Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Formula One


_AATT_

Recommended Posts

_AATT_

Sziasztok! Gondoltam nyitok egy ilyen topicot ha már hosszú idõ után lesz hivatalos Forma 1 PC-re :)

Na vajon a kedves Codemasters melyik irányba megy el arcade vagy simulator? Majd meglátjuk :P

Addig beszélgessünk róla itt :D

A Formula 1 házibajnokság szabályzata:

Sorban fogunk haladni a 2010es versenynaptárban, az elsõ futam Bahrain.

Köridõk, segítségek, csapatok:

Mindenki saját belátása szerint használhat segítségeket, választhat csapatot, és állíthatja be az autóját. A legjobb kör idejét screenshottal kell bizonyítani, amit ebbe a topicba töltsetek fel - a kommentben is tüntessétek fel ezredre pontosan az idõt, ezzel megkönnyítitek az összegzést. Egy verseny során több idõt is publikálhattok, a legjobb lesz mindenkinél figyelembe véve.

Az idõjárás:

Az elsõ verseny száraz. Minden versenyre lesz egy kitûzött szintidõ - amennyi pilóta ennél jobban teljesít, abból a számából fogjuk kalkulálni a következõ hétvége idõjárását -> száraz, száraz, esõs, száraz, száraz, száraz, esõs, stb.

Pl.: A kitûzött idõ 1:25.000, és ennél 5en teljesítettek jobbat. Ekkor száraz, száraz, esõs, száraz, száraz -> tehét a következõ verseny száraz körülmények között lesz lefutva.

A szintidõ:

Az 1. helyezetthez viszonyított 105%-os idõt vesszük a szintidõnek.

Ennek nincs befolyása az aktuális futamra. Attól még mert valaki nem éri el, nem zárja ki magát a versenybõl - egyedül a következõ futam idõjárásnak meghatározására használjuk.

Az aktuális kör összegzésekor kerül kihirdetésre.

A pontozás:

A valós pontozási rendszert fogjuk használni:

1. : 25 pont

2 : 18 pont

3 : 15 pont

4 : 12 pont

5 : 10 pont

6 : 8 pont

7 : 6 pont

8 : 4 pont

9 : 2 pont

10 : 1 pont

Be szeretnél szállni a játékba?

A versenyhez bármelyik futamon lehet csatlakozni, de visszamenõleg nem számítjuk a pontokat - tehát ha mondjuk valaki Kínában indul elõször, neki onnét számoljuk a pontjait. Az elõzõ futamok 0 pontot érnek.

Ha valaki nem tölt fel idõt egy futamról, diszkvalifikálja magát abban a körben, azaz 0 pontot kap.

-----------------------------

A verseny lezárult.

A végeredmény:

1. Nyom191 150p

2. Takii 78p

3. Almier 69p

4. Freezy 68p

5 Dan 62p

6. _AATT_ 35p

7. Jardo 12p

8. HD2 10p

Link to comment
Share on other sites

_Jolly_Joker_

Szeirntem arra fognak törekedni, hogy nagyjából a Grid, vagy DiRT szintjére lõjék be, azaz valahol az arcade és a szimulátor közé.

Egyébként egyelőre feleslegesnek találom a topikot, van már F-1-es gémekkel foglalkozó téma.

Link to comment
Share on other sites

_AATT_

Szeirntem arra fognak törekedni, hogy nagyjából a Grid, vagy DiRT szintjére lõjék be, azaz valahol az arcade és a szimulátor közé.

Lehet ,de remélem teljesen simulátoros irányítást adnak neki mert egy Forma 1-nek szerintem az való :P

Link to comment
Share on other sites

Bullittt

Sziasztok! Gondoltam nyitok egy ilyen topicot ha már hosszú idő után lesz hivatalos Forma 1 PC-re smile.gif

Na vajon a kedves Codemasters melyik irányba megy el arcade vagy simulator? Majd meglátjuk tongue.gif

Addig beszélgessünk róla itt biggrin.gif

Van már ilyen topik

+Szerintem a Codemastersre nem kellett volna bízni a dolgot. Már látom elõre, hogy az egész játék olyan lesz mint a GRid/DiRT, azaz HDR-el és ilyen sárgás színekkel telített festményszerû grafikával megáldott izé. Magam részérõl pdig úgy vagyok vele, hogy egy F1-nek szimulátornak kell lennie és VALÓS grafikával kell rendelkeznie, nem pedig sárgás, bloom effekt és blur effekt téren eltúlzott játéknak lennie. Persze kíváncsi leszek mi lesz belõle, de ha tele lesz HDR-el meg blurral, meg minden csili vili effektel, tuti kasza lesz...

Link to comment
Share on other sites

_AATT_

Van már ilyen topik

+Szerintem a Codemastersre nem kellett volna bízni a dolgot. Már látom elõre, hogy az egész játék olyan lesz mint a GRid/DiRT, azaz HDR-el és ilyen sárgás színekkel telített festményszerû grafikával megáldott izé. Magam részérõl pdig úgy vagyok vele, hogy egy F1-nek szimulátornak kell lennie és VALÓS grafikával kell rendelkeznie, nem pedig sárgás, bloom effekt és blur effekt téren eltúlzott játéknak lennie. Persze kíváncsi leszek mi lesz belõle, de ha tele lesz HDR-el meg blurral, meg minden csili vili effektel, tuti kasza lesz...

Az az öszes forma 1-es játékról szól. ez csak arról amit a codemasters fog csinálni :P

Amugy igazad van hogy simulátornak kell lenni mert anélkül... :(

Link to comment
Share on other sites

TaviG

Az az öszes forma 1-es játékról szól. ez csak arról amit a codemasters fog csinálni :P

Amugy igazad van hogy simulátornak kell lenni mert anélkül... :(

Mikor is fog megjelenni???

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Az az öszes forma 1-es játékról szól. ez csak arról amit a codemasters fog csinálni :P

Amugy igazad van hogy simulátornak kell lenni mert anélkül... :(

Éljenek a halmazok :rolleyes:

Codemasterséktõl open wheel téren sokat én már nem várok, elnézve a Grid ilyen szériáit ezekkel nem igazán tudnak bánni.

A legjobb az lesz, ha az autók, jó szokásukhoz hûen sokkal nagyobb sebességre lesznek képesek, mint ami a valóság. Toca 3-ban is volt az akkor még Williams-BMW, Silverstone elsõ kanyar 350-nel bevehetõ volt. 350-nel, és igen, bevehetõ. :lol:

Link to comment
Share on other sites

_AATT_

Mikor is fog megjelenni???

2009-ben valamikor

Link to comment
Share on other sites

M4rc33

2009??? az még nagyon messze van :( Jah és akk az a 2008 as szezon lesz ? mert ha Áprilisban adnák ki ott lenne a 2009 es évad , akkor sok értelme nem lesz kiadni...

Link to comment
Share on other sites

_AATT_

2009??? az még nagyon messze van :( Jah és akk az a 2008 as szezon lesz ? mert ha Áprilisban adnák ki ott lenne a 2009 es évad , akkor sok értelme nem lesz kiadni...

A 2009-es szezon lesz benne :)

Link to comment
Share on other sites

M4rc33

jah akk oksa :D :D

Link to comment
Share on other sites

GracZ

Éljenek a halmazok :rolleyes:

Codemasterséktõl open wheel téren sokat én már nem várok, elnézve a Grid ilyen szériáit ezekkel nem igazán tudnak bánni.

A legjobb az lesz, ha az autók, jó szokásukhoz hûen sokkal nagyobb sebességre lesznek képesek, mint ami a valóság. Toca 3-ban is volt az akkor még Williams-BMW, Silverstone elsõ kanyar 350-nel bevehetõ volt. 350-nel, és igen, bevehetõ. :lol:

igen igen, az egy szép furcsa dolog :D ezzel még én is játszottam,de a többi open wheel sem valami jó votl benne.. szvsz

Hát kiváncsi leszek rá,és remélem mire megjelenik fogok is tudni vele játszani. :)

Link to comment
Share on other sites

_AATT_

igen igen, az egy szép furcsa dolog :D ezzel még én is játszottam,de a többi open wheel sem valami jó votl benne.. szvsz

Hát kiváncsi leszek rá,és remélem mire megjelenik fogok is tudni vele játszani. :)

Reméljük nemlesz nagy gépigénye :P

Link to comment
Share on other sites

MuMa01

nagyon kíváncsi leszek hogy hogyan csinálják meg. én annak örülnék ha a vezetési modell a grid-hez hasonló lenne, és lehetne apróbb beállításokat módosítani akár az autókon. de szerintem tuti készül mellé egy manager játék is, ami szerintem ha lesz átjárás a két játék között, nagyon jól sülhet el.

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

én annak örülnék ha a vezetési modell a grid-hez hasonló lenne

Huh, elég különbözõ akkor ennek a dolognak a megítélése, én pl. a hátam közepébe sem kívánom :D

(hogy tetszhet ez valakinek, jéézusom :ph34r:)

Link to comment
Share on other sites

_AATT_

Huh, elég különbözõ akkor ennek a dolognak a megítélése, én pl. a hátam közepébe sem kívánom :D

(hogy tetszhet ez valakinek, jéézusom :ph34r:)

Hát elég gagyi irányitása van a gridnek reméljük nem az lesz benne mert akkor :angry:

Link to comment
Share on other sites

TaviG

Éljenek a halmazok :rolleyes:

Codemasterséktõl open wheel téren sokat én már nem várok, elnézve a Grid ilyen szériáit ezekkel nem igazán tudnak bánni.

A legjobb az lesz, ha az autók, jó szokásukhoz hûen sokkal nagyobb sebességre lesznek képesek, mint ami a valóság. Toca 3-ban is volt az akkor még Williams-BMW, Silverstone elsõ kanyar 350-nel bevehetõ volt. 350-nel, és igen, bevehetõ. :lol:

ÉS igen :lol:

Én jobban örülnék neki, ha mondjuk a Simbin kezébe kerülne a játék...

Link to comment
Share on other sites

M4rc33

Hi!

Nem tudom mit fikázzátook a grid irányítását , sztem elég korrekt!

Igaz kormánnyal nekm lehetetlen volt kanyarodni de billentyûzettel simán.

Link to comment
Share on other sites

Bullittt

Hi!

Nem tudom mit fikázzátook a grid irányítását , sztem elég korrekt!

Igaz kormánnyal nekm lehetetlen volt kanyarodni de billentyûzettel simán.

Nem az egész játékkal van a bajunk, csak az open wheel-rsszel, ami lássuk be, tényleg pocsék, és én is egy életre megutáltam a forma autós versenyeket a játékban. Arról beszélnük, hogy nem ezt a vezetési modellt kéne hasznánli a jövõre megjelenõ játékban, mert bizonyára nagy bukás lesz :lol:

Link to comment
Share on other sites

Geminate

Nem az egész játékkal van a bajunk, csak az open wheel-rsszel, ami lássuk be, tényleg pocsék, és én is egy életre megutáltam a forma autós versenyeket a játékban. Arról beszélnük, hogy nem ezt a vezetési modellt kéne hasznánli a jövõre megjelenõ játékban, mert bizonyára nagy bukás lesz :lol:

Megintcsak nem beleszólni akarok, de...

Miért gondolja mindenki, hogy olyan lesz az irányítás, mint a Grid-ben?

A Gridé sem olyan, mint a Colin Dirt-té...

Csak, mert a kiadó meg az engine ugyanaz, nem muszáj azonnal párosítani...

Link to comment
Share on other sites

MuMa01

Nem az egész játékkal van a bajunk, csak az open wheel-rsszel, ami lássuk be, tényleg pocsék, és én is egy életre megutáltam a forma autós versenyeket a játékban. Arról beszélnük, hogy nem ezt a vezetési modellt kéne hasznánli a jövõre megjelenõ játékban, mert bizonyára nagy bukás lesz :lol:

szerintem pedig azok a legjobbak az egész játékban :blink: azt bírom bennük hogy marha gyorsan gyorsulnak és szép hosszan betudom venni velük a kanyart. a többi autóval, fõleg a japán drift autókkal sokkal macerásabb nekem billentyûzeten kanyarodni.

Link to comment
Share on other sites

kilipeti

Hi!

Nem tudom mit fikázzátook a grid irányítását , sztem elég korrekt!

Igaz kormánnyal nekm lehetetlen volt kanyarodni de billentyûzettel simán.

az a bajunk vele hogy nagyon árkádos...

bilentyûzetes irányításon, akárcsak csomó más arcade játékban rángatja az autót...

Kormánnyal meg az a baj hogy folyamatosan csak tekergetni kell... FFB-t lekell venni minimumra könben rángatja az autót, és csak tekergetni kell.. és 360°-ra lekell venni a kormány szöget..

Ratykós irányítás sztem eléggé... A ToCA 3 volt jó...

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Megintcsak nem beleszólni akarok, de...

Miért gondolja mindenki, hogy olyan lesz az irányítás, mint a Grid-ben?

A Gridé sem olyan, mint a Colin Dirt-té...

Csak, mert a kiadó meg az engine ugyanaz, nem muszáj azonnal párosítani...

Nyilván ugyanazok a kódmesterek fogják készíteni, akik az adott részlegen belül az autós irányvonallal foglalkoznak.

Na most ha õk eddig az általam tapasztalt 2 esetben nem tudták lekezelni az openwheel problémát túlságosan jól, akkor nem igazán lehet várni tõlük forradalmat. (a rally vs. pályaverseny irányításának összehasonlításáért pedig csak gratulálni tudok, tényleg mérvadó, hogy más az irányítás :lol:)

Egyébként lehet jönni azzal, hogy ezek az autók tényleg ennyire brutálisan direkt irányítással rendelkeznek, ez abszolút így is van, de a sebességbeli eltérés letagadhatatlan - mondjuk ez általános probléma náluk, gondolom, így akarják élvezetesebbé tenni a játékot, de pl. DTM-ben Brno elsõ kanyar 280-nal, fékezés nélkül egy kicsit erõs :lol: Hozzáteszem, akkor, amikor a Toca 3-at játszottam, egyáltalán nem zavart pl. ez a konkrét eset, de hát telik az idõ.

Link to comment
Share on other sites

Jooni

Igaz kormánnyal nekm lehetetlen volt kanyarodni de billentyûzettel simán.

Talán azért könnyebb billel mert árkád?

Amúgy meg full felesleges topik szerintem...

Link to comment
Share on other sites

TaviG

Hi!

Nem tudom mit fikázzátook a grid irányítását , sztem elég korrekt!

Igaz kormánnyal nekm lehetetlen volt kanyarodni de billentyûzettel simán.

Pedig kormánnyal is lehet vele menni, havernál szoktam küldeni egy szemét 8k-s kormánnyal. És me4gy. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...