadideje van, az is be tudjon szállni és véleményezni.

Edited by Zarathos
Link to comment
Share on other sites

pumi

kár h sajátra nem lehet szavazni, fájni fog a szívem :DDD

két album már lement nekem is, haladok, meglesz ez :D amúgy volt fesztivál alatt én sem leszek itthome, kimaradok a buliból :D

Link to comment
Share on other sites

Hares

Emberek ez a jövõheti lista,és 12 album van? Ha valaki meghallgatja mind a 12t és rendes véleményt formál róla,grat,de ez rohadt sok...

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Ez a Clutch nevû cucc egész jó bár még csak egy számot hallottam (Promoter) :)

Emberek ez a jövõheti lista,és 12 album van? Ha valaki meghallgatja mind a 12t és rendes véleményt formál róla,grat,de ez rohadt sok...

Sztem az úgy legyen ,hogy ott az a lista mindenki írja fel sorba a cuccokat és akkor abból sorba ötösével jönnek a dolgok.

Link to comment
Share on other sites

Zarathos

Sztem az úgy legyen ,hogy ott az a lista mindenki írja fel sorba a cuccokat és akkor abból sorba ötösével jönnek a dolgok.

Szerintem meg a korábban felvetett sorsolós cucc legyen. Úgy mûködne jól a dolog, hogy mindenki hozzácsapja a listához a saját javaslatát, de mindenki csak egyszer. Ezután hetente random kiválasztunk ötöt, azokat hallgatjuk azon a héten, és természetesen levesszük a listáról õket. Egyszer elfogy a lista, akkor kezdjük elölrõl. Így egyrészt mindenki javaslata sorra kerül, mielõtt valaki kétszer lenne, másrészt elkerüljük az egymás nyakára taposást az elsõ 5-be kerülésért.

Link to comment
Share on other sites

Ghoul

Szerintem meg a korábban felvetett sorsolós cucc legyen. Úgy mûködne jól a dolog, hogy mindenki hozzácsapja a listához a saját javaslatát, de mindenki csak egyszer. Ezután hetente random kiválasztunk ötöt, azokat hallgatjuk azon a héten, és természetesen levesszük a listáról õket. Egyszer elfogy a lista, akkor kezdjük elölrõl. Így egyrészt mindenki javaslata sorra kerül, mielõtt valaki kétszer lenne, másrészt elkerüljük az egymás nyakára taposást az elsõ 5-be kerülésért.

Igen, ez így nekem is elég tetszetõs. De akkor egy bizonyos idõ után le kéne állítani az újabb javaslatokat, mert így nem fogy sosem el a lista... :D

Link to comment
Share on other sites

Zarathos

Igen, ez így nekem is elég tetszetõs. De akkor egy bizonyos idõ után le kéne állítani az újabb javaslatokat, mert így nem fogy sosem el a lista... :D

Amikor elfogynak az emberek, elfogy a lista :D Nem hiszem, hogy 30-40 embernél többen ajánlgatnának, az pedig azt jelenti, hogy 8 hét alatt elfogy mindenki, és kezdhetjük elölrõl :)

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Szerintem kéne egy másik topic, amiben ajánlanak a parasztok, meg válogatjuk az ajánlatokat. Ide meg csak az albumokkal kapcsolatos írások kerülnek be mindenféle off és hasonló dolgok nélkül.

Link to comment
Share on other sites

Zarathos

Szerintem kéne egy másik topic, amiben ajánlanak a parasztok, meg válogatjuk az ajánlatokat. Ide meg csak az albumokkal kapcsolatos írások kerülnek be mindenféle off és hasonló dolgok nélkül.

Vagy Bangyival jóarcok leszünk, és néha fogjuk a legutolsó összefoglaló kommentet az ajánlásokról, odaírjuk minden név mellé, hogy milyen kísérõszöveggel lett ajánlva, az eredeti kommenteket meg kitöröljük (illetve ha van bennük ezen túli szöveg is, akkor csak az ajánlós/elõzõeket felsorolós részt töröljük). Így nem kell áttekerni két oldal önismétlõ albumfelsoroláson, hogy értelmes kommenteket találjunk.

Szerk: Ezt meg is ejtem most, ráérek és kedvem is van hozzá

Disillusion - Gloria

Medeski Medeski Martin and Wood - End of the World party(Just in Case)

Dying Punks - Kings of Warehouse EP

Textures - Silhouettes

Wintersun - Wintersun

www.youtube.com/winterghoul

Bersarin Quartett - Bersarin Quartett

Eluveitie - Inis Mona

Scale the Summit - Monument

In Flames - The Jester Race

Ocoai - Breatherman

Protest The Hero - Kezia

Neurosis - The Eye of Every Storm

mert az utolsó csepp életkedvedet is elveszi :D

Cynic - Focus

MGMT - Oracular Spectacular

Fiatal brit duó, 80-as évek new wave-jére emlékeztetõ zene analóg szintik és effektek tömkelegével, keveredve az alternatív rockkal és sok egyéb hatással, modern megszólalással. Alter-synthpop-discorock biggrin.gif . Minden hozzám hasonlóan perverz 80-as évekbeli szintizene-rajongónak, sok szeretettel.

HD-Klip:

Barbaro - III

Csak hogy egy magyar is legyen a sok küldöldi között B)

Gorilla - Too Much For Your Heart

Még egy magyar, és ez sem metál B)

K3 - Under a Spell

Egy kis progressive metal. B)

Edited by Zarathos
Link to comment
Share on other sites

Ghoul

A wintersunhoz odalökhetnéd még azt, hogy itt mindet feltöltöttem szép sorrendben és meghallgatható :D : www.youtube.com/winterghoul

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Ja meg úgy is lehetne ,hogy a zenelistát belerakjátok a kezdõ hsz-be, így nem knée keresgélni ,hogy hol van a cumó.

Ja amúgy rájöttem ,h Toolvid blogján marhajó doglok találhatóak :D

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Ja meg úgy is lehetne ,hogy a zenelistát belerakjátok a kezdõ hsz-be, így nem knée keresgélni ,hogy hol van a cumó.

Hát ha megnézed, akkor a szavazásnál ott vannak a cuccok, gondolom azt váltásonként tudják módosítani a moderátor urak :)

A véletlenszerû sorsolás jó ötlet. Talán lehetne úgy, hogy aki ért hozzá, szerez egy számsorsolós randomgenerátort, minden lemezhez hozzárendel egy számot, és beállítja, hogy 1-tõl x-ig sorsolja a számokat, és amelyik album számát kisorsolja, az kerül fel a listára.

Ha tényleg kell ajánlószöveg, itt az enyém :D :

In Flames - The Jester Race

A göteborgi (dallamos) death metal egyik alapköve, nyomokban népies elemekkel, a maga idejében igencsak agresszívnek számított, de a mai zenék mellett szerintem már könnyedén hallgatható :) Depressziós conceptalbum, nagyon erõs - kicsit talán télies - hangulatú. A dalszövegek zseniálisak, önmagukban elmennének versnek, a zene egyszerû elemekbõl épül fel úgy, hogy a végén mégis egész összetettnek érezzük.

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

fura h ennyien szavaztak már :D

Link to comment
Share on other sites

MailMan

pumi, tudjuk hogy a másod- és harmadnickeddel is a sajátodra szavaztál! :D

Link to comment
Share on other sites

Zarathos

A véletlenszerû sorsolás jó ötlet. Talán lehetne úgy, hogy aki ért hozzá, szerez egy számsorsolós randomgenerátort, minden lemezhez hozzárendel egy számot, és beállítja, hogy 1-tõl x-ig sorsolja a számokat, és amelyik album számát kisorsolja, az kerül fel a listára.

http://www.graphpad.com/quickcalcs/randomSelect1.cfm :D

Link to comment
Share on other sites

Maledict

Na akkor az ajánlólevelem:

Eluveitie - Inis Mona

Svájci kelta stílusú folk metal zenekar. Viszonylag friss a zenekar hiszen 2002-ben alakultak. Számaik vegyesen vannak angolul és gaelül. Nagy zenei tudással rendelkezõ banda sok hangsszerrel.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...